Otomatik Drone uçurulabilir mi?

Bu forum altında muhabbet ediyoruz.
n0yan
Ad Soyad: Noyan TANRIVER

Otomatik Drone uçurulabilir mi?

Mesaj gönderen n0yan » 06 Nis 2020, 21:49

arkadaşlar selamlar. kendi yapmış olduğum bir drone var. bütün lehim, takma-sökme işlemleri bitti. test amaçlı motorları çalıştırdım sorun yok. tek istediğim bağlayacağım gps ile drone a bu konuma git demek ve oraya gitmesini sağlamak. merak ettiğim bunun mümkün olup olmadığı. elimde fly-sky fs-i6 kumanda var. elle manuel uçurabliyorum ama vericeğim konuma otonom şekilde giderse yapacağım projede çok işime yarayacaktır.

kullandığım kart : Matek F405-STD BetaFlight dır. bu kartın chrome eklentisi ile ayarlama yapılan yerlerini kurcaladım ama soruma tam bir yanıt bulamadım. bilen bir arkadaş ya da daha önce uğramış birisi var ise ve yanıtlarsa çok sevinirim.

elimde olan gps: Radiolink Se100 M8n Gps bu gps ile yapamazsın ama şunla yapabilirsin derseniz onu da öğrenmek isterim.
gps görsel;
http://prntscr.com/ru91jq

bu kartla olmuyor ama şu kartla yapabilirsin diyen varsa onada kabulum.

drone um;
https://prnt.sc/ru8yap

Yusufkg
Ad Soyad: yusuf gün

Re: Otomatik Drone uçurulabilir mi?

Mesaj gönderen Yusufkg » 06 Nis 2020, 22:31

hocam elinizdeki kartla bunu yapmak mümkün,ama inav yüklemeniz ve oradan bazı ayarlar yapmanız lazım
şu videonun sonuna doğru gökhan hocamız anlatmış
.

n0yan
Ad Soyad: Noyan TANRIVER

Mesaj gönderen n0yan » 06 Nis 2020, 22:39

Yusufkg yazdı: 06 Nis 2020, 22:31 hocam elinizdeki kartla bunu yapmak mümkün,ama inav yüklemeniz ve oradan bazı ayarlar yapmanız lazım
sağolun güzel bir kaynak oldu benim için. teşekkürler.

Yusufkg
Ad Soyad: yusuf gün

Mesaj gönderen Yusufkg » 06 Nis 2020, 22:40

n0yan yazdı: 06 Nis 2020, 22:39
Yusufkg yazdı: 06 Nis 2020, 22:31 hocam elinizdeki kartla bunu yapmak mümkün,ama inav yüklemeniz ve oradan bazı ayarlar yapmanız lazım
sağolun güzel bir kaynak oldu benim için. teşekkürler.
önemli değil
.

recep2749
Ad Soyad: Recep Şen
İletişim:

Mesaj gönderen recep2749 » 07 Nis 2020, 23:47

Misson kontrol kısmında drone için bir görev verirsiniz GPS harita üzerinden. Ve bunu uçarken aktif etmek için modes kısmında NAVWP için bir siwich atarsınız . Bu swich i aktif ettiğiniz zaman drone otomatik olarak misson kontrol kısmında verdiğiniz komutu uygular .

“Muhabbet, Tanışma, Duyuru...” sayfasına dön