3d Yazıcısı Olanlar İçin Birkaç Tavsiye - Dikkatle Okuyunuz

Bu forum altında muhabbet ediyoruz.
Kullanıcı avatarı
Yusuf
Ad Soyad: Yusuf
İletişim:

3d Yazıcısı Olanlar İçin Birkaç Tavsiye - Dikkatle Okuyunuz

Mesaj gönderen Yusuf » 17 Oca 2019, 21:28

Anet A8'i olanlar için birkaç ipuçları vermek istedim.

Tablanın yamuk olmasından, çizilmesinden, parçanın yablaya yapışmamasından şikayetçiyseniz veya hertaraf tam sıfırlanmıyorsa yapılması gerekenler:

1- 220mm x 220mm tek tarafı kumlu tek tarafı düz cam kestirin. Tablanıza büyük ataçlar ile sabitleyin. Önce camın düz tarafına baskı alın eğer yapıştıramıyorsanız camın kumlu tarafını çevirin. Buraya büyük bi ihtimal kolaylıkla parçayı yapıştırabileceksiniz.
2- Tabla sıcaklığınızı 70 derece yapın.
3- Nozzle ilk basım sıcaklığını filamentinizin desteklediği en yüksek ayarda basın.
4- İlk katman atılırken soğutucu fanı kapatın. İlk katman atıldıktan sonra soğutucu fan çalışırsa parça gerginken küçülmeye başlayacak ve tabladan ayrılacaktır.
5- Nozzle ile tablayı sıfırlarken a4 kağıdını ikiye katlayın ve sıfırlama esnasında a4 kağıdını hafif bir şekilde sıkıştırmaya başladığında bu şekilde ayarlamayı tamamlayın.

Kablolara dikkat edin!

1- Z eksenine gelen kablolar için birbirine geçmeli zincir yapın.

Parçada titreşim izleri varsa:

1- X ve Y eksenini yeterince gerdiremediğiniz anlamına gelir bunu çözebilmek için thingverse'de bulunan x ve y eksen için gergi baskılarını alın. Daha sonra kayışları iyice gerdirin.

Dış Yüzey Prüzsüz Değilse:

1- Kullandığınız program cura ise dış katman basım hızınızı düşürün. Eğer çok yüksek bir baskı alıyorsanız dış katman veya iç katman sayısını arttırın. Örneğin 0.4 ise 1.2'ye çıkarın. Böylelikle dış katman 1.2mm olarak basılacak ve daha sağlam olacaktır.

Fazla filament harcamak istemiyorum ve sağlam bir parça basmak istiyorum ne yapmalıyım?

1- Dolgu oranını %20 den aşağı almanızı önermem. Dolgu oranını %20'ye ayarlayın. Ardından dış katman sayısını arttırın. Böylelikle içi boş ama dışı sağlam olacaktır. Böylelikle parçada sağlam çıkacaktır.

Sormak istediğiniz birşeyler varsa alıntılayarak yorum bırakabilirsiniz.
:arrow: 3d Printer Baskı Siparişleriniz ve Fiyat Teklifi Almak İçin:

https://www.3dbaskisiparis.com/?tracking=5c80e486c8b99

“Muhabbet, Tanışma, Duyuru...” sayfasına dön