Banggood Gümrük Sigortası

Bu forum altında muhabbet ediyoruz.
Kullanıcı avatarı
Sadık
Ad Soyad: Sadık

Banggood Gümrük Sigortası

Mesaj gönderen Sadık » 10 Nis 2019, 00:21

Banggood, Qx7 ve X9D kumandalardaki gümrük sigortasını kaldırmış. Son iki aydır hiçbir kumanda siparişim gümrüksüz geçmedi. Hatta şuan gümrükteki Qx7 için gönderdiğim belgeler UKİM tarafından kabul bile edilmedi. İl PİM'deki gümrüğe sevketti incelenmesi için...

Demek oluyor ki artık Banggood bu tür ürünlerdeki gümrük bedelini ödemekten sıkılmış. Umarım yakın zamanda tekrar bu garantiyi bize sunar fakat zannetmiyorum. Korkum o ki bu desteği çekebileceği daha birçok ürün olabilir. Umarım korktuğum olmaz...
Biliyorum. Oruçlu doğar insan, ölümün iftar sofrasına...

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Re: Banggood Gümrük Sigortası

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 10 Nis 2019, 00:37

valla hiç iyi olmamış. 20 cm den büyük her kutu için gümrük sigartasını kaldırırlar yakında çünkü gümrük artık çok sıkı. vergi de arttıktan sonra hayallerimizdeki yerlerini almaya başlarlar.

yanlız gözümüzden kaçmıyor kumanda sonuna eklediğin çoğul eki ne yapıyorsun o kadar kumanda ile. :D

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 10 Nis 2019, 01:02

Aynen, kumanda-lar benim de dikkatimi cekti 😅

Kullanıcı avatarı
Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 10 Nis 2019, 01:10

hknshbz yazdı: 10 Nis 2019, 01:02 Aynen, kumanda-lar benim de dikkatimi cekti 😅
Şey ya ☺ koleksiyon koleksiyon 😅

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 10 Nis 2019, 01:13

aslında mesajdan sonra sepette ekli olan qx7 yi ödeme ekranına götürdüm gümrük sigortasını otomatik işaretlemiş. bundan sonra mı sıkıntı ben bir sıkıntı göremedim.

Kullanıcı avatarı
Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 10 Nis 2019, 01:33

Gümrük değil o nakliye sigortası. Tariff insurance yazması lazımdı. Gümrük sigortası türkçesi.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 10 Nis 2019, 01:46

Shipping Insurance - Kargo / Nakliye Sigortası : ( Bu sigorta, ürününüz nakliye sırasında, kaybolursa, zarar görürse vs ürün fiyatını geri öder )
Tariff Insurance - Gümrük Vergisi Sigortası : ( Bu sigorta, gümrük vergisi çıkarsa gümrük vergisini öder veya gümrükten geçemez ise - bazen ürün için TSE uygunluk belgesi vs istiyorlar, TSE uygunluk belgesi almak da 5000TL civarı bir ücret sanırım... O nedenle kalıyor öyle gümrükte - ürünün parasını geri iade eder )

bsivaslioglu
Ad Soyad: B.S.

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 10 Nis 2019, 08:05

Sadik yazdı: 10 Nis 2019, 00:21 Banggood, Qx7 ve X9D kumandalardaki gümrük sigortasını kaldırmış. Son iki aydır hiçbir kumanda siparişim gümrüksüz geçmedi. Hatta şuan gümrükteki Qx7 için gönderdiğim belgeler UKİM tarafından kabul bile edilmedi. İl PİM'deki gümrüğe sevketti incelenmesi için...

Demek oluyor ki artık Banggood bu tür ürünlerdeki gümrük bedelini ödemekten sıkılmış. Umarım yakın zamanda tekrar bu garantiyi bize sunar fakat zannetmiyorum. Korkum o ki bu desteği çekebileceği daha birçok ürün olabilir. Umarım korktuğum olmaz...
seni kara listeye almışlar sadık hocam 😁😁😁
Frsky Qxt-Xm+ Rx/Realacc X6R/Racestar Br2406s 2300Kv Fire Edition-30a V2 ESC/Matek F405-PDB/Eachine TX526/Runcam Micro Swift II-Xiaomi Yi/Beitian Bn-880 GPS/Tattu 3s 1800Mah 75c LiPo/Eachine RotG02.
HURDATRON/FUTABA T10CHP TX-R167FS RX.

Kullanıcı avatarı
KsKRaist
Ad Soyad: Can Demir

Mesaj gönderen KsKRaist » 10 Nis 2019, 08:29

Qx7 bende sipariş verdim. 20 gün sonra buradan seslenirim 😂😂
Lise : Elektrik - Ön Lisans : Mekatronik - Lisans : Elektrik - Elektronik Müh. Öğrenmenin yaşı yoktur...

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 10 Nis 2019, 09:39

Sadik yazdı: 10 Nis 2019, 01:33 Gümrük değil o nakliye sigortası. Tariff insurance yazması lazımdı. Gümrük sigortası türkçesi.
evet biliyorum zaten. kara listelere selam olsun. koleksiyonculara özel demek ki bu durum. :lol:

https://screenshots.firefox.com/T6f21jp ... nggood.com

Kullanıcı avatarı
Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 10 Nis 2019, 09:46

bsivaslioglu yazdı: 10 Nis 2019, 08:05
Sadik yazdı: 10 Nis 2019, 00:21 Banggood, Qx7 ve X9D kumandalardaki gümrük sigortasını kaldırmış. Son iki aydır hiçbir kumanda siparişim gümrüksüz geçmedi. Hatta şuan gümrükteki Qx7 için gönderdiğim belgeler UKİM tarafından kabul bile edilmedi. İl PİM'deki gümrüğe sevketti incelenmesi için...

seni kara listeye almışlar sadık hocam 😁😁😁
Vay çekik gözlüler vay 😂😂 Ama ben uygulamadan giriyorum. Pc den bakıcam şimdi hemen.

Kullanıcı avatarı
Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 10 Nis 2019, 10:05

Tamamdır beyler düzeldi. Sorun benim uygulamadaymış. Hallettim. Yanlış alarm. Çinliler beni hala seviyormuş😂

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Mesaj gönderen GoldWing » 10 Nis 2019, 10:36

Sadik yazdı: 10 Nis 2019, 10:05 Tamamdır beyler düzeldi. Sorun benim uygulamadaymış. Hallettim. Yanlış alarm. Çinliler beni hala seviyormuş😂
x7 de air parcel mevcut turkey direct mail değil mi vergileri kendi ödeyen

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 10 Nis 2019, 11:20

Q7 aldım gümrük çıktı odedim belgelerini yolladım bangood abimize kabul edildi hesabına yatiracaz dedi sanırsam son sanslilardan biriyim

Ödeme hesabıma yatmış vergiyi geri aldim
En son Gandalf tarafından 10 Nis 2019, 22:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 10 Nis 2019, 11:41

GoldWing yazdı: 10 Nis 2019, 10:36
Sadik yazdı: 10 Nis 2019, 10:05 Tamamdır beyler düzeldi. Sorun benim uygulamadaymış. Hallettim. Yanlış alarm. Çinliler beni hala seviyormuş😂
x7 de air parcel mevcut turkey direct mail değil mi vergileri kendi ödeyen
Air Parcel ile alıp Tariff insurance/gümrük sigortası işaretlendiği zaman gümrük vergiai çıkarsa belge yolluyoruz ve banggood bize geri ödeme yapıyor. Turkey direct mail olursa %80 ihtimalle vergi çıkmıyor, çıksa da bize dokunmuyor. Ama kumanda gibi büyük parçalarda Turkey direct mail kalkalı çooook oldu...

Kullanıcı avatarı
KsKRaist
Ad Soyad: Can Demir

Mesaj gönderen KsKRaist » 11 Nis 2019, 06:51

Doktorumtrak yazdı: 10 Nis 2019, 11:20 Q7 aldım gümrük çıktı odedim belgelerini yolladım bangood abimize kabul edildi hesabına yatiracaz dedi sanırsam son sanslilardan biriyim

Bana da çıkartacaklar büyük olasılık. Hangi dosyaları almam lazım ptt den ? Yada nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olur musun ?
Lise : Elektrik - Ön Lisans : Mekatronik - Lisans : Elektrik - Elektronik Müh. Öğrenmenin yaşı yoktur...

Kullanıcı avatarı
Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 11 Nis 2019, 11:21

KsKRaist yazdı: 11 Nis 2019, 06:51
Doktorumtrak yazdı: 10 Nis 2019, 11:20 Q7 aldım gümrük çıktı odedim belgelerini yolladım bangood abimize kabul edildi hesabına yatiracaz dedi sanırsam son sanslilardan biriyim

Bana da çıkartacaklar büyük olasılık. Hangi dosyaları almam lazım ptt den ? Yada nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olur musun ?
Mühürlü, kaşeli, imzalı şekilde "Gönderi Reklamasyon" belgesi al. Sanırım bu yeterli oluyor. İki kumanda için dün gönderdim bu belgeleri. Cevap bekliyorum Banggood beyden :)

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 11 Nis 2019, 15:19

hocam merhaba arkadasın bahsettıgı belgeyı alın ek olarak uzerıne mühür vurdurun ve imza atın ( gorevlı atmazsa kendınız atın ) daha sonra bu durumu once lıve chatten anlatın onlar sızı baska bır yere yönlendırıyor ve maıl atıyor orası sıze daha sonra ıngılızce uzun bır maıl ıle bu belgeyı ekle ve belge uzerıne ıngılızce olarak hangı kısım vergı hangı kısım gonderı numarası yaz hatta maıl ıcınde gumruk mudurlugum vergı belgesını sadece TÜRKÇE veriyor falan de gümrük mevzuatını kısaca acıkla 22 euro ustune %20 vergı alınıyor ulkem de falan seklınde acıkla durumu ben bu sekılde yaptım ve gumruk vergısı hesabıma ıade edıldı

Kullanıcı avatarı
Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 11 Nis 2019, 16:28

Doktorumtrak yazdı: 11 Nis 2019, 15:19

hocam merhaba arkadasın bahsettıgı belgeyı alın ek olarak uzerıne mühür vurdurun ve imza atın ( gorevlı atmazsa kendınız atın ) daha sonra bu durumu once lıve chatten anlatın onlar sızı baska bır yere yönlendırıyor ve maıl atıyor orası sıze daha sonra ıngılızce uzun bır maıl ıle bu belgeyı ekle ve belge uzerıne ıngılızce olarak hangı kısım vergı hangı kısım gonderı numarası yaz hatta maıl ıcınde gumruk mudurlugum vergı belgesını sadece TÜRKÇE veriyor falan de gümrük mevzuatını kısaca acıkla 22 euro ustune %20 vergı alınıyor ulkem de falan seklınde acıkla durumu ben bu sekılde yaptım ve gumruk vergısı hesabıma ıade edıldı
Ben hiçbir açıklama yapmadım 😃 İki cümle yazdım. Aldığım ürün için gümrük vergisi ödedim. Resmi belgeyi size gönderiyorum. İyi çalışmalar. Üç oldu pardon 😅 İşlem kabul edildi 😎

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 11 Nis 2019, 16:47

Sadik yazdı: 11 Nis 2019, 16:28
Doktorumtrak yazdı: 11 Nis 2019, 15:19

Ben hiçbir açıklama yapmadım 😃 İki cümle yazdım. Aldığım ürün için gümrük vergisi ödedim. Resmi belgeyi size gönderiyorum. İyi çalışmalar. Üç oldu pardon 😅 İşlem kabul edildi 😎
ama sen belli ki torpillisin kendini arkaşlarla bir tutma sen banggooda param bitti de senin gibi müşteriyi kaybetmemek için para bile gönderirler. :lol: :lol: vip seviyesi kaç? :D

“Muhabbet, Tanışma, Duyuru...” sayfasına dön