Hunharca LiPo Şişirmek

Bu forum altında muhabbet ediyoruz.
Kullanıcı avatarı
Sadık
Ad Soyad: Sadık

Hunharca LiPo Şişirmek

Mesaj gönderen Sadık » 21 Nis 2019, 13:27

Hunharca lipo şişirmek adlı bi çalışma yapmış arkadaşlar. İzleyelim :)
Lipo'ları HV yani 4.35v'a şarj edip full throttle'da FC reset atana kadar bitiriyorlar. Özellikle dk 10:20'ye bakın 🙂

Biliyorum. Oruçlu doğar insan, ölümün iftar sofrasına...

__isimsiz__

Re: Hunharca LiPo Şişirmek

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 21 Nis 2019, 14:32

1S HV 4.35V lipoyu şarj cihazım gelmediği için buck-boost convertor ile manuel şarj ederken şarjda unutup 4.7 volta kadar şarj ettim...
Tinywhoop’a takıp evde bir tur döndükten sonra resmen 2 katına çıktı kalınlığı... Zor çıkardım batarya haznesinden... Sonra hemen evin dışına merdivene attım... 20 gündür falan orda duruyor... Tekrar şarj etmeyi gözüm kesmedi :))

Kullanıcı avatarı
Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 21 Nis 2019, 15:44

Öyle şiştiyse aman şarj etmeyin zaten. Çatapat yaşamaya gerek yok 😁

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 21 Nis 2019, 18:11

Sadik hocam bunlar senin stokdaki piller. Simdi bunlar boyle manyakliga dayaniyorsa, cok mu iyi demek. Bir de videodaki 100C degerine de dokunuyorlar, gercek deger mi filan diyorlar. Gerci simdi sonuna geldim videonun, adamlar da memnun1 bu pillerden :)

bsivaslioglu
Ad Soyad: B.S.

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 21 Nis 2019, 18:15

hknshbz yazdı: 21 Nis 2019, 18:11 Sadik hocam bunlar senin stokdaki piller. Simdi bunlar boyle manyakliga dayaniyorsa, cok mu iyi demek. Bir de videodaki 100C degerine de dokunuyorlar, gercek deger mi filan diyorlar. Gerci simdi sonuna geldim videonun, adamlar da memnun1 bu pillerden :)
sadik hoca da o pillerden çok var bi kaç tanesini denerse hepimiz öğrenmiş oluruz 😁🤣😂😀
Frsky Qxt-Xm+ Rx/Realacc X6R/Racestar Br2406s 2300Kv Fire Edition-30a V2 ESC/Matek F405-PDB/Eachine TX526/Runcam Micro Swift II-Xiaomi Yi/Beitian Bn-880 GPS/Tattu 3s 1800Mah 75c LiPo/Eachine RotG02.
HURDATRON/FUTABA T10CHP TX-R167FS RX.

Kullanıcı avatarı
Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 21 Nis 2019, 19:10

hknshbz yazdı: 21 Nis 2019, 18:11 Sadik hocam bunlar senin stokdaki piller. Simdi bunlar boyle manyakliga dayaniyorsa, cok mu iyi demek. Bir de videodaki 100C degerine de dokunuyorlar, gercek deger mi filan diyorlar. Gerci simdi sonuna geldim videonun, adamlar da memnun1 bu pillerden :)
Açıkçası ben CNHL pillerin de tam değerleri verdiğini zannetmiyorum. Fakat özellikle MiniStar serisi çıktıktan sonra bu marka birçok pilot tarafından kullanılmaya başlandı. Kullananlar da gerçekten iyi olduğunu söylüyorlar. Ama neye göre iyi? Fiyatına göre tabiki. Çin yine her zamanki gibi müşteriyi buradan yakalıyor. Fiyat/performans olarak gerçekten iyi olan bu piller, yabancılar için daha da ucuz. Doların ülkemizde şuanki durumu malum. Yine de bizim ulaşabildiğimiz en uygun ve kaliteli piller arasında. Tattu pillerin kağıt üzerinde de olsa CNHL pillere eşdeğer modellerinin fiyatı malum. İki katı fiyatı var. O yüzden İ love, you love, we love CNHL ❤😁

Kullanıcı avatarı
Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 21 Nis 2019, 19:28

bsivaslioglu yazdı: 21 Nis 2019, 18:15
sadik hoca da o pillerden çok var bi kaç tanesini denerse hepimiz öğrenmiş oluruz 😁🤣😂😀
Hocam piller tükendi 😁 o fotodaki pillerden sadece 1 tane CNHL 100c kaldı. Hem adamlar denemiş işte. Benim pillerimden ne istiyosunuz 😁😁

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 22 Nis 2019, 03:04

Ministar serisi bence tattu ile eşdeğerde kaliteli. Birbirlerine çok yakın sonuçlar alıyorum. Ministar'ın tattuya göre tek bir dezavantajını tecrübe ediyorum. O da uçuşun sonlarında, voltaj 14.2 civarına indikten sonra, voltajın tutunup tutunup, bir anda süratle düşmeye başlaması. Yani tam yükte değilken 14.2 (4s) sabit gibi olduğu anlarda, quad'ı biran önce yakınlara getirmek gerekebiliyor. Zira bir anda süratle düşmeye başlıyor. Mesela, tam yükte olmasa bile, 30 saniyede filan 13.5'e düşebilir. Değişik bir kırılma noktası var.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 22 Nis 2019, 08:36

BarisB yazdı: 22 Nis 2019, 03:04 Ministar serisi bence tattu ile eşdeğerde kaliteli. Birbirlerine çok yakın sonuçlar alıyorum. Ministar'ın tattuya göre tek bir dezavantajını tecrübe ediyorum. O da uçuşun sonlarında, voltaj 14.2 civarına indikten sonra, voltajın tutunup tutunup, bir anda süratle düşmeye başlaması. Yani tam yükte değilken 14.2 (4s) sabit gibi olduğu anlarda, quad'ı biran önce yakınlara getirmek gerekebiliyor. Zira bir anda süratle düşmeye başlıyor. Mesela, tam yükte olmasa bile, 30 saniyede filan 13.5'e düşebilir. Değişik bir kırılma noktası var.
abi bu bilgi super, tesekkurler!

Kullanıcı avatarı
Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 22 Nis 2019, 08:36

Aynen. Thanks Barış abi 😉

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 22 Nis 2019, 09:23

Eyyvallahh 😁
Ministar ile o "tattu'dan başkası yalan" devri bitti bende yani. Tavsiye ederim herkese.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

“Muhabbet, Tanışma, Duyuru...” sayfasına dön