GÜMRÜK MUAFİYETİ KALDIRILDI GEÇMİŞ OLSUN. ötv listesi güncellendi.

Bu forum altında muhabbet ediyoruz.
BurakAlim

Re: GÜMRÜK MUAFİYETİ KALDIRILDI GEÇMİŞ OLSUN.

Mesaj gönderen BurakAlim » 15 May 2019, 14:44

Burası çokkomelli diyip diyip damat s... Ebemizi sabah sabah bütün moralimi bozdu daha yeni birşeyler almıştım.

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 16 May 2019, 00:18

Denk gelmeyenler varsa hitler rejimindeki uygulamalara bir göz gezdirmenizi tavsiye ederim. Çok ilgi çekici 😁 (gerçekten)

Hatta şimdi böyle diyince de aklıma son dönemlerinde dayattığı şu kural geldi "sokakta 2 veya daha fazla kişinin yanyana yürümesi ve konuşması yasaklandı". Fikir paylaşımı olmasın da eleştiriler azalsın diye uygulanmış. En iyisi ben susayım.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 16 May 2019, 00:27

donanımmhaber forumunda bir arkadaş yazmış

"Ne amacla yapildigini cok anlayamadim ben bu duzenlemenin. Vergi geliri amaciyla yapiliyorsa tutmayacak hamledir cunku siradan alicilar gumruk vergisi, prosedurler falan ugrasmazlar yuzde 99 a yakin dusecektir bu sekilde yapilan alisverisler dolayisiyla bir vergi geliri olmaz.

Bu mallarin yurt icinde uretilen muadilleri de yuzde 90 oraninda bulunmuyor dolayisiyla yerli ureticiyi destekleyici bir duzenleme de degil.

Geriye elde tek birsey kaliyor, yurt icinde bu tarz urunlerin ticaretini yapan, yani gidip yine cinden yuklu mal alip burada 5 misli fiyatina satanlari desteklemek.

Sikinti surada ki bu sekilde ticaret yapanlarin cogu ulkede bu mallari satarken kayit disi yapar bu isi. Dolayisiyla ciddi bir kayit disilik yaratirlar. Halbuki 50 euroya kadar %5, 50-100 Euro arasi %8 vs vs diye kademeli bir sekilde kolay odenebilir bir vergileme yapilsa devletin kasasina ciddi miktarda vergi geliri girisi olacaktir.

Kayit disi ile ugrasmak yerine surekli orta sinifin uzerine yuklenilmesi bu kayit disiligi iyice korukleyecektir. Karaborsacilik, kacakcilik iyice artacak bu sekilde duzenlemeler sonrasi ve gelirler iyice dusecektir. Sonrasinda ne olacak, yine ucretli calisan sinifin gelirinden kesilen, kacamayacagi gelir vergisi yukseltilecek, mtv yukseltilecek fakir ile zengin arasindaki ucurum artacak orta sinif diye birsey kalmayacak."

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 16 May 2019, 00:31

Bana kalırsa bu gümrük sunma olayında fark ettiler ki millet pahalı ürünleri düşük ücret ile geçiriyor. madem öyle biraz da biz geçirelim demişler. Adamlar forumlarda '' ehehehe nasılda gümrüksüz vergisiz aldım 2 bin dolarlık ürünü eeheheheh'' şeklinde paylaşımlar yapmaktaydı

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 16 May 2019, 00:35

Doktorumtrak yazdı: 16 May 2019, 00:31 Bana kalırsa bu gümrük sunma olayında fark ettiler ki millet pahalı ürünleri düşük ücret ile geçiriyor. madem öyle biraz da biz geçirelim demişler. Adamlar forumlarda '' ehehehe nasılda gümrüksüz vergisiz aldım 2 bin dolarlık ürünü eeheheheh'' şeklinde paylaşımlar yapmaktaydı
forumlarda paylaşmasına gerek yok şu videoları elbet görüyorlardır.

Kullanıcı avatarı
bencilzevk
Ad Soyad: bencil zevk

Mesaj gönderen bencilzevk » 16 May 2019, 00:37

En iyisi Bangood Türkiye'ye ürün gondermekten vaz geçmeden drect mail ile 4 5 çift pervane yedek malzeme alayim
RC hoby
Mekatronik
8-)

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 16 May 2019, 00:39

Bir ülkenin ticaretini, esnafın ithal ürünleri 2 katı fiyatına satmak zorunda bırakacak kadar vergiye boğmak, ardından da alım gücü düşen insanları yurt dışından bavul ticareti yapıyorlar diye suçlayarak onları da vergilendirmeye çalışmak 12 yaşındaki bir çocuğun bile aklının ucundan geçemeyecek kadar trajikomik bir çözüm. Kurban olduğum toplu iğne ucu kadar akıl ver bizlere.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 16 May 2019, 00:42

gokhanyanki yazdı: 16 May 2019, 00:35
Doktorumtrak yazdı: 16 May 2019, 00:31 Bana kalırsa bu gümrük sunma olayında fark ettiler ki millet pahalı ürünleri düşük ücret ile geçiriyor. madem öyle biraz da biz geçirelim demişler. Adamlar forumlarda '' ehehehe nasılda gümrüksüz vergisiz aldım 2 bin dolarlık ürünü eeheheheh'' şeklinde paylaşımlar yapmaktaydı
forumlarda paylaşmasına gerek yok şu videoları elbet görüyorlardır.

Bildiğim kadarı ile hiç bir videosunda gümrüksüz geçirdim demiyor bu ikisi... Vergilerini ödeyerek alıyorlar...

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 16 May 2019, 00:52

yok vergisiz geçti diyor mendebur:D aramex le aldım falan diye rastgeldim vergi kesilse kocaman gümrük bandı oluyor ben bu resimlerde bile göremiyorum:D

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 16 May 2019, 01:04

Abi vergisiz geçmesi imkansız... Baksana paketler Lemur kadar var :) Allah kahretmesin o memuru o zaman... Ben ne diyeyim... Benim 1 kilo tutmayan paketime TSE belgesi istediler...

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 16 May 2019, 01:08

KingNothing yazdı: 16 May 2019, 01:04 Abi vergisiz geçmesi imkansız... Baksana paketler Lemur kadar var :) Allah kahretmesin o memuru o zaman... Ben ne diyeyim... Benim 1 kilo tutmayan paketime TSE belgesi istediler...
bir ara aramex ile millet böyle kamyon kamyon mal aldı gümrüksüz bunlar da onlardan. gearbestten alıyorlardı. kocaman dronlar 3d yazıcılar envai çeşit ıvır zıvır sonradan sonraya aramexte gümrük çıkarmaya başladı.

bsivaslioglu
Ad Soyad: B.S.

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 16 May 2019, 03:00

olan oldu arkadaslar bundan sonrasina bakmak lazim sahsen ben ülkemin güzide kazikcilarina para kazandirmaktansa vergisini öder yine de yurtdışından alırım banggood vergi dahil hızlı kargoyu henüz kaldırmamış sürüncemede kalmış bir 3d projem vardı nesi eksikse bugün aldım su an tasima durumunda olan 24 paket var insallah yasa yururluge girmeden gecer bakalim ne olacak.

keza vergi bile ödesem yine de yurtdışından 1 e alıp 5 e satanlardan daha ucuza mal ederim aynı paraya bile mal olsa onların cebine gireceğine devletin kasasına gitsin...
Frsky Qxt-Xm+ Rx/Realacc X6R/Racestar Br2406s 2300Kv Fire Edition-30a V2 ESC/Matek F405-PDB/Eachine TX526/Runcam Micro Swift II-Xiaomi Yi/Beitian Bn-880 GPS/Tattu 3s 1800Mah 75c LiPo/Eachine RotG02.
HURDATRON/FUTABA T10CHP TX-R167FS RX.

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 16 May 2019, 09:29

Ya devletin kasasına gidenler de birinilerinin cebine gidiyorsa? 😁

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 16 May 2019, 10:30

BarisB yazdı: 16 May 2019, 09:29 Ya devletin kasasına gidenler de birinilerinin cebine gidiyorsa? 😁
:lol: :lol:

Resim

bsivaslioglu

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 16 May 2019, 12:19

BarisB yazdı: 16 May 2019, 09:29 Ya devletin kasasına gidenler de birinilerinin cebine gidiyorsa? 😁
orası beni aşar barış hocam demek istediğim fiyatını bildiğim ve kendim de alıp getirebileceğim bir ürüne asla ederinden fazla vermem verenlere de şaşıyorum ayni urun sitede var istese kendisi de alabilir ama nedense 2 katını ödemeye razı oluyor. sözüm bu dairede bulunanlara bu bakımdan vergiyi öder alırım.

ha olmasa daha iyi olurdu ama oldu bir kere tabi burada devlet de haklı bunu kullananlarda vardı hepimiz görüyoruz aciklari kullanip düzinelerce getirip satiyorlar is ticariye donustu devlet de basti vergiyi sebep olanlar utansın diyorum başka da birşey demiyorum.
Frsky Qxt-Xm+ Rx/Realacc X6R/Racestar Br2406s 2300Kv Fire Edition-30a V2 ESC/Matek F405-PDB/Eachine TX526/Runcam Micro Swift II-Xiaomi Yi/Beitian Bn-880 GPS/Tattu 3s 1800Mah 75c LiPo/Eachine RotG02.

Kullanıcı avatarı
ysf18mrmr
Ad Soyad: Yusuf MERMER

Mesaj gönderen ysf18mrmr » 16 May 2019, 12:41

Bence bu kısa süreli böyle olacak. Bir düzenleme geleceğini düşünüyorum. Açığı fark edip kurunun yanında yaşı da yaktılar. Onun için tekrar düzenlenip sadece kuruları yakacak bir sistem getireceklerdir.
Satılık parçalar var :)

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 16 May 2019, 13:50

ysf18mrmr yazdı: 16 May 2019, 12:41 Bence bu kısa süreli böyle olacak. Bir düzenleme geleceğini düşünüyorum. Açığı fark edip kurunun yanında yaşı da yaktılar. Onun için tekrar düzenlenip sadece kuruları yakacak bir sistem getireceklerdir.
kurusu yaşı yok devlet alabildiği her yerden vergi almak istiyor hatta bazı şeylere %20 vergi yetmiyor özel bir vergi daha alayım diyor. araştırma geliştirme yapanlar hemen herşeylerini yurtdışından alırlar büyük şirketlere ürün numuneleri gelir sen burda bulamayağın malzemeleri alıyorsun belki. devlet hepsini bir kefeye koyar. vergisine bakar ama amaç sadece vergi değil yurtdışı alışverişi bitireyim diyor nitekim de bitirecek. paypal kaldırıldı gümrük muafiyeti düşürüldü o gün yazdım böyle kalmaz ben şimdi bulamam yazımı bunun sonu gümrük muafiyetinin tamamen kaldırılmasıdır diye kaldırıldı. böyle de kalmaz vergisini versen bile almayı zorlaştıracak şekilde çözümünü bulacaktır. bu ta en başta belliydi sadece kademe kademe paypalı götürdü taksiti kaldırdı gümrük muafiyetini düşürdü tepki almadan ya da cılız tepkilerle alıştıra alıştıra yaptı. en sonunda tamemen kaldırdı.

bunun kısa süreli olacağını geri eski haline döneceğini iktidar değişince yenilerinin bunu düzelteceğini sanıyorsan yanlıyorsun. kimse halihazırda var olan bir kaynaktan vazgeçmez bu böyle gider daha da kötüye gider nasıl gider biliyor musun. sana bir sonraki aşamayı yazacağım. şimdi konunu başında bir cetvel var orda ürünler var onlara ötv de alıyor. o listeyi güncelledim herşey artık oraya giriyor diyecek ve her ürün için en iyi ihtimalle %40 vergi alacak daha sonra ötv yi artırdım diyecek ve bu böyle sürüp gidecek. nasıl düzelir akdenizde dünyanın en büyük doğalgaz rezervlerini bulup işletmeye başlarsın(tabi yedirirlerse ) dünya enerji devi olursun; yıllarca tüketime alışmış bağımlı olmuş bir toplumu üretim ekonomine dahil edersin; tarımını geliştirecek önlemler alırsın o zaman belki düzelir. şu anda gelişememeni cari açığa bağlıyorsan hem onu bitirecek böyle tedbirler alırsın hem de vergi gelirlerine muhtaçsın onu artırırsın. vesselam kendi açından daha iyiye giden bir düzen bekliyorsan uygulamaların lehine döneceği günler bekliyorsan yanılıyorsun.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 16 May 2019, 18:09

BurakAlim yazdı: 16 May 2019, 18:04 https://www.webtekno.com/images/editor/ ... 2dce2.jpeg

bu vergi mi soygun mu ?
off çok kötü yukarda yazdığımı direk yapmışlar yuhh

https://www.haberturk.com/yurt-disindan ... -teknoloji

bsivaslioglu

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 16 May 2019, 18:15

BurakAlim yazdı: 16 May 2019, 18:04 https://www.webtekno.com/images/editor/ ... 2dce2.jpeg

bu vergi mi soygun mu ?
ötv kapsamına giren ve kar maksatlı satılıp kdv de ödemesi gerekenler için durum bu olabilir ama biz sadece kullanım maksatlı yurtdışından satın alan basit alıcılarız bu kapsamda sadece gümrük vergisini ödemeyi kabul ederim çünkü bu ürünü turkiyeden vergili fiyatına bulamam edinemem ve bu firmalar da bunun arkasına saklanıp poz yapıyorlar halbuki bu cetvelde yer almayan ve kendillerinin ekledikleri iri kalemler de var.

sonuç olarak biz yine kendi çıkarımıza göre hareket edeceğiz bugüne kadar bu urunlere sahip olabilmek icin haftalarca bekleyemeyi ve diğer birçok riski neden göze aldık sadece ve sadece fiyat için o zaman yine bu noktaya dikkat edeceğiz eğer yeni durumda da ic poyasaya gore ucuza mal oluyorsa yine yurtdışından alacağız.

“Muhabbet, Tanışma, Duyuru...” sayfasına dön