Xiaomi fimi x8 se

Bu forum altında muhabbet ediyoruz.
brkhnsvr94
Ad Soyad: Burakhan Sivri

Re: Xiaomi fimi x8 se

Mesaj gönderen brkhnsvr94 » 04 Kas 2019, 10:38

zela yazdı: 02 Kas 2019, 14:05 merhabalar bende dron alma serüvenimi anlatayım dronu sipariş verdikten 45 gün sonra kargoya verdiler. Toplamda gümrük sigortası ve nakliye sigortası ile 2614 tl ödedim kargoya verildikten 9 gün sonra istanbul a ulaştı takip numarasından baktığımda 30 tl vergi kesilmiş idi bir gün sonra Bursa Pime geldi hemen seri numarasını almak için gittim ve bana ertesi gün gelmemi söylediler bende ertesi gün tekrar seri numarasını almak için yola çıktım ben yoldayken ptt dronu adresime getirmiş ve 30 tl para almış. İthal uygunluk belgesi çıkarmaktan kurtuldum geriye vergi makbuzu alıp dron kayıt ettirmek kaldı. Gümrük sigortasınada boşuna para ödedim.
Vergi konusunda baya şanslısınız. PIM' gelen bir dronun vergisiz veya düşük vergi ile geçme şansı yok. Aslında Bursa PTT yanlış prosedür uygulamış. Sizden ürün faturası ve kredi kartı ekstresi istemeleri gerekirdi vergilendirme için. Bana Başakşehir PIM'de öyle yapıldı. Bütün vergileri ödedim ve makbuz ile banggod'a başvurdum. Vergi iadesi yapılacağı söylendi. bakalım beklemedeyim.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 04 Kas 2019, 21:19

brkhnsvr94 yazdı: 04 Kas 2019, 10:38
zela yazdı: 02 Kas 2019, 14:05 merhabalar bende dron alma serüvenimi anlatayım dronu sipariş verdikten 45 gün sonra kargoya verdiler. Toplamda gümrük sigortası ve nakliye sigortası ile 2614 tl ödedim kargoya verildikten 9 gün sonra istanbul a ulaştı takip numarasından baktığımda 30 tl vergi kesilmiş idi bir gün sonra Bursa Pime geldi hemen seri numarasını almak için gittim ve bana ertesi gün gelmemi söylediler bende ertesi gün tekrar seri numarasını almak için yola çıktım ben yoldayken ptt dronu adresime getirmiş ve 30 tl para almış. İthal uygunluk belgesi çıkarmaktan kurtuldum geriye vergi makbuzu alıp dron kayıt ettirmek kaldı. Gümrük sigortasınada boşuna para ödedim.
Vergi konusunda baya şanslısınız. PIM' gelen bir dronun vergisiz veya düşük vergi ile geçme şansı yok. Aslında Bursa PTT yanlış prosedür uygulamış. Sizden ürün faturası ve kredi kartı ekstresi istemeleri gerekirdi vergilendirme için. Bana Başakşehir PIM'de öyle yapıldı. Bütün vergileri ödedim ve makbuz ile banggod'a başvurdum. Vergi iadesi yapılacağı söylendi. bakalım beklemedeyim.
bursa pimle alakası yok hocam gümrük sorgusunda isim soyad paket ağırlığı gibi verileri görüuyorsanız altında da vergi görüyorsanız daha başka bir işlem yapılmıyor. o malın gümrükteki işi bitmiş demektir. bursa pime sizin adresinize teslim edilmesi için ulaşıyor. tekrar biyerlere gitmenize gerek yok. bazen böyle oluyor bu tamamen gümrük memurunun kararına bakıyor. üzerinde yazan değere göre vergisini kesip gönderiyor.

brkhnsvr94

Mesaj gönderen brkhnsvr94 » 05 Kas 2019, 15:02

gökhan YANKI yazdı: 04 Kas 2019, 21:19
brkhnsvr94 yazdı: 04 Kas 2019, 10:38
bursa pimle alakası yok hocam gümrük sorgusunda isim soyad paket ağırlığı gibi verileri görüuyorsanız altında da vergi görüyorsanız daha başka bir işlem yapılmıyor. o malın gümrükteki işi bitmiş demektir. bursa pime sizin adresinize teslim edilmesi için ulaşıyor. tekrar biyerlere gitmenize gerek yok. bazen böyle oluyor bu tamamen gümrük memurunun kararına bakıyor. üzerinde yazan değere göre vergisini kesip gönderiyor.
Evet doğru. Tamamen gümrük memurunun insiyatifine kalmış bazı şeyler. Bende üzerinde yazan fiyata bakmadılar mesela. Ürün faturası ve kredi kartı ekstresini istediler.

Sizin için çok iyi olmuş. Gümrük vb. işlerle uğraşmak tam bir çile. Bir de Başakşehir olunca gitmesi gelmesi ayrı mesele.

brkhnsvr94

Mesaj gönderen brkhnsvr94 » 05 Kas 2019, 15:11

Sonuç olarak deneyimlerimi özetlemek istiyorum. Ürünü Banggod'dan sipariş ettim. Kargoya verilmesi tam 40 gün sürdü. Kargo'nun gümrüğe ulaşması ise 25 gün, gümrük işlemleri ise 10 gün sürdü. 2649,55 TL'ye almıştım dron'u. Daha sonra Banggod bana kur farkı diyerek 90,41 TL ücret iadesi yaptı :) Ürün gümrüğe takıldığı için 597 TL vergi ödedim. Satın aldığım fiyatın içinde gümrük sigortası da olduğu için bu vergiyi kuruşuna kadar iade aldım. Gerçekten Banggod gibisi yok bu konuda. Çok yardımcı oldular. Vergiyi ödediğime dair 3 adet makbuz verildi Başakşehir PİM'den bunlardan biri Gümrük Vergisi biri damga vergisi biri de gümrük sunuş bedeli içindi. Bu 3 makbuzu da Banggod'a yolladım ve 5 gün içerisinde ücret iadesi yaptılar. Kısacası dron'u vergiler dahil 2559,14 TL'ye almış oldum. Bu 3 makbuzdan gümrük vergisi için olanın üzerindeki numara ile de SHGM'ye kayıt oluşturdum. Kısacası Banggod'daki vergi iade sistemi babalar gibi işliyor. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

İlk uçuşumu da gerçekleştirdim. Bu kadar uğraşın sonunda gerçekten değdi. Herhangi bir sorusu olan varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarım.

Ayrıca dronu almayı düşünen varsa Banggod'da 11.11 indirimlerinde tekrar indirime girecek. Oradan takip edebilirsiniz.

BURAKH
Ad Soyad: Burak H.

Mesaj gönderen BURAKH » 05 Kas 2019, 15:35

brkhnsvr94 yazdı: 05 Kas 2019, 15:11 Sonuç olarak deneyimlerimi özetlemek istiyorum. Ürünü Banggod'dan sipariş ettim. Kargoya verilmesi tam 40 gün sürdü. Kargo'nun gümrüğe ulaşması ise 25 gün, gümrük işlemleri ise 10 gün sürdü. 2649,55 TL'ye almıştım dron'u. Daha sonra Banggod bana kur farkı diyerek 90,41 TL ücret iadesi yaptı :) Ürün gümrüğe takıldığı için 597 TL vergi ödedim. Satın aldığım fiyatın içinde gümrük sigortası da olduğu için bu vergiyi kuruşuna kadar iade aldım. Gerçekten Banggod gibisi yok bu konuda. Çok yardımcı oldular. Vergiyi ödediğime dair 3 adet makbuz verildi Başakşehir PİM'den bunlardan biri Gümrük Vergisi biri damga vergisi biri de gümrük sunuş bedeli içindi. Bu 3 makbuzu da Banggod'a yolladım ve 5 gün içerisinde ücret iadesi yaptılar. Kısacası dron'u vergiler dahil 2559,14 TL'ye almış oldum. Bu 3 makbuzdan gümrük vergisi için olanın üzerindeki numara ile de SHGM'ye kayıt oluşturdum. Kısacası Banggod'daki vergi iade sistemi babalar gibi işliyor. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

İlk uçuşumu da gerçekleştirdim. Bu kadar uğraşın sonunda gerçekten değdi. Herhangi bir sorusu olan varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarım.

Ayrıca dronu almayı düşünen varsa Banggod'da 11.11 indirimlerinde tekrar indirime girecek. Oradan takip edebilirsiniz.
Hayırlı olsun. Güle güle uçurun :)

Gümrük iadesi için hangi yolu izlediniz. Nereden ne şekilde Banggood'a başvuru yaptınız? Bu konudaki bilgilerinizi paylaşır mısınız?

brkhnsvr94

Mesaj gönderen brkhnsvr94 » 11 Kas 2019, 15:19

Merhabalar,

Teşekkür ederim ilk uçuşumu yaptım. Yakında bir video da paylaşacağım :)

Vergi iadesi için cservice@banggood.com adresine mail attım. Durumu açıkladım ve PTT makbuzunu yolladım. Aradan 5 6 gün geçti kartıma iadeyi yaptılar. Siz de bu şekilde alabilirsiniz.

BURAKH
Ad Soyad: Burak H.

Mesaj gönderen BURAKH » 11 Kas 2019, 15:37

brkhnsvr94 yazdı: 11 Kas 2019, 15:19 Merhabalar,

Teşekkür ederim ilk uçuşumu yaptım. Yakında bir video da paylaşacağım :)

Vergi iadesi için cservice@banggood.com adresine mail attım. Durumu açıkladım ve PTT makbuzunu yolladım. Aradan 5 6 gün geçti kartıma iadeyi yaptılar. Siz de bu şekilde alabilirsiniz.
Teşekkür ederim 🙏. Tekrar hayırlı olsun 😊

Flyingahead
Ad Soyad: Berk Berk

Mesaj gönderen Flyingahead » 16 Kas 2019, 12:17

Sivil Havacılık GM yaptığım başvuru Form 02 olmadığı için reddedildi diyor fakat böyle ben Form 02 eklemiştim böyle bir durumla karşılaşan oldu mu ? Teşekkürler

brkhnsvr94

Mesaj gönderen brkhnsvr94 » 27 Kas 2019, 18:34

Flyingahead yazdı: 16 Kas 2019, 12:17 Sivil Havacılık GM yaptığım başvuru Form 02 olmadığı için reddedildi diyor fakat böyle ben Form 02 eklemiştim böyle bir durumla karşılaşan oldu mu ? Teşekkürler
Ben de aynı nedenden dolayı red yedim. Form-2 güncel değilse eğer ondan reddetimişlerdir. Güncel formu SHGM'nin sitesinden indirerek doldurun. Bütün belgeleri tekrar atmanız lazım. Ayrıca 20 liralık ücreti bir daha yatırmanız gerekiyor.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 27 Kas 2019, 20:14

xiaomi fimi x8 se kuponla 407 dolar alacak varsa kaçırmasın kuponlar sınırlı sayıda kullanılabiliyor,

Resim

bangood international site link:
https://www.banggood.com/Xiaomi-FIMI-X8 ... rehouse=CN

banggod türkçe site link:
https://tr.banggood.com/Xiaomi-FIMI-X8- ... rehouse=CN

Kod: Tümünü seç

BGFIMIBD

Flyingahead
Ad Soyad: Berk Berk

Mesaj gönderen Flyingahead » 02 Ara 2019, 12:44

Veeee nihayet gelebilecek tüm kötü durumların başıma gelmesi sonucu siparişim den bu güne geçen
Tamı tamına 84 gün geçmiş.
%40 vergi ödeyenler kervanına 1010 tl ile katıldım.
frmm.jpg
Süreçle ilgili soru sormak isteyen olursa çekinmeden sorabilir.Yorucu ve uzun bir süreç oldu
Ürün çinden değil belçika üzerinden geldiği için gümrükte bekleme süresi 7 gün idi 7 günde bu işler çözemem uzatalım dedim.Son gün uzatabilirsiniz şimdi olmaz dediler.Uzatmaya gittim ilk defa böyle bir durum başımıza geldi dediler.Beklettiler uğraştım.SHGM başvurdum form 2 den patladım istanbulda %20 vergi alınıyor dedim o istanbulun hatası yanlış yapıyorlar dediler.1010 tl 'yi ödettiler

Kullanıcı avatarı
Zatoichi
Ad Soyad: 1_sma_0

Mesaj gönderen Zatoichi » 02 Ara 2019, 13:26

İyi vergi çıkmış. Banggood bu vergi iadesine sorun çıkartmaz umarım. Fazla vakit geçirmeden iade için başvurun bence. Konu dışı gibi olacak fakat kayıt işlemini kendi kurduğumuz 5inç dronlar için yapan var mı? Yapmak gerekir mi? Bize maaliyeti ne olur.
Ne var, ne yok? El cevap! 10

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 02 Ara 2019, 21:40

Flyingahead yazdı: 02 Ara 2019, 12:44 Veeee nihayet gelebilecek tüm kötü durumların başıma gelmesi sonucu siparişim den bu güne geçen
Tamı tamına 84 gün geçmiş.
%40 vergi ödeyenler kervanına 1010 tl ile katıldım.
frmm.jpg
Süreçle ilgili soru sormak isteyen olursa çekinmeden sorabilir.Yorucu ve uzun bir süreç oldu
Ürün çinden değil belçika üzerinden geldiği için gümrükte bekleme süresi 7 gün idi 7 günde bu işler çözemem uzatalım dedim.Son gün uzatabilirsiniz şimdi olmaz dediler.Uzatmaya gittim ilk defa böyle bir durum başımıza geldi dediler.Beklettiler uğraştım.SHGM başvurdum form 2 den patladım istanbulda %20 vergi alınıyor dedim o istanbulun hatası yanlış yapıyorlar dediler.1010 tl 'yi ödettiler
hayırlı olsun hocam güle güle kullanın.

mdr3377
Ad Soyad: İsmail DÖNMEZ
İletişim:

Mesaj gönderen mdr3377 » 22 Ara 2019, 09:20

Arkadaşlar x8 se bataryasi almak istiyorum yurtdışından.tavsiyeniz nedir,getirten memnun olan yazarsa sevinirim,

Ercan2875
Ad Soyad: Ercan kale

Mesaj gönderen Ercan2875 » 03 Oca 2020, 18:25

bagriacik yazdı: 25 Eyl 2019, 19:30
brkhnsvr94 yazdı: 25 Eyl 2019, 14:34 Merhabalar, 23.09.2019 tarihi itibari ile ürünü kargoya verdiler. Siparişin üzerinden tam 25 gün geçti. Neyse geç olsun da güç olmasın diyorum. Fatura işleri konusunda çok haklısınız. Sipariş kısmında aslında faturayı pdf formatında indirebiliyoruz ama dediğiniz gibi cihaz seri numarası yazmıyor. Gümrüğe geldiği zaman bu numarayı alıp ben de Gökhan Bey'in yaptığı gibi kendim ekleyebilirim. Ürün elime ulaşana kadar geçen süreci burada da anlatacağım alan diğer arkadaşlara yardımcı olabilmek adına. Tüm bu zahmete değeceğini düşünüyorum. Ürün gerçekten güzel.
Bir kaç not ekleyeyim yardımcı olur hocam sana;

1; SHGM ile görüşürken dahiliden "7406" tuşlayarak iha koordinatörlüğüne bağlan, Samet bey ile görüş. Bana kendisi çok yardımcı oldu. Eğer bağlanmakta güçlük çekersen santralden bağlanamadığını, telefona cevap verilmediğini söyleyip başka biri ile görüşmeye çalış ve kesinlikle ısrarcı ol. Yoksa toplantı var vs diye 10 gün sallıyorlar.

2; Her şey bitti drone'u aldım iyi güzel deme. Hazine ve Maliye bakanlığının "Mutemet Alındı Belgesi" adlı evrakı almayı unutma. Ödemeyi PTT ye yaparsan drone'u zimmetten çıkarma emri veren gümrükten bu belgeyi alabilirsin. Bu belgedeki tarih ve belge no olmadan drone'u SHGM sitesine kayıt edemezsin.
WhatsApp Image 2019-07-15 at 15.41.17 (1).jpeg

3; Kesinlikle 3d print bir gimbal koruyucusu edin, bastırt. Oldukça lazım olacak.

Şimdiden kolay gelsin. Evrak vs gibi konularda sormak istediğin olursa bu konudan ya da ö.m ile sorabilirsin :)
Merhaba üstad mutemed alındı belgesi ile alakalı bir güncel sorum var şimdi bu belge PTT Kargo görevlisine ödeme yaptığımızda bana verilen makbuzun numarası ve tarihi olurmu gerekli kayıt için zira bana gelen drone gümrüğe takılmadı ve kapıma 22 tl bir vergi ile geldi

“Muhabbet, Tanışma, Duyuru...” sayfasına dön