Xiaomi fimi x8 se

Bu forum altında muhabbet ediyoruz.
brkhnsvr94
Ad Soyad: Burakhan Sivri

Re: Xiaomi fimi x8 se

Mesaj gönderen brkhnsvr94 » 25 Eyl 2019, 14:34

Merhabalar, 23.09.2019 tarihi itibari ile ürünü kargoya verdiler. Siparişin üzerinden tam 25 gün geçti. Neyse geç olsun da güç olmasın diyorum. Fatura işleri konusunda çok haklısınız. Sipariş kısmında aslında faturayı pdf formatında indirebiliyoruz ama dediğiniz gibi cihaz seri numarası yazmıyor. Gümrüğe geldiği zaman bu numarayı alıp ben de Gökhan Bey'in yaptığı gibi kendim ekleyebilirim. Ürün elime ulaşana kadar geçen süreci burada da anlatacağım alan diğer arkadaşlara yardımcı olabilmek adına. Tüm bu zahmete değeceğini düşünüyorum. Ürün gerçekten güzel.

Kullanıcı avatarı
bagriacik
Ad Soyad: Gökhan B

Mesaj gönderen bagriacik » 25 Eyl 2019, 19:30

brkhnsvr94 yazdı: 25 Eyl 2019, 14:34 Merhabalar, 23.09.2019 tarihi itibari ile ürünü kargoya verdiler. Siparişin üzerinden tam 25 gün geçti. Neyse geç olsun da güç olmasın diyorum. Fatura işleri konusunda çok haklısınız. Sipariş kısmında aslında faturayı pdf formatında indirebiliyoruz ama dediğiniz gibi cihaz seri numarası yazmıyor. Gümrüğe geldiği zaman bu numarayı alıp ben de Gökhan Bey'in yaptığı gibi kendim ekleyebilirim. Ürün elime ulaşana kadar geçen süreci burada da anlatacağım alan diğer arkadaşlara yardımcı olabilmek adına. Tüm bu zahmete değeceğini düşünüyorum. Ürün gerçekten güzel.
Bir kaç not ekleyeyim yardımcı olur hocam sana;

1; SHGM ile görüşürken dahiliden "7406" tuşlayarak iha koordinatörlüğüne bağlan, Samet bey ile görüş. Bana kendisi çok yardımcı oldu. Eğer bağlanmakta güçlük çekersen santralden bağlanamadığını, telefona cevap verilmediğini söyleyip başka biri ile görüşmeye çalış ve kesinlikle ısrarcı ol. Yoksa toplantı var vs diye 10 gün sallıyorlar.

2; Her şey bitti drone'u aldım iyi güzel deme. Hazine ve Maliye bakanlığının "Mutemet Alındı Belgesi" adlı evrakı almayı unutma. Ödemeyi PTT ye yaparsan drone'u zimmetten çıkarma emri veren gümrükten bu belgeyi alabilirsin. Bu belgedeki tarih ve belge no olmadan drone'u SHGM sitesine kayıt edemezsin.
WhatsApp Image 2019-07-15 at 15.41.17 (1).jpeg
3; Kesinlikle 3d print bir gimbal koruyucusu edin, bastırt. Oldukça lazım olacak.

Şimdiden kolay gelsin. Evrak vs gibi konularda sormak istediğin olursa bu konudan ya da ö.m ile sorabilirsin :)
Martian 215 Freestyle build / Taranis Q X7 / Xiaomi FIMI X8 SE

brkhnsvr94

Mesaj gönderen brkhnsvr94 » 03 Eki 2019, 15:36

bagriacik yazdı: 25 Eyl 2019, 19:30
brkhnsvr94 yazdı: 25 Eyl 2019, 14:34 Merhabalar, 23.09.2019 tarihi itibari ile ürünü kargoya verdiler. Siparişin üzerinden tam 25 gün geçti. Neyse geç olsun da güç olmasın diyorum. Fatura işleri konusunda çok haklısınız. Sipariş kısmında aslında faturayı pdf formatında indirebiliyoruz ama dediğiniz gibi cihaz seri numarası yazmıyor. Gümrüğe geldiği zaman bu numarayı alıp ben de Gökhan Bey'in yaptığı gibi kendim ekleyebilirim. Ürün elime ulaşana kadar geçen süreci burada da anlatacağım alan diğer arkadaşlara yardımcı olabilmek adına. Tüm bu zahmete değeceğini düşünüyorum. Ürün gerçekten güzel.

1; SHGM ile görüşürken dahiliden "7406" tuşlayarak iha koordinatörlüğüne bağlan, Samet bey ile görüş. Bana kendisi çok yardımcı oldu. Eğer bağlanmakta güçlük çekersen santralden bağlanamadığını, telefona cevap verilmediğini söyleyip başka biri ile görüşmeye çalış ve kesinlikle ısrarcı ol. Yoksa toplantı var vs diye 10 gün sallıyorlar.

2; Her şey bitti drone'u aldım iyi güzel deme. Hazine ve Maliye bakanlığının "Mutemet Alındı Belgesi" adlı evrakı almayı unutma. Ödemeyi PTT ye yaparsan drone'u zimmetten çıkarma emri veren gümrükten bu belgeyi alabilirsin. Bu belgedeki tarih ve belge no olmadan drone'u SHGM sitesine kayıt edemezsin.

3; Kesinlikle 3d print bir gimbal koruyucusu edin, bastırt. Oldukça lazım olacak.

Şimdiden kolay gelsin. Evrak vs gibi konularda sormak istediğin olursa bu konudan ya da ö.m ile sorabilirsin :)
Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. Drone hala Türkiye'ye giriş yapmadı. Gümrüğe giriş yapar yapmaz hangi gümrüğe gittiyse oraya gidip seri numarasını alacağım ve ilgili evrakları doldurup SHGM'ye atacağım. Evrak konusunda bir sorun olmayacağını düşünüyorum fakat 2.maddede dediğiniz belgeyi anlamadım. "Mutemet Alındı Belgesi" tam olarak ne için alınıyor acaba? Yani şunun için mi: Ben dronu gümrükten bütün vergilerini ödeyerek aldım. Artık bu dronun kaydını yapın. Diyebilmek için midir?

Bir sorum daha olacaktı. Acaba banggod'dan gümrük vergi iadesi aldınız mı? Sanırım geri ödeme alabilmek için banggod'a bir belge veya makbuz sunmak gerekiyormuş. Bu bahsettiğiniz "Mutemet Alındı Belgesi"nde fiyat bilgisi yazıyor mu?

Volkan78
Ad Soyad: volkan akgün

Mesaj gönderen Volkan78 » 03 Eki 2019, 16:17

Ben alamadım iade. Benden ptt kargo takip sayfasının görüntüsü isteniyor Banggood tarafından. Benim ödediğim vergiyi sisteme işlemedikleri için Banggood ödeme yapmıyor. Ptt ile ne kadar görüşsemde işletemedim. Hem sigorta parası ödedim hemde gümrük alamadım komple zarar.

Kullanıcı avatarı
bagriacik

Mesaj gönderen bagriacik » 03 Eki 2019, 16:34

brkhnsvr94 yazdı: 03 Eki 2019, 15:36
bagriacik yazdı: 25 Eyl 2019, 19:30

Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. Drone hala Türkiye'ye giriş yapmadı. Gümrüğe giriş yapar yapmaz hangi gümrüğe gittiyse oraya gidip seri numarasını alacağım ve ilgili evrakları doldurup SHGM'ye atacağım. Evrak konusunda bir sorun olmayacağını düşünüyorum fakat 2.maddede dediğiniz belgeyi anlamadım. "Mutemet Alındı Belgesi" tam olarak ne için alınıyor acaba? Yani şunun için mi: Ben dronu gümrükten bütün vergilerini ödeyerek aldım. Artık bu dronun kaydını yapın. Diyebilmek için midir?

Bir sorum daha olacaktı. Acaba banggod'dan gümrük vergi iadesi aldınız mı? Sanırım geri ödeme alabilmek için banggod'a bir belge veya makbuz sunmak gerekiyormuş. Bu bahsettiğiniz "Mutemet Alındı Belgesi"nde fiyat bilgisi yazıyor mu?
Merhaba;
Mutemet alındı belgesi dediğiniz gibi. Şu şu ürüne şu kadar ödeme alınmıştır adında bir makbuz. Bu şurada önemli. Drone'u shgm uzerınden kayıt yaparken bu evrağın tarihi ve numarasını istiyorlar. Yani siz gümrükten ürünü ne zaman teslim almışsınız, vergi ödemişmisiniz vs gibi. Yurtiçinden satın alsanız orada da fatura istiyor. Bir nevi fatura yani. Mutemet alındı belgesini gümrükten almalısınız. Ben çanakkalede yaşıyorum ve ürün için bir gümrük yoktu. Memur ptt içerisinde tutuyordu drone'u. Verginiz çıktığında ödediğiniz zaman bu evrağı alabilirsiniz. son olarak aklınızda olsun ürünü gümrükten aldıktan sonra 3 gün içerisinde kayıt ettirmeniz gerekiyor. Yoksa yüksek bir cezası var.

Ben sigorta yaptırmadım o zaman yoktu. Fakat sigorta için Sadık hocanın şu konusunu incelerseniz. (siz ve son mesajı atan diğer arkadaş :) ) gümrük vergisini iade alabilirsiniz.
viewtopic.php?f=28&t=2884&p=27181&hilit=vergi#p27181

landingzone

Mesaj gönderen landingzone » 06 Eki 2019, 12:46

cizmedinkikesesin yazdı: 10 Eyl 2019, 12:01
Teşekkürler süper oldu. Gümrük iadesini de alırsam baya ucuza gelmiş olacak. Bu kuponları nereden buluyorsunuz? Aksiyon kamerası falan da alıcam hazır indirim varken?🤔
BGBINKUPON023 ve benzeri güncel kuponlar https://binkupon.com sitesinde mevcut hocam.

cizmedinkikesesin
Ad Soyad: Merve Hortac

Mesaj gönderen cizmedinkikesesin » 09 Eki 2019, 03:34

:twisted:
landingzone yazdı: 06 Eki 2019, 12:46
cizmedinkikesesin yazdı: 10 Eyl 2019, 12:01
Teşekkürler süper oldu. Gümrük iadesini de alırsam baya ucuza gelmiş olacak. Bu kuponları nereden buluyorsunuz? Aksiyon kamerası falan da alıcam hazır indirim varken?🤔
BGBINKUPON023 ve benzeri güncel kuponlar https://binkupon.com sitesinde mevcut hocam.
Tesekkur ederim. Aksiyon kameram geldi bile. Gumruk sigortasina 63₺ ödedim. Gümrük vergisi 27₺ çıktı 😂 bir de drone’u kargoya verseler artık 1 ayı geçti tık yok.

Flyingahead
Ad Soyad: Berk Berk

Mesaj gönderen Flyingahead » 13 Eki 2019, 12:11

3 ünde kargoya verilen ürün 10 unda gümrüğe girmiş hiç beklemiyordum.
Ben şimdi bu ürünün seri numarasını nasıl alırım İzmirde yaşıyorum ürün İstanbulda ?

Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
bagriacik

Mesaj gönderen bagriacik » 13 Eki 2019, 12:45

Flyingahead yazdı: 13 Eki 2019, 12:11 3 ünde kargoya verilen ürün 10 unda gümrüğe girmiş hiç beklemiyordum.
Ben şimdi bu ürünün seri numarasını nasıl alırım İzmirde yaşıyorum ürün İstanbulda ?

Teşekkürler
Biraz daha bekleyin.Yüksek ihtimalle ürünü İzmir gümrüğüne sevk edecekler. Eğer etmezlerse İstanbul Ukim'i arayarak öğreneceksiniz.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 13 Eki 2019, 17:12

Siyahı çıkmış şimdi de... Güzel cihaz 👍🏻👍🏻

Kullanıcı avatarı
Zatoichi
Ad Soyad: 1_sma_0

Mesaj gönderen Zatoichi » 13 Eki 2019, 19:11

Flyingahead yazdı: 13 Eki 2019, 12:11 3 ünde kargoya verilen ürün 10 unda gümrüğe girmiş hiç beklemiyordum.

Teşekkürler
Banggood hayali, tahmini takipler giriyor. İyice çuvalladılar. Bizde geldi zannediyoruz. 10 gündür gümrükte sandığım kargomu Uluslararası posta işleme merkezine sorduğumda daha Türkiye ye gelmediğini söylediler. +90 212 465 55 19 dan sorup öğrenebilirsiniz...
Ne var, ne yok? El cevap! 10

Flyingahead

Mesaj gönderen Flyingahead » 16 Eki 2019, 20:47

Screenshot_2019-10-16-20-40-47-1.png
Screenshot_2019-10-16-20-40-53-1.png
Ürün Türkiye ye gelmiş şimdi geri mi gidiyor anlamadım bilgilendire bilir misiniz ?teşekkürler

brkhnsvr94

Mesaj gönderen brkhnsvr94 » 23 Eki 2019, 11:36

Merhabalar,

Ürün nihayet İstanbul Başakşehir PIM'e ulaştı. Şuanda gümrükte bekliyor. Gidip seri numarasını aldım ve fotoğraflarını çektim. İthal uygunluk belgesi için SHGM'ye başvuru yaptım. İlk başvurum reddedildi eksik belge olduğu için. (Aslında eksik değildi. Güncel form kullanmadığım için geçerli sayılmadı.) Bugün 2.kez başvuru evraklarını doldurdum ve PTT kargo ile Ankara SHGM'ye yolladım. Muhtemelen bu hafta içinde uygunluk belgesi çıkar ve tarafıma yollanır. belge gelince de PIM'den teslim almaya gideceğim. Cİdden çok zahmetli bir işmiş Çin'den drone getirmek. Gerçi bir daha getirtiyor olsam bu kadar zorlanmam artık her ayrıntıyı öğrendim :D Gelişmeleri tekrar yazacağım. Benim yaşadığım sıkıntıları yaşamamanız için her ayrıntıyı paylaşmaya çalışıyorum.

Kesinlikle SHGM'nin sitesindeki güncel formları kullanın. Bu formlara şu: https://iha.shgm.gov.tr/public/formlar linkten ulaşabilirsiniz.

• FR.01 - İHA İthal Teknik Uygunluk Başvuru Formu ve ekleri,
• FR.02 - İHA Uygunluk Beyanı Formu

Bu 2 formu ve eklerini kullanmanız gerekiyor. Eksik veya yanlış belge varsa tekrar hepsini baştan düzenleyip yollamanız gerekiyor.

Kolay gelsin.

Flyingahead

Mesaj gönderen Flyingahead » 31 Eki 2019, 13:47

Yakın zamanda bu cihaza gümrük vergisi çıkan arkadaşlar kaç lira ödedi bilgi verebilir mi? Kamera varsa vergi %40 olur dedi gümrük memuru böyle bir uygulama var mı ? Teşekkürler

Volkan78
Ad Soyad: volkan akgün

Mesaj gönderen Volkan78 » 31 Eki 2019, 15:14

%20 ödedim ben.

brkhnsvr94

Mesaj gönderen brkhnsvr94 » 31 Eki 2019, 21:13

Merhabalar,

Sonunda uygunluk belgem geldi ve bugün gümrükten dronumu teslim aldım. Uygunluk belgesini ibraz edince benden hemen ürünün faturasını ve kredi kartı ekstremi de istediler. Burada yazan tutarlar üzerinden %20 gümrük vergisi aldılar. Ürünü indirimli olarak 2649TL'ye almama rağmen indirimsiz fiyatı olan 2945TL üzerinden vergilendirdiler. (Söyleyecek söz kalmadı..)

Toplamda 597,7TL ödedim. Bunun 589TL'si Gümük Vergisi, 8TL'si Gümrük Sunum Ücreti, 0,7TL'si Damga Vergisi.

Bu ödemeyi yaptığıma dair 3 adet makbuz verdiler. Bunlardan gümrük vergisi için olan ile SHGM'ye başvuruda bulundum kayıt ettirmek için. Bunun dışında siteden satın alırken gümrük vergisi sigortam vardı. İlgili belgelerle de banggod'a başvuruda bulundum vergi iadesi için. Yeni bir gelişme olursa güncelleme paylaşacağım :)

Bu hafta sonu sonunda uçabileceğim. 2.5 aylık bekleyişin sonunda her şey tamam.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 31 Eki 2019, 21:19

Flyingahead yazdı: 31 Eki 2019, 13:47 Yakın zamanda bu cihaza gümrük vergisi çıkan arkadaşlar kaç lira ödedi bilgi verebilir mi? Kamera varsa vergi %40 olur dedi gümrük memuru böyle bir uygulama var mı ? Teşekkürler
bu biraz şans işi normalde %20 kesilmesi gerekiyor. ama bir arkadaşımız daha %40 ödemişti. bir arkadaşımız da sadece28 lira ödeyip almıştı hiç gümrük prosedürleri ile de uğraşmamıştı. %20 ödeyip alan daha çok sanırım.
brkhnsvr94 yazdı: 31 Eki 2019, 21:13 Merhabalar,

Sonunda uygunluk belgem geldi ve bugün gümrükten dronumu teslim aldım. Uygunluk belgesini ibraz edince benden hemen ürünün faturasını ve kredi kartı ekstremi de istediler. Burada yazan tutarlar üzerinden %20 gümrük vergisi aldılar. Ürünü indirimli olarak 2649TL'ye almama rağmen indirimsiz fiyatı olan 2945TL üzerinden vergilendirdiler. (Söyleyecek söz kalmadı..)

Toplamda 597,7TL ödedim. Bunun 589TL'si Gümük Vergisi, 8TL'si Gümrük Sunum Ücreti, 0,7TL'si Damga Vergisi.

Bu ödemeyi yaptığıma dair 3 adet makbuz verdiler. Bunlardan gümrük vergisi için olan ile SHGM'ye başvuruda bulundum kayıt ettirmek için. Bunun dışında siteden satın alırken gümrük vergisi sigortam vardı. İlgili belgelerle de banggod'a başvuruda bulundum vergi iadesi için. Yeni bir gelişme olursa güncelleme paylaşacağım :)

Bu hafta sonu sonunda uçabileceğim. 2.5 aylık bekleyişin sonunda her şey tamam.

hayırlı olsun gözünüz aydın. güle güle kulllanın. kırımsız uçuşlar.

schizoparanoid
Ad Soyad: Tahir Temiz

Mesaj gönderen schizoparanoid » 01 Kas 2019, 11:58

bang good fatura yollamadı bana?

schizoparanoid
Ad Soyad: Tahir Temiz

Mesaj gönderen schizoparanoid » 01 Kas 2019, 15:40

Hallettim faturayı banggood dan indirdim de SHGM ye ödenecek paranın kodunu ve ücretini bulamadım maalesef. Yardımcı olabilecek biri var mı acaba?

zela

Mesaj gönderen zela » 02 Kas 2019, 14:05

merhabalar bende dron alma serüvenimi anlatayım dronu sipariş verdikten 45 gün sonra kargoya verdiler. Toplamda gümrük sigortası ve nakliye sigortası ile 2614 tl ödedim kargoya verildikten 9 gün sonra istanbul a ulaştı takip numarasından baktığımda 30 tl vergi kesilmiş idi bir gün sonra Bursa Pime geldi hemen seri numarasını almak için gittim ve bana ertesi gün gelmemi söylediler bende ertesi gün tekrar seri numarasını almak için yola çıktım ben yoldayken ptt dronu adresime getirmiş ve 30 tl para almış. İthal uygunluk belgesi çıkarmaktan kurtuldum geriye vergi makbuzu alıp dron kayıt ettirmek kaldı. Gümrük sigortasınada boşuna para ödedim.

“Muhabbet, Tanışma, Duyuru...” sayfasına dön