Drone motorları durmuyor

Bu forum altında muhabbet ediyoruz.
Mertokaan
Ad Soyad: Mert kaan Durmuş

Drone motorları durmuyor

Mesaj gönderen Mertokaan » 09 Haz 2019, 14:36

Matek f405 fc kullanıyorum racerstar br2205 motorlar racerstar 30amp esc kullanıyorum ilk başta problem yoktu daha sonra kartı çıkartıp geri taktım lehimledim ama problem oluştu kumandada arm yapiyorum motorlar hemen çalışıyor motorlara 1 kez gaz verince yavaş yavaş hızlanır gaz kolunu en aşşagiya alsamda motorlar durmuyor bunu nasıl çözebilirim bide fc normal ok yönünde koymama rağmen 90 derece sola doğru gösteriyor ama kartı düz taktım
https://youtu.be/1CS8b80bx8s

Kullanıcı avatarı
eray
Ad Soyad: Eray Durak

Re: Drone motorları durmuyor

Mesaj gönderen eray » 09 Haz 2019, 16:03

Siz disarm yapana kadar motorlar durmaz zaten. Dursun istiyorsanız betaflight tan motor stop seçeneğini seçip kaydedin.
Flysky fs-i6s / Mamba F405 40A Flight Tower/ Martian II 215 Anniversary Edition / Eachine EV800 / Emax ECO 2400KV / Eachine TX805 / GepRC 5040x3 / Foxeer HS1177

Mertokaan

Mesaj gönderen Mertokaan » 09 Haz 2019, 16:24

Zaten motor stop etkin yinede arm yaptığım zaman hemen dönüyor. Biraz gaz verince durmuyor sonra disarm yapınca duruyor.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 09 Haz 2019, 16:34

Mertokaan yazdı: 09 Haz 2019, 16:24 Zaten motor stop etkin yinede arm yaptığım zaman hemen dönüyor. Biraz gaz verince durmuyor sonra disarm yapınca duruyor.
Arm ettiğinizde dönmesi motor stop özelliğini aktif etmediğiniz sürece normal...

Gaz verip sonra indirdiğinizde hızlanması quad’ın kendisini dengelemeye çalışmasından dolayı... o da normal birşey yani... Uçarken böyle bir sorun yaşamazsınız...

Mertokaan

Mesaj gönderen Mertokaan » 09 Haz 2019, 17:07

Denedim dediğin gibiymiş uçuyor ama motor stop yapmama rağmen motorlar arm verdiğimde hemen dönmeye başlıyor bide drone çok yalpalıyor onu nasıl çözebilirm

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 09 Haz 2019, 20:54

Mertokaan yazdı: 09 Haz 2019, 17:07 Denedim dediğin gibiymiş uçuyor ama motor stop yapmama rağmen motorlar arm verdiğimde hemen dönmeye başlıyor bide drone çok yalpalıyor onu nasıl çözebilirm
motor stopu kullanmanı önermem bir kere güvenlik açısından riskli arm ettiğini unutup kolunu bacağını doğratabilirsin. ayrıca motorları tamamen stop ettirek uçuş stabilitesi açısından da sakıncalı. rolanti devri ayarı var o değeri çok düşük bir devire ayarlandığında ya da motor stopu açıp gaz kesip motorları tamemen kapattığında ölüm rulosu denen durumla karşılaşabilirsin.

motorlar stop ettiğinde ya da çok düşük bir devirden yüksek devire çıkması gerektiğinde quadın dengesi bozulup geri döndürülemez bir roll ya da flip döngüsüne girip düşme ihtimali var

quad tamamen düz bir zaeminde calibrasyon yapıldıysa motor stop işaretlediysen ve hala motorların dönüyorsa trimlerle oynamış olabilirsin. gaz stiğin doğal olarak biraz yüksekten başlıyor olabilir. reciever tab ekranında gaz stiğin tam en alt konumdayken değere bak 1000 üzeri bir değer görüyorsan bu yüzden olabilir.

Kullanıcı avatarı
Omercan
Ad Soyad: Ömer şimşek

Mesaj gönderen Omercan » 23 Tem 2019, 22:28

Arkadaşlar bana yardım edecek biri var mı.. yeni topladığım quadcoptere gaz verince 2 motor dönüyo sonra gazı kesince motorlar durmuyo.. sonrada bip ses geliyo ya nedir bu sebeb

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 23 Tem 2019, 23:37

ESC nedir? Hangi protokol kullanıyorsun? Sadece 2 motor dönüp sonra çıkan beep sesi ESC de bir problem hissi uyandırdı bende...

ESC leri kalibre etmeyi dener misin? Bir de Betaflight da motorları tek tek döndürüp hepsi çalışıyor mu diye bakar mısın?

“Muhabbet, Tanışma, Duyuru...” sayfasına dön