Yurtdışı Alışveriş Deneyimleri - Haziran 2019 Sonrası

Bu forum altında muhabbet ediyoruz.
Kullanıcı avatarı
Sadık
Ad Soyad: Sadık

Re: Yurtdışı Alışveriş Deneyimleri - Haziran 2019 Sonrası

Mesaj gönderen Sadık » 06 Ağu 2019, 00:29

asmodeus yazdı: 05 Ağu 2019, 23:48 Mobula 7 HD dronum UKİM üzerinde epey bir oyalandıktan sonra bugün elime ulaştı. 28 Lira vergi ödedim.
Çok çok iyi. Paketin nispeten küçük ve hafif olması sebebiyle sallamış geçmişler. Adınıza sevindim. AE'mi BG'mi?
Biliyorum. Oruçlu doğar insan, ölümün iftar sofrasına...

Kullanıcı avatarı
asmodeus
Ad Soyad: Kemal YAZICI

Mesaj gönderen asmodeus » 06 Ağu 2019, 00:52

Sadık yazdı: 06 Ağu 2019, 00:29
asmodeus yazdı: 05 Ağu 2019, 23:48 Mobula 7 HD dronum UKİM üzerinde epey bir oyalandıktan sonra bugün elime ulaştı. 28 Lira vergi ödedim.
Çok çok iyi. Paketin nispeten küçük ve hafif olması sebebiyle sallamış geçmişler. Adınıza sevindim. AE'mi BG'mi?
Aliexpress'den aldım. Baya uzun sürdü gelmesi, Haziran'da almıştım. Summer sale adına bir indirimde yakaladım, aldım hemen. Paketin üzerine 20 dolar yazıldı. Adamlar UKİM'de fiyatını bulamadık dediler, fatura ya da ekstre yollayın dediler, telgrafla, ben de Aliexpress'deki adama mesaj attım 20 dolarlık faturayı mail attı, onu gönderdim, onun üzerinden bu fiyat çıktı.

kaptan55
Ad Soyad: HÜSEYİN ÇELİK

Mesaj gönderen kaptan55 » 08 Ağu 2019, 16:20

Merhaba,

Bangood kargolarını yurtiçi ve mng kargo getiriyor diye duydum peki gümrük ücretlerini yurtiçi kargoyamı ödüyoruz? ilk defa alışveriş yaptığım için süreç nasıl ilerliyor anlamaya çalışıyorum.

bir de kargo hareketlerim normal mi 07/07/19 dan sonra hareket yok?
WhatsApp Image 2019-08-08 at 16.17.39.jpeg

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 08 Ağu 2019, 16:34

kaptan55 yazdı: 08 Ağu 2019, 16:20 Merhaba,

Bangood kargolarını yurtiçi ve mng kargo getiriyor diye duydum peki gümrük ücretlerini yurtiçi kargoyamı ödüyoruz? ilk defa alışveriş yaptığım için süreç nasıl ilerliyor anlamaya çalışıyorum.

bir de kargo hareketlerim normal mi 07/07/19 dan sonra hareket yok? WhatsApp Image 2019-08-08 at 16.17.39.jpeg
Mesajınızı diğer konuda cevapladım.

kaptan55
Ad Soyad: HÜSEYİN ÇELİK

Mesaj gönderen kaptan55 » 08 Ağu 2019, 16:44

teşekkü ederim hakanbey

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 09 Ağu 2019, 09:57

Turkey direct ile siparis verdifim FC ve pervane olan paket 29temmuzda Turkiyeye geldi ve ancak dun aksam 10 gun sonra gumrukten cikti...

Kullanıcı avatarı
asmodeus
Ad Soyad: Kemal YAZICI

Mesaj gönderen asmodeus » 14 Ağu 2019, 11:58

Takipsiz kargolar ulaşmıyor sanırım. 1 aydır aliexpress'den aldığım pillerden ses seda yok.

Ali bal
Ad Soyad: Ali bal

Mesaj gönderen Ali bal » 19 Ağu 2019, 18:10

Banggoo dan alışveriş yaptım turkey direct mail ile göndermişler ama malı yanlış adrese teslim etmişler ne yapmam lazım. İngilizcem yok bilemiyororum. Bangooo da bizimle iletişime geçin diyor oraya mail sttım bir cevap yok.
Yardımlarınıza çok telekkür şimdiden

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 19 Ağu 2019, 20:15

Banggood a su asagidakini mail olarak gonderin. Gelen cevabi burda paylasin. Duruma gore tekrar cevap hazirlayalim.

xxxxxxx siparis numaraniz.
Yanlis adrese teslim edilgini kaniylayan bir belgeyi maile ekleyin.

PARA iadesi icin:
Good day,
My order number xxxxxxx is delivered to a wrong address. Hereby, I attached the proven document which shows the delivery address as it is self explanatory to demonstrate wrong delivery as it is not same with my address on my order details. I demand full refund and a gift for the inconvenience you caused to me.

Waiting your confirmation soonest

Tekrar gonderin icin:
Good day,
My order number xxxxxxx is delivered to a wrong address. Hereby, I attached the proven document which shows the delivery address as it is self explanatory to demonstrate wrong delivery as it is not same with my address on my order details. I demand same products to be resent to me at no cost and a gift for the inconvenience you caused to me.

Waiting your confirmation soonest.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 19 Ağu 2019, 21:22

Bir de sonuna wtf is going on here! ekleyin 😂😂

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 19 Ağu 2019, 22:49

KingNothing yazdı: 19 Ağu 2019, 21:22 Bir de sonuna wtf is going on here! ekleyin 😂😂
😆😆😆

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 20 Ağu 2019, 03:03

kaptan55 yazdı: 08 Ağu 2019, 16:20 Merhaba,

bir de kargo hareketlerim normal mi 07/07/19 dan sonra hareket yok? WhatsApp Image 2019-08-08 at 16.17.39.jpeg
Banggood kargolarının hepsini Yurtiçi/MNG getirmiyor. "Turkey Direct Mail" ile aldıklarınızı "Yurtiçi/MNG" getiriyor. Turkey Direct Mail ile alınan ürünlerde gümrük masrafını banggood karşılıyor.
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 20 Ağu 2019, 03:04

asmodeus yazdı: 14 Ağu 2019, 11:58 Takipsiz kargolar ulaşmıyor sanırım. 1 aydır aliexpress'den aldığım pillerden ses seda yok.
Benim aliexpress'ten son 3 ayda aldığım hiçbir takipsiz kargolu ürün ulaşmadı elime. Sanırım artık takipsiz kargolar gelmiyor :(
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 20 Ağu 2019, 08:36

Gökhan Bora yazdı: 20 Ağu 2019, 03:04
asmodeus yazdı: 14 Ağu 2019, 11:58 Takipsiz kargolar ulaşmıyor sanırım. 1 aydır aliexpress'den aldığım pillerden ses seda yok.
Benim aliexpress'ten son 3 ayda aldığım hiçbir takipsiz kargolu ürün ulaşmadı elime. Sanırım artık takipsiz kargolar gelmiyor :(
Hocam BGden 2haziranda takipli aldigim 5 haziranda cinden cikan jargon Halen gelmedi. 5 agustoadan beri gumrukte bekleyen 3 tane Turkey direct kargom var. 2 tane EMS ile gelen kargom var onlar ne olacak hic bilemiyorum. Guya express ama 12 gun gecti Halen yok ortalikta...

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 20 Ağu 2019, 09:16

takipsiz almayı bıraktım mayıs ayından beri hiç bir takipsiz kargom ulaşmadı. amaçlanan buysa başardılar. artık takipsiz almıyorum. gerçi takipsizler zaten kurtarmıyor geçen bir arkadaşım yasadan haberi olmadan toplam tutarı 6.95$ olan 5 paket sipariş vermiş aliexpressden. ahh ne yaptın dedim noldu ki dedi. vergi geldi dedim hadi yav dedi. sonuç ne mi: 2 ay sonra ulaşan 3 paketi için paket başına 12 lira vergi ödedi. 2 si kayıp gelmemiş. tövbesini yaptı artık almıyor o da. yani astarı yüzünü geçti.

15 güne gelen takipliler bile 1 buçuk 2 ayda anca gelmeye başladı. china post aşırı yavaş. son kargolarım arasında bir singapur post var acaba o kaç günde gelecek bakıyorum. normalde kargo bilgisi göründükten sonra 10. gün elimde oluyordu singapur post paketleri. china postun yavaşlama nedeni sipariş miktarının çok azalması galiba. yüksek ihtimalle bir limit var ve o limit dolana kadar kargo hareketi olmuyor dolmuş gibi düşün dolmuş dolamayınca yürümüyor bunlarda öyle galiba. gümrük işini hiç söylemiyorum bile o da aşırı yavaş işliyor. anlayacağınız tadı tuzu kaçtı. turkey post(ptt) yaygınlaşmadı 5-7. gün teslim aldığım paketlerim olmuştu ptt ile. en hızlılar hala ptt(turkey post, turkey direct mail değil ) post nl, singapur post. seçme şansınız varsa bunları kullanın.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 20 Ağu 2019, 09:53

10 gündür IST görünen, Turkey Direct Mail ile istediğim siparişim, 24 gün olmasına rağmen elime ulaşmadı...

Normalde Turkey Direct Mail 12 gün civarında gelirdi...

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 20 Ağu 2019, 10:11

gökhan YANKI yazdı: 20 Ağu 2019, 09:16 takipsiz almayı bıraktım mayıs ayından beri hiç bir takipsiz kargom ulaşmadı. amaçlanan buysa başardılar. artık takipsiz almıyorum. gerçi takipsizler zaten kurtarmıyor geçen bir arkadaşım yasadan haberi olmadan toplam tutarı 6.95$ olan 5 paket sipariş vermiş aliexpressden. ahh ne yaptın dedim noldu ki dedi. vergi geldi dedim hadi yav dedi. sonuç ne mi: 2 ay sonra ulaşan 3 paketi için paket başına 12 lira vergi ödedi. 2 si kayıp gelmemiş. tövbesini yaptı artık almıyor o da. yani astarı yüzünü geçti.

15 güne gelen takipliler bile 1 buçuk 2 ayda anca gelmeye başladı. china post aşırı yavaş. son kargolarım arasında bir singapur post var acaba o kaç günde gelecek bakıyorum. normalde kargo bilgisi göründükten sonra 10. gün elimde oluyordu singapur post paketleri. china postun yavaşlama nedeni sipariş miktarının çok azalması galiba. yüksek ihtimalle bir limit var ve o limit dolana kadar kargo hareketi olmuyor dolmuş gibi düşün dolmuş dolamayınca yürümüyor bunlarda öyle galiba. gümrük işini hiç söylemiyorum bile o da aşırı yavaş işliyor. anlayacağınız tadı tuzu kaçtı. turkey post(ptt) yaygınlaşmadı 5-7. gün teslim aldığım paketlerim olmuştu ptt ile. en hızlılar hala ptt(turkey post, turkey direct mail değil ) post nl, singapur post. seçme şansınız varsa bunları kullanın.
Hocam benim EMS ile gelen paketler ikisi de Singapore Post ile geliyor; EH003547135SG ve EH003545483SG. Açıkcası ben EMS ile hızlı gelecek diye seçtim ancak hiç de öyle görünmüyor.
Bir de vergisiyle uğraşacağım bunların birisi 200USDlik paket, diğeri 25USD..

FrSky R9 Mini
Frsky R9M Lite Pro
FrSky Taranis X9 Lite Pro

URUAV TM-Charger Board 5V 10W Built-in Charger Module for FrSky Taranis X9 Lite Pro
One Pair URUAV Anti-skidding Transmitter Hand Tray for Frsky X9 Lite Pro

Bunların paketlerde kaç usd yazacaklar bilmiyorum. Ancak radyo ekipmanları olacağı için baya problemli olacak diye düşünüyorum.. Bakalım bekleyip görecem.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 20 Ağu 2019, 11:08

hknshbz yazdı: 20 Ağu 2019, 10:11
gökhan YANKI yazdı: 20 Ağu 2019, 09:16 takipsiz almayı bıraktım mayıs ayından beri hiç bir takipsiz kargom ulaşmadı. amaçlanan buysa başardılar. artık takipsiz almıyorum. gerçi takipsizler zaten kurtarmıyor geçen bir arkadaşım yasadan haberi olmadan toplam tutarı 6.95$ olan 5 paket sipariş vermiş aliexpressden. ahh ne yaptın dedim noldu ki dedi. vergi geldi dedim hadi yav dedi. sonuç ne mi: 2 ay sonra ulaşan 3 paketi için paket başına 12 lira vergi ödedi. 2 si kayıp gelmemiş. tövbesini yaptı artık almıyor o da. yani astarı yüzünü geçti.

Hocam benim EMS ile gelen paketler ikisi de Singapore Post ile geliyor; EH003547135SG ve EH003545483SG. Açıkcası ben EMS ile hızlı gelecek diye seçtim ancak hiç de öyle görünmüyor.
Bir de vergisiyle uğraşacağım bunların birisi 200USDlik paket, diğeri 25USD..

FrSky R9 Mini
Frsky R9M Lite Pro
FrSky Taranis X9 Lite Pro

URUAV TM-Charger Board 5V 10W Built-in Charger Module for FrSky Taranis X9 Lite Pro
One Pair URUAV Anti-skidding Transmitter Hand Tray for Frsky X9 Lite Pro

Bunların paketlerde kaç usd yazacaklar bilmiyorum. Ancak radyo ekipmanları olacağı için baya problemli olacak diye düşünüyorum.. Bakalım bekleyip görecem.
kumanda da vergi işi sıkıntı bir de banggood sağolsun yüksek yazıyor sitede. kuponla falan indiriyorsun ama gümrük memuru senin kuponunu puanını ne bilsin. açıyor siteyi ne gördüyse o fiyattan yazıyor az buz da değil %40 vergi sen ona indirimleri dahil etmeyip liste fiyatınından işlem yaptığı için %50 de. daha dün 11 dolarlık pakete 30 lira vergi verdim. ürün aslında %20 ye tabi ama açmışlar en pahalı neyse onun üzerinden kesmişler %50 vergi vermiş oldum. saçma sapan iş, kime gidip nereye itiraz edecen. saçmalık. qx7 se yi sana kuponla 180 dolar civarına satıyor ama aç bak her zaman fiyatı 240 dolar. ee noluyor vergiyi 240 dolar üzerinden hesaplıyorlar. bu da çok acayip can sıkıyor.

singapur post hızlıdır. despatched to overseas yazısını gördükten sonra genelde 5-6 gün sonra istanbula ulaşmış oluyor. gelir birkaç güne tabi onu da etkiledi mi sistem, alışverişlerin azalması bilmiyoruz bakacaz artık.

hakan_c
Ad Soyad: Hakan

Mesaj gönderen hakan_c » 20 Ağu 2019, 13:51

5 Ağustos 2019'dan beri 15 gündür gümrükte benim paketimde (Alljoy)

Kullanıcı avatarı
Elcapitan
Ad Soyad: Ufuk Aktaş
İletişim:

Re: Yurtdışı Alışveriş Deneyimleri - Haziran, Temmuz 2019

Mesaj gönderen Elcapitan » 20 Ağu 2019, 14:09

bagriacik yazdı: 10 Tem 2019, 17:18 Ha bu arada ÖTV yi drone dan dolayı değil. üzerindeki kameradan dolayı bindiriyor. Yani aslında drone u başka Gtip den ve ek olarak da 85,25 gtip bindiriyor. Yasal değil, hukuksuz. Kime ne anlatacağım ki? Kim beni anlayacak? Böyle durumlarda ne zaman hakkımız oldu ki bu memlekette...
Teşekkürler Türkiye :roll:

“Muhabbet, Tanışma, Duyuru...” sayfasına dön