VTX Sinyali Nasıl Güçlendirebilirim? (ÇÖZÜLDÜ)

Bu forum altında muhabbet ediyoruz.
Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Re: VTX Sinyali Nasıl Güçlendirebilirim?

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 22 Tem 2019, 22:56

mustafapusti yazdı: 22 Tem 2019, 15:50
gökhan YANKI yazdı: 22 Tem 2019, 14:27
mustafapusti yazdı: 22 Tem 2019, 14:21

Anten ile dron arasinda degil ama. Antenler dirrk drone u goruyor. Belki ileride agac geliyordur.
kingnothing e sonuna kadar katılıyorum bkz. "faraday kafesi" etkisi yapar bence mükemmel gitmiş hem de arada bir bina ve ağaçlar var hocam. ayrıca mahallede 5ghz modem kullanan insanlarda vardır büyük ihtimal. bence hiç bir sıkıntı yok vtx görevini yapmış antenler görevini yapmış. sen boş bir arazide baya uzun mesafe gidebilirsin.
Tamamdir hocam. 1000mw de ilk defa kullandim isiniyor diye 800mw de kullaniyordum. bu sekilde kalir ayarlar. 5ghz modem benim binada var, outdoor cihazi uzun menzil modem. 5ghz iptal ederim o zaman. Hersey icin tesekkur ediyorum hepinize.
hocam yanlız dikkat et 1000mw da uzun süre uçmadan beklersen vericiyi yakarsın. onun dışında ben de kullanıyorum tx806 gayet güzel bir vtx dediği değerleri verebiliyor. smart audio bağlarsan osd üzerinden gücü kanalları ayarlayabilirsin. uçmadan önce değiştirip devam edebilirsin. bu arada kamerayı da vtx üzerindeki 5v çıkıştan beslersen daha iyi olur daha temiz bir görüntü elde edersin. iki defa filtrelendiği için.

https://www.banggood.com/Eachine-TX806- ... kid=390798

Kullanıcı avatarı
mustafapusti
Ad Soyad: Mustafa PUSTİ

Re: VTX Sinyali Nasıl Güçlendirebilirim?

Mesaj gönderen mustafapusti » 23 Tem 2019, 07:01

gökhan YANKI yazdı: 22 Tem 2019, 22:56
mustafapusti yazdı: 22 Tem 2019, 15:50
gökhan YANKI yazdı: 22 Tem 2019, 14:27

kingnothing e sonuna kadar katılıyorum bkz. "faraday kafesi" etkisi yapar bence mükemmel gitmiş hem de arada bir bina ve ağaçlar var hocam. ayrıca mahallede 5ghz modem kullanan insanlarda vardır büyük ihtimal. bence hiç bir sıkıntı yok vtx görevini yapmış antenler görevini yapmış. sen boş bir arazide baya uzun mesafe gidebilirsin.
Tamamdir hocam. 1000mw de ilk defa kullandim isiniyor diye 800mw de kullaniyordum. bu sekilde kalir ayarlar. 5ghz modem benim binada var, outdoor cihazi uzun menzil modem. 5ghz iptal ederim o zaman. Hersey icin tesekkur ediyorum hepinize.
hocam yanlız dikkat et 1000mw da uzun süre uçmadan beklersen vericiyi yakarsın. onun dışında ben de kullanıyorum tx806 gayet güzel bir vtx dediği değerleri verebiliyor. smart audio bağlarsan osd üzerinden gücü kanalları ayarlayabilirsin. uçmadan önce değiştirip devam edebilirsin. bu arada kamerayı da vtx üzerindeki 5v çıkıştan beslersen daha iyi olur daha temiz bir görüntü elde edersin. iki defa filtrelendiği için.

https://www.banggood.com/Eachine-TX806- ... kid=390798
Tesekkur ederim hocam. Samsuna donunce smart audio yu da baglayacagim o zaman. Betaflight ile ugrasirken cok isiniyor cunki. LCD ekranida goremeyince ayar da degistiremiyordum. OSD iyi olur. Baglayayim onu da.
Kameranin enerjisini VTX den aliyorum. VTX i FC nin 8v cikisindan aliyorum.

“Muhabbet, Tanışma, Duyuru...” sayfasına dön