Fatshark HD FPV (Byte Frost)

Bu forum altında muhabbet ediyoruz.
Kullanıcı avatarı
mustafapusti
Ad Soyad: Mustafa PUSTİ

Fatshark HD FPV (Byte Frost)

Mesaj gönderen mustafapusti » 23 Eyl 2019, 08:16

Just over a month has passed since our last Byte Frost Update, and we wanted to share our current status with the product.

Our first beta systems are being shipped out this week to a handful of select test pilots.

We are satisfied with the performance and are advancing with the next stages preparing for a release. We are certainly aware of the shared excitement for the release of Byte Frost, however we must stress that the system is still in beta; any leaked photos may not depict what will be sold by retailers, and leaked videos may not fully showcase the performance of the product that will be released.

Even upon the release of the first generation of Byte Frost, we currently recommend this product for seasoned FPV pilots at this stage. From the Founder and Owner of Fat Shark, Greg French, “I don't recommend newcomers purchase the initial release. This is for seasoned pilots to be an early part of an exciting new system that's going to preserve the hobby spirit of FPV. It's not going to be the choice for ripping bandos but it does have several qualities that make it an exciting alternative (license free FCC use, broadcast so multiple systems can pick it up, no bidirectional link to interfere with analog, compatible with existing quads, signal degradation that feels like analog, and a list of other features that will be discovered during testing. I believe this system will be a serious contender for racing.”

While the system will be released with a compatible HDA Camera from RunCam, the Byte Frost development arc is to provide the ability for all camera manufacturers the opportunity to produce alternative cameras to keep the spirit of improving features and performance.

Another exciting announcement is that the OSD may be configured to read Betaflight via UART for the ability to display arm/disarm, battery voltage, current, RSSI and timer. This improvement solely requires the soldering of two additional lines onto the TX.

Byte Frost is a huge step forward from traditional analog FPV Video, by providing an impressive HD downlink to be enjoyed on the included HD Display and/or compatible goggles. The benefits include extra clarity, lack of color shifting or wifi lines cutting up the image. It’s strengths over competitors include the ability to maintain the crisp image through range and inferior conditions, while not blurring the image or utilizing variable latency in challenging RF conditions.

For those interested in further exclusive updates regarding ByteFrost, we invite you to subscribe to our e-updates by sending an email to Digital@FatShark.com

Another big step forward towards ByteFrost… coming soon.

Google Translate: Turkce
"Son Byte Frost Güncellememizden bu yana bir aydan fazla bir süre geçti ve mevcut durumumuzu ürünle paylaşmak istedik.

İlk beta sistemlerimiz bu hafta birkaç test pilotuna gönderiliyor.

Performanstan memnunuz ve bir sonraki aşamada sürüm için hazırlanıyoruz. Byte Frost'un piyasaya sürülmesinin ortak heyecanının kesinlikle farkındayız, ancak sistemin hala beta sürümünde olduğunu vurgulamalıyız; sızan fotoğraflar, perakendeciler tarafından neyin satılacağını göstermeyebilir ve sızan videolar, piyasaya sürülecek ürünün performansını tam olarak göstermeyebilir.

İlk nesil Byte Frost'un piyasaya sürülmesine rağmen, bu ürünü şu anda deneyimli FPV pilotları için öneriyoruz. Fat Shark'ın Kurucusu ve Sahibi Greg French, “Yeni gelenlerin ilk sürümü satın almalarını önermiyorum. Bu, tecrübeli pilotların, FPV'nin hobi ruhunu koruyacak, heyecan verici yeni bir sistemin erken bir parçası olmaları içindir. Bandos ripping için bir seçim olmayacak ama heyecan verici bir alternatif kılan birkaç niteliği var (lisanssız FCC kullanımı, yayın çok sayıda sistem tarafından seçilebilsin, analogu etkileyebilecek çift yönlü bağlantı yok, mevcut dörtlülerle uyumlu, Analog gibi görünen sinyal bozulması ve test sırasında keşfedilecek diğer özelliklerin bir listesi. Bu sistemin yarış için ciddi bir rakip olacağına inanıyorum. ”

Sistem RunCam'dan uyumlu bir HDA Kamera ile piyasaya sürülürken, Byte Frost geliştirme yayı, tüm kamera üreticilerine özellikleri ve performansı iyileştirme ruhunu korumak için alternatif kameralar üretme imkanı sağlamaktır.

Bir başka heyecan verici duyuru, OSD'nin kol / silahsızlanma, akü voltajı, akım, RSSI ve zamanlayıcı gösterme kabiliyeti için UART üzerinden Beta uçağı okumak üzere yapılandırılmış olabileceğidir. Bu gelişme yalnızca TX’e iki ek hattın lehimlenmesini gerektirir.

Byte Frost, birlikte verilen HD Ekranda ve / veya uyumlu gözlüklerde keyfini çıkarmak için etkileyici bir HD downlink sağlayarak, geleneksel analog FPV Video'dan ileriye doğru büyük bir adımdır. Yararları arasında ekstra netlik, renk kayması eksikliği veya görüntüyü kesen wifi hatları yer alıyor. Rakipler üzerindeki güçlü yönleri arasında, görüntüyü bulanıklaştırmaz veya zorlu RF koşullarında değişken gecikme özelliğini kullanmazken net görüntüyü menzil ve düşük koşullar altında koruma yeteneği de bulunur.

ByteFrost ile ilgili daha fazla özel bilgi edinmek isteyenler için, sizi Digital@FatShark.com adresine bir e-posta göndererek e-güncellemelerimize abone olmaya davet ediyoruz.

ByteFrost'a doğru ileriye doğru bir büyük adım… yakında."
Dosya ekleri
FB_IMG_1569215647470.jpg
FB_IMG_1569215643767.jpg
FB_IMG_1569215640053.jpg
FB_IMG_1569215633956.jpg
FB_IMG_1569215654490.jpg
FB_IMG_1569215651506.jpg
FB_IMG_1569215657593.jpg
En son mustafapusti tarafından 23 Eyl 2019, 17:51 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
mustafapusti

Re: Fatshark HD PFV (Byte Frost)

Mesaj gönderen mustafapusti » 23 Eyl 2019, 14:14

Eğer aşağıda ki video gibiyse görüntü, analog görüntüden çokya farkı yok gibi.

En son mustafapusti tarafından 23 Eyl 2019, 15:33 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Neyce
Ad Soyad: neyce

Mesaj gönderen Neyce » 23 Eyl 2019, 14:39

Merakla bekliyorum bu teknolojiyi

Kullanıcı avatarı
mustafapusti

Mesaj gönderen mustafapusti » 23 Eyl 2019, 15:27

Neyce yazdı: 23 Eyl 2019, 14:39 Merakla bekliyorum bu teknolojiyi
Bende merakla bekliyorum ama suan dekoder gibi hd aliciyi gorunce moralim bozuldu. Suan gozlugun hicbir artisi ve islevi kalmadi artik. HDMI dan HD destekli tum gozluklere takilabilecek sanirim.
Paylastigim video gercek ve goruntu kalitesi bu ise DJI kadar kaliteli, gurultusuz ve uzun mezile sahip degil.
En son mustafapusti tarafından 23 Eyl 2019, 19:59 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Safak

Re: Fatshark HD FPV (Byte Frost)

Mesaj gönderen Safak » 23 Eyl 2019, 19:27

Harbiden alıcı çok büyükmüş, gözlüğe takılabilir bir alıcı modülü olmadıktan sonra bir anlamı yok gibi. Piyasadan iyi bir hd vision kit alıp, herhangi bir hd girişi olan gözlüğe takınca da hd fpv görüntü alınabiliyor.

Kullanıcı avatarı
Nihasyakreb
Ad Soyad: Berkay ŞAHİN

Mesaj gönderen Nihasyakreb » 07 Eki 2019, 13:28

Deneme sürümü için çok yüksek bir fiyat değil mi ?
Siz ne düşünüyorsunuz ?
Dosya ekleri
7F4F8519-02D3-444D-9017-6EF26928DE4F.jpeg
''Life is short, birds are flying''

Kullanıcı avatarı
mustafapusti

Mesaj gönderen mustafapusti » 07 Eki 2019, 13:32

Nihasyakreb yazdı: 07 Eki 2019, 13:28 Deneme sürümü için çok yüksek bir fiyat değil mi ?
Siz ne düşünüyorsunuz ?
Ben fatshark ile görüştüm. Adamlar direk olarak bu sürümü alma dedi.
Şuan deneme aşaması olduğu için bu satış sınırlı sayıda ve deneme sürecine katkı sağlamak isteyenler için yayımlanmış. İleride stabil hale gelecek ve gözlüğe modül olarak tasarlamaya başlayacaklarmış.

Kullanıcı avatarı
Nihasyakreb
Ad Soyad: Berkay ŞAHİN

Mesaj gönderen Nihasyakreb » 07 Eki 2019, 14:27

mustafapusti yazdı: 07 Eki 2019, 13:32
Nihasyakreb yazdı: 07 Eki 2019, 13:28 Deneme sürümü için çok yüksek bir fiyat değil mi ?
Siz ne düşünüyorsunuz ?
Şuan deneme aşaması olduğu için bu satış sınırlı sayıda ve deneme sürecine katkı sağlamak isteyenler için yayımlanmış. İleride stabil hale gelecek ve gözlüğe modül olarak tasarlamaya başlayacaklarmış.
Nasıl yani ? Rapidfire gibi module mü yapacaklar ? Direk gözlüğe takılan ?
''Life is short, birds are flying''

Kullanıcı avatarı
mustafapusti

Mesaj gönderen mustafapusti » 07 Eki 2019, 15:06

Nihasyakreb yazdı: 07 Eki 2019, 14:27
mustafapusti yazdı: 07 Eki 2019, 13:32
Siz ne düşünüyorsunuz ?
Nasıl yani ? Rapidfire gibi module mü yapacaklar ? Direk gözlüğe takılan ?
Ben fatshark a ilk olarak bu kadar büyük alıcı yerine daha küçük yapamadınız mı gibisinden soru sordum. Onlarda HD görüntü için 4 antenin şart olsuğunu söylediler. Sonra Eachine EV 200 de 4 anten ile analog çalışıyor 4 anten için 2 modül yuvası var HDO uygun değil mi diye sordum. Onlarda ileride bunun üzerine çalışacağız dedi. Şimdi çıkan ürünü almamamı söylediler. Geliştirme aşaması bittiğinde duyuracaklarını söyldiler. Şuan getfpv de ise sınırlı sayıda ürün var. Sürekliliği yokmuş.

Kullanıcı avatarı
mustafapusti

Mesaj gönderen mustafapusti » 08 Eki 2019, 07:45

Kullanıcı avatarı
Neyce
Ad Soyad: neyce

Mesaj gönderen Neyce » 08 Eki 2019, 09:37

Sanıyorum 1 sene içinde başta çinliler olmak üzere bir çok firma digital fpv sistemlerini piyasaya sürecek. Önümüzdeki yıllarda analog sistem eski tüplü televizyonlar gibi tarihe gömülecek. RIP Analog FPV

Kullanıcı avatarı
mustafapusti

Mesaj gönderen mustafapusti » 08 Eki 2019, 09:52

Neyce yazdı: 08 Eki 2019, 09:37 Sanıyorum 1 sene içinde başta çinliler olmak üzere bir çok firma digital fpv sistemlerini piyasaya sürecek. Önümüzdeki yıllarda analog sistem eski tüplü televizyonlar gibi tarihe gömülecek. RIP Analog FPV
Aslında daha öncedem HD FPV sistem çıkmış ama tutmamış sanırım. Hatta fatshark Blue FPV sistemi aldı bile deniyor. VTX birebir aynı olsuğu için. DJI HD FPV çıkarmasa rekabet olmadığından HD görüntü yine ertelenirdi belki de.

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 17 Eki 2019, 20:46

Hadi bakalım eller havaya 😅

“Muhabbet, Tanışma, Duyuru...” sayfasına dön