1kg race drone ile freestyle uçmak.

Bu forum altında muhabbet ediyoruz.
Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

1kg race drone ile freestyle uçmak.

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 23 Eyl 2019, 22:01

üzerinde yüzlerce ledi olan tamamen göze hitap eden 1kg yarış dronu ile frestyle olur mu? çok keyifli video olmuş izleyin.

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Re: 1kg race drone ile freestyle uçmak.

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 23 Eyl 2019, 22:24

gökhan YANKI yazdı: 23 Eyl 2019, 22:01 üzerinde yüzlerce ledi olan tamamen göze hitap eden 1kg yarış dronu ile frestyle olur mu? çok keyifli video olmuş izleyin.

Onlar ucuyorsa biz napiyoruz 😂😂😂😂

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 23 Eyl 2019, 22:44

hakkaten tellerle dans ediyorlar biz de drone çarpar diye yanaşmayız. :)

Safak

Mesaj gönderen Safak » 23 Eyl 2019, 22:47

Le Drip çok yetenekli bir pilot. Ama uçuş tarzı herkese hitap etmiyor muhtemelen. Sürekli dönerek, takla atarak bazende geri geri uçuyor. Şu videosuna bayılmıştım, ağaçlarla dans ediyor resmen.

Kullanıcı avatarı
Sadık
Ad Soyad: Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 23 Eyl 2019, 22:50

Safak yazdı: 23 Eyl 2019, 22:47 Le Drip çok yetenekli bir pilot. Ama uçuş tarzı herkese hitap etmiyor muhtemelen. Sürekli dönerek, takla atarak bazende geri geri uçuyor. Şu videosuna bayılmıştım, ağaçlarla dans ediyor resmen.

Sürekli dönüp takla atıyor derken 😁 Herhalde Mr.Bıyık izlemedin. Bence Le Drib gayet normal uçuyor ona göre 😂
Biliyorum. Oruçlu doğar insan, ölümün iftar sofrasına...

Safak

Mesaj gönderen Safak » 23 Eyl 2019, 22:59

Hocam mr steele'in tarzı biraz aksiyon ve şov ağırlıklı, yada daha sert diyelim. Bu adamın ise çok naif ve akıcı bir uçuşu var.

Müzikten örnek verirsek Mr steele hard rock, le Drip musiki. Ben musikiyi daha çok seviyorum :)

Safak

Mesaj gönderen Safak » 23 Eyl 2019, 23:22

Hocam mr steele popüler ve bilindik biri olduğu için ön planda. Ama hakkını yemem, çok iyi pilot. Fakat onun kadar hatta ondan bile daha iyi pilotlar da var. Ama pek tanınmıyor yada sosyal medyada pek yer almıyorlar.

Mesela takafumi oka isimli bir pilot var, aslında helikopter pilotu. Ben helikopter merakımın yoğun olduğu zamanlardan tanıyorum, pek çok şampiyonluğu var. Ama adam drone'da da çok başarılı. Japon drone ligi şampiyonluğu var. Los uçuşta ise efsane bir yeteneği var, fakat kendine ait düzgün bir kanalı yok, los uçtuğu videolarıda başkaları paylaşmış.
Aşşağıda ki bir videosunu paylaşıyorum, onu hayranlıkla izleyip, sonunda tapınma hareketi yapan kişiyi tanıyabilecekmisin 😊

Kullanıcı avatarı
asmodeus
Ad Soyad: Kemal YAZICI

Mesaj gönderen asmodeus » 23 Eyl 2019, 23:49

Safak yazdı: 23 Eyl 2019, 23:22 Hocam mr steele popüler ve bilindik biri olduğu için ön planda. Ama hakkını yemem, çok iyi pilot. Fakat onun kadar hatta ondan bile daha iyi pilotlar da var. Ama pek tanınmıyor yada sosyal medyada pek yer almıyorlar.

Mesela takafumi oka isimli bir pilot var, aslında helikopter pilotu. Ben helikopter merakımın yoğun olduğu zamanlardan tanıyorum, pek çok şampiyonluğu var. Ama adam drone'da da çok başarılı. Japon drone ligi şampiyonluğu var. Los uçuşta ise efsane bir yeteneği var, fakat kendine ait düzgün bir kanalı yok, los uçtuğu videolarıda başkaları paylaşmış.
Aşşağıda ki bir videosunu paylaşıyorum, onu hayranlıkla izleyip, sonunda tapınma hareketi yapan kişiyi tanıyabilecekmisin 😊

Bu adam klasik helikopter akrobasisini droneda da yapıyor. FPV daha farklı bir şey....

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 23 Eyl 2019, 23:57

asmodeus yazdı: 23 Eyl 2019, 23:49
Safak yazdı: 23 Eyl 2019, 23:22 Hocam mr steele popüler ve bilindik biri olduğu için ön planda. Ama hakkını yemem, çok iyi pilot. Fakat onun kadar hatta ondan bile daha iyi pilotlar da var. Ama pek tanınmıyor yada sosyal medyada pek yer almıyorlar.

youtu.be/OfbgYo3WDRA
Bu adam klasik helikopter akrobasisini droneda da yapıyor. FPV daha farklı bir şey....
Zaten LoS uçuşun mantığı bu... 3D heli yi drona adapte ediyorlar... Keşke helilerle uğraştığım zamanlarda biraz kendimi geliştirseymişim diyorum bu vidyoları gördükçe...

Ancak, FPV freestyle olayının çok farklı olduğuna katılıyorum. Şöyle ki, bu arkadaşın önünde hiçbir engel yok. Bu arkadaş açık alanda evet süper LoS uçuyor ancak bir ormanda olsa, bir bina içinde olsa bunları yapabilir miydi? Zannetmiyorum..

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 23 Eyl 2019, 23:59

bu helikoptercilerin oryantasyon efsane oluyor. adam çok iyi.

Safak

Mesaj gönderen Safak » 24 Eyl 2019, 00:02

asmodeus yazdı: 23 Eyl 2019, 23:49 Bu adam klasik helikopter akrobasisini droneda da yapıyor. FPV daha farklı bir şey....
Helikopterin özellikle big size (600-700) modellerin başı kıçı bellidir, sizden ne kadar uzak olursa olsun yön olarak algınız kaybolmaz. Ama quad biraz uzaklaşınca önünü arkasını kestirmek mümkün değil, acro modda bu şekilde uçmak herkesin yapabileceği bir şey değil. Çıkaramadıysanız eğer, video da hayranlığını tapınma hareketi ile gösteren kişi Johnyfpv.
Ayrıca bu adam sadece los uçmuyor, fpv'de de japonya şampiyonu.

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 24 Eyl 2019, 00:05

Safak yazdı: 24 Eyl 2019, 00:02
asmodeus yazdı: 23 Eyl 2019, 23:49 Bu adam klasik helikopter akrobasisini droneda da yapıyor. FPV daha farklı bir şey....
Helikopterin özellikle big size (600-700) modellerin başı kıçı bellidir, sizden ne kadar uzak olursa olsun yön olarak algınız kaybolmaz. Ama quad biraz uzaklaşınca önünü arkasını kestirmek mümkün değil, acro modda bu şekilde uçmak herkesin yapabileceği bir şey değil. Çıkaramadıysanız eğer, video da hayranlığını tapınma hareketi ile gösteren kişi Johnyfpv.
Hocam tabi ki Jonny yi tanıdık, adamın pilotajına diyecek de yok zaten.

Benim demek istediğim şu; Domates ve sivri biber salatada çok iyi gider :D Ama yarışa girse ikisi de kaybeder :D

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 24 Eyl 2019, 00:08

İşin en ilginç tarafı ise :D Hepimizin uğraştığı hobide kendimizi konuşmak yerine elalemi konuşup duruyoruz... Niye bizde böyle pilotlar yok, niye uçuş vidyolarımız çok az paylaşılıyor, niye teknik bilgiler kadar pilotaj tecrübelerimizi paylaşmıyoruz, niye aramızda (898 kişiyiz!) 1 tane stik kamera yapan yok...

Ben elin gavuru yerine bizim vidyolarımızı izlemek istiyorum...:)

Safak

Mesaj gönderen Safak » 24 Eyl 2019, 00:08

hknshbz yazdı: 23 Eyl 2019, 23:57
Zaten LoS uçuşun mantığı bu... 3D heli yi drona adapte ediyorlar... Keşke helilerle uğraştığım zamanlarda biraz kendimi geliştirseymişim diyorum bu vidyoları gördükçe...

Ancak, FPV freestyle olayının çok farklı olduğuna katılıyorum. Şöyle ki, bu arkadaşın önünde hiçbir engel yok. Bu arkadaş açık alanda evet süper LoS uçuyor ancak bir ormanda olsa, bir bina içinde olsa bunları yapabilir miydi? Zannetmiyorum..
Arkadaşın antrenman uçuşu :)

Safak

Mesaj gönderen Safak » 24 Eyl 2019, 00:16

hknshbz yazdı: 24 Eyl 2019, 00:08 İşin en ilginç tarafı ise :D Hepimizin uğraştığı hobide kendimizi konuşmak yerine elalemi konuşup duruyoruz... Niye bizde böyle pilotlar yok, niye uçuş vidyolarımız çok az paylaşılıyor, niye teknik bilgiler kadar pilotaj tecrübelerimizi paylaşmıyoruz, niye aramızda (898 kişiyiz!) 1 tane stik kamera yapan yok...

Maliyet, zaman ayıramama, bürokratik ve yasal engeller, parça/ekimpan vb bileşenlere hızlı ve kolay ulaşamama, alt yapı/parkur/saha vb eksikliği, dernek/klüp/organizasyon eksikliği, bilgi eksikliği, önyargı..... Böyle sürüp gider hocam.

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 24 Eyl 2019, 00:16

Mesela, niye aramızda 1 tane bile 6S kullanan yok? Çok mu pahalı pil? Bence değil. 4S ministardan 4 tane alacağımıza 3 tane 6S alınır. Düşük KV motorlar çok mu hapalı, hiç de değil...

Biz tutturmuşuz racerstar 2205 :D VTX i de sadece eachine üretiyor zaten...

Şu ana kadar gördüğüm bi dron yarışçı klubü mü ne var, onlarda kapalı kutu form doldur bilmem ne aidattı kıldı yündü... Zaten fatshark gözlüğü olmayanı almıyorlar :D :D :D

Şu forumda bütün yaz 3 kişiyi bir araya getiremedim...

Koca teknofest geldi geçti, kaçımız gitti? Eğer gittiysek, neden forumda "Yaw arkadaşlar ben şu gün gidiyorum, yok mu bi gelen demedi?"

Şu forumda binlerce mesajda öğrenip paylaşacağımızı 1 günlük etkinlikte misliyle paylaşırız...

Yani tek ben miyim kendi başına bahtsız bedevi gibi dağa tepeye çıkıp uçup gelmekten nefret eden...

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 24 Eyl 2019, 00:18

Neyse ben en iyisi gidip 3-5 kupon bulayım falan filan....

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Mesaj gönderen GoldWing » 24 Eyl 2019, 00:32

hknshbz yazdı: 24 Eyl 2019, 00:08 İşin en ilginç tarafı ise :D Hepimizin uğraştığı hobide kendimizi konuşmak yerine elalemi konuşup duruyoruz... Niye bizde böyle pilotlar yok, niye uçuş vidyolarımız çok az paylaşılıyor, niye teknik bilgiler kadar pilotaj tecrübelerimizi paylaşmıyoruz, niye aramızda (898 kişiyiz!) 1 tane stik kamera yapan yok...

gaza geldim abi yapıcam

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Mesaj gönderen GoldWing » 24 Eyl 2019, 00:34

hknshbz yazdı: 24 Eyl 2019, 00:16 Mesela, niye aramızda 1 tane bile 6S kullanan yok? Çok mu pahalı pil? Bence değil. 4S ministardan 4 tane alacağımıza 3 tane 6S alınır. Düşük KV motorlar çok mu hapalı, hiç de değil...

Biz tutturmuşuz racerstar 2205 :D VTX i de sadece eachine üretiyor zaten...

Şu ana kadar gördüğüm bi dron yarışçı klubü mü ne var, onlarda kapalı kutu form doldur bilmem ne aidattı kıldı yündü... Zaten fatshark gözlüğü olmayanı almıyorlar :D :D :D

Şu forumda bütün yaz 3 kişiyi bir araya getiremedim...

Koca teknofest geldi geçti, kaçımız gitti? Eğer gittiysek, neden forumda "Yaw arkadaşlar ben şu gün gidiyorum, yok mu bi gelen demedi?"

Şu forumda binlerce mesajda öğrenip paylaşacağımızı 1 günlük etkinlikte misliyle paylaşırız...

Yani tek ben miyim kendi başına bahtsız bedevi gibi dağa tepeye çıkıp uçup gelmekten nefret eden...
tamamen senin gibi düşünüyorum mümkün olduğunca forumu bilgiyle doldurmaya, insanlarla tanışmaya çalışıyorum, ama herkes bizim gibi değil sadece biyerleri bozulunca yazıyolar dfhsdfjsdhfjna

Kullanıcı avatarı
asmodeus
Ad Soyad: Kemal YAZICI

Mesaj gönderen asmodeus » 24 Eyl 2019, 00:41

Safak yazdı: 24 Eyl 2019, 00:02
Benim anlatmak istediğim, o video ile fpv yi karşılaştırman idi :D Yoksa adamın pilotluğuna lafım yok, saygıyla eğiliyoruz önünde :)

“Muhabbet, Tanışma, Duyuru...” sayfasına dön