ARTIK ŞU KULLANICIYI ENGELLERMİSİNİZ

Bu forum altında muhabbet ediyoruz.
Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Re: ARTIK ŞU KULLANICIYI ENGELLERMİSİNİZ

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 27 Eki 2019, 21:56

Selam arkadaşlar, kusura bakmayın, görevimizi yerine getirememişiz. Ne olduğunu yukarıdaki mesajlardan anlayamadım. Rica etsem birisi özetleyebilir mi?

Gerçekten uzun süredir iflas etmemek için kendi işimle çok yoğun uğraşmak zorunda kaldım ve tek hobimle uğraşamaz oldum. Forumda da çoğu kişi tanıdık olduğu için ve çok kalabalık olmadığımız için böyle sorunlar çıkabileceğini tahmin edemedim ve foruma girmez olduk.
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

talhaylm1
Ad Soyad: Talha Yılmaz

Mesaj gönderen talhaylm1 » 27 Eki 2019, 23:26

Gökhan Bora yazdı: 27 Eki 2019, 21:56 Selam arkadaşlar, kusura bakmayın, görevimizi yerine getirememişiz. Ne olduğunu yukarıdaki mesajlardan anlayamadım. Rica etsem birisi özetleyebilir mi?

Gerçekten uzun süredir iflas etmemek için kendi işimle çok yoğun uğraşmak zorunda kaldım ve tek hobimle uğraşamaz oldum. Forumda da çoğu kişi tanıdık olduğu için ve çok kalabalık olmadığımız için böyle sorunlar çıkabileceğini tahmin edemedim ve foruma girmez olduk.
viewtopic.php?f=3&t=3188

viewtopic.php?f=3&t=3213

bir konu hakkında cevap verildi baya detaylıca ve konu olarak mı açsak dendi.Sonra kimdi hatırlamıyorum açsak bile sormaya devam ederrler tarzı bir cümlü kurdu olay başka yerlere gitti.Tartışmanın tamamen gereksiz olduğunu düşünüyorum...

ggorkem
Ad Soyad: Görkem Demir

Mesaj gönderen ggorkem » 27 Eki 2019, 23:56

Yaşlarınız yüksek ihtimalle benden büyük. Fakat cidden Hakan abinin siteminin neye olduğunu anlamamak için özel çaba mı sarf ediyorsunuz çözmeye çalışıyorum. Hakan abinin bu tepkisinin sebebi aynı soruların sorulması falan değil tek başına. Forum yönetiminin çok az kişiden oluşması ve her ne sebeple olursa olsun foruma uzunca bir süre uğramamış olmaları. Herhangi bir sorun olduğunda veya biri bir şey istemek için yazdığında forum yönetimi bunu günler sonra görüyor neredeyse. Konulardan birisinde biri birine hakaret ettiğinde bile kaç gün boyunca konuda kaldı o hakaret. Hakan abinin tepki için açtığı konular kaç gün boyunca kaldırılmadı. Tabii ki yönetimin tek işi bu değil bu iş bile değil 7/24 aktif olmaları beklenemez. Fakat Hakan abi gibi forumda çok uzun süreler aktif neredeyse bildiği her şeyi foruma insanlara aktarmaya çalışan insanlar yönetime alınarak bu sorun çok basit bir şekilde çözülebilirdi. Hakan abinin tepkisi bence haklı fakat tepkisini gösterme şekli sorgulanabilir. Şu konunun sahibi bile forumda son zamanlarda neredeyse herkesten çok emeği olan adamlardan birine caps lock açıp şu konuyu açamamalı. Öyle bir yönetim olmalı neredeyse. Yoksa forum her gün büyüyor insan sayısı artıyor bu da beraberinde doğal olarak sorunları getirecektir. Umarım sorunu herkes daha net bir şekilde anlayabilmiştir

Gökhan abicim sana da işin için geçmiş olsun. Umarım bir sorun yaşamadan halletmişsindir problemi.

Kullanıcı avatarı
Yusuf
Ad Soyad: Yusuf
İletişim:

Mesaj gönderen Yusuf » 28 Eki 2019, 00:26

ggorkem yazdı: 27 Eki 2019, 23:56 Yaşlarınız yüksek ihtimalle benden büyük. Fakat cidden Hakan abinin siteminin neye olduğunu anlamamak için özel çaba mı sarf ediyorsunuz çözmeye çalışıyorum. Hakan abinin bu tepkisinin sebebi aynı soruların sorulması falan değil tek başına. Forum yönetiminin çok az kişiden oluşması ve her ne sebeple olursa olsun foruma uzunca bir süre uğramamış olmaları. Herhangi bir sorun olduğunda veya biri bir şey istemek için yazdığında forum yönetimi bunu günler sonra görüyor neredeyse. Konulardan birisinde biri birine hakaret ettiğinde bile kaç gün boyunca konuda kaldı o hakaret. Hakan abinin tepki için açtığı konular kaç gün boyunca kaldırılmadı. Tabii ki yönetimin tek işi bu değil bu iş bile değil 7/24 aktif olmaları beklenemez. Fakat Hakan abi gibi forumda çok uzun süreler aktif neredeyse bildiği her şeyi foruma insanlara aktarmaya çalışan insanlar yönetime alınarak bu sorun çok basit bir şekilde çözülebilirdi. Hakan abinin tepkisi bence haklı fakat tepkisini gösterme şekli sorgulanabilir. Şu konunun sahibi bile forumda son zamanlarda neredeyse herkesten çok emeği olan adamlardan birine caps lock açıp şu konuyu açamamalı. Öyle bir yönetim olmalı neredeyse. Yoksa forum her gün büyüyor insan sayısı artıyor bu da beraberinde doğal olarak sorunları getirecektir. Umarım sorunu herkes daha net bir şekilde anlayabilmiştir

Gökhan abicim sana da işin için geçmiş olsun. Umarım bir sorun yaşamadan halletmişsindir problemi.
Evet bende ilk başta tepki verecektim Hakan beyin neden böyle yaptığı ile ilgili ama üzerine gitmeden önce neden böyle yaptığını sormak istedim ve haklı bir tepki olduğunu anladım. Durumu biraz kavramaya çalışmak bence en doğrusu.
:arrow: 3d Printer Baskı Siparişleriniz ve Fiyat Teklifi Almak İçin:

https://www.3dbaskisiparis.com/?tracking=5c80e486c8b99

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 28 Eki 2019, 11:52

@Gökhan Bora hocam, olayları ben başlattım.

Öncelikle ticari sorunlarınıza umarım virma evvel refaha erersiniz.

Olayların sebebi aylardır foruma ilgili ben ve bir çok kişi belli konularda düzenleme önermesine rağmen dikkate alınamaması. Bu kasten yapıldı demiyorum. Sebebi yoktu demiyorum. Ancak şu bir gerçek ki forum ve oluşan topluluk daha üst seviyelere gelsin arzumuz kendimizi sorumlu hissetmeye ve de yetkisizlikten dolayı elimizden birşey gelmiyor olması çaresizliğe sürükledi.

Ancak bugün var yarın yok durumundaki kişiler bir anda kendilerini forumun sahibi sandı. Bu nedenle ne olup bittiğini anlama ihtiyacı bile duymadılar. Neyse, herkes bildiğini okur, bilmeyen de boş konuşur.

Ben forumdan atılmak istiyorum. Çünkü gördüğüm kadarıyla ben forumda bulundurulmayı hak etmiyorum. Herkesin ortak kanısı bu yönde.

Forumdan atılmadan, hesabım silinmeden önce de benim açtığım tüm konuların ve gönderdiğim tüm mesajların kalıcı olarak silinmesini istiyorum.

Ancak size nacizane tavsiyem, eğer yönetim sorumluluğunu malum sebeplerden dolayı yerine getiremiyorsanız "acil durum eylem planı" olarak, bunu uygun şekilde yapacak kişilere yetki verin.

Bu Forum sonuç itibari ile affilite dışında bildiğim kadarıyla ne size başkasına bir gelir sağlamıyor.

Sizlere de daha önce belirtmiştim, bu foruma verdiğiniz emeğin karşılığını alın ki forumun devamlılığı olsun. Reklam alın, sponsorluk alın, Google ads yapsanız bile kafi. Sizin de diğer işiflası konusunda belki bir katkısı olurdu. Forumun yaygınlaşması da başka kanallarla arttırılabilirdi.

Önünüzdeki dönemde "ÖZELLİKLE HOBİYE YENİ BAŞLAYANLARIN FAYDASINA" olacağı için, aşağıdakiler ve benzeri yöntemlerin uygulanması ve hayata geçirilmesi gerekmekte:

1 - Modaratör sayısının arttırılması
2 - Modaratör görev dağılımı yapılması
3 - İhtiyaçlara göre konu bölümlerinin arttırılması
4 - Atıl olan konu bölümlerinin hareketlendirilmesi veya kaldırılması
5 - Bölümler içerisinde uyuşmaz olan konuların uygun bölümlere taşınması
6 - Üyelere rütbe verilmesi, önüne gelen önüne gelene ahkam kesemesin, haddini bilsin, bildirilsin, emeğe saygı olsun.
7 - Forum genelinde etkinlikler düzenlenmesi, iletişimin arttırılması
8 - Arama fonksiyonunun geliştirilmesi: Örneğin bir kullanıcı yeni konu açacağı zaman öncelikle araştırma yapması konusunda otomatik olarak yönlendirilmesi, kullanıcı profili ile arama fonksiyonu kullanılmadan konu açılmaması.
9 - Her konu yayınlanmadan modaratörler tarafından onaylanması.
10 - Konu Başlığında veya metninde "Acil" kelimesinin birisi ölmediği sürece kullanılmasının yasaklanması
11 - Satış ve alış konularına cevap yazılamaması. İlgilenenlerin konu sahibine özel mesaj ile iletişim geçmek zorunda olması
12 - Satış ve alış ilanları konu sahibi tarafından sadece haftada 1 kez güncellenebilmesi veya konuya yeni mesaj ekleyebilmesi.
13 - Özel mesaj sisteminin revize edilerek daha etkin hale getirilmesi
14 - konu sahipleri zaman aşımına uğramadan çok eski konuları dahi düzenleyebilmeli.
15 - Cevaplanmış konu veya mesajlardaki değişiklikler Modaratörler tarafından onaylanarak yapılabilir hale getirilmesi
16 - Forum yönetimi ve Modaratörler haftalık ve aylık olarak bülten yayınlayarak, forumda o dönem içerisinde öne çıkan başlık, konu ve faydalı bilgileri bülten kısmında yenilenmeli.
17 - Hobinin doğası gereği, forum yönetimi tarafından hazırlanmış hazır set dron parça listelerinin ivedi şekilde güncellenmesi.
18 - Forum kullanıcılarının başlattığı model yapım (build log) konuları için ayrı bölüm açılması ve yönetim tarafından bu konularda verilen bilgilerin doğruluğu teyitlenmeli ki örnek alacak diğer kullanıcılar hataya sürüklenmesin
19- Büyük ihtiyaç olan YAZILIM ve Ürün inceleme bölümlerinin açılması.
20 - Ansiklopedik bilgi değeri taşıyan konular (örneğin terimler sözlüğümüz, kargo takip ifadeleri açıklamaları vb) ayrı bir kategoriye alınması.
21 - Tekrar eden sorular ivedi silinmesi ve konu sahibine otomatik ö. M. Göndererek forumda araştırmaya yönlendirilmeli.

Bu ve buna benzer listeleri sizlere geçmişte de defaten göndermiştim. Yukarda detaylandırarak yazmaya çalıştım.

Yukardakilerin yapılmasının kimseye bir zararı olacağını veya forumu şuan bulunduğundan daha kötü bir seviyeye götüreceğini düşünmüyorum.

Ancak bu saydıkları I tek başınıza veya bir kaç kişi ile foruma çok sınırlı zaman dilimi ayırarak yapılamayacağını da farkındayım.

Bu nedenle 1. ve 2. Maddelerin ivedi şekilde hayata geçirilmesini önemle tavsiye ederim.

Ayrıca, bana ait mesajların ve konuların silinme işlemi bittiğinde hesabım kapatılmadan önce tarafıma bilgi verilmesini rica ederim.

Sevgi ve saygılarımla,

Kırımsız Uçuşlar olsun.

Hakan ŞAHBAZ

GCMavisi33
Ad Soyad: Yusuf Berkay

Mesaj gönderen GCMavisi33 » 28 Eki 2019, 12:32

Hani illa boş yapıcaz alakasizca saçmaliyacağız diyorsaniz . Onun için yeni bir konu başliğı açılsın en son ordan topluca silinir msjlar en azından forum icin gercekten gerekli olan konu başliklarını ,gereksizce şeyler ile doldurmamış olursunuz

pplane
Ad Soyad: kerem güner

Mesaj gönderen pplane » 28 Eki 2019, 15:41

@Gökhan Bora hocam siz forumda aktif olamadığınızdan dolayı forumda bir takım düzensizlikler oluştu bu doğru, hknshbz da bu durumdan şikayetçi olan eski kullanıcılardan biriydi. Bu işi eski kullanıcıların ve (doğru bir kriter mi bilmiyorum ama) mesaj sayısı 2500+ olan kullanıcıların hak ettiğini en son "Kullanıcı Rütbeleri" adlı başlıkta yazdı. Yukarıda madde 6'da yazdığı gibi üyelere rütbe verilsin, herkesin ahkam kesemesin, herkes haddini bilsin, bilmeyenlere moderatörler tarafından bildirilsin diye düşünüyor ancak kendisi adı konulmamış bir rütbeli olarak, yeni kullanıcıların dronlar hakkındaki daha önce başkası tarafından sorulmuş olan sorularına son zamanlarda alaycı cevaplar verip onların heveslerini kırıyordu. Bunu bir tek o yapmıyordu tabi.

Kendisinin de dediği gibi size daha önce gönderdiği forumu daha güzel hale getireceğini düşündüğü (bana göre bazıları abartı bazıları ise gerçekten olması gereken) "FORUM KANUNLARI" uygulanmaması sonucunda forum genelinde şimdiye kadar birçok kişi tarafından saygı duyulan ve sevilen hknshbz, son zamanlarda forum kurallarına ve kullanıcılara karşı aşırı agresif (kendisi her ne kadar "TEPKİ" dese de) davranışlarda bulundu. Bundan dolayı karşılıklı tepkiler hatta hakaretleşmeler de oldu.

Ve her konunun altına bir şekilde bu kavga sıçradı. Artık konu okumaya değil kavga okumaya girer oldum siteye. Lütfen artık herkes sakinleşsin, bu kızgınlıkların ve kırgınlıkların geçeceğine inanıyorum, kimse tayfacılık yapmasın lütfen.

Bu şeyle alakalı ilk ve son yorumum, amacım tartışmak değil, lütfen beni kavgaya çekmesin kimse, taraf değilim, forumu seven ve sürekli takip eden biri olarak gördüklerimi yazdım sadece.

Hashtag: #SAKİNLEŞBABATAMAMTAMAM

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 28 Eki 2019, 16:21

...
En son ___isimsiz___ tarafından 28 Eki 2019, 19:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

pplane

Mesaj gönderen pplane » 28 Eki 2019, 17:43

Alaycı cevaplarınızı ilgili konu başlığı altına yapmıyorsunuz siz, tarzınız değil bu, yeni başlık açıyorsunuz ya da isim vermeden başka başlıklar altında laf arasında göndermeler yapıyorsunuz. Ve bunu tek yapan siz de değilsiniz.

Bunu şurada az önce ben bir üstteki mesajımı yazdıktan sonra çaktırmadan bana verdiğiniz cevaptan da anlayabiliyoruz : viewtopic.php?f=3&t=3218
NOT: O fikir sizin başınızın altından çıktı falan demedim ben zaten.
Birine cevap verirken etiketleyin orda burda söylenmeyin. Utanmayla alakalı cümlenizi aynen iade ediyorum.

İsim vermeden başka başlıklarla göndermeli cevaplar : viewtopic.php?f=3&t=3177
NOT: Yeni başlayan insanlar önemsiz konuların önemsizliğini henüz sizin gibi keşfetmemiş olabilir. O gece aşırı agresif bir şekilde bu ve bunun gibi dalga geçmek için açtığınız onlarca başlık sonradan silindiği için sadece bunu bulabildim.

Bu başlıkta 20 Ekim 2019'da yazdığınız şeye bir bakın : viewtopic.php?f=27&t=3136
NOT: İnsanlar tekrar tekrar sorabilir, farketmeden sorabilir, bile bile sorabilir, sırf sizi deli etmek için bile sorsalar başka farkedilmeden tekrarlanan soruların sahiplerini ürkütecek cevaplar vermeye, cümleler kurmaya hakkınız yok.

Bu başlığınızı da es geçmemek lazım: viewtopic.php?f=3&t=3159
NOT: İnsanlar ekonomik sıkıntılardan dolayı kılı kırk yararak her şeyi soruyor bu gayet doğal. Sizin dediğiniz gibi "düşünmeyin uçun" demekle olmuyor o işler.
"Gereksiz gereksiz sorular, sonuca etki etmeyecek gereksiz çalışmalar... Kafayı yiyorum okurken "
"Hangi konuları kastettiğini çok net tahmin edebiliyorum... Ben de altına bir şey yazıp terslemiş olmamak için kendimi zor tutuyorum..."

Şu cümlelerinizden utanın lütfen ve özellikle yeni kullanıcılardan özür dileyin.
İnsanları germeyin ya ben soru soracam ama acaba sorularım hknshbz'ın canını sıkar mıyım bu sorumla diye insanları bunaltmayın. İnsanların kafasında bu tarz tedirginlikler oluşturuyorsunuz.

İnsanlar istedikleri soruyu sorabilir, size sorulmuş bir soru değilse her soruya cevap vermek zorunda değilsiniz bunda kafayı yiyecek veya kendinizi zor tutacak bir durum yok beğenmediysen geçersin bu kadar net. Gidip başka başlıklar arasında arkadaşlar arasında dalga geçmek zorunda değilsiniz, o yorumlarınızı birileri okuyor ve sizin neyle dalga geçtiğinizi fark ediyor, insanları aptal yerine koymayın.

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 28 Eki 2019, 18:01

...
En son ___isimsiz___ tarafından 28 Eki 2019, 19:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

pplane

Mesaj gönderen pplane » 28 Eki 2019, 18:49

Evet özel mesaj attınız özel bir şey konuşmadığımız için ordan cevap yazmadım burdan yazdım.

Mesajınız: "Kiminle ne zaman alay ettiğimi bana kanıtlar mısınız lütfen. Gidip o kişiden özür dileyeceğim. Ama önce kim olduğunu bilmem lazım. Siz iddada bulunduğunuz göre biliyorsunuzdur diye düşünüyorum. Farzı misal farazi ve bulutlu hatıralara dayalı değildir heralde... Merakla 2 şeyi bekliyorum. Ya alay etme kanıtınızı ya da özrünüzü..."

Bir üst yorumda görüldüğü gibi dediklerim itham değil gerçekler. Ve istediğiniz şeyleri gösterdiğim için özür dilememe gerek kalmadı. Şimdi siz söyleyin bakalım gerçekten soğukkanlılıkla kabul edip hakikaten yeni kullanıcılardan özür dileyecek misiniz? Yoksa kendi lafınızı mı çiğneyeceksiniz?

4. Pardon, dediğiniz doğru, verdiğim şeyler arasında bir tanesi size ait değil, özür dilerim. Ama dedim ya bi tek siz değilsiniz KingNothing de aynı şeyi yapıyor, "__isimsiz__" rumuzlu olan oydu doğru. Neyse onunkilerden de sizinkilerden de bir parça göstermiş oldum.

Siz insanlarla dalga geçin geçin ondan sonra "kimseye soru sormasın diyen yok", yok ya! Yok bi de deseydiniz :D

Bu arada amma taktınız şu eleştirenler bari foruma katkısı olsa düşüncesine, başka bi yerde daha dediniz bunu :d

++Demek eleştirmek istiyorsunnn, foruma katkın var mı bakalım? Yoksa eleştiremezsin. Çünkü hknshbz'ı sadece foruma katkısı olanlar eleştirebilir... :)

Neyse, foruma sizin kadar katkım olmadan sizi eleştirmiş oldum, o da benim ayıbım olsun.

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 28 Eki 2019, 19:14

...
En son ___isimsiz___ tarafından 28 Eki 2019, 19:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 28 Eki 2019, 19:20

...
En son ___isimsiz___ tarafından 28 Eki 2019, 19:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
bencilzevk
Ad Soyad: bencil zevk

Mesaj gönderen bencilzevk » 28 Eki 2019, 19:33

pplane yazdı: 28 Eki 2019, 18:49 Evet özel mesaj attınız özel bir şey konuşmadığımız için ordan cevap yazmadım burdan yazdım.

Mesajınız: "Kiminle ne zaman alay ettiğimi bana kanıtlar mısınız lütfen. Gidip o kişiden özür dileyeceğim. Ama önce kim olduğunu bilmem lazım. Siz iddada bulunduğunuz göre biliyorsunuzdur diye düşünüyorum. Farzı misal farazi ve bulutlu hatıralara dayalı değildir heralde... Merakla 2 şeyi bekliyorum. Ya alay etme kanıtınızı ya da özrünüzü..."

Bir üst yorumda görüldüğü gibi dediklerim itham değil gerçekler. Ve istediğiniz şeyleri gösterdiğim için özür dilememe gerek kalmadı. Şimdi siz söyleyin bakalım gerçekten soğukkanlılıkla kabul edip hakikaten yeni kullanıcılardan özür dileyecek misiniz? Yoksa kendi lafınızı mı çiğneyeceksiniz?

4. Pardon, dediğiniz doğru, verdiğim şeyler arasında bir tanesi size ait değil, özür dilerim. Ama dedim ya bi tek siz değilsiniz KingNothing de aynı şeyi yapıyor, "__isimsiz__" rumuzlu olan oydu doğru. Neyse onunkilerden de sizinkilerden de bir parça göstermiş oldum.

Siz insanlarla dalga geçin geçin ondan sonra "kimseye soru sormasın diyen yok", yok ya! Yok bi de deseydiniz :D

Bu arada amma taktınız şu eleştirenler bari foruma katkısı olsa düşüncesine, başka bi yerde daha dediniz bunu :d

++Demek eleştirmek istiyorsunnn, foruma katkın var mı bakalım? Yoksa eleştiremezsin. Çünkü hknshbz'ı sadece foruma katkısı olanlar eleştirebilir... :)

Neyse, foruma sizin kadar katkım olmadan sizi eleştirmiş oldum, o da benim ayıbım olsun.
Boşuna uğraşma hocam anlamaz o ben elimden geleni yaptım ama yok bı insan kendi hatasını görmek istemezse istersen gözünün içine sok nafile ben yaptığı saçmalığa karşılık bı tepki gösterdim her paylaşımında ya bencillikle ya kıskançlıkla yada bı kapak takmakla üstü kapalı bı şekilde isimde belirtmeden sürekli ithamda bulundu herkesin bı Sabri var tabi karşılık verince böyle ne yapacağını şaşırdı kah isim değiştirdi kah yazdıklarını sildi dünden beri silin hesabımı diye bağırıyorsun hala gelmiş isimsiz diye saçma saçma mesaj atıyorsun madem hesabın silinsin istiyorsun ne diye hala gelmiş aynı muhabbeti hala devam ettiriyorsun efendi gibi çık ama sen burayı artık saplantı haline getirmissin
RC hoby
Mekatronik
8-)

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 28 Eki 2019, 19:37

...

Kullanıcı avatarı
bencilzevk
Ad Soyad: bencil zevk

Mesaj gönderen bencilzevk » 28 Eki 2019, 19:39

___isimsiz___ yazdı: 28 Eki 2019, 19:37
bencilzevk yazdı: 28 Eki 2019, 19:33
pplane yazdı: 28 Eki 2019, 18:49 Evet özel mesaj attınız özel bir şey konuşmadığımız için ordan cevap yazmadım burdan yazdım.

Boşuna uğraşma hocam anlamaz o ben elimden geleni yaptım ama yok bı insan kendi hatasını görmek istemezse istersen gözünün içine sok nafile ben yaptığı saçmalığa karşılık bı tepki gösterdim her paylaşımında ya bencillikle ya kıskançlıkla yada bı kapak takmakla üstü kapalı bı şekilde isimde belirtmeden sürekli ithamda bulundu herkesin bı Sabri var tabi karşılık verince böyle ne yapacağını şaşırdı kah isim değiştirdi kah yazdıklarını sildi dünden beri silin hesabımı diye bağırıyorsun hala gelmiş isimsiz diye saçma saçma mesaj atıyorsun madem hesabın silinsin istiyorsun ne diye hala gelmiş aynı muhabbeti hala devam ettiriyorsun efendi gibi çık ama sen burayı artık saplantı haline getirmissin
Zaten bi sen eksiktin.
Al işte 😂😂
RC hoby
Mekatronik
8-)

Yusufkg
Ad Soyad: yusuf gün

Mesaj gönderen Yusufkg » 28 Eki 2019, 19:43

___isimsiz___ yazdı: 28 Eki 2019, 19:37
bencilzevk yazdı: 28 Eki 2019, 19:33

Zaten bi sen eksiktin.
yav hem özür mesajı yazıp hemde onla eş zamalı olarak nasıl laf yetiştiriyorsunuz(!)
.

pplane

Mesaj gönderen pplane » 28 Eki 2019, 19:52

___isimsiz___ yazdı: 28 Eki 2019, 19:20
Şimdi farkettim. Yine umursamazcasına benim olmayan mesaj için beni suçlamışsınız.

"Gereksiz gereksiz sorular, sonuca etki etmeyecek gereksiz çalışmalar... Kafayı yiyorum okurken "
"Hangi konuları kastettiğini çok net tahmin edebiliyorum... Ben de altına bir şey yazıp terslemiş olmamak için kendimi zor tutuyorum..."

Şu cümlelerinizden utanın lütfen ve özellikle yeni kullanıcılardan özür dileyin.
İnsanları germeyin ya ben soru soracam ama acaba sorularım hknshbz'ın canını sıkar mıyım bu sorumla diye insanları bunaltmayın. İnsanların kafasında bu tarz tedirginlikler oluşturuyorsunuz.

BUNU BEN YAZMADIM!

Asıl sizin utanmanız lazım!
Tekrar özür dilerim, KingNothing "__isimsiz__" hknshbz olarak siz ise "___isimsiz___" yaptığınız için gözümden kaçmış. Art niyetli yaptığım bi şey değildi. Sonuçta o başlığı siz açtınız ilk mesaj sizin. 24 Ekim'deki yorum da size ait bana değil. viewtopic.php?f=3&t=3159

Ve dedim ya bi tek siz değilsiniz diye, tekrar diyeyim, bir tek siz yapmıyorsunuz bunu.

Safak

Mesaj gönderen Safak » 28 Eki 2019, 20:00

Rahmetli Kayahan'ın bir şarkısı vardı, "beni anlamadın ya ben ona yanıyorum"

Hakan'ı tepkisi hiçbir şahısa değildi, forumun sahipsiz kalmasına idi. Bunu anlamamak zor değil sanıyorum. Yada forumun sahipsiz kalmasına sevinen, işine gelenler var, başka anlam çıkmıyor. Burada bir adamı alaycı ve acımasız paragraf dolusu mesajlarla eleştirmekten daha fazla yapabileceğiniz şeyler olmalı. Forumda cevap arayan, yardım isteyen insanlar var. Hakan'a cevap yetiştirme yarışından kendinizi kurtarıp o insanlara da iki satır cevap yazabilseydiniz keşke. Hala o insanlara eleştirdiğiniz hakan yardım ediyor.

Forumdaki ortamın bozulması, beraberinde aktif bazı üyelerin forumdan uzaklaşması sonucunu getirecektir. Yeni gelen pek çok arkadaşın bilgi ve yardım talebi gecikebilir. Hakan'a eleştiri ve linç etmek için gösterdiğiniz çaba ve hızı, umarım o arkadaşlara yardım etmek için de gösterirsiniz

hkoseoglu
Ad Soyad: harun köseoğlu

Mesaj gönderen hkoseoglu » 28 Eki 2019, 20:04

Hocam her olayda farklı farklı tepkiler mevcut. Geçen bir konuda “Seni kıskanıyorlar, o yüzden kimse seni çekemiyor” söylemi geçti. Bu cümle ve anlayışa ne diyelim. Cevap bile gereksiz. Niye kıskanalım. Herkes gücü yettiğince bişeyler yapmaya çalışıyor, devamlı bu işlerle iştigal edene mesai harcayanlara niye kötü gözle bakalım. Nasıl bir hissiyatla söyleniyor bu. Araba parası yemişsin helali hoş olsun. Bunu bizlerin kıskanılacak bir durum olarak görüp, bizler üzerinden “ aa nasıl da kıskanıyorlar diyerek içten içe bir ego tatminini nereye koyalım. Söylemler direk hüküm verdirtmiyor. İğnemelerden çıkarım yapıyorum. Bunu zaten kabul edeceğini de düşünmüyorum Hadi kabul etti diyelim, özür dilemek bile bir şova dönüştürülerek, çarpıtılarak yapılacağına şuan inanmış durumdayım. ; “” O zaman ‘Günah keçisi benim,beni atım. Mesajlarımın hepsinini silin”denir. Burda da ben artık bırakıyorum mu var, ben gidersem buralar dutluğa döner, paylaşımlarımdan mahrum kalırsınız tehdidi mi var kestiremiyorum.

Sizinde biraz değindiniğiniz gibi “yeni gelenler boş yapmasın, onlar sorusunu sorar gider, biz birbirimizi kırmayalım, onlar yarın yok havası hakim.
Ya yazmayayım yazmayayım diyorum!!!

“Muhabbet, Tanışma, Duyuru...” sayfasına dön