İkinci Dronu da bitirdim hadi hayırlısı!

Bu forum altında muhabbet ediyoruz.
hkoseoglu
Ad Soyad: harun köseoğlu

İkinci Dronu da bitirdim hadi hayırlısı!

Mesaj gönderen hkoseoglu » 12 Oca 2020, 23:29

Drone toplama işi uçurması kadar zevkli galiba. İlk dronu yaparken kafam çok karışıktı. Videolarda yapılanları moda mad yapmaya çalıştığım halde Yok olmayacak yok bir yanlışlık yapacağım derken toplarken keyif vermemişti. Şimdi hiç bir videoya bağlı kalmadan kendimce toparlamaya çalıştığım bir drone yaptım. Baya keyifli geçti. İlkkez toplayacak arkadaşlara karmaşık geliyor ama sonradan sonraya basitleşiyor diyebilirim.
image.jpg
image.jpg

baytar98

Re: İkinci Dronu da bitirdim hadi hayırlısı!

Mesaj gönderen baytar98 » 13 Oca 2020, 02:21

hkoseoglu yazdı: 12 Oca 2020, 23:29 Drone toplama işi uçurması kadar zevkli galiba. İlk dronu yaparken kafam çok karışıktı. Videolarda yapılanları moda mad yapmaya çalıştığım halde Yok olmayacak yok bir yanlışlık yapacağım derken toplarken keyif vermemişti. Şimdi hiç bir videoya bağlı kalmadan kendimce toparlamaya çalıştığım bir drone yaptım. Baya keyifli geçti. İlkkez toplayacak arkadaşlara karmaşık geliyor ama sonradan sonraya basitleşiyor diyebilirim.
image.jpg
image.jpg
Harun abiiiiii. Abi en kısa zamanda uçuşa gidelim. Bu motorlardan almayı düşünüyordum bi görmüş olurum. Ne ara topladın ikinciyi. Çok hızlı gidiyorsun :D

hkoseoglu
Ad Soyad: harun köseoğlu

Re: İkinci Dronu da bitirdim hadi hayırlısı!

Mesaj gönderen hkoseoglu » 13 Oca 2020, 10:40

Yavaş yavaş 1 haftada topladım. Hatta bazı aksilikler oldu.
kısa devre.png
Bu Esc ile FC kartı birbirine bağlayan kabloyu takmadan önce multimetre ile kontrol etmiştim. Herhangi bir kaçak akım çıkmamıştı. Ara kabloyu takarken Vcc ve gnd pinleri birbirine yapışmış. Farketmemişim. Multimetre ile de ölçmedim.Sonrasında pili takmaya çalışırken bir anda xt60'ın pil tarafı biraz yandı. Kaçağı bulayım diye dronu komple söküp bir daha taktım. Aklıma o pinlerin yapışabileceği hiç gelmemişti. Allahtan bir sıkıntı olmadı kartta. Şuan bir sıkıntı yok gibi. Boş bir zamanda gidelim :D.

“Muhabbet, Tanışma, Duyuru...” sayfasına dön