Motorlar kendi kendine gaz veriyor!!! Yardım

Bu forum altında muhabbet ediyoruz.
_bttleren_
Ad Soyad: Eren battal

Motorlar kendi kendine gaz veriyor!!! Yardım

Mesaj gönderen _bttleren_ » 20 Mar 2020, 14:19

Arkadaşlar cihazımın kontrolcüden dolayı böyle yaptığını düşünüyorum. Daha önce mamba f405mk2 kulanıyordum kartı yaktıktan sonra holybro kakute f4 kulanıyorum cihaz havada iken sorun yok fakat cihaz yerde iken sorun başlıyor.
Cihazı acro moda alıyorum düz bir zeminde biraz gaz verip gazı kapatıyorum ve ön iki motor çıldırmaya başlıyor cihazı elimle yukarı kaldırımca motorlar normal dönmeye başlıyor.
NOT: Liftoff fpv simulatöre kart üzerninden bağlanıyorum ve ondada aynı problem oluyor , cihazı havalandırıyorum ve cihaz havada yavaş yavaş roll ve pitch ekseninde yatmaya başlıyor. Benim düşüncem kartan bu sorunu nasıl çözerim. Betafligt yazılı san kaynaklı bir sorunmu yoksa alıcının sorunumu bilmiyorum. Ama kumanda üzerinden trim ayarı yapmama rahmen her türlü bozuluyor.
Baba yardım ederseniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Re: Motorlar kendi kendine gaz veriyor!!! Yardım

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 20 Mar 2020, 22:07

viewtopic.php?p=32290#p32290

kumandanın display ekranından stick geri dönüşlerini kontrol et senin verdiğin komutlardan başka bir hareket görebiliyor musun bir bak hocam. trimleri sıfırlamayı unutma bizim trimle işimiz yok. uçuş kotrolcüsünde düzgün bir gyro/acc kalibrasyonu sonrası hiç bir trim gerekmez.

“Muhabbet, Tanışma, Duyuru...” sayfasına dön