Drone Havalanmıyor.

Bu forum altında muhabbet ediyoruz.
seggo25
Ad Soyad: Çağrı Şeker

Drone Havalanmıyor.

Mesaj gönderen seggo25 » 01 Kas 2020, 20:06

Merhabalar. Ben bir drone topladım ama drone havalanmıyor.(Motorlar çalışıyor).Sorunu ne olabilir.Yardımcı olursanız sevinirim.

berkerm4n

Re: Drone Havalanmıyor.

Mesaj gönderen berkerm4n » 01 Kas 2020, 20:08

Arm switch atadınız mı?

yyuksel
Ad Soyad: Yüksel Yurtbahar

Mesaj gönderen yyuksel » 01 Kas 2020, 20:23

Pervaneleri yanlış şekilde takmış olabilirsiniz belki de.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 01 Kas 2020, 20:43

eski bir mesajımı kopyalıyorum kontrol etmen gereken şeyler diye sıraladığım listeyi kontrol et hocam. kart ayarlarında sıkıntı olduğunu düşünmüyorsan ilk parağrafı es geçip firmware flashlamayı atlayabilirsin.

bu durumun bir sürü sebebi olabilir. bunu test ederek bulmak lazım. şu saydıklarımı birdaha kontrol et ama öncesinde kartına firmware flasher sekmesinden "full chip erase" işaretli olacak şekilde doğru firmware hedefini yeniden flashla ve ayarlarını yap. kumandanın ayarlarının doğru olduğuna emin ol eğer emin değilsen sıfırlamayı dene özellikle trimlere dikkat et.

öncelikli kontrol etmen gereken şeyler.

*motor sıralaması
*motor yönleri
*pervane yönleri
* dshot kullanmıyorsan esc kalibrasyonları
*kart yönü
* gyro/acc kalibrasyonları
* esc protokolü

kolay gelsin.

Resim

seggo25

Mesaj gönderen seggo25 » 02 Kas 2020, 10:39

berkerm4n yazdı: 01 Kas 2020, 20:08 Arm switch atadınız mı?
problemin orda olduğunu düşünmüyorum.motor ve iki bileşenin bağlantılarında muhtemelen arm switch var bizde kumandanın kollarını motorları başlatmak için minimum noktalara getirmemiz zaten o işi görüyor.Sıkıntı donanımsal muhtemelen

seggo25

Mesaj gönderen seggo25 » 02 Kas 2020, 10:40

gökhan YANKI yazdı: 01 Kas 2020, 20:43 eski bir mesajımı kopyalıyorum kontrol etmen gereken şeyler diye sıraladığım listeyi kontrol et hocam. kart ayarlarında sıkıntı olduğunu düşünmüyorsan ilk parağrafı es geçip firmware flashlamayı atlayabilirsin.

bu durumun bir sürü sebebi olabilir. bunu test ederek bulmak lazım. şu saydıklarımı birdaha kontrol et ama öncesinde kartına firmware flasher sekmesinden "full chip erase" işaretli olacak şekilde doğru firmware hedefini yeniden flashla ve ayarlarını yap. kumandanın ayarlarının doğru olduğuna emin ol eğer emin değilsen sıfırlamayı dene özellikle trimlere dikkat et.

öncelikli kontrol etmen gereken şeyler.

*motor sıralaması
*motor yönleri
*pervane yönleri
* dshot kullanmıyorsan esc kalibrasyonları
*kart yönü
* gyro/acc kalibrasyonları
* esc protokolü

kolay gelsin.

Resim
Esc kalibrasyonlarını yanlış yaptığımı düşünüyorum.ama düzgün bir kaynak bulamadım nasıl yapılacağı konusunda yardımcı olabilir misiniz?

seggo25

Mesaj gönderen seggo25 » 02 Kas 2020, 10:41

yyuksel yazdı: 01 Kas 2020, 20:23 Pervaneleri yanlış şekilde takmış olabilirsiniz belki de.
hayır.pervanelerin yönü doğru

“Muhabbet, Tanışma, Duyuru...” sayfasına dön