Yeni Fpv'cinin Aklındaki Sorular

Bu forum altında muhabbet ediyoruz.
suleymansrk
Ad Soyad: SÜLEYMAN

Re: Yeni Fpv'cinin Aklındaki Sorular

Mesaj gönderen suleymansrk » 12 Ara 2020, 17:02

Merhaba arkadaşlar ben de yeni fpv başlamak istiyorum. Nerden başlayacağımı bilemedim ama önce kumanda alıp simülasyon deniyip ona göre devamını getirmeyi planlyorum. Bir arkadaş radiomaster tx16s almamı söyledi. Fiyatı 1500 civarlarında olan bu kumandayı almak, bu hobiye yeni başlayan biri için abartı mı? Almışken iyisini al diyor ama daha en baştan kumandaya 1500 vermek beni biraz korkuttu. Bu işleri bilenlerden fikir alabilir miyim? Kumandayı almalı mıyım? Daha ucuz olanı mı almalıyım vs?

Ensari
Ad Soyad: Ensari akarsu

Mesaj gönderen Ensari » 12 Ara 2020, 23:45

Süleyman arkadaşım o kumandanın fiyatı biraz tuzlu onun yerine flysky i6x veya i6s modelini alıp simülasyon ile başlaman daha mantıklı. Ve quad toplamaya karar verirsen. Uygun fiyatlı parçala başlayabilirsiniz. Benim sana onerdigim kumandayı istediğin zaman satabilisin. Bı zararın olmaz. Fiyatı uygun tutarsan yeni başlayacak bir arkadaş muhakkak alır.

Makmuh
Ad Soyad: Ömer Faruk Murat

Mesaj gönderen Makmuh » 13 Ara 2020, 16:03

Fpv konusunda ısrarlıyım. Şu andaki gördüğüm kadarıyla 5 inch drone lar bana hitap ediyor. Drone alımını zamana yaymak istiyorum. Bı sure araştırıp simülatörlerde iyice geliştirdiktenen sonra alım yapacağım.

Kumanda olarak orta seviyenin biraz üstü bir şey olsun diyorum. Temizinden 2. el olsun ve 300 TL civarı bir ücret düşünüyorum. Flysky i6 karşıma çok çıkıyor. Bu model nasıldır sizce. İkinci el almak mantıklı mıdır?

Bir de fpv drone ful set olarak internette satılmıyor mu? Ben pek göremedim, genelde karşıma silverlit felan cikiyor. Bu yüzden mi yurttisindan getirtiyoruz ve bütün halde gelemediği için mi parça parça alıyoruz?

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45
Ad Soyad: Berke Önlü

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 13 Ara 2020, 20:39

Makmuh yazdı: 13 Ara 2020, 16:03 Fpv konusunda ısrarlıyım. Şu andaki gördüğüm kadarıyla 5 inch drone lar bana hitap ediyor. Drone alımını zamana yaymak istiyorum. Bı sure araştırıp simülatörlerde iyice geliştirdiktenen sonra alım yapacağım.

Kumanda olarak orta seviyenin biraz üstü bir şey olsun diyorum. Temizinden 2. el olsun ve 300 TL civarı bir ücret düşünüyorum. Flysky i6 karşıma çok çıkıyor. Bu model nasıldır sizce. İkinci el almak mantıklı mıdır?

Bir de fpv drone ful set olarak internette satılmıyor mu? Ben pek göremedim, genelde karşıma silverlit felan cikiyor. Bu yüzden mi yurttisindan getirtiyoruz ve bütün halde gelemediği için mi parça parça alıyoruz?
Hocam kumanda olarak i6 yerine çok az daha fazla vererek i6x almanız uzun vadede daha çok işinize yarayacaktır
dron olarakta kompakt dronlar pek tercih etmeyiniz onlar genelde dron değil oyuncak oluyor ve en küçük parçasında arıza çıktı mı tamir etmek ihtimali çoğunlukla olmuyor. Eachine, iflight, diatone, flywoo, happymodel gibi toplama dronları tercih etmeniz daha iyi olur
En son Xxgamer45 tarafından 16 Ara 2020, 21:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

huseyinistanbul
Ad Soyad: Hüseyin bayram

Mesaj gönderen huseyinistanbul » 13 Ara 2020, 21:07

Merhaba
Bir sorum olacak. Banggood da dji fpv gözlük satışı yapılırken artık yok. Dji fpv ünit te aynı şekilde. Acaba yeni versiyonu mu çıkacak. Ondan mı satışı yok. DJİ ın Abd de ki kendi sitesinde de tüm fpv ürünler stokta yok gözüküyor. Bir bilgi sahibi olan var mı. Nedeni hakkında ?

Kullanıcı avatarı
digiman
Ad Soyad: Can Aksaya

Mesaj gönderen digiman » 14 Ara 2020, 15:38

huseyinistanbul yazdı: 13 Ara 2020, 21:07 Merhaba
Bir sorum olacak. Banggood da dji fpv gözlük satışı yapılırken artık yok. Dji fpv ünit te aynı şekilde. Acaba yeni versiyonu mu çıkacak. Ondan mı satışı yok. DJİ ın Abd de ki kendi sitesinde de tüm fpv ürünler stokta yok gözüküyor. Bir bilgi sahibi olan var mı. Nedeni hakkında ?
Evet DJI FPV Goggle ın V2 si çıkacakmış. Ama ben de V1 aldım. Yurtdışı grupta da V2 de çok önemli bir fark olmayacak diyorlar. 1200 mw max gücü olacakmış. V1 de 1000mw. V1 de şu anda stok bulanamadığı için fiyatlar uçmuş. Ama yeni stok gelecek diyenler de varmış.

Bilgilerinize...

Kullanıcı avatarı
digiman
Ad Soyad: Can Aksaya

Mesaj gönderen digiman » 14 Ara 2020, 15:44

Bu arada hazır compact drone'ları ben de önermiyorum. Onlar en ufak rüzgarda uçamıyorlar ve beklenen performansı vermiyorlar. (Uçuş mesafesi ve süresi çok kısa, pilleri yeni almak istediğinizde zor bulunuyor ve pahalı)
Gerçi FPV drone'lar da çok hızlı uçabildikleri ve anlık çok akım çektikleri için onlar da 4-6 dk uçuyor.
Amaç kaliteli video fotoğraf çekimi ise genelde DJI kullanıyorlar. Kalite çok iyi, ama tamiri zor ve pahalı. Sahip olma maliyeti de çok pahalı.
Benim tavsiyem kendiniz bir FPV drone toplayın ve DJI gözlük kamera kullanın. Motor KV değerleri düştükçe drone boyutu ve hızı da genelde düşüyor. Mesela 1900 KV motorlu 7 inch bir FPV drone 15-20 dk da uçabiliyor. (Pile bağlı olarak)

İyi günler.

Makmuh

Mesaj gönderen Makmuh » 16 Ara 2020, 20:12

@Xxgamer45 in de dediği gibi kumanda olarak Flysky FS i6x yerine i6s almaya karar verdim. Piyasada ikinci el çok fazla yok. Aliexpress'te kargo dahil 450-500 TL civarı almak daha mı mantıklı acaba. Ve aliexpress'ten veya banggood dan alımlarda gümrük vergisi muhabbeti hala devam ediyor mu? Ediyorsa ne kadar vermem gerekir? Tavsiyelerinizi nelerdir?

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 16 Ara 2020, 21:29

Makmuh post :?: yazdı:16 Ara 2020, 20:12 @Xxgamer45 in de dediği gibi kumanda olarak Flysky FS i6x yerine i6s almaya karar verdim. Piyasada ikinci el çok fazla yok. Aliexpress'te kargo dahil 450-500 TL civarı almak daha mı mantıklı acaba. Ve aliexpress'ten veya banggood dan alımlarda gümrük vergisi muhabbeti hala devam ediyor mu? Ediyorsa ne kadar vermem gerekir? Tavsiyelerinizi nelerdir?
Hocam kusura bakmayın küçük bir yazım hatası olmuş ben "i6" yerine "i6x" almanızı öneiririm

Makmuh

Mesaj gönderen Makmuh » 16 Ara 2020, 23:30

@Xxgamer45 Sıkıntı yok üstad. Ama yine de i6s'e niyetlendim.. Tavsiye eder misiniz.... Aliexpress'ten felan alırken alıcı cinsi soruyor. İA10B, iA6B gibi bunlardan kanal sayısı en fazla olani mı seçmemiz gerekiyor... Bunlarda drone uyumu felan oluyor mu. Yani ben 5 inch drone istiyorum onunla uyumlu olur mu?

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 16 Ara 2020, 23:33

Makmuh yazdı: 16 Ara 2020, 23:30
Xxgamer45 yazdı: 16 Ara 2020, 21:29
Hocam kusura bakmayın küçük bir yazım hatası olmuş ben "i6" yerine "i6x" almanızı öneiririm
Sıkıntı yok üstad. Ama yine de i6s'e niyetlendim.. Tavsiye eder misiniz.... Aliexpress'ten felan alırken alıcı cinsi soruyor. İA10B, iA6B gibi bunlardan kanal sayısı en fazla olani mı seçmemiz gerekiyor... Bunlarda drone uyumu felan oluyor mu. Yani ben 5 inch drone istiyorum onunla uyumlu olur mu?
[/quote]

Hocam 5 inch kullanacaksanız x6b seçenekler varsa daha iyi olur ia6b ve ia10b gereksiz ağırlık olur. Ve bence i6s tense i6x daha iyi öldürür sorununuz olduğunda daha çok kaynak var. Daha kolay çözüm bulursunuz. Ve forumda görmüştüm i6x e göre birkaç eksiği var

“Muhabbet, Tanışma, Duyuru...” sayfasına dön