Yurt dışından sipariş sıkıntılı mı ?

Bu forum altında muhabbet ediyoruz.
DMC_1
Ad Soyad: Alim Çiftçi

Yurt dışından sipariş sıkıntılı mı ?

Mesaj gönderen DMC_1 » 17 Oca 2023, 13:38

Merhabalar. Yıllardır içimden yarış dronu toplamak geçiyordu ama öğrenci olduğum için bir türlü bütçe bulamıyordum. Yeni bir işe girdim ve bu hobi için bir miktar para ayırdım. Fakat başlangıç seviyesinde biri olarak çok pahalı malzemeler almayı da düşünmüyorum ne olur ne olmaz diye. TR'de bulabildiğim birkaç bir şey sipariş ettim. TR'de bulamadığım ya da TR fiyatı çok pahalı parçaları banggood'dan sipariş etmeyi düşünüyorum. Yakın zamanda özellikle drone parçaları sipariş veren var mı? Ne gibi zorluklarla karşılaştınız? Naçizane tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Re: Yurt dışından sipariş sıkıntılı mı ?

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 17 Oca 2023, 20:35

DMC_1 yazdı: 17 Oca 2023, 13:38 Merhabalar. Yıllardır içimden yarış dronu toplamak geçiyordu ama öğrenci olduğum için bir türlü bütçe bulamıyordum. Yeni bir işe girdim ve bu hobi için bir miktar para ayırdım. Fakat başlangıç seviyesinde biri olarak çok pahalı malzemeler almayı da düşünmüyorum ne olur ne olmaz diye. TR'de bulabildiğim birkaç bir şey sipariş ettim. TR'de bulamadığım ya da TR fiyatı çok pahalı parçaları banggood'dan sipariş etmeyi düşünüyorum. Yakın zamanda özellikle drone parçaları sipariş veren var mı? Ne gibi zorluklarla karşılaştınız? Naçizane tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.
Merhaba öncelikle hoşgeldiniz. Banggoodta Türkiye'ye gönderilen ve express kargo ve registered mail seçeneği dışında olan turkey direct mail ya da Banggood Priority Shipping ile herhangi bir parçayı korkmadan alabilirsiniz. kapınıza kadar gelecektir. THY nin ortağı olduğu wwe kargo ile çok kısa zamanda geliyor ve gümrük işlemleri tamalanarak aras kargo ile kapınıza kadar teslim ediliyor.

registered mail son zamanlarda kullanmadım ama gümrüğe girecek ve incelenecek ürününüz şanslıysanız geçecektir.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 17 Oca 2023, 22:46

bott yazdı: 17 Oca 2023, 20:52
gökhan YANKI yazdı: 17 Oca 2023, 20:35
DMC_1 yazdı: 17 Oca 2023, 13:38 Merhabalar. Yıllardır içimden yarış dronu toplamak geçiyordu ama öğrenci olduğum için bir türlü bütçe bulamıyordum. Yeni bir işe girdim ve bu hobi için bir miktar para ayırdım. Fakat başlangıç seviyesinde biri olarak çok pahalı malzemeler almayı da düşünmüyorum ne olur ne olmaz diye. TR'de bulabildiğim birkaç bir şey sipariş ettim. TR'de bulamadığım ya da TR fiyatı çok pahalı parçaları banggood'dan sipariş etmeyi düşünüyorum. Yakın zamanda özellikle drone parçaları sipariş veren var mı? Ne gibi zorluklarla karşılaştınız? Naçizane tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.
Merhaba öncelikle hoşgeldiniz. Banggoodta Türkiye'ye gönderilen ve express kargo ve registered mail seçeneği dışında olan turkey direct mail ya da Banggood Priority Shipping ile herhangi bir parçayı korkmadan alabilirsiniz. kapınıza kadar gelecektir. THY nin ortağı olduğu wwe kargo ile çok kısa zamanda geliyor ve gümrük işlemleri tamalanarak aras kargo ile kapınıza kadar teslim ediliyor.

registered mail son zamanlarda kullanmadım ama gümrüğe girecek ve incelenecek ürününüz şanslıysanız geçecektir.
Yani onceligimizi Turkey Direct Mail ya da Banggood Priority Shipping olarak belirlemeliyiz, degil mi?

Peki bu secenekleri secerek verdigimiz siparisler icin gumruk vergisi durumu nasil isliyor? Gumruk vergisini Banggood'da siparis verme esnasinda pesin mi oduyoruz, yoksa urun kapiya geldiginde veya farkli bir sekilde mi?
Turkey Direct Mail ya da Banggood Priority Shipping seçtiyseniz peşin ödemiş oluyorsunuz vergiyi burda başka bir vergi ödemiyorsunuz. gümrük işlemleri de oldukça hızlı ilerliyor bir bakmışsınız siparişiniz gelivermiş.

Ama size kötü bir haber vereyim hobi malzemelerin çoğunda Turkey Direct Mail ya da Banggood Priority Shipping seçeneği bulunmuyor. özellikle fpv ürünlerinde yok Turkey Direct Mail ya da Banggood Priority Shipping.

Aliexpress de daha fena %50 gümrüğü alırken ödüyorsunuz ama takılma ihtimali hala bulunuyor üstelik facebook aliexpress grublarını gezerseniz göreceksiniz: takılan ürünü de almak çok zor. Geri de gönderilmiyor ürünler ve gümrüğe kalabiliyor. 150 euro kuralı geldi ondan beridir oldukça sıkıntılı bu durumlar 150 euro ve üzerine gümrük müşaviri tutmanız ve binlerce lirayı gözden çıkarmanız gerekebiliyor böyle bir durumda. yani işler biraz zorlaştı.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 17 Oca 2023, 23:13

bott yazdı: 17 Oca 2023, 22:57
gökhan YANKI yazdı: 17 Oca 2023, 22:46
bott yazdı: 17 Oca 2023, 20:52

Yani onceligimizi Turkey Direct Mail ya da Banggood Priority Shipping olarak belirlemeliyiz, degil mi?

Peki bu secenekleri secerek verdigimiz siparisler icin gumruk vergisi durumu nasil isliyor? Gumruk vergisini Banggood'da siparis verme esnasinda pesin mi oduyoruz, yoksa urun kapiya geldiginde veya farkli bir sekilde mi?
Turkey Direct Mail ya da Banggood Priority Shipping seçtiyseniz peşin ödemiş oluyorsunuz vergiyi burda başka bir vergi ödemiyorsunuz. gümrük işlemleri de oldukça hızlı ilerliyor bir bakmışsınız siparişiniz gelivermiş.

Ama size kötü bir haber vereyim hobi malzemelerin çoğunda Turkey Direct Mail ya da Banggood Priority Shipping seçeneği bulunmuyor. özellikle fpv ürünlerinde yok Turkey Direct Mail ya da Banggood Priority Shipping.

Aliexpress de daha fena %50 gümrüğü alırken ödüyorsunuz ama takılma ihtimali hala bulunuyor üstelik facebook aliexpress grublarını gezerseniz göreceksiniz: takılan ürünü de almak çok zor. Geri de gönderilmiyor ürünler ve gümrüğe kalabiliyor. 150 euro kuralı geldi ondan beridir oldukça sıkıntılı bu durumlar 150 euro ve üzerine gümrük müşaviri tutmanız ve binlerce lirayı gözden çıkarmanız gerekebiliyor böyle bir durumda. yani işler biraz zorlaştı.
Bilgilendirme icin tesekkur ederim.

https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... GSYWbLw4u8

Bu urunu satin almayi dusunuyordum, 150 Euro altinda oldugu icin sansim var mi, yoksa Alipexpress hakkinda soylediginiz olumsuz durumlar bu urun icin de gecerliligini koruyor mu?

Olabildigince dusuk butceyle, kagit uzerine en parformansli gorunen parcalari toplamaya calisiyorum bu siralar. Robotistan ve benzeri satis sitelerine bakiniyorum ancak 3.000 TL altina pek secenek bulamiyorum. Bilgisizligim nedeniyle (parca uyumsuzlugu korkusu) siparis vermeye elim de gitmiyor. Drone ile birlikte yeni FPV gozluk ve kumanda da almam gerekecek, piyasa cebimi fazlasiyla zorluyor.
model takip ettiğim bir model başlangıç için oldukça iyi ama pervane koruması yok bu yüzden fazlaca simulasyon çalışmalısınız. ben başlangıç için whoop tarzı dronları daha uygun buluyorum sizi sürekli pervane masrafından kurtarır pervaneden de ziyade bu küçük motorlar 1.5mm şafta sahip bir yere sertçe çarptıınızda motor şaftı eğilip motor kulanılmaz hale gelibiliyor. ama oldukça hızlı çevik eğlenceli bir sınıf kürdan sınıfı dronlar. whoop tarzı dronlardan daha eğlenceli olacaktır. ama dediğim gibi biraz uçurabilecek kadar pratiğiniz varsa öneriyorum attığınız dronu.

gümrük şansınıza bağlı küçük olduğu ve yanında kumanda olmadığı için takılma ihtimali takılmama ihtimalinden daha düşük. yakın zamanda alan birileri varsa size daha sağlıklı bilgiler verecektir.

DMC_1
Ad Soyad: Alim Çiftçi

Mesaj gönderen DMC_1 » 18 Oca 2023, 12:08

gökhan YANKI yazdı: 17 Oca 2023, 20:35

“Muhabbet, Tanışma, Duyuru...” sayfasına dön