Uzun sürer sarjlar

LiPo, LiFe, LiIon bataryalar
BurakAlim

Uzun sürer sarjlar

Mesaj gönderen BurakAlim » 02 Oca 2019, 23:14

Merhaba, 3 tane 2s 450 mah lipo kullanıyorum bir tanesi 1 saat gibi bir sürede anca şarj oluyor. 3 ü toplamda 3 saate yakın sürede şarj oluyor. Zaten 5 6 dk anca uçuyor tek pil ile. 15 dk uçup 3 saat pil şarjı beklemekten artk sıkıldım. Bunu nasıl aşabilirim ya da aşabilecek yöntem var mı ? Yardımcı olursanız sevinirim. Paralel şarja güvensiz demişler bu yüzden yapmıyorum

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Re: Uzun sürer sarjlar

Mesaj gönderen BarisB » 02 Oca 2019, 23:20

BurakAlim yazdı: 02 Oca 2019, 23:14 Merhaba, 3 tane 2s 450 mah lipo kullanıyorum bir tanesi 1 saat gibi bir sürede anca şarj oluyor. 3 ü toplamda 3 saate yakın sürede şarj oluyor. Zaten 5 6 dk anca uçuyor tek pil ile. 15 dk uçup 3 saat pil şarjı beklemekten artk sıkıldım. Bunu nasıl aşabilirim ya da aşabilecek yöntem var mı ? Yardımcı olursanız sevinirim. Paralel şarja güvensiz demişler bu yüzden yapmıyorum
Selam Burak Hocam,

40-45 dakika normal bir süre. Şarj cihazı biraz yan çiziyorsa, ya da hücreler dengelenmede direnç gösteriyorsa 1 saat de normal. Paralel şarj gerekli önlemleri alırsanız oldukça güvenli. Deneyebilirsiniz. Ama mutlaka tüm önlemleri alın. Şakası yok, pileri ya kullanılamaz hale getirebilir ya da alenen patlatırsınız. Hatta burdan bir arkadaş da patlatmıştı. Benim yemiyor. Çünkü kendime güvenmiyorum, dalgınım :D Fakat dediğim gibi, gerekli özeni gösterecekseniz hiç bir problem olmaz. Bir sürü insan paralel şarj kullanıyor;

Lipo pil paralel şarj
viewtopic.php?t=145&p=4311

Lipo pil discharge hatalı kullanım
viewtopic.php?t=423
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

BurakAlim

Mesaj gönderen BurakAlim » 02 Oca 2019, 23:34

Teşekkür ederim hocam şarj aletim B6 orijinal. Dediğiniz gibi dengelemeye çok uğraşıyor 0.1 a akım verip 10 15 dk bekletiyor. Uçuş yapmaya gidicem sırf bu şarj süresi için hevesim kaçıyor. Bende çok dikkatsizim evi yakmak istemiyorum 😁😁😁

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 02 Oca 2019, 23:47

BurakAlim yazdı: 02 Oca 2019, 23:34 Teşekkür ederim hocam şarj aletim B6 orijinal. Dediğiniz gibi dengelemeye çok uğraşıyor 0.1 a akım verip 10 15 dk bekletiyor. Uçuş yapmaya gidicem sırf bu şarj süresi için hevesim kaçıyor. Bende çok dikkatsizim evi yakmak istemiyorum 😁😁😁
Ucuza bi şarj aleti daha kapatsanız ? :D
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

“Bataryalar” sayfasına dön