Batarya İhtiyacı

LiPo, LiFe, LiIon bataryalar
AssassinTR

Batarya İhtiyacı

Mesaj gönderen AssassinTR » 12 Eyl 2019, 10:32

Öncelikle selamlar sevgili drone yap ailesi. Uzunca bir süredir drone olmak için bekliyorum ve araştırmalarım sonucu hoşuma giden işimi görebilecek bir drone bulmayı sonunda başardım.http://www.thieye.com/dr_x.html
th.PNG
bu adreste gördüğünüz dronu almayı düşünmekteyim.Amazondan almayı düşünmekteyim -- Ancak maalesef bir sorun ile karşılaştım araştımralarım sonucu dronun 6-7 dakika gibi bir süre ancak uçabilidiğini gördüm ve bu süre maalesef kısa. İnternetten bakındım araştırdım yedek bataryalı versiyonu varmış bir taşıma çantası bir batarya ve bir de batarya şarj edicisiyle beraber fiyatı 2 katı --https://www.aliexpress.com/item/3296546 ... 01603_52-- harici batarya almaya kalktığımızda da
bat.PNG
Amazonda Türkiye ye kargo yok olsa bile yine de bence fiyat olarak yüksek. Benim sorum şu Aliexpresste satılan 2-3 dolarlık bataryalardan alıp --Linkteki Gibi https://www.aliexpress.com/item/4000027 ... b201603_52
b.PNG
-- bu drona bağlayabilirmiyim bunun bir yöntemi var mı. Elektrik elektronik bilgim fazla yok elimde volt amper vs ölçecek alet de yok bi lehimimiz var :D. Yapabileceğimiz bir şey var mı, şimdiden teşekkürler ?

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Re: Batarya İhtiyacı

Mesaj gönderen GoldWing » 12 Eyl 2019, 23:28

bağlarsın gardaşım hiçbirşey olmaz

AssassinTR

Mesaj gönderen AssassinTR » 12 Eyl 2019, 23:28

Peki tam olarak nasıl oluyor bu işler @GoldWing

GoldWing

Mesaj gönderen GoldWing » 13 Eyl 2019, 01:44

bahsettiğiniz dronun anakart kısmını atarsanız yardımcı olayım, yada sökülüyorsa dikkatlice bataryanın siah kabını sökün içinde zaten sizin attığınız beyaz ucuz pillerden vardır o prosedürle bağlantısını yapacaksınız

Kullanıcı avatarı
Boga67
Ad Soyad: Önder Urg

Mesaj gönderen Boga67 » 13 Eyl 2019, 11:41

Bu tip modellerde pil ağırlığı ve amperi + bire bir aynı olmalı sonra niye dengesi bozuldu vs. Demeyin çok hassastırlar.
Bilginiz olsun
DJI-Phantom2 & Eachine QX105 Mini
RealccX214 KK20Minitower
Zmr250Gps
Trex500-Trex450- (satılık helikopterler)
SATILIK Drone parçaları
BN 880. Noxef4 deluxe
3"&5" drone setleri gps motor vS.

AssassinTR

Mesaj gönderen AssassinTR » 13 Eyl 2019, 18:00

Dronu daha almadım batarya işini çözüp çözemezmiyiz diye akıl almak için sordum

Batarya işini kendimiz de halledebildiğimize göre boşa kazıklanmayayım normal tek bataryalı haliyle satın alayım o zaman

Teşekkürler Bilgilendirmeleriniz İçin

AssassinTR

Mesaj gönderen AssassinTR » 14 Eyl 2019, 11:12

Bu arada Dronunun içinin görüntülerini de buldum bakmak isterseniz @GoldWing
Anakartı filan görünüyor

https://www.ixbt.com/live/drones/obzor- ... e-drx.html

Safak

Mesaj gönderen Safak » 14 Eyl 2019, 14:02

Telefon ile mi kontrol ediliyor bu?

Telefon ile kontrol edilen aletlerle hiç bulaşmayın, tepki süresi çok geçtir. Zamanında Parrot denemiştim 1-2, adama kafayı yedirtir.

Ucuz bir kumanda alıcı bulun, @Gökhan Bora hocanın micro fırçalı drone videosu var, öyle bir drone kendiniz yapın, bundan kat kat daha iyi olur.

GoldWing

Mesaj gönderen GoldWing » 15 Eyl 2019, 15:08

AssassinTR yazdı: 14 Eyl 2019, 11:12 Bu arada Dronunun içinin görüntülerini de buldum bakmak isterseniz @GoldWing
Anakartı filan görünüyor

https://www.ixbt.com/live/drones/obzor- ... e-drx.html
anakarttaki güç girişi çok zor bir yerde, yapabilirseniz 2 pinli bir konnnektör çekin dışarıya yeni pillerinizi oradan bağlayın, ama fırçalı bir motorun ömrü gerçekten kısadır zor dönmeye başlar yenisinin 1 tanesi de 30tl falandır, hevesinizi orijinal şekiliyle atın devam etmek isteseniz kendiniz yapın yada daha güzel bir cihaz alın

AssassinTR

Mesaj gönderen AssassinTR » 16 Eyl 2019, 21:20

@Safak Teşekkür ederim tavsiyeniz için dediğiniz gibi telefon ile kontrol edilmekte ürünüm çoktan kargoya verilmiş bu sene zaten üniversite sınavına hazırlanıyorum çok fazla drone yapımıyla filan uğraşmam doğru olmaz kısmet olurda sınavı kazanırsam bu drone da tatmin etmez de ihtiyaç duyarsam ya da yenisine heveslenirsem önümüzdeki yaz kendi dronumu yapmayı deneyebilirim.

@GoldWing Fırçalı ve Fırçasız motorların farkı nedir tam olarak

Düzenleme: Araştırıp öğrendim Fırçalı ve Fırçasız Motorların Farklarını
Peki kendi dronumuzu yapınca maaliyet daha fazla olmaz mı bide malzeme tedariki konusunda sorun yaşamazmıyız ?

GoldWing

Mesaj gönderen GoldWing » 17 Eyl 2019, 08:54

AssassinTR yazdı: 16 Eyl 2019, 21:20 @Safak Teşekkür ederim tavsiyeniz için dediğiniz gibi telefon ile kontrol edilmekte ürünüm çoktan kargoya verilmiş bu sene zaten üniversite sınavına hazırlanıyorum çok fazla drone yapımıyla filan uğraşmam doğru olmaz kısmet olurda sınavı kazanırsam bu drone da tatmin etmez de ihtiyaç duyarsam ya da yenisine heveslenirsem önümüzdeki yaz kendi dronumu yapmayı deneyebilirim.

Peki kendi dronumuzu yapınca maaliyet daha fazla olmaz mı bide malzeme tedariki konusunda sorun yaşamazmıyız ?
1.500tlye f/p bir dron toplayabilirsin yada letgodan toplamış birinden satın alabilirsin, 1.500tlye hazır satılan hangi dron var ki, üstelik hazır dronların parça tedariği yedek pil uyumluluğu vs çok uğraştırıcı şeyler

AssassinTR

Mesaj gönderen AssassinTR » 21 Eyl 2019, 11:07

GoldWing yazdı: 17 Eyl 2019, 08:54
AssassinTR yazdı: 16 Eyl 2019, 21:20 @Safak Teşekkür ederim tavsiyeniz için dediğiniz gibi telefon ile kontrol edilmekte ürünüm çoktan kargoya verilmiş bu sene zaten üniversite sınavına hazırlanıyorum çok fazla drone yapımıyla filan uğraşmam doğru olmaz kısmet olurda sınavı kazanırsam bu drone da tatmin etmez de ihtiyaç duyarsam ya da yenisine heveslenirsem önümüzdeki yaz kendi dronumu yapmayı deneyebilirim.

1.500tlye f/p bir dron toplayabilirsin yada letgodan toplamış birinden satın alabilirsin, 1.500tlye hazır satılan hangi dron var ki, üstelik hazır dronların parça tedariği yedek pil uyumluluğu vs çok uğraştırıcı şeyler
1500 tl benim için büyük bir para bu aldığım hazır drone bile 300 tl filan kendi maaşımı kazanana kadar böyle bir şey için bu kadar para harcamam doğru olmaz daha küçük bir şeyler toplayamazmıyız

talhaylm1
Ad Soyad: Talha Yılmaz

Mesaj gönderen talhaylm1 » 21 Eyl 2019, 15:01

https://www.banggood.com/Eachine-E013-M ... rehouse=CN

Başlangıç için evde uçmalık böyle bir set alabilirsiniz hem öğrenmelik hemde ucuz ufak. Ben bir tane sipariş verdim bakalım gelince göreceği

AssassinTR

Mesaj gönderen AssassinTR » 21 Eyl 2019, 15:17

talhaylm1 yazdı: 21 Eyl 2019, 15:01 https://www.banggood.com/Eachine-E013-M ... rehouse=CN

Başlangıç için evde uçmalık böyle bir set alabilirsiniz hem öğrenmelik hemde ucuz ufak. Ben bir tane sipariş verdim bakalım gelince göreceği
Şimdilik hazır dronelardan bir siparişim kargoda zaten konunun üstünde resimlerini görebilirsiniz. Öneri istediğim kısım kendi dronumuzu ucuza nasıl yaparız diye. Yine de teşekkür ederim eğer fpv dünyasına adım atmak istersem işime yarayabilir. Saolasın

“Bataryalar” sayfasına dön