Başlangıç Drone'u pil değiştirme

LiPo, LiFe, LiIon bataryalar
Kullanıcı avatarı
imertgul
Ad Soyad: Mert Gül
İletişim:

Başlangıç Drone'u pil değiştirme

Mesaj gönderen imertgul » 12 Haz 2018, 15:42

Merhaba,

Yakın zamanda mini bir başlangıç drone'u edindim. Eachine e010. Üzerinde 3.7V 150 mah pil ile geldi. Bu pil yerine aynı gerilimde 250-300 arası pillerden kullansam sıkıntı olur mu? 2-3 gram gibi bir artış oluyormuş. Dengesini koruyabilir mi? En önemlisi uçuşsüresi / şarjsüresi oranı nasıl etkilenir sizce. Şuan 20-25 dakika şarj ile 5 dakika uçuyor.

İyi günler.

Kullanıcı avatarı
Halilsamutoglu
Ad Soyad: Halil İbrahim samuto

Re: Başlangıç Drone'u pil değiştirme

Mesaj gönderen Halilsamutoglu » 12 Haz 2018, 16:18

2 3 gram etki edermi pek bilgim yok çünkü hic bu kadar minik bi dron kullanmadim. Ama size onerim 5 li batarya setleri oluyor. Hepsi ayni anda sarj eden bir adaptör ile birlikte. Bu tarz bir sey alip uzun sureler ucabilirsiniz.
:mrgreen:

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Re: Başlangıç Drone'u pil değiştirme

Mesaj gönderen BarisB » 12 Haz 2018, 17:12

imertgul yazdı: 12 Haz 2018, 15:42 Merhaba,

Yakın zamanda mini bir başlangıç drone'u edindim. Eachine e010. Üzerinde 3.7V 150 mah pil ile geldi. Bu pil yerine aynı gerilimde 250-300 arası pillerden kullansam sıkıntı olur mu? 2-3 gram gibi bir artış oluyormuş. Dengesini koruyabilir mi? En önemlisi uçuşsüresi / şarjsüresi oranı nasıl etkilenir sizce. Şuan 20-25 dakika şarj ile 5 dakika uçuyor.

İyi günler.
Selamlar, çok etki eder. Size şöyle açıklayayım;

E010S var elimde bir tane. İçinde 45 C 240 mah pil ile geldi. 4 dakika kadar havada kalıyordu.

Aynı marka 45c 150 mah pil aldım. 2 ya da üç gram daha hafif. Aşırı hızlandı ve kontrol edilebilirliği çok arttı. Çok keyifli bir cihaz oldu. Ancak uçuş süresi 1 dakika kadar düştü.

Yine aynı marka 45c 260mah pil aldım. 240mah'a oranla 3 gram kadar daha ağırdı. Drone eşşeğe döndü. zorla havalanıyor ve ağır olduğu için hover'da tutmak ile uğraşmaktan kontrol edilebilirliği düşüyor. Arada bir de fırçalı motorlara çok yüklendiği için saçmalayıp dengesini kaybediyor. Muhtemelen çok sıcak havalarda da birkaç mosfet patlatır. Çünkü devirli çalışıyor.

Size önerim önce e010'un kasasını sökerek uçmayı denemeniz ve çok farkediyor ise bir miktar daha yüksek pil alıp, kasası olmadan kullanmanız olur.

- sevgiler
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

“Bataryalar” sayfasına dön