El birliği ile Lipo gümrük sorunu çözümü

LiPo, LiFe, LiIon bataryalar
Kullanıcı avatarı
Zatoichi
Ad Soyad: 1_sma_0

Re: El birliği ile Lipo gümrük sorunu çözümü

Mesaj gönderen Zatoichi » 21 Eyl 2020, 10:53

sıtkı0667 yazdı: 20 Eyl 2020, 23:17
Zatoichi yazdı: 20 Eyl 2020, 23:07 Siparişini veripte gelmeyen daha doğrusu Çin den gönderilmeyen 1-2 ürün oldu. O da Çin in problemi. Gönderilipte gelmeyen ise hiç olmadı. Banggood pil siparişlerinin büyük kısmını açmış durumda. Satın alabilirsiniz...
Bu şekilde milleti somuruyorsunuz. Malum bu durumda bu fais fiyata satanlara yaradı. Allah tan korkmak lazım. Bu ürünün ederi belli. Artık ürün kara borsaya düşmüş cesine sağda solda satılıyor. Her eline geçiren üzerine 100, 200 koyup millete satmaya çalışıyor. Ne dersen de gerçek ortada
Kimseyle polemik olmasın diyorsun. Üstte yazdığın yazıya bir daha bak! Size güzelce Banggood pil gönderiyor alabilirsiniz yazmışım. Yaftalama da sınır tanımamışsın. Zan üzerine hareket ediyorun. Öncelikle bu durumdan ve tavrından vaz geç. İyi niyetle yazdığım yazıya gelen cevabı görünce çok şaşırdım. Gümrükte problem olduğu düşünceniz zan üzerine! Yok öyle bir şey. Çin'den Türkiye'ye giriş yapan piller sıkıntısız geliyor!!! Giriş yaptıktan sonra gelmemesinin nedenini soruyorum sipariş ekranı atıyorsun! Araştır bakalım sebep neymiş. TR ye geldikten sonra gelmemesinin İki üç sebebi olabilir.
1- Gümrük gelen ürün üzerindeki bedeli düşük bulmuştur. Sadece pil değil herhangi bir üründe de olabilir bu. Özellikle ağır ve büyük paketler dikkat çeker. Gümrük takip sayfasında kısa bir süre "Gümrükte tutuluyor" olarak yazar. Bu tür kargolarda gümrük bedeli 0 görünür. Böyle durumlarda adresinize tebligat gelir. Ürün sipariş sayfası. Siparişin verildiği karttan extre ekranı veya dekontu. Kimlik fotokopisi istenir. Bunları kısa zamanda mail ile istanbul-tasragumruk@ptt.gov.tr mail adresine gönderirseniz. İncelenir, gümrüğü keser adresinize yönlendirirler. Eğer göndermezseniz. Adresinize en yakın posta gümrük merkezine gönderilir. Takip edeceksiniz. Etmezsen geçmiş olsun.
2- Kargo adresinize kadar gelir adreste kimse olmaz ise en yakın Ptt şubesinde bir hafta veya on gün
kadar bekler. Alınmaz ise gerisin geri döner.
3- Kargo şirketlerinden kaynaklı sıkıntılardan ürün TR içinde kaybolur veya işlem süresi çok çok uzar.
4- Korona etkisi. Kargo firmaları ilaç ve tedavi tedariklerine öncelik verir. Hobi malzemeleri kargolaması askıya alınır.

Aliexpress'teki Hobbystar mağazası bir zaman ücretsiz gönderim yaptı. Adamlar Lipo pil gönderdiğini sakladığı için o şekilde gelebiliyordu. Şimdi ücretli gönderiyor fakat adet sayısını arttırmışlar. Banggood ise kitabına uygun şekilde ve gümrük dahil gönderim yapıyor. O nedenle rakamlar fazla çıkıyor. Üstte yazdığım gibi Lipo pillerin kargolama prosedürleri özel taşımayı ve dikkati gerektiriyor. Kargosu pahalı ve her kargo taşımak istemiyor. Ayrıca kimse size zorla mal satmıyor. Satana da laf etmeye hakkın yok. İşine gelirse alırsın gelmezse almazsın. Serbest piyasa. Ben pahalı bulduğum için almadım, kimseye de laf etmedim. Hobiyi bırakanların gayet de uygun fiyat verdiklerini görüyorum. Bütün bu verdiğim bilgiler üzerine gümrük yasağı var diyorsan buyur devam et.
Ne var, ne yok? El cevap! 10

Kullanıcı avatarı
sıtkı0667
Ad Soyad: SITKI ÖZKAYA

Mesaj gönderen sıtkı0667 » 21 Eyl 2020, 11:10

Ya hocam sana ne dersek diyelim anlamayacaksın. Bunu burada herkes biliyor ve görüyor. Yıllar geçtikçe hersey daha kolay pratik olması gerekirken şimdi bu konuda hersey zor. Bunu da sen kabullen meme ye devam et. Burda sabaha kadar da yazsam anlamayacaksın. O yüzden sana SEN HAKLISIN diyorum. Gidip hepi topu 100 TL lik şeyi 500 TL ye almaya devam et sen. F1 depo vb siteler sana şimdi böyle düşündüğün için sana pilde hediye ederler ☺️
:shock: mebs ci

Kullanıcı avatarı
sıtkı0667
Ad Soyad: SITKI ÖZKAYA

Mesaj gönderen sıtkı0667 » 21 Eyl 2020, 11:12

Zatoichi yazdı: 21 Eyl 2020, 10:53
Zatoichi yazdı: 20 Eyl 2020, 23:07 Siparişini veripte gelmeyen daha doğrusu Çin den gönderilmeyen 1-2 ürün oldu. O da Çin in problemi. Gönderilipte gelmeyen ise hiç olmadı. Banggood pil siparişlerinin büyük kısmını açmış durumda. Satın alabilirsiniz...
Bu şekilde milleti somuruyorsunuz. Malum bu durumda bu fais fiyata satanlara yaradı. Allah tan korkmak lazım. Bu ürünün ederi belli. Artık ürün kara borsaya düşmüş cesine sağda solda satılıyor. Her eline geçiren üzerine 100, 200 koyup millete satmaya çalışıyor. Ne dersen de gerçek ortada
Kimseyle polemik olmasın diyorsun. Üstte yazdığın yazıya bir daha bak! Size güzelce Banggood pil gönderiyor alabilirsiniz yazmışım. Yaftalama da sınır tanımamışsın. Zan üzerine hareket ediyorun. Öncelikle bu durumdan ve tavrından vaz geç. İyi niyetle yazdığım yazıya gelen cevabı görünce çok şaşırdım. Gümrükte problem olduğu düşünceniz zan üzerine! Yok öyle bir şey. Çin'den Türkiye'ye giriş yapan piller sıkıntısız geliyor!!! Giriş yaptıktan sonra gelmemesinin nedenini soruyorum sipariş ekranı atıyorsun! Araştır bakalım sebep neymiş. TR ye geldikten sonra gelmemesinin İki üç sebebi olabilir.
1- Gümrük gelen ürün üzerindeki bedeli düşük bulmuştur. Sadece pil değil herhangi bir üründe de olabilir bu. Özellikle ağır ve büyük paketler dikkat çeker. Gümrük takip sayfasında kısa bir süre "Gümrükte tutuluyor" olarak yazar. Bu tür kargolarda gümrük bedeli 0 görünür. Böyle durumlarda adresinize tebligat gelir. Ürün sipariş sayfası. Siparişin verildiği karttan extre ekranı veya dekontu. Kimlik fotokopisi istenir. Bunları kısa zamanda mail ile istanbul-tasragumruk@ptt.gov.tr mail adresine gönderirseniz. İncelenir, gümrüğü keser adresinize yönlendirirler. Eğer göndermezseniz. Adresinize en yakın posta gümrük merkezine gönderilir. Takip edeceksiniz. Etmezsen geçmiş olsun.
2- Kargo adresinize kadar gelir adreste kimse olmaz ise en yakın Ptt şubesinde bir hafta veya on gün
3- Kargo şirketlerinden kaynaklı sıkıntılardan ürün TR içinde kaybolur veya işlem süresi çok çok uzar.
4- Korona etkisi. Kargo firmaları ilaç ve tedavi tedariklerine öncelik verir. Hobi malzemeleri kargolaması askıya alınır.

Aliexpress'teki Hobbystar mağazası bir zaman ücretsiz gönderim yaptı. Adamlar Lipo pil gönderdiğini sakladığı için o şekilde gelebiliyordu. Şimdi ücretli gönderiyor fakat adet sayısını arttırmışlar. Banggood ise kitabına uygun şekilde ve gümrük dahil gönderim yapıyor. O nedenle rakamlar fazla çıkıyor. Üstte yazdığım gibi Lipo pillerin kargolama prosedürleri özel taşımayı ve dikkati gerektiriyor. Kargosu pahalı ve her kargo taşımak istemiyor. Ayrıca kimse size zorla mal satmıyor. Satana da laf etmeye hakkın yok. İşine gelirse alırsın gelmezse almazsın. Serbest piyasa. Ben pahalı bulduğum için almadım, kimseye de laf etmedim. Hobiyi bırakanların gayet de uygun fiyat verdiklerini görüyorum. Bütün bu verdiğim bilgiler üzerine gümrük yasağı var diyorsan buyur devam et.
Hersey cin den geliyor pil gelmiyor. Diğer gelen hersey de Çin in kabahati yok 🤯 Lipo da Çin in kabahati var. Vay be ne kafa yaşıyor insanlar bravo ☺️
:shock: mebs ci

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali
Ad Soyad: ALİ UZUNALİOĞLU

Mesaj gönderen Aliuzunali » 21 Eyl 2020, 11:52

Uzatmayın. Biriniz Pil üretimine geçsin artık. :P :D :D Pilin tehlikeli bir ürün olduğu için birşey diyemiyorum. Ben pilot olsaydım uçağa kabül etmezdim. Ama yinede hobiciler haklıdır. :geek: Hakkıımzı arayacağız. :arrow:
Frysky Taranis x9d plus. BLAZER chesna uçak
Eachine zagi uçan kanat. KINGKONG 130 Drone
145mm Drone. 150mm gps dron
Walkera super cp mini heli. Eachine EV800

berkerm4n

Mesaj gönderen berkerm4n » 21 Eyl 2020, 12:24

sıtkı0667 yazdı: 21 Eyl 2020, 11:12
Zatoichi yazdı: 21 Eyl 2020, 10:53

Hersey cin den geliyor pil gelmiyor. Diğer gelen hersey de Çin in kabahati yok 🤯 Lipo da Çin in kabahati var. Vay be ne kafa yaşıyor insanlar bravo ☺️
Burada konuşmadan önce araştırın pil neden gelmiyor diye. Bilmediğiniz konular hakkında atıp tutuyorsunuz. Pil konusunda herhangi bir gümrük yasağı yok. Kargo firmaları güvenlik sebepleriyle taşımak istemiyor bu sebeple de ülkeye giremiyor.

Yusufkg
Ad Soyad: yusuf gün

Mesaj gönderen Yusufkg » 21 Eyl 2020, 12:44

ben şu pili almıştım kaliteli pil almak isteyen olursa diye atıyorum bu pili türkiyeye nasıl getirdikleri hakkında bir fikrim yok fiyatı bence çok uygun akım değeri düşük biraz 50 amperilk bir quad için uygun
https://urun.n11.com/ozel-pil/111v-1600 ... P447256312
isteyen olursa bi küçük versiyonuda var
https://urun.n11.com/ozel-pil/typhon-11 ... P428302147
.

Gogenternt

Mesaj gönderen Gogenternt » 24 Eyl 2020, 19:33

arkadaşlaer kesinlikle ama kesinlikle pilottr den pil almayın hele de bir indirimde falan ise hiç girmeyin bile
geçen almış olduğum tattu 4s 45c 850 mah pilin iç direnci 30mohm civarı çıktı bu adamlar ne yapıyor bu piller ile de böyle artıyor anlamadım ben istesem bu kadar yükseltememe iç direnci benim şişik pilin iç direnci 13mohm civarı yani

oguzkb
Ad Soyad: Oğuz Kağan

Mesaj gönderen oguzkb » 24 Eyl 2020, 19:37

Yusufkg yazdı: 21 Eyl 2020, 12:44 ben şu pili almıştım kaliteli pil almak isteyen olursa diye atıyorum bu pili türkiyeye nasıl getirdikleri hakkında bir fikrim yok fiyatı bence çok uygun akım değeri düşük biraz 50 amperilk bir quad için uygun
Bunun c değeri kaç. ? 5 inch cihazda kullanılır mı

Yusufkg

Mesaj gönderen Yusufkg » 24 Eyl 2020, 20:03

oguzkb yazdı: 24 Eyl 2020, 19:37
Yusufkg yazdı: 21 Eyl 2020, 12:44 ben şu pili almıştım kaliteli pil almak isteyen olursa diye atıyorum bu pili türkiyeye nasıl getirdikleri hakkında bir fikrim yok fiyatı bence çok uygun akım değeri düşük biraz 50 amperilk bir quad için uygun
Bunun c değeri kaç. ? 5 inch cihazda kullanılır mı
İkisi de 30c
.

Yusufkg

Mesaj gönderen Yusufkg » 24 Eyl 2020, 20:05

Maks throttle da cihazın 50a çekiyorsa olur tabi 1600 mah olanı
.

piladam
Ad Soyad: Serdar Anık

Mesaj gönderen piladam » 28 Eyl 2020, 15:31

merhabalar,
ne yazık ki pil kargosu ve siparişi oldukça zor bir iş.
Profesyonel olarak bu işin içinde olan birisi olarak kesinlikle sizleri desteklerim.

Lityum pil taşımak tehlikelidir, tamam tehlikelidir ama ben neden belirli belgelere sahip bi satıcıya 2 euro ödeyerek alabilecek bir pili Türkiye'den 60 tl'ye alamayayım?
Bu tarz konuları çözmekte çok yavaşız.

ihtalatçı firmalar bile gümrükte neler çekiyor.

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Mesaj gönderen GoldWing » 01 Eki 2020, 19:27

dilekçe yazayım dedim de destan gibi bilgi istiyo üşendim helal edin

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali
Ad Soyad: ALİ UZUNALİOĞLU

Mesaj gönderen Aliuzunali » 01 Eki 2020, 22:33

Türkiyede en taze ve iyi kalite pili kim satıyor. Pilot tr mi
Frysky Taranis x9d plus. BLAZER chesna uçak