Banggood Siparişi

Bataryalarımızı şarj etmek için kullandığımız şarj aletleri
marsgocmeni0
Ad Soyad: Muhammed Emin

Banggood Siparişi

Mesaj gönderen marsgocmeni0 » 27 May 2019, 02:17

Bangood dan İSDT Q6 lite şarj cihazı sipariş verdim normalde siparişlerin gelmesi 15 günü pek geçmezdi 22 gün oldu hala gelmedi. Ne yapmalıyım?

Sipariş takipde ülkenize doğru yola çıktı diyo

Kullanıcı avatarı
Sadık
Ad Soyad: Sadık

Re: Bangood Siparişi

Mesaj gönderen Sadık » 27 May 2019, 04:43

Yapabileceğin tek şey beklemek kardeşim. İçim soğusun diyorsan canlı desteğe kargom nerede filan yazabilirsin 🙂
Biliyorum. Oruçlu doğar insan, ölümün iftar sofrasına...

marsgocmeni0

Mesaj gönderen marsgocmeni0 » 27 May 2019, 11:59

Ocaktan beri drone uçurcam diye parça biriktiriyom biraz daha beklicez artık : )

Kullanıcı avatarı
Nihasyakreb
Ad Soyad: Berkay ŞAHİN

Mesaj gönderen Nihasyakreb » 27 May 2019, 12:59

Bende yeni 850 TL lik alışveriş yaptım(Taranis QX7 ve Receiver) Gümrüğe takılırmı ? Birde Insurance parası verdim ama bilmiyorum.Geçenlerde 100 liralık alışveriş yaptım.Şuanda elime ulaştı(15 gün sürdü).Gümrüğe takılmamış.Yeni yönetmelikle inşallah takılmaz.Takılırsa gümrük vergisinin altından kalkamam.
''Life is short, birds are flying''

keremcengiz

Mesaj gönderen keremcengiz » 27 May 2019, 13:43

Arkadaşlar ne kadar takarsınız bilmem ben banggoodu rafa kaldirdim süresiz olarak vip 5 müşteriyim bu arada. Son aldığım 3d yazici 1.5 ay gelmedi hadi büyük vs eyvallah geçmez. Nisanın sonunda aldığım 4 tane 300mahlık lipoları dün sormak istedim bana gümrüğün imha ettigini söyledi toplam fiyatıda 150tl altı üstü. 25mayısta iade edilmiş. Bana daha gelen giden email yok. Bankaya da iade edilmemiş biraz zaman gerek. Hem iade geçiyorlar hem haber vermiyorlar tam bir muamma. Emeği geçen ne kadar çinli varsa alayının allah belasinı versin son 5 10 siparişim bu şekilde bıktırdı insanı. Tanıdıklarım malzeme alıyor alakasiz birşey geliyor bozdu bu firma gider aliexpress reisten alırım 60. günde gelir beklerim.Zaten gelecek vergilerde çok fazla iyi de oldu liponun iade edildiği.Not olarak eger vaat edilen süreyi geçiyorsa kesin bir problem var eğer ki 7-10 günde takipte güncelleme olmuyorsa gene sıkıntı var demek tecrübeme dayanarak

marsgocmeni0

Mesaj gönderen marsgocmeni0 » 27 May 2019, 13:51

keremcengiz yazdı: 27 May 2019, 13:43 Arkadaşlar ne kadar takarsınız bilmem ben banggoodu rafa kaldirdim süresiz olarak vip 5 müşteriyim bu arada. Son aldığım 3d yazici 1.5 ay gelmedi hadi büyük vs eyvallah geçmez. Nisanın sonunda aldığım 4 tane 300mahlık lipoları dün sormak istedim bana gümrüğün imha ettigini söyledi toplam fiyatıda 150tl altı üstü. 25mayısta iade edilmiş. Bana daha gelen giden email yok. Bankaya da iade edilmemiş biraz zaman gerek. Hem iade geçiyorlar hem haber vermiyorlar tam bir muamma. Emeği geçen ne kadar çinli varsa alayının allah belasinı versin son 5 10 siparişim bu şekilde bıktırdı insanı. Tanıdıklarım malzeme alıyor alakasiz birşey geliyor bozdu bu firma gider aliexpress reisten alırım 60. günde gelir beklerim.Zaten gelecek vergilerde çok fazla iyi de oldu liponun iade edildiği.Not olarak eger vaat edilen süreyi geçiyorsa kesin bir problem var eğer ki 7-10 günde takipte güncelleme olmuyorsa gene sıkıntı var demek tecrübeme dayanarak
peki şuan iade edebilirmiyim paramı geri alabilirmiyim

keremcengiz

Mesaj gönderen keremcengiz » 27 May 2019, 14:01

Söyle büyük ihtimalle olabilir fakat iş günü olarak say zamanı. Derler ki yeniden mi yollayalım beklemek istemiyorsaniz iade edelim derler.Ben inat ettim bekleyeyim dedim

bsivaslioglu
Ad Soyad: B.S.

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 27 May 2019, 14:14

Mruniquechild yazdı: 27 May 2019, 12:59 Bende yeni 850 TL lik alışveriş yaptım(Taranis QX7 ve Receiver) Gümrüğe takılırmı ? Birde Insurance parası verdim ama bilmiyorum.Geçenlerde 100 liralık alışveriş yaptım.Şuanda elime ulaştı(15 gün sürdü).Gümrüğe takılmamış.Yeni yönetmelikle inşallah takılmaz.Takılırsa gümrük vergisinin altından kalkamam.
malesef takılır ve takılınca da minimum %40 vergi çıkar eğer vergiler dahil kargo secenegi ile almadı isen vergiye ödediğin parayı geri de alamazsın.

felâket tellali gibi oldum ama malesef gerçekler böyle senin aldiklarin zaten vergiye tabii malzemeler ama 14 mayısta çıkan kanundan sonra hiç kaçarı kalmadı kesin takılacak artık. dediğim gibi kanun 14 mayısta yayımlandı ama 15 gün sonra yürürlüğe girer diyordu ben de risk aldım hatta şöyle düşündüm ay sonuna kadar gümrük personeli elde malzeme tutmamak icin ne geldiyse gonderir ben de kurtarırım dedim ve 22 sipariş verdim 3 tanesi hariç 19 paket elime ulaştı 3 paket te bu hafta ici gelir diye düşünüyorum yani bunları kurtarmış oldum.
Frsky Qxt-Xm+ Rx/Realacc X6R/Racestar Br2406s 2300Kv Fire Edition-30a V2 ESC/Matek F405-PDB/Eachine TX526/Runcam Micro Swift II-Xiaomi Yi/Beitian Bn-880 GPS/Tattu 3s 1800Mah 75c LiPo/Eachine RotG02.
HURDATRON/FUTABA T10CHP TX-R167FS RX.

Kullanıcı avatarı
Nihasyakreb

Mesaj gönderen Nihasyakreb » 27 May 2019, 14:35

bsivaslioglu yazdı: 27 May 2019, 14:14
Mruniquechild yazdı: 27 May 2019, 12:59 Bende yeni 850 TL lik alışveriş yaptım(Taranis QX7 ve Receiver) Gümrüğe takılırmı ? Birde Insurance parası verdim ama bilmiyorum.Geçenlerde 100 liralık alışveriş yaptım.Şuanda elime ulaştı(15 gün sürdü).Gümrüğe takılmamış.Yeni yönetmelikle inşallah takılmaz.Takılırsa gümrük vergisinin altından kalkamam.
malesef takılır ve takılınca da minimum %40 vergi çıkar eğer vergiler dahil kargo secenegi ile almadı isen vergiye ödediğin parayı geri de alamazsın.

felâket tellali gibi oldum ama malesef gerçekler böyle senin aldiklarin zaten vergiye tabii malzemeler ama 14 mayısta çıkan kanundan sonra hiç kaçarı kalmadı kesin takılacak artık. dediğim gibi kanun 14 mayısta yayımlandı ama 15 gün sonra yürürlüğe girer diyordu ben de risk aldım hatta şöyle düşündüm ay sonuna kadar gümrük personeli elde malzeme tutmamak icin ne geldiyse gonderir ben de kurtarırım dedim ve 22 sipariş verdim 3 tanesi hariç 19 paket elime ulaştı 3 paket te bu hafta ici gelir diye düşünüyorum yani bunları kurtarmış oldum.

Hadi ya %40 mı ödeyeceğim birde.Mesaj attım banggooda ürünün değerinin altında yollarmısınız diye fakat bilmiyorum yollarlarmı! 100 Tl lik alışverişimin üstünde 3,57 dolar yazmışlardı ben mesaj dahi atmamıştım ama.
İnşallah yine böyle düşük gösterirler.
Dosya ekleri
Ekran Resmi 2019-05-27 14.32.51.png

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 27 May 2019, 14:45

Ürünün boyutu büyükse ürünün üsttünde yazan 1-3-5-10 dolar fiyata inanmazlar, senden satın aldığın yerin linkini ve o günkü harcamayı gösteren ekstreyi sorarlar...

Ama ürün ufak bir paketse içindeki 100 dolar bile olsa, üstünde yazan 3-5 dolara göre işlem yapıp direk geçebilir... FC ve ESC kombinasyonları mesela genede basitçe geçiyo gümrükten...

Tabi bu şu yasaya kadar böyleydi.. Yasa yürürlüğe girdikten sonra, ağırlığa, fiyata vs bakmaksızın hepsi gümrük vergilendirilecek... Uygulama nasıl olacak kimse bilmiyo şuan tabi... Kimi görevli orjinal fiyata bakmak için link ister o fiyata göre gümrüklendirir, kimisi pakette yazan fiyata ikna olur 3 yazıyosa 3 doların vergisini alır geçirir...

bsivaslioglu

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 27 May 2019, 14:45

Mruniquechild yazdı: 27 May 2019, 14:35

Hadi ya %40 mı ödeyeceğim birde.Mesaj attım banggooda ürünün değerinin altında yollarmısınız diye fakat bilmiyorum yollarlarmı! 100 Tl lik alışverişimin üstünde 3,57 dolar yazmışlardı ben mesaj dahi atmamıştım ama.
hocam bunlar çözüm değil tersine işlerinizi uzatacak kotuye gitmesine neden olacak durumlar ortaya çıkarır gümrük memuru 3 aşağı 5 yukarı neyin ne fiyatta olduğunu biliyor zaten onlar akşama kadar bu tarz binlerce ürünle karşılaşıyor bir de zaten sizden ödediğiniz parayı gösterir kredi kartı ekstresi tarzinda resmi bir belge istiyor eğer onu ibraz edemezseniz ya da ikna olmazsa türkiye piyasasında ederi neyse araştırıp buluyor ve o fiyat üzerinden de vergi ekliyor yani fiyatı neyse onu söylemeniz sizin faydanıza olur.
Frsky Qxt-Xm+ Rx/Realacc X6R/Racestar Br2406s 2300Kv Fire Edition-30a V2 ESC/Matek F405-PDB/Eachine TX526/Runcam Micro Swift II-Xiaomi Yi/Beitian Bn-880 GPS/Tattu 3s 1800Mah 75c LiPo/Eachine RotG02.

Kullanıcı avatarı
Nihasyakreb

Mesaj gönderen Nihasyakreb » 27 May 2019, 17:45

bsivaslioglu yazdı: 27 May 2019, 14:45

hocam bunlar çözüm değil tersine işlerinizi uzatacak kotuye gitmesine neden olacak durumlar ortaya çıkarır gümrük memuru 3 aşağı 5 yukarı neyin ne fiyatta olduğunu biliyor zaten onlar akşama kadar bu tarz binlerce ürünle karşılaşıyor bir de zaten sizden ödediğiniz parayı gösterir kredi kartı ekstresi tarzinda resmi bir belge istiyor eğer onu ibraz edemezseniz ya da ikna olmazsa türkiye piyasasında ederi neyse araştırıp buluyor ve o fiyat üzerinden de vergi ekliyor yani fiyatı neyse onu söylemeniz sizin faydanıza olur.

Süreçleri önümüzdeki günlerde göreceğiz artık hayırlısı olsun diyelim.Peki aldığım ürünler sizce iyi mi ? Birbiriyle uyumlu değil mi ? X-Lite almayı düşündüm sonradan , fakat vergiler ne kadar ağır olsada bir o kadarda kumanda pahalı.

bsivaslioglu

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 27 May 2019, 22:00

Mruniquechild yazdı: 27 May 2019, 17:45
bsivaslioglu yazdı: 27 May 2019, 14:45

Süreçleri önümüzdeki günlerde göreceğiz artık hayırlısı olsun diyelim.Peki aldığım ürünler sizce iyi mi ? Birbiriyle uyumlu değil mi ? X-Lite almayı düşündüm sonradan , fakat vergiler ne kadar ağır olsada bir o kadarda kumanda pahalı.
qx7 saglam vir kumandadir ve gunceldir ben de ayni kumandayi 1 yildir kullanıyorum eğer elinize geçerse sizi pişman etmez o yönden rahat olabilirsiniz.

brkpls
Ad Soyad: Burak Ağcayazı

Mesaj gönderen brkpls » 27 May 2019, 22:11

bende taranis qx7 siparisi vermistim bangooddan , 10 gun once tr ye girdi , 1 hafta ukim de bekledi bugun arnavutkoy kargo isleme merkezine geldi , bu hafta ici %20 vergisini odeyip teslim alirim muhtemelen , aldigima pisman oldum eger yasa yururluge girene kadar ukim ,kim pim surundururseler oldukca pahaliya gelecek kumanda , daha vahimi r9 alici ve r9m modulude aliexpresten siparis ettim o daha tr ye girmedi buyuk ihtimalle bayramdan sonra yeni vergilerle tanisacagim !
keske 2 ci el alsaydim kumandayi , eski kumandamida sattigim icin 1 aydir kumandasizim !

brkpls

Mesaj gönderen brkpls » 28 May 2019, 23:32

kumandayi teslim aldim 249.2tl vergi odedim , yaziklar olsun

Kullanıcı avatarı
Sadık
Ad Soyad: Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 29 May 2019, 00:02

brkpls yazdı: 28 May 2019, 23:32 kumandayi teslim aldim 249.2tl vergi odedim , yaziklar olsun
Fatura ne kadardı ki 250 kestiler ya
Biliyorum. Oruçlu doğar insan, ölümün iftar sofrasına...

Toranagasan
Ad Soyad: Tolga Tanyel

Mesaj gönderen Toranagasan » 29 May 2019, 00:07

hocam bende aldım taranis qx7 bangooddan, Kargoyuda EMS ile istedim 130 tl de sağlam gelsin diye ödedim. Ben bir 250 lirayı hazırlayayım o zaman.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 29 May 2019, 00:08

brkpls yazdı: 28 May 2019, 23:32 kumandayi teslim aldim 249.2tl vergi odedim , yaziklar olsun
direk yüzde 40 almışlar. acaba üreten 250 lira kazandı mı? arkadaşlar yakın zamanda kumanda alan var mı kaç ödediniz vergi.

brkpls

Mesaj gönderen brkpls » 29 May 2019, 02:13

kutunun uzerinde ne yazdiginin hicbir ehemmiyeti yok arkadaslar , uzerinde 38usd yaziyordu , kaldiki vergiyi bu meblaga gore cikarmiyorlar ,
%20 gumruk vergisi , otv bilmem ne cetvelinde kumdandalarda otv kapsaminda oldugundan %20 otv eklediler yetmezmis gibi birde 5.2tl gumruge sunma haraci ile birlikte 249.2 tl odeyerek ulkemi kalkindirdim .
aha buda makbuzu
https://i.hizliresim.com/M1Y302.jpg

Kullanıcı avatarı
Nihasyakreb

Mesaj gönderen Nihasyakreb » 29 May 2019, 09:25

brkpls yazdı: 29 May 2019, 02:13 kutunun uzerinde ne yazdiginin hicbir ehemmiyeti yok arkadaslar , uzerinde 38usd yaziyordu , kaldiki vergiyi bu meblaga gore cikarmiyorlar ,
%20 gumruk vergisi , otv bilmem ne cetvelinde kumdandalarda otv kapsaminda oldugundan %20 otv eklediler yetmezmis gibi birde 5.2tl gumruge sunma haraci ile birlikte 249.2 tl odeyerek ulkemi kalkindirdim .
aha buda makbuzu
https://i.hizliresim.com/M1Y302.jpg
Hadi be,bende QX7 aldım bana o zaman 250den fazla gelir çünkü yanında 200 TL ye receiver aldım.Baya sağlam vergi girmeye başladı.Hayırlı olsun ;(

“Şarj Cihazları” sayfasına dön