Drone toplicam

RC araç parçaları ve RC araçlar için alışveriş fırsatları
Muko
Ad Soyad: Muhammet çolak

Drone toplicam

Mesaj gönderen Muko » 20 Şub 2019, 21:11

Merhaba arkadaşlar yeni drone toplamak istiyom max 700 tl bütçem var drone ile yüksek yerlerden görüntü almak istiyorum bu fiyata toplamak mümkünmü mümkünse liste çıkartabilirmisiniz ?

Gurhan
Ad Soyad: Gürhan avcı

Re: Drone toplicam

Mesaj gönderen Gurhan » 20 Şub 2019, 22:10

yeni başlayanlar başlıgı altındaki konular sıze cok yardımcı olucak...

dayankalbim
Ad Soyad: mehmet tayyıp demir

Mesaj gönderen dayankalbim » 20 Şub 2019, 23:11

Muko yazdı: 20 Şub 2019, 21:11 Merhaba arkadaşlar yeni drone toplamak istiyom max 700 tl bütçem var drone ile yüksek yerlerden görüntü almak istiyorum bu fiyata toplamak mümkünmü mümkünse liste çıkartabilirmisiniz ?
700 tlye ancak hazır oyuncak sınıfı alabilirsiniz ondanda verim alamazsınız güzel bişey istiyorsanız bütçenizi 2500 -3000 tl arası ayarlamanız gerekiyor

Kullanıcı avatarı
Boga67
Ad Soyad: Önder Urg

Mesaj gönderen Boga67 » 20 Şub 2019, 23:41

Slm. Yeni başlayan için iyi bir araştırma ile olabilir bütce dir. Ümidi kırmayalım :) Önemli olan minimumda da birşeyler yapmak
Kumanda önemli önce 250-350tl arası
210- 250mm arası frame(50-100tl) ve 2205 motorlar(120-180tl) Fc+pdb(150tl) escler (110-150tl ) pervane vs pil ve şarj aletleri zamanla temin ederek başlayabilirsiniz. Ve ucurma keyfi alabilirsin. İlanlara bakarak uygun 2. Elleede bakarsan bulursun
DJI-Phantom2 & Eachine QX105 Mini
RealccX214 KK20Minitower
Zmr250Gps
Trex500-Trex450- (satılık helikopterler)
SATILIK Drone parçaları
BN 880. Noxef4 deluxe
3"&5" drone setleri gps motor vS.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 21 Şub 2019, 00:20

dayankalbim yazdı: 20 Şub 2019, 23:11
Muko yazdı: 20 Şub 2019, 21:11 Merhaba arkadaşlar yeni drone toplamak istiyom max 700 tl bütçem var drone ile yüksek yerlerden görüntü almak istiyorum bu fiyata toplamak mümkünmü mümkünse liste çıkartabilirmisiniz ?
700 tlye ancak hazır oyuncak sınıfı alabilirsiniz ondanda verim alamazsınız güzel bişey istiyorsanız bütçenizi 2500 -3000 tl arası ayarlamanız gerekiyor
Boğa67'ye katılıyorum... 700 TL ile hobiye hafif bir giriş yapılabilir... FPV gözlük ve kamera hariç
Biraz LOS uçmayı öğrenir, yapmayı öğrenir vs...

viewtopic.php?f=59&t=1490&p=12755#p12755

dayankalbim
Ad Soyad: mehmet tayyıp demir

Mesaj gönderen dayankalbim » 21 Şub 2019, 00:45

doğru yapabilir fakat verim alamaz ve hobiden soğur yoksa 500 l ye biel toplayabilirsin ama bi süre sonra sıkıntı çıkar ve işin içinden çıkmak zor olur başlamışken iyi bişeyle başlasınki sonradan pişmanlık yaşamasın

53cagri53

Mesaj gönderen 53cagri53 » 21 Şub 2019, 01:05

1500 u gozden çıkar malisin

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 21 Şub 2019, 03:43

700 tl düşük bir rakam olsa da, ben de diğer arkadaşlara katılacağım. İlk yaptığım quad şimdinin parasıyla, o civar bir bütçeye denk gelmişti. İşte klasik br2205, vasat escler vs... Ve eğer daha fazla bir maliyeti olsa ben muhtemelen bugün bu hobi ile ilgilenmiyor veya ilgilenemiyor veya heycanımı kaybetmiş olacaktım. O quaddan sonra. Belki 25-30 tane quadcopter yaptım. O yüzden, bugün sürekli kullandığım quad hatırı sayılır bir kurulum olsa da, ucuz parçaları hala çok severim. Hala ucuz parçalarla quad yaparım. Uçurmaktan da, sundukları fiyat/performanstan da hala çok memmnunum. Bu ucuz parçaları incelemeye bayılırım.

Özellikle yurt dışındaki kaynaklarda ucuz parça ve modellere sert bir bakış açısı, tepki olduğunu görüyorum. Ama böyle olmamalı. Bu hobi'nin gelişimindeki en önemli etken ucuz ürünlerdir. Aksi halde bu kadar insan bu hobiyle ilgilenemezdi. Hobiyle ne kadar çok kişi ilgilenirse paylaşım ve bilgi ve a-kabinde gelişim o kadar artar. Eğer kullanılabilir bir drone'un maliyeti 3000 tl olsa, biz bu forumda kaç kişi olurduk şu gün. Birbirimizden ne kadar öğrenebilirdik..

Asıl hazmedemediğim de büyük markaların tepkileri. zamanında ucuz çin motorların girdiği motosiklet piyasasına benzetiyorum. 2000'li yılların başında motorsiklet ehliyeti olan sadece 5-10bin kişi vardı Türkiye de. Honda + yamaha + kawasaki 1 yılda toplam 3küsür bin satış yapıyorlardı. O yıllarda piyasaya ucuz çin motosikletler girdi. Bu büyük markalar, durduk yere pastadan pay alacaklar diye bu adı sanı belirsiz çin motorlarını fena halde kötülemeye hatta karalamaya başladılar. Kalite standartları gereği ülkeye alınmamaları konusunda kampanya bile yaptılar. Ancak ne var ki, bu ucuz motorlar sayesinde, 5 sene içerisinde yüzbinlerce insan motorsikletle tanıştı. Geçtiğimiz 10 sene içinde de, honda, kawasaki ve yamaha, son 50 senede yaptıkları satıştan daha fazla (yanılmıyorsam 3 kat daha fazla) satış yaptılar. Çünkü o dandik motorlar sayesinde motorsiklet kültürü gelişmişti. Motorsikletle hiç ilgisi bile olmayacak insanlar, motorsiklet meraklısı olmuş, hatta normalde ölene dek adını bile duymayacakları kawasaki adında bir motosikletin hayaliyle yaşar olmuşlardı. Bundan da en büyük karı, 2 tekeri, tek bir farı ve bir yarım koltuğu olan motorsikleti araba parasına satabilen bu büyük markalar yaptı. Ben onların yerinde olsam, ucuz ürünleri herkesten çok ben desteklerdim.

Haliyle şimdi ister istemez diyorum ki, o Lumenier dalga geçtiği br2205'i baştacı yapsın 😁 Ya da t-motor filan racerstar'ın ar-ge sine destek versin 😁. Sonuçta baktığın zaman racerstar çalıştkça, emek harcadıça, t-motor oturduğu yerden kazanıyor gibi felsefik bi sonuç çıkarabilir miyiz ? Bence karlı iş 😁😁
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

“Alışveriş Fırsatları” sayfasına dön