Banggood vergiler dahil yeni kargosu " Öncelik Doğrudan Posta"

RC araç parçaları ve RC araçlar için alışveriş fırsatları
GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Banggood vergiler dahil yeni kargosu " Öncelik Doğrudan Posta"

Mesaj gönderen GoldWing » 11 Mar 2019, 17:31

Önceden "Turkey Direct Mail" ile alığım tüm ürünler şuan "Öncelik Doğrudan Posta" seçeneğiyle gönderiliyor
Bu şirkette eskisi gibi vergiler dahil mi, ben dün banggooda yazdım ama vergileri ödemeyiz dedi, başka seçenekle de alırsak vergiler çıkacak

__isimsiz__

Re: Banggood vergiler dahil yeni kargosu " Öncelik Doğrudan Posta"

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 11 Mar 2019, 18:32

Abi gidip adamlara bişe sormayın :) alacağı yoksa da alacaklar...
diğer seçeneklerde her halükarda geliyorsa, bunla alır denersin... geçerse geçer, geçmezse zaten ödeyecektin değil mi?

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 11 Mar 2019, 18:36

Bahsettiğiniz sanırım Expedited Shipping Service... Bu zaten öteden beri vardı.. hızlı şekilde gönderiyor, ama gümrüğe takılabiliyor... doğrudan posta falan değil...

Tekrar baktım şuan, dediğiniz gibi bir posta seçeneği yok

GoldWing

Mesaj gönderen GoldWing » 11 Mar 2019, 19:37

https://www.banggood.com/tr/Racerstar-A ... rehouse=CN
örnek bir ürün, zaten default olarak bu kargo şirketi var

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 11 Mar 2019, 20:15

Bildiğim kadarıya "Expedited Shipping Service" dedikleri bildiğimiz DHL
DHL ile her bir kargo tek-tek gümrüğe sokuluyor.
Birkaç gün önce de yazdığım gibi, farklı bir posta seçeneği olmadığı için bir FPV gözlüğü DHL ile almak zorunda kaldım. Andında %40'ı çaktılar. DHL gümrükleme yetkisi olan tek şirket. Ve bunu hakkını vererek yapıyor. Tüm paketleri tek tek gümrüklendiriyor. Özellikle de paket üzerinde yasal sınırların üzerinde bir fiyat belirtilmiş ise. Zorda kalmadıkça tercih etmeyin derim.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 11 Mar 2019, 22:13

GoldWing yazdı: 11 Mar 2019, 19:37 https://www.banggood.com/tr/Racerstar-A ... rehouse=CN
örnek bir ürün, zaten default olarak bu kargo şirketi var
ben yine farklı bir kargo opsiyonu görmüyorum... hangisini diyorsunuz?

Kod: Tümünü seç

Uluslararası Takipli Kargo	TRY7.22	7-35 iş günü	Takipli
Türkiye Hızlı Kargo (Vergiler Dahil)	TRY10.39	7-15 iş günü	Takipli
Ekspres Kargo (DHL,UPS,TNT)	TRY87.95	5-8 iş günü	Takipli
EMS Ekspres Posta	TRY124.01	7-15 iş günü	Takipli

Kod: Tümünü seç

Air Parcel Register	TRY7.22	7-35 business days	Tracked
Turkey Direct Mail	TRY10.39	7-15 business days	Tracked
Expedited Shipping Service	TRY87.95	5-8 business days	Tracked
EMS Express Mail Service	TRY124.01	7-15 business days	Tracked
standart bildiğimiz şeyler...

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 11 Mar 2019, 22:14

elmoblatch yazdı: 11 Mar 2019, 20:15 Bildiğim kadarıya "Expedited Shipping Service" dedikleri bildiğimiz DHL
DHL ile her bir kargo tek-tek gümrüğe sokuluyor.
Birkaç gün önce de yazdığım gibi, farklı bir posta seçeneği olmadığı için bir FPV gözlüğü DHL ile almak zorunda kaldım. Andında %40'ı çaktılar. DHL gümrükleme yetkisi olan tek şirket. Ve bunu hakkını vererek yapıyor. Tüm paketleri tek tek gümrüklendiriyor. Özellikle de paket üzerinde yasal sınırların üzerinde bir fiyat belirtilmiş ise. Kesinlikle tercih etmeyin derim.
Evet DHL diğer başlıkta dediğim gibi, vekalet için formu isteyip, satın aldığınız sitedeki ürün linkine kadar isteyip, gümrüklendirip sokuyor ülkeye... Tek avantajı hızlı gelmesi... Paketiniz yasal limitin üzerinde ise hemen daima gümrük vergisi ödeyeceğiniz garanti...

Kullanıcı avatarı
quadEr

Mesaj gönderen quadEr » 11 Mar 2019, 22:52

Şu ana kadar direct mail ile sipariş verdiğim için hiç vergi ödemedim. Ancak bu sefer 800tl lik siparişi Expedited Shipping Service ile söyledim. Ancak vergi çıkarsa banggood'un reimbursement (geri ödeme) seçeneği vardı. Ücreti mukabilinde onu işaretledim.

Büyük ihtimal vergi çıkacak. Vergiyi bulunduğumuz ildeki gümrüğe mi ödeyeceğiz? Vergi çıkarsa bana ulaşacaklar mı verginin ödenmesi için?

Bir de bangood bu vergi ödendikten sonra geri ödemesini yaparken sorun çıkarıyor mu?

Teşekkürler;
- TYRO 79
- [LOST - R.I.P.] Realacc Evil 220/Airbot Omnibus F4/REV35/Emax MT2204 2300KV/Foxeer HS1177 V2

Kullanıcı avatarı
Sadık
Ad Soyad: Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 11 Mar 2019, 23:46

keee yazdı: 11 Mar 2019, 22:52 Şu ana kadar direct mail ile sipariş verdiğim için hiç vergi ödemedim. Ancak bu sefer 800tl lik siparişi Expedited Shipping Service ile söyledim. Ancak vergi çıkarsa banggood'un reimbursement (geri ödeme) seçeneği vardı. Ücreti mukabilinde onu işaretledim.

Büyük ihtimal vergi çıkacak. Vergiyi bulunduğumuz ildeki gümrüğe mi ödeyeceğiz? Vergi çıkarsa bana ulaşacaklar mı verginin ödenmesi için?

Bir de bangood bu vergi ödendikten sonra geri ödemesini yaparken sorun çıkarıyor mu?

Teşekkürler;
Vergi çıkarsa paketi teslim alırken postacıya ödeyeceksiniz. Eğer paketin içeriği ve meblağı hakkında şüphe oluşursa adınıza telgraf gelir ve ürünün faturasını ve kimlik fotokopinizi mail ile göndermenizi isterler. Mutlaka ve mutlaka ödeme sonrasında verilen mekbuzun eksiksiz, kaşeli, imzalı ve özenli olmasına dikkat edin. Banggood postacının verdiği kağıdı kabul etmeyebiliyor. Benimkini kabul etmedi. 1 aydır ukimden belge bekliyorum ki ödediğim 135 lirayı geri alayım...
En son Sadık tarafından 11 Mar 2019, 23:47 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Biliyorum. Oruçlu doğar insan, ölümün iftar sofrasına...

keremcengiz

Mesaj gönderen keremcengiz » 11 Mar 2019, 23:47

Amerika'da mı yaşıyorsunuz ? Ship to usa diyor :)

Kullanıcı avatarı
quadEr

Mesaj gönderen quadEr » 11 Mar 2019, 23:53

Sadik yazdı: 11 Mar 2019, 23:46
keee yazdı: 11 Mar 2019, 22:52 Şu ana kadar direct mail ile sipariş verdiğim için hiç vergi ödemedim. Ancak bu sefer 800tl lik siparişi Expedited Shipping Service ile söyledim. Ancak vergi çıkarsa banggood'un reimbursement (geri ödeme) seçeneği vardı. Ücreti mukabilinde onu işaretledim.

Teşekkürler;
Vergi çıkarsa paketi teslim alırken postacıya ödeyeceksiniz. Eğer paketin içeriği ve meblağı hakkında şüphe oluşursa adınıza telgraf gelir ve ürünün faturasını ve kimlik fotokopinizi mail ile göndermenizi isterler. Mutlaka ve mutlaka ödeme sonrasında verilen mekbuzun eksiksiz, kaşeli, imzalı ve özenli olmasına dikkat edin. Banggood postacının verdiği kağıdı kabul etmeyebiliyor. Benimkini kabul etmedi. 1 aydır ukimden belge bekliyorum ki ödediğim 135 lirayı geri alayım...
Teşekkürler hocam bilgiler için
- TYRO 79
- [LOST - R.I.P.] Realacc Evil 220/Airbot Omnibus F4/REV35/Emax MT2204 2300KV/Foxeer HS1177 V2

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 12 Mar 2019, 00:40

Ship to United States seçili olduğu için olabilir mi? :) Hani biz garibanlar Türkiye’de bu teknolojiye ulaşmaya çalışıyoruz ya... O bakımdan Türkiye dışına sipariş istenmesi aklıma gelmedi...

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 12 Mar 2019, 00:45

Telgraf? Var mı öyle birşey ya :))

Kullanıcı avatarı
Sadık
Ad Soyad: Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 12 Mar 2019, 00:55

Ptt aracılığıyla bir kağıt geliyor. Baya zarf içinde olmayan, açık bir kağıt. Faks olsa faks derdim ama o da değil. Bildiğiniz imzalı kağıt. İmza karşılığı tebliğ ediyor postacı. Başka ne olabilir 😁
Biliyorum. Oruçlu doğar insan, ölümün iftar sofrasına...

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 12 Mar 2019, 01:00

KingNothing yazdı: 12 Mar 2019, 00:40
Ship to United States seçili olduğu için olabilir mi? :) Hani biz garibanlar Türkiye’de bu teknolojiye ulaşmaya çalışıyoruz ya... O bakımdan Türkiye dışına sipariş istenmesi aklıma gelmedi...
vpn kullanıyor da olabilir benim vpn açıkken zambia bile çıkıyor :D

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 12 Mar 2019, 01:40

Sadik yazdı: 12 Mar 2019, 00:55 Ptt aracılığıyla bir kağıt geliyor. Baya zarf içinde olmayan, açık bir kağıt. Faks olsa faks derdim ama o da değil. Bildiğiniz imzalı kağıt. İmza karşılığı tebliğ ediyor postacı. Başka ne olabilir 😁
anlasilan aranizda kimse hakkinda dava acilmamis :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 12 Mar 2019, 01:42

KingNothing yazdı: 12 Mar 2019, 00:45
Telgraf? Var mı öyle birşey ya :))
su ana kadar onlarca telgraf aldim. Allaha sukur hicbiri direk sahsim icin degildi 😊

GoldWing

Mesaj gönderen GoldWing » 12 Mar 2019, 21:05

keremcengiz yazdı: 11 Mar 2019, 23:47
Amerika'da mı yaşıyorsunuz ? Ship to usa diyor :)
çok pardon ya hiç dikkat etmedim seçmemiştim hiç, ama seçemiyorumda Türkiyeye gönderilmiyor mu demek bu

“Alışveriş Fırsatları” sayfasına dön