Gümrük hesabı yapıcak bir word programı ?

RC araç parçaları ve RC araçlar için alışveriş fırsatları
GCMavisi33
Ad Soyad: Yusuf Berkay

Gümrük hesabı yapıcak bir word programı ?

Mesaj gönderen GCMavisi33 » 20 Haz 2019, 14:35

Başlıktada gördüğünüz gibi gümrük vergi hesabı yapabilen bir program veya word yapabilen , bulabilen varsa link paylaşabilirmi . Şimdiden teşekkürler

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Re: Gümrük hesabı yapıcak bir word programı ?

Mesaj gönderen GoldWing » 20 Haz 2019, 17:50

vergi oranları belli değilki hocam bazen %20 çıkıyor bazen %40 neye göre yapacağız
şöyle birşey işinizi görür mü
ürün fiyatı(x):x*1.20+5.20

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 20 Haz 2019, 18:06

Bunun için programa gerek yok ki. Hesap makinesini açıp "Ürün fiyatı" x 1.2 ile %20 hesaplayabiliriz ama vergi oranı net değil. Paketler üstüne yazan fiyatlar belirsiz. Ne kadar vergi çıkacağını kestirmek zor.
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 20 Haz 2019, 22:10

https://sheet.zoho.com/sheet/editor.do? ... 995a9a6fc9

kırmızı kutuya ürün fiyatını girin vergiler hesaplanacak. verginin vergisi hesabı ekledim ama 1 haziran öncesi bir arkadaştan gümrük+ötv almışlar. verginin vergisi yoktu direk %40 vergi kesmişlerdi. orayı dikkate almayın.ürün ötv listesindeyse vergisi %40 olan hesabı dikkate alın.

ayrıca kutu çok büyük ağır olmadıkça ürün üzerinde yazan fiyattan vergi kesiliyor ötv de hesaba katılmıyor. onu dikkate alın. gümrükle ilgili konular var orda arkadaşlar tecrübelerini paylaşıyor. bu tabloyu daha önce paylaşmıştım birkaç arkadaşın gözü korkmuş fiyatlardan. onun için bunları yazma gereği duydum. vergi işi biraz şans işi anlayacağınız.
Dosya ekleri
gümrük.jpg

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 21 Haz 2019, 02:08

O zaman şuraya şöyle bir şey ekleyelim de web'den erişim biraz daha kolay olsun: gumruk_vergisi
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

“Alışveriş Fırsatları” sayfasına dön