Aliexpress'ten Eachine Tyro109 FPV DIY Drone alan var mı?

RC araç parçaları ve RC araçlar için alışveriş fırsatları
Kullanıcı avatarı
digiman
Ad Soyad: Can Aksaya

Aliexpress'ten Eachine Tyro109 FPV DIY Drone alan var mı?

Mesaj gönderen digiman » 10 Ara 2019, 15:12

Merhaba Arkadaşlar,

Aliexpress'ten Eachine Tyro109 FPV DIY Drone alan var mı? Gümrük vergisi ne kadar ödediniz?
Gümrüğe gitmeden kredi kartı extresi, aliexpress ten kaç TL ye alındığı gibi bilgiler istenirse verirlerek alınabiliyor mu?

Teşekkürler.

HakkiAkyol144P

Re: Aliexpress'ten Eachine Tyro109 FPV DIY Drone alan var mı?

Mesaj gönderen HakkiAkyol144P » 10 Ara 2019, 18:02

Aliexpresste Eachine Offical satıcısından tyro99 aldım 420 Tl civarı bir şey bir de ekstra kargo seçtim 450 falan oldu. 2 Gün sonra bana mesaj attılar 5 dolar vemrezseniz ürünü yollamayız anlamına gelen ekstra kargo ücreti vs. Başta ödemek istemedim biraz tartıştık sonra da 5 dolarlık ürün aldım. Bu durumda satıcı tyro99 ürününe sahte takip kodu 5 dolarlık ürüne de tyro99 un takip kodunu yazdı. Drone elime ulaştı 1 hafta sonra falan da sahte takip kodlu ürün Erzincan a teslim edildi (Ben Manisa'da yaşıyorum) Bu olayı değerlendirip anlaşmazlık açtım satıcı itiraz etti sonra da Aliexpress'in kararını bekleyeceğim dedi ve Aliexpress beni haklı buldu. Hem Drone elime geçti hem de 460 TL para iadesi geldi

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Mesaj gönderen GoldWing » 10 Ara 2019, 20:13

HakkiAkyol144P yazdı: 10 Ara 2019, 18:02 Aliexpresste Eachine Offical satıcısından tyro99 aldım 420 Tl civarı bir şey bir de ekstra kargo seçtim 450 falan oldu. 2 Gün sonra bana mesaj attılar 5 dolar vemrezseniz ürünü yollamayız anlamına gelen ekstra kargo ücreti vs. Başta ödemek istemedim biraz tartıştık sonra da 5 dolarlık ürün aldım. Bu durumda satıcı tyro99 ürününe sahte takip kodu 5 dolarlık ürüne de tyro99 un takip kodunu yazdı. Drone elime ulaştı 1 hafta sonra falan da sahte takip kodlu ürün Erzincan a teslim edildi (Ben Manisa'da yaşıyorum) Bu olayı değerlendirip anlaşmazlık açtım satıcı itiraz etti sonra da Aliexpress'in kararını bekleyeceğim dedi ve Aliexpress beni haklı buldu. Hem Drone elime geçti hem de 460 TL para iadesi geldi
aferin mi diyelim size?

hkoseoglu
Ad Soyad: harun köseoğlu

Mesaj gönderen hkoseoglu » 10 Ara 2019, 22:34

EACHİNE offical dan 11.11 de 3 ayrı ürün aldım. Kendi verdikleri hediye çeklerini, aliexpress indirim kupanlarını ve seçkin koponları kullanarak. ürünleri göndermediler. normale göre baya indirimli olarak almış olacaktım. üçüne de sahte kod girmişler ve 1 ay sonra yok kargoda kayboldu siparişi iptal edin diye mesaj atmışlar. halbuki ürünleri bir taraftan satmaya devam ediyorlar. öyle ekstra kargo parası filanda istemediler. direk iptal edin göndermiyoruz diyorlar. o kadar 11.11 i bekledik tam bir hayak kırıklığı oldu. arkadaşın yaptığı yanlış ama satıcı da tam bir fiyasko.

HakkiAkyol144P

Mesaj gönderen HakkiAkyol144P » 11 Ara 2019, 00:01

GoldWing yazdı: 10 Ara 2019, 20:13
HakkiAkyol144P yazdı: 10 Ara 2019, 18:02 Aliexpresste Eachine Offical satıcısından tyro99 aldım 420 Tl civarı bir şey bir de ekstra kargo seçtim 450 falan oldu. 2 Gün sonra bana mesaj attılar 5 dolar vemrezseniz ürünü yollamayız anlamına gelen ekstra kargo ücreti vs. Başta ödemek istemedim biraz tartıştık sonra da 5 dolarlık ürün aldım. Bu durumda satıcı tyro99 ürününe sahte takip kodu 5 dolarlık ürüne de tyro99 un takip kodunu yazdı. Drone elime ulaştı 1 hafta sonra falan da sahte takip kodlu ürün Erzincan a teslim edildi (Ben Manisa'da yaşıyorum) Bu olayı değerlendirip anlaşmazlık açtım satıcı itiraz etti sonra da Aliexpress'in kararını bekleyeceğim dedi ve Aliexpress beni haklı buldu. Hem Drone elime geçti hem de 460 TL para iadesi geldi
aferin mi diyelim size?
Aferin demenizi bekliyordum. Diyebilirsiniz buyrun

Kullanıcı avatarı
digiman

Mesaj gönderen digiman » 11 Ara 2019, 07:58

Aslında bana da benzer bir durum oldu. Official Eachine dan iki farklı ürün aldım. İkisini de farklı birisine giden kargo takip numarasını benimmiş gibi girdiler. 10 gün sonra da numarayı değiştirip farklı bir takip no yazdılar. Şimdi eğer benimkilerse yolda gözüküyorlar. Türkiye'ye ulaşıp gümrükten çınınca isim gözüküyor o zaman anlaşılacak.
Yazılan mesajlara da 3-4 gün sonra cevap yazıyorlar. O da geçiştirme cevapları.
Benim sorum drone alanlar ne kadar gümkük ödediler. Gitmeden kapıda teslim sırasında mı ödediler di :) ?
Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Zatoichi
Ad Soyad: 1_sma_0

Mesaj gönderen Zatoichi » 11 Ara 2019, 13:13

Bu Eachine tam şaşkın yahu. Bende Tyro79 aldım Aliexpress üzerinden. 7 gün sonra gönderimi yaptılar. Gönderimi bir an önce yapsınlar diye epey mesaj attım, biraz da saydırdım. Otomatik cevap gönderdiler hep. Bugün bir mesaj göndermişler. Geri ödeme talebinizi kabul ettik diyorlar. :?: :!: Siparişimi iptal edin demedim ki. Kargo da yola çıkmış görünüyor. Ya çok yoğunlar ya da işi bilmeyen elemanlar koymuşlar. Bakalım neyle karşılaşacağım.
Ne var, ne yok? El cevap! 10

Kullanıcı avatarı
Zatoichi

Mesaj gönderen Zatoichi » 11 Ara 2019, 13:16

digiman yazdı: 11 Ara 2019, 07:58 Aslında bana da benzer bir durum oldu. Official Eachine dan iki farklı ürün aldım. İkisini de farklı birisine giden kargo takip numarasını benimmiş gibi girdiler. 10 gün sonra da numarayı değiştirip farklı bir takip no yazdılar. Şimdi eğer benimkilerse yolda gözüküyorlar. Türkiye'ye ulaşıp gümrükten çınınca isim gözüküyor o zaman anlaşılacak.
Benim sorum drone alanlar ne kadar gümkük ödediler. Gitmeden kapıda teslim sırasında mı ödediler di :) ?
Teşekkürler.
PTT görevlisi gümrük+sunum ücretini kapıdan teslim sırasında alıyor. Standart bir bedel yok. Zarfda bedel ne yazmışlarsa ona göre vergi çıkıyor. Tahminim size 20-25tl arası gümrük bedeli çıkar.

Kullanıcı avatarı
digiman

Mesaj gönderen digiman » 11 Ara 2019, 13:46

Zatoichi yazdı: 11 Ara 2019, 13:16
digiman yazdı: 11 Ara 2019, 07:58 Aslında bana da benzer bir durum oldu. Official Eachine dan iki farklı ürün aldım. İkisini de farklı birisine giden kargo takip numarasını benimmiş gibi girdiler. 10 gün sonra da numarayı değiştirip farklı bir takip no yazdılar. Şimdi eğer benimkilerse yolda gözüküyorlar. Türkiye'ye ulaşıp gümrükten çınınca isim gözüküyor o zaman anlaşılacak.
Teşekkürler.
PTT görevlisi gümrük+sunum ücretini kapıdan teslim sırasında alıyor. Standart bir bedel yok. Zarfda bedel ne yazmışlarsa ona göre vergi çıkıyor. Tahminim size 20-25tl arası gümrük bedeli çıkar.
Siz bu şekilde teslim aldınız değil mi? Bir kaç kez belirttiğiniz şekilde ürünler aldım ama drone olunca farklı bir prosedür var mı diye merak ettim. Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Zatoichi

Mesaj gönderen Zatoichi » 11 Ara 2019, 14:10

digiman yazdı: 11 Ara 2019, 13:46
Zatoichi yazdı: 11 Ara 2019, 13:16
Teşekkürler.
Siz bu şekilde teslim aldınız değil mi? Bir kaç kez belirttiğiniz şekilde ürünler aldım ama drone olunca farklı bir prosedür var mı diye merak ettim. Teşekkürler.
Tyro serisi montajlı gelmediği için sıkntı olmuyor kargo aşamasında. Buradan pek çok kişi sorunsuz teslim almış.

Kullanıcı avatarı
Zatoichi

Mesaj gönderen Zatoichi » 31 Ara 2019, 18:19

Sizin durumun benzerini yaşıyorum şuan. Aralık 3 te Tyro79 siparişi verdim aliexpress den. Kargo yola çıktıktan sonra size gönderdiğimiz sipariş kayıp oldu diye mesaj attı. Elimize yeni ürünler 10 gün sonra gelecek isterseniz bekleyin veya iptal edin dedi. Aldığım indirimler kaybolmasın diye elinize geçer geçmez gönderin dedim. Verdikleri takip no ya da arada baktığımda Türkiye ye giriş yaptığını gördüm. Demek ki kargo kaybolmamış siparişim geliyor diye düşünüyorum. 1 hafta gümrükte bekledi. 17tl gümrük çıktı. Tamam geliyor diye düşünürken ne göreyim sipariş Gaziantep e gitmiş. Meğer adamlar başka takip no yu bana göndermişler. Bunu görünce dispute açtım. Bakalım ne olacak. Şimdi bana dispute yi kaldır siparişi gönderdim diyor. Tam çakal çıktı bu Eachine mağazası. Müşteri yorumlarında siparişim gelmedi diyenlerde bir hayli fazla. Bu üç kağıtçıya iyi ders vermişsiniz diyorum. Elinize sağlık...

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 31 Ara 2019, 22:33

Zatoichi yazdı: 31 Ara 2019, 18:19
Sizin durumun benzerini yaşıyorum şuan. Aralık 3 te Tyro79 siparişi verdim aliexpress den. Kargo yola çıktıktan sonra size gönderdiğimiz sipariş kayıp oldu diye mesaj attı. Elimize yeni ürünler 10 gün sonra gelecek isterseniz bekleyin veya iptal edin dedi. Aldığım indirimler kaybolmasın diye elinize geçer geçmez gönderin dedim. Verdikleri takip no ya da arada baktığımda Türkiye ye giriş yaptığını gördüm. Demek ki kargo kaybolmamış siparişim geliyor diye düşünüyorum. 1 hafta gümrükte bekledi. 17tl gümrük çıktı. Tamam geliyor diye düşünürken ne göreyim sipariş Gaziantep e gitmiş. Meğer adamlar başka takip no yu bana göndermişler. Bunu görünce dispute açtım. Bakalım ne olacak. Şimdi bana dispute yi kaldır siparişi gönderdim diyor. Tam çakal çıktı bu Eachine mağazası. Müşteri yorumlarında siparişim gelmedi diyenlerde bir hayli fazla. Bu üç kağıtçıya iyi ders vermişsiniz diyorum. Elinize sağlık...
geçmiş olsun şurda ve her yerde konuştuk bu mağazayı benim bu konudaki kanım stabil değilller "unstable" diyorum ben onlara

viewtopic.php?f=34&t=1851&start=20

search.php?keywords=eachine+official+store

Kullanıcı avatarı
Zatoichi

Mesaj gönderen Zatoichi » 01 Oca 2020, 00:41

Gökhan hocam Telegram'da aliexpress grubumuz var. Üste yazdıklarımı orada da paylaştım. Gruptan bir arkadaşta Eachine den dron almış. O da aynı şekilde siparişinin Gaziantep te göründüğünü söyleyince. Bende görünen takip noyu paylaştım. Meğer onun takip noda aynısı imiş. Adamlar bizimle dalga geçiyor resmen.

Dispute açıklamasında adamlara bana gönderdiğiniz yeni takip noyu siparişimle ilişkilendirin dedim. Ödeme korumam devam etsin diye. Bilmiyorum böyle bir şey mümkün mü? Sanırım disputeye bir kere basınca ikinci kez dispute açılamıyormuş. Eğer öyle ise hiç bir teklifi kabul etmemem gerekiyor. Adamlara hiç güvenim kalmadı. Sizin yazdıklarınızı da görünce.

Kullanıcı avatarı
digiman

Mesaj gönderen digiman » 02 Oca 2020, 08:15

Ben de iki adet satın aldım. İkisine de, önce başkasının takip nosunu verdiler. Sonra da geri geldi vs deyip bana ait doğru takip noyu 10-15 gün sonra girdiler. Yazdığın mesajlara en az 4-5 gün sonra cevap veriyorlar. Birisine extra para ödeyip daha hızlı kargo seçmeme rağmen yine bildiklerini okuyup standart kargo ile gönderdiler. sonunda ikisini de Allah'a şükür teslim aldım. Extra ödediğim kargo ücretini (25 TL) de Dispute açıp geri aldım. Tyro 109 a 48 TL, Tyro 129 a ise 57 TL gibi bir gümrük ücreti ödedim.

Bilgilerinize...

“Alışveriş Fırsatları” sayfasına dön