Foxeer Arrow Micro V2 - 88 TL

RC araç parçaları ve RC araçlar için alışveriş fırsatları
Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Foxeer Arrow Micro V2 - 88 TL

Mesaj gönderen BarisB » 28 Haz 2018, 14:20

Arkadaşlar merhaba,

Kamera ihtiyacı olan, bu ürünü bu fiyata kaçırmasın derim. Üründen ve fiyattan biraz bahsetmek istiyorum.

FPV kamera konusu fazlasıyla göreceli bir kavram. Çünkü daha önce de birkaç kez değindiğimiz gibi fpv kameraların mecburi kısıtlı yayın kalitesi, kameranın ayarları, ntsc, pal vs. işin içine girince aynı kameradan birimiz memnun kalıyoruz, bir diğerimiz beğenmiyoruz.

Ancak, videolarını izleyenler hatırlarlar, bu kamerayı Gökhan Hoca'da incelemiş ve önermişti. Benim de Foxeer ve Runcam başta olmak üzere markalı kameraların pek çok modelini test etme fırsatım oldu. Şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki pek çok açıdan dolayı alabileceğiniz en iyi kameralardan biri Foxeer Arrow Micro V2. Üstüne yeni bir çok ürün çıkmasına karşın halen çok iyi bir kamera.

(PS: Bu arada yeri gelmişken aynı fikrim "Foxeer HS1177 V2" için de geçerli. Üzerine belki 50 tane yeni model çıkmasına karşın ünlü freestyle pilotlarının büyük çoğunluğu halen bu kamerayı veya türevlerini kullanır. Türevleri derken, aslında her iki kameranın da bu kadar tutulmasının ana nedeni belli: Sony SUPER HAD II CCD sensör kullanıyor olmaları. Onlarca yeni sensör geliştirilmesine karşın pek çoklarına göre bu sensör halen en iyi görüntü kalitesini veriyor. Ben de buna katılıyorum. Foxeer'in burada yaptığı Sony SUPER HAD II CCD sensör'ünü modern bir tasarım ve arayüz, biraz da yazılım ile geliştirmiş olması.)

Foxeer Arrow Micro V2'ye geri dönersek, en büyük artıları SUPER HAD II CCD sensör ile çok iyi görüntü kalitesi vermesi, gerçek 2.1mm geniş açı lense sahip olması ve bu geniş açılı lense rağmen neredeyse sıfır balıkgözü efekti oluşturması. Bunların yanında tüm kaliteli kameralarda olan menüde bolca ayar, voltaj görüntüleme dahil osd, kaliteli imalat, zengin paket içeriği vs. cabası.

Böyle uzun-uza diye yazmak istedim çünkü gerçekten FPV kamera için boş yere 200-250 TL veriyor olmamız içime sinmiyor. (Yoksa ne Foxeer ne de Bangood babamın oğlu falan değil :D ) Bu kameranın o fiyat bantındaki kameraların %90'ından hiçbir eksiği yok. Fiyatının bu kadar ucuz olmasının sebebi de elde son kalan ürünler olmasından kaynaklı. Yani aldık, aldık... Muhtemelen bu seriyi bir daha üretmeyecekler gibi görünüyor. Üretseler bile (ki ürettiler: micro v3, micro pro, predator vs...) benzer donanımı küçük yazılımsal ince ayarlar katarak farklı bir isim ile daha yüksek fiyata satacaklar.

https://www.banggood.com/Foxeer-Micro-A ... rehouse=CN

Şu anki promosyonlu 88 TL olan fiyat muhteşem. Sanıyorum ilk çıktığında aldığımda dolar 3.50 civarlarındaydı ve yanlış hatırlamıyorsam bana maliyeti 120-130 TL civarlarındaydı. Kullandığım açık ara en iyi kameralardan biri. Belki de en iyisi. Alırsanız umarım siz de beğenirsiniz.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Kullanıcı avatarı
neoken
Ad Soyad: Fatih KONUKMAN

Re: Foxeer Arrow Micro V2 - 88 TL

Mesaj gönderen neoken » 28 Haz 2018, 14:49

Hocam bende ev800 var. ntsc mi pal mı öneriyorsunuz? Freestyle amaçlı genellikle

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 28 Haz 2018, 15:58

neoken yazdı: 28 Haz 2018, 14:49 Hocam bende ev800 var. ntsc mi pal mı öneriyorsunuz? Freestyle amaçlı genellikle
Selam, NTSC - sevgiler.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Kullanıcı avatarı
neoken
Ad Soyad: Fatih KONUKMAN

Mesaj gönderen neoken » 28 Haz 2018, 16:15

elmoblatch yazdı: 28 Haz 2018, 15:58
neoken yazdı: 28 Haz 2018, 14:49 Hocam bende ev800 var. ntsc mi pal mı öneriyorsunuz? Freestyle amaçlı genellikle
Selam, NTSC - sevgiler.
Teşekkürler.

“Alışveriş Fırsatları” sayfasına dön