Hazırlıklı Olun Banggood 12.Yıl Dönümü İndirimleri Başlıyor ! Kredi Kartına Vadesiz Taksit İmkanıda Çok Yakında !

RC araç parçaları ve RC araçlar için alışveriş fırsatları
Kullanıcı avatarı
Aliuzunali
Ad Soyad: ALİ UZUNALİOĞLU

Re: Hazırlıklı Olun Banggood 12.Yıl Dönümü İndirimleri Başlıyor ! Kredi Kartına Vadesiz Taksit İmkanıda Çok Yakında !

Mesaj gönderen Aliuzunali » 06 Eyl 2018, 10:05

Gökhan Bora yazdı: 05 Eyl 2018, 22:32 Kendi ESC'mi üretmeye kalkıştım. Kontrol kartı zaten kolay iş. Motor ise benim yapabileceğim bir şey değil. Türkiye'de zor bunları üretmek. Sonuçta cihazlarda kullanacağımız chipleri yine dışarıdan alıyoruz. Ne yaptım ne ettim Çin'den daha ucuza mal edemedim. Sonuç olarak vazgeçtim.
Evet çip üretmedikten sonra hiçbirşey olmuyor. Çip fabrikası kurulmuştu. Ne oldu acaba. belkide sadece askeriye için birşey üretiyor. özeldede birisinin üretim yapması gerekiyor. bende mekanikçiyim. motoru üretebilirim. Şu satış için çokta talep görmeyecek olması işin riskinide artırıyor. Askeriyede dronlar için yapıp devamlı bir satışın sağlanması lazım. Bir kısım motorlar için üretim yapılmaya başlanmış biliyorum. Hobiciler arka planda. Ama başta elektronik üretimi önde geliyor. Elektroniğe acil ihtiyaç var. Ayrı yeten programlama. O da olmazsa olmaz. Aklı yeten aselsanın programlarına kendisini zorlayarak katılsın bence. Bu ülkemiz için gerekli.
Birileri arduino kart üretiyor. Çipleri yine çinden ama buda bir başlangıç. Esc ve kartta üretse bari.
Frysky Taranis x9d plus. BLAZER chesna uçak
Eachine zagi uçan kanat. KINGKONG 130 Drone
145mm Drone. 150mm gps dron
Walkera super cp mini heli. Eachine EV800

“Alışveriş Fırsatları” sayfasına dön