GÖNDERİ TAKİBİ - KARGO DURUMLARI

RC araç parçaları ve RC araçlar için alışveriş fırsatları
__isimsiz__

Re: GÖNDERİ TAKİBİ - KARGO DURUMLARI

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 24 Mar 2019, 02:41

keremcengiz yazdı: 23 Mar 2019, 20:34 Konudan ayrı olarak bu başlık altında sormak istiyorum. Turkey direct mail ile vergiler dahil 100tl ücreti olan 1200liralım 3d printer alacağım buna ayrıca vergi biner mi yoksa herşey bu 100 liranin icinde hallolur mu. Yeni %40 vergi bize de cikar mı yoksa
Banggood üzerinden Ender 3 almıştım... 1130 TL tuttu Turkey Direct Mail fiyatı dahil... 100 Lira falandı shipping ücreti... Vergisiz şekilde geldi... ( Ama ilk gönderdilleri demelerine göre yolda kaybolmuş... O nedenle 45 gün gecikmeli olarak geldi... Tam bir hüsrandı kargo seyahati... onun dışında sorun yok... Bu zaten size de olacak demek değil. Benim şanssızlığım
Dosya ekleri
0FA901F5-67B1-4F71-B490-A29932B0E721.jpeg
E4A81799-C26A-4C3F-B3C4-137E08FF9F84.jpeg
01C16A50-0861-4ACB-9617-CE95DFD96C85.jpeg
En son __isimsiz__ tarafından 11 Nis 2019, 00:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 24 Mar 2019, 10:28

çok iyi şeyler duydum ender3 hakkında güle güle kullanın hayırlı olsun. fiyatı da iyiymiş.

__isimsiz__

Re: GÖNDERİ TAKİBİ - KARGO DURUMLA

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 24 Mar 2019, 11:06

gokhanyanki yazdı: 24 Mar 2019, 10:28 çok iyi şeyler duydum ender3 hakkında güle güle kullanın hayırlı olsun. fiyatı da iyiymiş.

Teşekkür ederim... Kurulumu kolay, ama bazı upgradeler gerektiriyor... Bed leveling olayı zahmetli biraz... Otomatik bed leveling eklemek lazım... Yatak üzerindeki mangetli plaka yapışma için iyi ama, yapılan şeyleri çıkarıp kazırlen kolay zarar görüyor... yerine 3-5mm cam/ayna kestirip onu kullanmak daha mantıklı gibi... Bir de Y eksenin taşıyan tekerler nedeni ile yatak biraz gevşek bir hareket yapıyordu... Önce tekerin kendisinden sandım değilmiş. sonra vidaları sıkıştırmayı denedim yine olmadı... Sonra tamamen söktüm yatak ve tekerleri vs... bir taraftaki tekerleri monte ettiğin standoff un köşeli olduğunu farkettim... bir taraf düz yuvarlak bir taraf köşeliydi... sıkıştırmaya yarayan birşey olduğunu tahmin ettim... Çıkarıp baktığımda ortasındaki deliğin tam ortadan verilmeyip bir kenara yakın yapıldığını gördüm... Dediğim gibi tekeri raya doğru sıkıştırmaya yarıyordu.... sonra tüm teker aksamlı yerlerin bir tarafında bunlardan olduğunu gördüm... Sıkıştırmaya yarayan güzel bir mekanizma yapmışlar ama bu ne kurulum klavuzunda yazıyor ne başka yerde... Tamamen sökmesem ben de fark edemezdim...

Demem odur ki, printer güzel... ama sadece bu değil bu ayardaki birçok printer bir macera bir çaba silsilesi... gelir gelmez kutudan çıktığı gibi harika baskılar alamayabilirsiniz, hele ki ilk 3D printeriniz ise ve deneyiminiz yok ise... Kontrol etmeniz, düzeltmeniz (trouble shooting / tweaking) çok şey var... Bir sorun yaşıyorsanız bu printerdan kaynaklanabilir, modelin kendisinden kaynaklanabilir, modeli slice ettiğiniz slicer programının ayarlarından olabilir (onlarca slicer var, hangisini kullansam bilemiyorsunuz. birinin slice ettiği çalışmazken diğerinden aldığınız çalışıyo vs)

Kısacası yeterli sabır/şevk/araştırmacı ruh sizde yoksa hiç bulaşmayın 😎

Polish

Mesaj gönderen Polish » 24 Mar 2019, 13:40

Selamlar, bangood expres kargo ile ilgili bilgisi olan varmı acaba? Gönderi süresi 5-8 gün yazıyor. Fakat ups/dhl/tnt gibi uluslararası özel kargo firması seçenekleri var. Uzun zaman önce fedex ile ürün almıştım. Gümrüğe takıldı diye telefon açmışlardı. Bir hafta evrak dolaştırmış, bi dünya para harcamıştım. Astarı yüzünü geçmişti, eziyeti de cabası. O gün bu gündür yurtdışı alımda özel kargo kullanmıyorum. Lakin şimdi alacağım parça acil lazım. Gümrüğe takılma ihtimali yüksek, yaklaşık 150 dolar. Expres kargo kullanan yada tecrübesi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Kullanıcı avatarı
bagriacik
Ad Soyad: Gökhan B

Mesaj gönderen bagriacik » 24 Mar 2019, 15:35

KingNothing yazdı: 24 Mar 2019, 11:06
gokhanyanki yazdı: 24 Mar 2019, 10:28 çok iyi şeyler duydum ender3 hakkında güle güle kullanın hayırlı olsun. fiyatı da iyiymiş.

Teşekkür ederim... Kurulumu kolay, ama bazı upgradeler gerektiriyor... Bed leveling olayı zahmetli biraz... Otomatik bed leveling eklemek lazım... Yatak üzerindeki mangetli plaka yapışma için iyi ama, yapılan şeyleri çıkarıp kazırlen kolay zarar görüyor... yerine 3-5mm cam/ayna kestirip onu kullanmak daha mantıklı gibi... Bir de Y eksenin taşıyan tekerler nedeni ile yatak biraz gevşek bir hareket yapıyordu... Önce tekerin kendisinden sandım değilmiş. sonra vidaları sıkıştırmayı denedim yine olmadı... Sonra tamamen söktüm yatak ve tekerleri vs... bir taraftaki tekerleri monte ettiğin standoff un köşeli olduğunu farkettim... bir taraf düz yuvarlak bir taraf köşeliydi... sıkıştırmaya yarayan birşey olduğunu tahmin ettim... Çıkarıp baktığımda ortasındaki deliğin tam ortadan verilmeyip bir kenara yakın yapıldığını gördüm... Dediğim gibi tekeri raya doğru sıkıştırmaya yarıyordu.... sonra tüm teker aksamlı yerlerin bir tarafında bunlardan olduğunu gördüm... Sıkıştırmaya yarayan güzel bir mekanizma yapmışlar ama bu ne kurulum klavuzunda yazıyor ne başka yerde... Tamamen sökmesem ben de fark edemezdim...

Demem odur ki, printer güzel... ama sadece bu değil bu ayardaki birçok printer bir macera bir çaba silsilesi... gelir gelmez kutudan çıktığı gibi harika baskılar alamayabilirsiniz, hele ki ilk 3D printeriniz ise ve deneyiminiz yok ise... Kontrol etmeniz, düzeltmeniz (trouble shooting / tweaking) çok şey var... Bir sorun yaşıyorsanız bu printerdan kaynaklanabilir, modelin kendisinden kaynaklanabilir, modeli slice ettiğiniz slicer programının ayarlarından olabilir (onlarca slicer var, hangisini kullansam bilemiyorsunuz. birinin slice ettiği çalışmazken diğerinden aldığınız çalışıyo vs)

Kısacası yeterli sabır/şevk/araştırmacı ruh sizde yoksa hiç bulaşmayın 😎
Merhaba, burası konusu değil ama geçmişken söylemek istedim. 5 aydan fazla süredir ender 3 kullanıyorum. Kuruluma tam geçmediyseniz örnek bir video atabilirim. Troubleshooting ile ilgili bir pdf mevcut. Amerikalı bir kullanıcı tarafından hazırlanmış ve oldukça iyi. Mail adresinizi iletirseniz size göndermek isterim. Ayrıca tabla bir çok kullanıcının ortak sorunu. Benim de aynı şekilde iç bükey olarak geldi. Fakat bu sorunu ayna ile çözdüm. Elimden geldiğince yardımcı olmak isterim. Selamlar.
Martian 215 Freestyle build / Taranis Q X7 / Xiaomi FIMI X8 SE

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 24 Mar 2019, 19:46

Polish yazdı: 24 Mar 2019, 13:40 Selamlar, bangood expres kargo ile ilgili bilgisi olan varmı acaba? Gönderi süresi 5-8 gün yazıyor. Fakat ups/dhl/tnt gibi uluslararası özel kargo firması seçenekleri var. Uzun zaman önce fedex ile ürün almıştım. Gümrüğe takıldı diye telefon açmışlardı. Bir hafta evrak dolaştırmış, bi dünya para harcamıştım. Astarı yüzünü geçmişti, eziyeti de cabası. O gün bu gündür yurtdışı alımda özel kargo kullanmıyorum. Lakin şimdi alacağım parça acil lazım. Gümrüğe takılma ihtimali yüksek, yaklaşık 150 dolar. Expres kargo kullanan yada tecrübesi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
Türkiyeye DHL ile geliyor genelde... ve gümrüğe takılıyor %90

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 24 Mar 2019, 19:51

bagriacik yazdı: 24 Mar 2019, 15:35 Merhaba, burası konusu değil ama geçmişken söylemek istedim. 5 aydan fazla süredir ender 3 kullanıyorum. Kuruluma tam geçmediyseniz örnek bir video atabilirim. Troubleshooting ile ilgili bir pdf mevcut. Amerikalı bir kullanıcı tarafından hazırlanmış ve oldukça iyi. Mail adresinizi iletirseniz size göndermek isterim. Ayrıca tabla bir çok kullanıcının ortak sorunu. Benim de aynı şekilde iç bükey olarak geldi. Fakat bu sorunu ayna ile çözdüm. Elimden geldiğince yardımcı olmak isterim. Selamlar.

Ben de bir 4mm cam kestirerek çözdüm o olayı...
Ama yine de BL Touch sensör takacağım ilk fırsatta... Kurulumu yapalı çok oldu, fotoğraflar eski foto... Beklerken bayağı video izlemeye fırsatım olmuştu ürün 45 günde geldiği için 😂😂... Ama yine fazla bilgiden zarar gelmez... Gönderirseniz evinirim...

kingnothingfpv@gmail.com

Kullanıcı avatarı
bagriacik

Mesaj gönderen bagriacik » 24 Mar 2019, 21:51

KingNothing yazdı: 24 Mar 2019, 19:51
bagriacik yazdı: 24 Mar 2019, 15:35 Merhaba, burası konusu değil ama geçmişken söylemek istedim. 5 aydan fazla süredir ender 3 kullanıyorum. Kuruluma tam geçmediyseniz örnek bir video atabilirim. Troubleshooting ile ilgili bir pdf mevcut. Amerikalı bir kullanıcı tarafından hazırlanmış ve oldukça iyi. Mail adresinizi iletirseniz size göndermek isterim. Ayrıca tabla bir çok kullanıcının ortak sorunu. Benim de aynı şekilde iç bükey olarak geldi. Fakat bu sorunu ayna ile çözdüm. Elimden geldiğince yardımcı olmak isterim. Selamlar.

Ben de bir 4mm cam kestirerek çözdüm o olayı...
Ama yine de BL Touch sensör takacağım ilk fırsatta... Kurulumu yapalı çok oldu, fotoğraflar eski foto... Beklerken bayağı video izlemeye fırsatım olmuştu ürün 45 günde geldiği için 😂😂... Ama yine fazla bilgiden zarar gelmez... Gönderirseniz evinirim...

kingnothingfpv@gmail.com
Maili gönderdim :) cam güzel bir seçim olmuş, yapışma sorunu yaşarsanız ayna da deneyebilirsiniz zira ben cam ile iyi sonuçlar alamadım :)

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 24 Mar 2019, 22:22

Aynanın arka tarafını mı kullanıyorsunuz?
Ben camın üzerine gerekirse kağıt yapışkan yapıştırmayı düşünüyorum... Bu orjinal flex tabakadan iyidir her halükarda :)
Bir de heat bed'i ben ayarlı değil de sabit hale getirmek istiyorum... Zırt pırt ayar bozuluyo her halükarda... Vida ve standoff ile sabitleyeceğim. BL Touch ile de level olayını çözerim

Kullanıcı avatarı
bagriacik

Mesaj gönderen bagriacik » 24 Mar 2019, 22:28

KingNothing yazdı: 24 Mar 2019, 22:22 Aynanın arka tarafını mı kullanıyorsunuz?
Ben camın üzerine gerekirse kağıt yapışkan yapıştırmayı düşünüyorum... Bu orjinal flex tabakadan iyidir her halükarda :)
Bir de heat bed'i ben ayarlı değil de sabit hale getirmek istiyorum... Zırt pırt ayar bozuluyo her halükarda... Vida ve standoff ile sabitleyeceğim. BL Touch ile de level olayını çözerim
Ben yansıtan tarafını kullanıyorum, ayna seçmemdeki sebeplerden biri. Görüntüyü daha iyi yansıtması için cama ziyade daha iyi üretilmesi gerektiği, bu sebepten kalınlığının daha düzgün ve sorunsuz olacağı ile ilgili bir duyum almamdı. Saç spreyi ve kağıt bant arada olan çözümlerimden :D Bltouch guzel bir çözüm fakat ondan daha önce yayları değiştirmenizi tavsiye ederim. %90 daha cok fark ediyor. En son 2 hafta önce ayarlamasını yaptım 7-8 baskı aldım ve hala ayarla oynamama gerek olmuyor. Bahsettiğim yaylar bunlar;
https://www.banggood.com/Creality-3D-82 ... mds=search

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 25 Mar 2019, 08:26

bagriacik yazdı: 24 Mar 2019, 22:28
Ben yansıtan tarafını kullanıyorum, ayna seçmemdeki sebeplerden biri. Görüntüyü daha iyi yansıtması için cama ziyade daha iyi üretilmesi gerektiği, bu sebepten kalınlığının daha düzgün ve sorunsuz olacağı ile ilgili bir duyum almamdı. Saç spreyi ve kağıt bant arada olan çözümlerimden :D Bltouch guzel bir çözüm fakat ondan daha önce yayları değiştirmenizi tavsiye ederim. %90 daha cok fark ediyor. En son 2 hafta önce ayarlamasını yaptım 7-8 baskı aldım ve hala ayarla oynamama gerek olmuyor. Bahsettiğim yaylar bunlar;
fotoğraftaki yaylar kullanılmış gibi görüntüsü var... Bir de lacivert olanları vardı sanırım... sipariş edeceğim ben de...

Kullanıcı avatarı
bagriacik

Mesaj gönderen bagriacik » 25 Mar 2019, 10:32

KingNothing yazdı: 25 Mar 2019, 08:26
bagriacik yazdı: 24 Mar 2019, 22:28
fotoğraftaki yaylar kullanılmış gibi görüntüsü var... Bir de lacivert olanları vardı sanırım... sipariş edeceğim ben de...
Ha ben aliexpressten almıştım, BG de bir tek bunu görebildim evet fotoğrafta iyi durmuyorlar.

Kullanıcı avatarı
armagan
Ad Soyad: armagan kara

Mesaj gönderen armagan » 25 Mar 2019, 14:08

arkadaşlar topsky 1 s gözlük 35 TL ya PTT kargo getirdi fotoğraf lar altta ,ürüne 25 $ yazmışlar
Dosya ekleri
IMG_20190325_140136.jpg
IMG_20190325_140103.jpg

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 25 Mar 2019, 14:24

Arkadaşlar urun gümrüge girmişti eve gelen yazıda istenen evrakları yolladım bugün böyle olmuş neden sadece 5,2 gümrüğe sunma çıktı acaba ? Yani urun 518 TL lik bir ürün sadece sunum çıkmış daha sonra mı alacaklar ucreti
Dosya ekleri
Screenshot_2019-03-25-14-21-08-036_com.android.chrome.png
Screenshot_2019-03-25-14-21-21-130_com.android.chrome.png
En son Gandalf tarafından 25 Mar 2019, 14:32 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 25 Mar 2019, 14:32

GÜmrüğe sunum ücreti o sanırım... Gümrük ücreti çıkmamış... Başta şüphelendiklerinden olsa gerek... Sunmuşken gümrüğe mecburen almak zorunda kalmışlardır... Senin sunduğun belgeler ile gümrük vergisi çıkmayacağına karar verilmiştir...

"Benim eyyorlamam bu gadar" :))

Resim

https://eksisozluk.com/eyyorlamam-bu-kadar--2255331

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 25 Mar 2019, 14:45

Yada bana acidilar yazık ilk dronu daha malzeme alacak parası gitmesin dediler :d

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 27 Mar 2019, 12:22

KingNothing yazdı: 20 Mar 2019, 17:44 Motor kabloları nasıl? Silikon mu? Ben de o motorlardan sipariş ettim... Kendime ayrı bir 4 inch yapacağım... Ama sipariş ettikten sonra motor kablolarının silikon olmadığını okudum bir yerde... Moralim bozuldu açıkçası...

Resim
Benim motorlar gelince kablolar cidden rahatsız etti... Kabloları motor içindeki sarım kablolarını hiç kesmeden devam ettirmişler, en ucunu lehimleyip dıştaki izolasyonu eriterek uç yapmışlar... dışına da kalitesiz silikon olmayan izolasyon geçirmişler

Gelir gelmez canımı sıktı kalitesizliği... kabloyu motora çok yakın yerden kesip, orada da izolasyonu eriterek uç yaptım ve kaliteli silikon kabloya lehimledim... her birine ayrı makaron geçirip daha sonra üçünü birden makaron ile sabitledim...

Çiçek gibi oldu... Başta olması gereken buydu zaten 😎😎
Dosya ekleri
AC65ED77-CCE9-48D1-8024-01DCA4522E0C.jpeg

Kullanıcı avatarı
Sadık
Ad Soyad: Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 27 Mar 2019, 12:31

Can sıkıcıymış gerçekten. Maliyeti düşürme taktikleri işte...
Biliyorum. Oruçlu doğar insan, ölümün iftar sofrasına...

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 27 Mar 2019, 17:42

Çiçek gibi oldular şimdi...
ayrı ayrı esc bağlayacaktım...
uzun kablo takmışken tekrar kesmeye kıyamadım... Yine 4 in 1 yapacağım sanırım
Dosya ekleri
BF63C690-B8FF-424A-9349-66E100989241.jpeg

Kullanıcı avatarı
armagan
Ad Soyad: armagan kara

Mesaj gönderen armagan » 27 Mar 2019, 17:49

@KingNothing elinize sağlık ,iş bilenin !

“Alışveriş Fırsatları” sayfasına dön