UKİM e ne oluyor :D

RC araç parçaları ve RC araçlar için alışveriş fırsatları
fast0106
Ad Soyad: fastt

UKİM e ne oluyor :D

Mesaj gönderen fast0106 » 29 Eyl 2018, 09:53

Arkadaşlar bu ara UKİM e takılmadan ürün geçiren oldu mu? Küçüçük kutular bile takılmaya başladı artık sebebi nedir bunun

Kullanıcı avatarı
Boga67
Ad Soyad: Önder Urg

Re: UKİM e ne oluyor :D

Mesaj gönderen Boga67 » 29 Eyl 2018, 11:45

:)))
Posta kanununa göre 30$ üzerinde her şey vergiye tabidir. hemde %20ni devlete ödemelisin . :((. Halk üzerinden tasarruf yapıyor :))
DJI-Phantom2 & Eachine QX105 Mini
RealccX214 KK20Minitower
Zmr250Gps
Trex500-Trex450- (satılık helikopterler)
SATILIK Drone parçaları
BN 880. Noxef4 deluxe
3"&5" drone setleri gps motor vS.

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali
Ad Soyad: ALİ UZUNALİOĞLU

Mesaj gönderen Aliuzunali » 29 Eyl 2018, 11:57

Anladığım kadarıyla eskiden fazla dikkat edilmeyip kutunun üzerindeki fiyat üzerinden vergi değerlendirilirken, şimdi fiyat hususunda şüphelenilen kutular vergisini alabilmek için gerçek fiyatını öğrenmek için ukimde tutuluyor. Vergi ödeme kısmında tamam ödeyelim de işi zorlaşlırmadan olsun. Ukime gelmen lazım derlerse herseferinde uğraşılmaz bu işle.
Frysky Taranis x9d plus. BLAZER chesna uçak
Eachine zagi uçan kanat. KINGKONG 130 Drone
145mm Drone. 150mm gps dron
Walkera super cp mini heli. Eachine EV800

Kullanıcı avatarı
akadirg
Ad Soyad: a.kadir gürdal

Mesaj gönderen akadirg » 29 Eyl 2018, 12:27

ukim bir yazı gönderiyor değerini tespit edemedik ödeme dekontunu veya faturasını kimlik fotokopisi ile mail atın diye mail atıyorsunuz vergisini hesaplayıp adresinize gönderiyorsunuz posta memuruna vergisini ödüyorsunuz. eğer belgeleri ulaştırmazsanız en yakın ptt şubesine gümrük servisi olan gönderiyor siz oraya gidip belgeleri ibraz edip alıyorsunuz.
en son geçen hafta ev800d gözlüğu bu şekilde aldım belgeleri mail attım hesaplayıp gönderdiler. çok uzun zaman önce aldığım bir cihazda ukimin yazısı elime ulaşmadığı için belgeleri mail yoluyla göndermemiştim paketi Adana pim e göndermişler(Osmaniyede yim) oraya gidip belgeleri teslim edip vergisini ödedim ve almıştım

fast0106
Ad Soyad: fastt

Mesaj gönderen fast0106 » 29 Eyl 2018, 12:36

SOrun şu ki değeri 22€ altında olanlar bile tutuluyor. belge gönderiyorum vergi yazmıyorlar ama bu sefer de gümrüğe sunulma ücreti diye 5.1tl istiyorlar :D tasarruf harbi bizim üzerimize oluyor. Hem zaman kaybı hem para kaybı

soloturk44
Ad Soyad: .

Mesaj gönderen soloturk44 » 29 Eyl 2018, 14:39

..
En son soloturk44 tarafından 01 Ara 2018, 20:59 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 29 Eyl 2018, 17:43

Çok iyi çok iyi... Aynen böyle devam etsinler. Biz de yurtiçindeki X3 fiyatlardan alamayalım, bütün teknolojiden herşeyden mahrum kalalım. Sonra bizden verim almaya çalışsınlar. Halkı cahilleştirmeye devam. Hep böyle devam...
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 01 Eki 2018, 01:07

Sesli düşünüyorum... Ekonomi kötü gidiyor. Devlet alabildiği her yerden para almaya çalışıyor... Sonra biraz daha düşünüyorum. Son kullanıcının yurtdışından getirttiği ürünlerden alınamayan vergileri alarak ekonomiye yarar sağlamak olanaksız. O zaman diyorum devletin derdi son kullanıcı değil. N11, gittigidiyor gibi yerlerde mağaza açıp aliexpress'ten getirttiği ürünlerin fiyatını üçle çarpıp satanlanlarla mücadele ediyor. E ama bunun yolu da bu değil ki. Bas n11'e cezayı. Faturasız ürün satılmasına imkan veriyorsun de. 1000 satıcının 10'una ceza kessen öbürleri altına sıçar. Sadece küçücük Kırşehir'de kamu ihalelerini 1 sene denetlese çok daha fazla katkı sağlanır ekonomiye... Çok saçma düşünüyorum. Devlet ithalatı bir şekilde azaltıp yurtiçi üretimi teşvik etmek istiyor heralde. Evet bu daha mantıklı gibi... Yok, olmadı. Bunun yolu da bu değil. Ben üreteyim mesela. Ama memur olursam daha rahat olurum. Üretmeye kalkarsam sürünürüm. Kpss'ye hazırlanıp öğretmen olsam daha mantıklı. Neyse ben şu f330'u bitireyim bi.
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 01 Eki 2018, 06:26

Bir sebeple; sadece büyükler üretsin, kobiler ve girişimciler kapatsın biryerlerde üzerlerinden kelle başı garanti vergi alınabileceği sigortalı bir işe girsin, kimse münferit bişey üretmesin ve hatta üretmeyi de öğrenmesin gibi bir yol izleniyor ülke genelinde. Ama o sebep ne hiç bir şekilde bulamıyorum ben de.

Halbuki sadece bu hobi üzerinden gidersek;
Savaş drone'ları ve savunma sanayine güzel meblalar harcanıyor. İnsanlar ve firmalar teşvik edilse. BG ve AE gibi siteler ile anlaşmalar yapılsa. Bu ürünleri getirip satmak isteyen firmalara kolaylıklar, teşvikler verilse. İnsanların merakı artsa, bilgisi artsa, becerisi artsa fena olmaz mı. Bugün başlasalar, en azından 2 sene sonraki technofest'te f4 omnibus, gemfam pervaneler ve betaflight ile yapıp teknoloji harikasıymış gibi gösterdikleri cihazlar yerine belki de kendi yazılımını ve motorunu geliştirmiş harika işler görebiliriz. Ama imkan tanınmıyor. Daha bu teknoloji ile tanışma fırsatı bile verilmiyor. Şurada basit bir yarış drone'u yapabilen 300 kişi bile değiliz. Nasıl, neyi üreteceğiz...

Anlamak çok güç... Neden herşey bu kadar zor, bu kadar köstek. Pil bile tedarik edemiyoruz. Ülkenin gençleri bilmezse, öğrenemezse, kapalı kapılar ardındaki birileri mi yapacak.

Bu ülkeye çinden motorsiklet sokulmasına izin verdiler bir dönem. Karşı çıkanlar da oldu. Başta honda, suzuki ve kawasaki gibi firmalar istemedi. Kalitesiz çin ürünü motosikletleri çok kötülediler. Ama o günlerden 10 sene sonra pek çok kişinin sahip olabildiği bu ucuz ve dandik motorsikletler sayesinde ülkede bir motorsiklet kültürü ve beraberinde koca bir motorsiklet pazarı oluştu Bu dev firmalar, o günlerde yılda 500 adet satarken bugün 50.000 adet sattıklarını görünce acaba ne düşünürler bu günlerde. İnsanlar kullandı, keyif aldı, kazandı, kazandırdı ve tabiki öğrendi.

Benim mantığım aslında bu kadar basit olduğunu söylüyor. Önünü aç, teşvik et, eğit, öğret, sonra meyveleri toplama zamanını bekle. Ama bizde işler tersine. Ya da biz çok yanlış düşünüyoruz ne bileyim ben..

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali
Ad Soyad: ALİ UZUNALİOĞLU

Mesaj gönderen Aliuzunali » 01 Eki 2018, 07:20

Aslında bir şeyler yapılmaya çalışılıyor. Sanırım biz Türkler de sorun var. Tembeliz ve riske girmeyi sevmiyoruz ve Türkiye de üretim yapmak çine göre pahalı. Teknofestte birkaç firmayla konuştum. Özellikle servo motor üreticisiyle ve jet motor üreticisi kale gurubuyla. Füzeler için kanat servosu tasarlayıp yapmışlar ve üretiyorlar. Sadece krom vida, somun ve dişliler hassas olduğu için dşarıdan getiriliyor. Onlarıda yapacak kişiler demir döküm atölyeleridir. Hassas işler. Bunlar ambargo konunca üretime geçilmiş. Dron motoru üretilecekse bu fürmalar rahat üretir ama fiyat hususunda çinden ucuz olmayacağını söylediler. Bu yüzden yine çinden almaktan başka çare kalmıyor. Şimdilik sadece silah sanayisi için üretiyorlar. Ben de ülkem için birşey yapmak için kendi çapımda çok uğraşan bir insanım. Ama bu iş tek başına olmuyor. Tanıdığım iki tornacı ile birşey yapalım diye çok uğraştım. Ama hiçbirisi ortak olmaya yada bana destek olmaya yanaşmadı. Ne yaparsak yapalım çini geçemeyiz dediler. Bir icat bul onu yapalım dediler. İcat işi zor. Aklıma birşey gelmiyor ama ülkemizde yapılmayan birşeyi yapmak hep hayalimdir. Bu yüzden bir robot kol ile ara sıra uğraşıyorum. Onunda programını yazma işi var. Program yazma işi masa başı sadece o işi yapan birisinin anlayacağı iş. Ayrıntılı bir şekilde bu işi yapacak. Sonuçta bu işi hobi olmaktan ileriye götüremiyorum. Bu işi teknofestte tanıştığım bir kişiye teklif ettim oda bu işte kar yok, robot kolu tanınmış firmalardan alırlar, senden almazlar dedi. Satılmasada prototip olarak önümde dursun diye uğraşıyorum bakalım. İleride ne olacağı belli olmaz. Programcılık merakım olsa onuda yazardım ama yok. Kısacası biz Türk ler tembeliz. Bizden bir cacık çıkmaz. Çıkarsada bir ambargo yemeden çıkmaz. Yada dolar iyice yükselirse o zaman.
Frysky Taranis x9d plus. BLAZER chesna uçak
Eachine zagi uçan kanat. KINGKONG 130 Drone
145mm Drone. 150mm gps dron
Walkera super cp mini heli. Eachine EV800

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 01 Eki 2018, 13:49

Elinize sağlık hocam

bsivaslioglu
Ad Soyad: B.S.

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 01 Eki 2018, 17:15

bir iki kelam da ben edeyim banggood dan aldığım ve 35 gün bekledigim ürün ile ilgili en son gümrükten iade edildiği için iptal edildi şeklinde mail aldım bugün ukim ı aradım takip numarasını verdim böyle bir ürün bize kesinlikle ulasmadi ulaşsa idi yapılan işlem bilgisi ekranda yer alırdı dediler yani anlaşılan sitede sorun var 4 gündür en az 10 kere para iadesi için mail attım hiçbirine geri dönüş yapmadılar 80 dolar gume gitti diyebilirim benden tavsiye maddi olarak büyük çaplı alışverişler yapmayın en azından gitse de canınız yanmayacak kadar alın derim. saygılar...
Frsky Qxt-Xm+ Rx/Realacc X6R/Racestar Br2406s 2300Kv Fire Edition-30a V2 ESC/Matek F405-PDB/Eachine TX526/Runcam Micro Swift II-Xiaomi Yi/Beitian Bn-880 GPS/Tattu 3s 1800Mah 75c LiPo/Eachine RotG02.
HURDATRON/FUTABA T10CHP TX-R167FS RX.

soloturk44
Ad Soyad: .

Mesaj gönderen soloturk44 » 01 Eki 2018, 17:28

..
En son soloturk44 tarafından 01 Ara 2018, 20:59 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

bsivaslioglu

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 01 Eki 2018, 18:36

soloturk44 yazdı: 01 Eki 2018, 17:28 Bu tarz durumlarda kaybolma vs. nakliye sigortasının faydası olmuyor mu ?Benim kaybolmadı fakat ürün sıkıntılı bile çıksa video ile bildirip tekrardan ücretsiz gönderim alabiliyorum galiba bu da sigorta sayesinde.
benim satın aldığım ürün de sigortalı idi ama burada sorun başka.
kimse neden böyle olduğunu bilmiyor canlı sayfa başka c.service başka bir şey söylüyor hatta dün söylediklerini bugün değiştiriyorlar kısaca muallak bir durum var ortada bakın en başından sıralıyorum

ürünü 25 ağustosta satın aldım 28 inde çinden çıkış yaptı o gün bu gündür takip sayfasında bir değişiklik yok ben de 30 iş günü doluyor diye bir yazıp sorayim dedim cevap olarak alışverişiniz iptal olmuş dediler neden diye sordum cvp yok ne zaman diyorum cvp yok sonra 14 eylül de iptal olmuş diye mail attılar tekrar yazdım neden iptal olmuş diye siz iptal talep etmişsiniz biz de iptal etmişiz dediler peki dedim o zaman şu an kargoda olan bir alisverisime ait numara gönderdim bunu iptal edin dedim cvp olarak bu ürün kargoda olduğu için iptal mümkün değildir dediler yani nasıl oluyor da o zaman benim diğer siparişim iptal oluyor diye mail atinca bu kez de ülkeye ulaşmış gümrük geri göndermiş o yüzden iptal olmuş diye mail attılar ben de bugün ukim ı aradım bu da yalan ürün turkiyeye hiç gelmedi ne söylüyorlarsa yalan dolan bu yaptığım yazışmaların tamamında ücret iadesi istedim herşeye cvp var ama ücret konusuna yok kısaca banggood paranın üzerine yattı başka bir açıklaması varsa onu bilmiyorum.
Frsky Qxt-Xm+ Rx/Realacc X6R/Racestar Br2406s 2300Kv Fire Edition-30a V2 ESC/Matek F405-PDB/Eachine TX526/Runcam Micro Swift II-Xiaomi Yi/Beitian Bn-880 GPS/Tattu 3s 1800Mah 75c LiPo/Eachine RotG02.

Kullanıcı avatarı
Sadık
Ad Soyad: Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 04 Eki 2018, 23:24

Son 15 gün içinde LİPO pil alan oldu mu arkadaşlar? Sipariş eden değil, 15 gün içinde paketi gümrükten geçip eline ulaşan...
Biliyorum. Oruçlu doğar insan, ölümün iftar sofrasına...

bsivaslioglu

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 04 Eki 2018, 23:48

Sadik yazdı: 04 Eki 2018, 23:24 Son 15 gün içinde LİPO pil alan oldu mu arkadaşlar? Sipariş eden değil, 15 gün içinde paketi gümrükten geçip eline ulaşan...
pil değil ama ben 45 gündür hiçbirşey alamadım akıbetleri de belirsiz 40 gün önce havalanan uçaklar hala havada ne zaman yere inerlerse o zaman ukimin durumunu anlarim 🤔

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 05 Eki 2018, 02:37

Son 45 gün içinde 7-8 paket aldım. Tek sorun, hemen hepsinin bir anda kapıma gelmiş olması. Bence de bir sorun var ama nerede bilemiyorum.

Kullanıcı avatarı
akadirg
Ad Soyad: a.kadir gürdal

Mesaj gönderen akadirg » 05 Eki 2018, 10:03

sanırım takipsizleri ptt bir kenara atıyor daha sonra toplayıp gönderiyor bana bu şekilde ayrı zamanlarda verdiğim paketlerin aynı anda gelmesi epeyi oldu. hatta banggod ve aliexpresten olan paketlerde bu şekilde toplanıp geldi. ae den yaklaşık 60 gün olan ve elime ulaşmayan ürünler var bunun haricinde tek hücreli lipo siparişi vermiştim iki adet ayrı pakette ae den 15 gün içinde elime ulaştı(iki gün önce) paketin üzerinede kocaman yazmışlar lipo battary diye şaşırdım, sanki lipoların gümrükten geçmesinde bir sıkıntı yok gümrüğe kadar ulaştırmada sıkıntı var. yada bizimki ufacık bir şey diye dikkate almadılar

Kullanıcı avatarı
Sadık
Ad Soyad: Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 05 Eki 2018, 11:07

elmoblatch yazdı: 05 Eki 2018, 02:37 Son 45 gün içinde 7-8 paket aldım. Tek sorun, hemen hepsinin bir anda kapıma gelmiş olması. Bence de bir sorun var ama nerede bilemiyorum.
Bütün quad parçalarını 5 güne yayarak sipariş etmiştim. 15-16 paket. Bunların 6 tanesi birer gün arayla geldi. Sonra 8 paket birbirine zımbalanmış şekilde topluca geldi. Çok şaşırttı 😁 şuanda da turkey direct mail ile verdiğim 5 sipariş var. Bunları çok merak ediyorum. Bunların meblağı biraz yüksek. Korkuyorum 😂
Biliyorum. Oruçlu doğar insan, ölümün iftar sofrasına...

Kullanıcı avatarı
ElektronikSeven59
Ad Soyad: Yavuz BALIK

Mesaj gönderen ElektronikSeven59 » 05 Eki 2018, 20:11

Benim de ukim e kargom girdi 2 adet lipo batarya normalde şimdiye kadar gelmiş olması gerekiyordu ukim i ilk kez görüyorum kargo takip ekranında hayır olsun inşallah.
Tehlikeli Oyuncaklar...

“Alışveriş Fırsatları” sayfasına dön