Dji kamerası vs 5.8ghz sistem

Kullanıcı avatarı
Serdarr
Ad Soyad: Serdar uslan

Dji kamerası vs 5.8ghz sistem

Mesaj gönderen Serdarr » 07 May 2019, 20:50

Selamlar sevgiler herkese 👋🏻👋🏻
Şimdi arkadaşlar burda çoğumuz kendi topladığımız 5.8ghz sistemlerle uçuyoruz.
Son zamanlarda dji spark modeline göz koymuş durumdayım ama aklımda deli sorular oluştu yine 😅
Forumda dji kullanan arkadaşlar var mıdır acaba dji görüntü aktarımlarında gecikme çok mu fazla oluyor?
Sparkı genel olarak yukarılarda uçup sakin görüntüler almak için kullanmayı düşünüyorum ama icabı halinde acro tarzı bir moda alıp bizim racerlar gibi kullanma imkanı da sunar mı acaba? Kameralarında 5.8ghz ye göre daha fazla gecikme olduğunu duydum sanki var mı bir tecrübesi olan?
Uçuşa devam 😬😬

__isimsiz__

Re: Dji kamerası vs 5.8ghz sistem

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 07 May 2019, 21:34

Sunmaz.

Kullanıcı avatarı
Serdarr

Mesaj gönderen Serdarr » 07 May 2019, 21:51

KingNothing yazdı: 07 May 2019, 21:34Sunmaz.
Sebeb? 😅
Uçuşa devam 😬😬

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 07 May 2019, 22:12

Mesela sen bir Bugatti Chiron’a $3.000.000 verdin diye suda gitmesini beklemezsin değil mi... Çünkü o karada, fabrikada hazırlandığı amaca uygun olarak kullanılabilir... Yapıları, üretimi, yazılımı itibari ile DJI drone’lar da freestyle quadlar gibi kullanılamaz... Spor modu var sadece, onda da hızlı gidiyor sadece... Freestyle quad ile yaptığın akrobatik uçuşu yapamazsın... Bir videoda mavic’e takla attıran görmüştüm ama ona da freestyle uçuş denemez... Olduğu yerde takla atma denir... Amaç oysa taklacı güvercin almak daha mantıklı

Kullanıcı avatarı
Serdarr

Mesaj gönderen Serdarr » 07 May 2019, 22:26

KingNothing yazdı: 07 May 2019, 22:12 Mesela sen bir Bugatti Chiron’a $3.000.000 verdin diye suda gitmesini beklemezsin değil mi... Çünkü o karada, fabrikada hazırlandığı amaca uygun olarak kullanılabilir... Yapıları, üretimi, yazılımı itibari ile DJI drone’lar da freestyle quadlar gibi kullanılamaz... Spor modu var sadece, onda da hızlı gidiyor sadece... Freestyle quad ile yaptığın akrobatik uçuşu yapamazsın... Bir videoda mavic’e takla attıran görmüştüm ama ona da freestyle uçuş denemez... Olduğu yerde takla atma denir... Amaç oysa taklacı güvercin almak daha mantıklı

Amacım burda sparka freestyl yaptırmak değil o kadar para verdiğim bi aleti takla attırmaya hiç niyetlenmem zaten 😂 Taklamı kendi quadımda atarım o sıkıntı değil. Öğrenmeye çalıştığım şey kameradaki gecikme.
Agresif uçuşlar sert dönüşler yapıldığında kameradaki gecikme çok mu fazla acaba diye soruyorum hocam.
Uçuşa devam 😬😬

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 07 May 2019, 22:29

250 ms desek 100km hızla giderken 8metre

“FPV Kameralar” sayfasına dön