Vtx cam sorunu

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Re: Vtx cam sorunu

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 23 Haz 2019, 15:58

luckystrike yazdı: 23 Haz 2019, 15:37
GoldWing yazdı: 23 Haz 2019, 13:52 önceki bir dcde, g kısmına kameranın sinyali, cam padine de ground lehimleniyordur zor bulmuştum,
Öyle bir deneme yapmadım yaparsam fc ye zarar vereceğim gibi geliyor korkuyorum denesem mi acaba?
öyle birşey yapma hocam pinler belli zaten neden öyle bişey yapıyorsun. aman diyim :)

boot düğmesine basılı tutarak kartını pc ye bağla betaflight firmware flasher sekmesini aç. sağ üstte com yazan yerde bu sefer dfu yazacak dfu yazısını gördüğünde firmware yüklemeye hazırsın. matek f405 işaretle resimdeki gibi 3.5.7yi seç full chip erase işaretle alttan load firmware online tıkla firmware çeksin. daha flash frmwareye basarak yazılımı flashla.

dfu modu göremezsen kart bilgisayara bağlıyken aşağıdaki programı çalıştır driver yükleyecek. bitince dfu moda geçmiş mi kontrol et. göremiyorsan çıkar tekrar boot düğmesine basılı tutarken bilgisayara tak bu sefer göreceksin daha sonra firmere yükleme işlemine devam edebilirsin.

https://impulserc.blob.core.windows.net ... _Fixer.exe

ayrıca vtxe 12v bağla linear regulatör var tertemiz bir çıkış verir cam gibi olur görüntün. direk pil işi sakat voltaj 25voltları bile geçiyor quad ani bir full gaz vermeden sonra tekrar gazı kısarak motorları yavaşlatırken. sen işini garantiye al 12v da bağlasan 16 v da bağlasan 5w çekiyorsa gene 5w çeker birinde 0.41amper çeker birinde 0.31amper çeker değişen bişey olmaz.

luckystrike

Mesaj gönderen luckystrike » 23 Haz 2019, 16:49

gokhanyanki yazdı: 23 Haz 2019, 15:58
luckystrike yazdı: 23 Haz 2019, 15:37
GoldWing yazdı: 23 Haz 2019, 13:52 önceki bir dcde, g kısmına kameranın sinyali, cam padine de ground lehimleniyordur zor bulmuştum,
Öyle bir deneme yapmadım yaparsam fc ye zarar vereceğim gibi geliyor korkuyorum denesem mi acaba?
öyle birşey yapma hocam pinler belli zaten neden öyle bişey yapıyorsun. aman diyim :)

boot düğmesine basılı tutarak kartını pc ye bağla betaflight firmware flasher sekmesini aç. sağ üstte com yazan yerde bu sefer dfu yazacak dfu yazısını gördüğünde firmware yüklemeye hazırsın. matek f405 işaretle resimdeki gibi 3.5.7yi seç full chip erase işaretle alttan load firmware online tıkla firmware çeksin. daha flash frmwareye basarak yazılımı flashla.

dfu modu göremezsen kart bilgisayara bağlıyken aşağıdaki programı çalıştır driver yükleyecek. bitince dfu moda geçmiş mi kontrol et. göremiyorsan çıkar tekrar boot düğmesine basılı tutarken bilgisayara tak bu sefer göreceksin daha sonra firmere yükleme işlemine devam edebilirsin.

https://impulserc.blob.core.windows.net ... _Fixer.exe

ayrıca vtxe 12v bağla linear regulatör var tertemiz bir çıkış verir cam gibi olur görüntün. direk pil işi sakat voltaj 25voltları bile geçiyor quad ani bir full gaz vermeden sonra tekrar gazı kısarak motorları yavaşlatırken. sen işini garantiye al 12v da bağlasan 16 v da bağlasan 5w çekiyorsa gene 5w çeker birinde 0.41amper çeker birinde 0.31amper çeker değişen bişey olmaz.
gökhan hocam yazılımı güncelledim vericiyi pdb 12v a bagladım ama kamera yine aynı siyah ekran osd yazıları geliyor ama kamera görüntüsü gelmiyor bir türlü başka ne yapabilirz?

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 23 Haz 2019, 17:16

hiç elllemeden Kamerayı da destekliyorsa 12v padina bağla bir daha dene. Başka yapacak bişey kalmamis. Bizim bilmediğimiz bir hata yapmiyorsan osd çipi arızalı olabilir yollar kopuk olabilir. Aklıma başka bişey gelmiyor.

luckystrike

Mesaj gönderen luckystrike » 23 Haz 2019, 18:02

gokhanyanki yazdı: 23 Haz 2019, 17:16 hiç elllemeden Kamerayı da destekliyorsa 12v padina bağla bir daha dene. Başka yapacak bişey kalmamis. Bizim bilmediğimiz bir hata yapmiyorsan osd çipi arızalı olabilir yollar kopuk olabilir. Aklıma başka bişey gelmiyor.
hocam çok ama çok teşekkür ederim kamerayı 12v a bağlayınca görüntü ve osd verileri geldi :D
yalnız pdb üzerindeki 12v çıkışı 1 tane var video vericisini oradan çıkartıp pile direk bağlamak zorunda kaldım vericiyi güvenli olması için nasıl bağlamalıyım bir apart almam gerekiyor sanırım sabit çıkış veren. yinede çok teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 24 Haz 2019, 00:29

rica ederim. kamera 5v ile çalışabiliyor ama fc üzerindeki güç yeterli gelmiyordu büyük ihtimal. çünkü büyük olasılıkla 5v altına düşüyor matek fc padlerinde bu voltaj. normalde kamerayı da 12v çıkısna bağla derdim ama 12v çıkışının fazla bir kapasitesi yok. o yüzden vtx 12v ta kalsın ama kamerayı bir de direk pdb üzerindeki 5v çıkışa bağlamayı deneyebilirsin. ya da vtx i önceki yaptığın gibi lipo girişine kamerayı da 12v çıkışına bağlayabilirsin. vtx i lipodan beslersen lipo girişine bir kapasitör eklemeyi unutma. 35v ya da 25v 1000uf yeterlidir. kırımsız uçuşlar.

“FPV Kameralar” sayfasına dön