Sıcaklık Sorunu

emrepehlivn
Ad Soyad: Fatih Emre Pehlivan
İletişim:

Sıcaklık Sorunu

Mesaj gönderen emrepehlivn » 13 Tem 2019, 18:06

Merhaba arkadaşlar elimde süper s f3 osd ve eachine tx02 model kamera var bu kameraya kartın üzerindeki çıkıştan çıkış alınca kamera çok ısınıyor aşırı ısıdan dolayı herhangi bir sorun olurmu ben gene de küçük aliminyum soğutucudan ekledım kartın üstüne ama onla beraber çok ısınıyor nasıl yaparız yanlış bir bağlantı mı yapıyorum cevap için teşekkürler

emrepehlivn
İletişim:

Re: Sıcaklık Sorunu

Mesaj gönderen emrepehlivn » 15 Tem 2019, 00:01

Yokmudur bir fikir sahibi

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 15 Tem 2019, 00:22

emrepehlivn yazdı: 13 Tem 2019, 18:06 Merhaba arkadaşlar elimde süper s f3 osd ve eachine tx02 model kamera var bu kameraya kartın üzerindeki çıkıştan çıkış alınca kamera çok ısınıyor aşırı ısıdan dolayı herhangi bir sorun olurmu ben gene de küçük aliminyum soğutucudan ekledım kartın üstüne ama onla beraber çok ısınıyor nasıl yaparız yanlış bir bağlantı mı yapıyorum cevap için teşekkürler
Mesajinizi simdi gordum. Sizin isinan parca kamera degil, kamerayla tumlesik olan goruntu vericisi. Bu da gayet1 normal. Bunun kameraya zarar vermesini engelleyecek birinci yontem, bu sekilde birlesik kamera+vtx kullanmamak. Ama madem sizde var isi emici iyi bir fikir. Son olarak da yapabileceginiz, ucus disinda pil takili iken cok zaman gecirmemek. Cunku sizin vtxin cikis guc ayari yok, sabit 200mw. Eger dusuk seviyelere ayarlanabilir olsaydi, o zaman ucus oncesi veya masabasi testlerde dusuk cikisa ayarlayarak isinmayi azaltabilirdiniz.

Bir de son olarak, soyle bir kart devresi vtxlerin cikisini kesmek icin kullaniliyor, ancak bu sizin tx02de ise yarar mi bilmiyorum...

Ben 5 6 tane aldim, elime ulastiklari zaman kullanimi hakkinda video cekecegim.

LantianRC Tinys RealPit VTX Power Switch 5V-28V 1A for FPV Transmitter
[Coupon Code]: appstore1
[Original Price]: $3.08
[Price After Coupon]: $2.08
[Link]: https://m.banggood.com/custlink/vDKDIm2mE2

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 15 Tem 2019, 00:36

Hakan hocam söylemiş... VTX ısınıyor... Yapabileceğiniz en iyi şey, VTX’in soğumasına yardımcı olacak şekilde rüzgarın etrafından geçmesini sağlayacak biçimde konuşlandırmak... Ve pili taktıktan sonra çok fazla oyalanmadan uçuşa geçmek... Gerek hız nedeni ile oluşan rüzgarın gerek pervanelerin rüzgarının sayesinde ısısı düşer...

emrepehlivn
İletişim:

Mesaj gönderen emrepehlivn » 23 Tem 2019, 03:00

Anladım teşekkür ederim değerli cevaplarınız için

“FPV Kameralar” sayfasına dön