Dişleri yalama olmuş FPV kamera

Kullanıcı avatarı
bagriacik
Ad Soyad: Gökhan B

Dişleri yalama olmuş FPV kamera

Mesaj gönderen bagriacik » 12 Ağu 2019, 16:32

Selamlar, geçmiş kazamdan dolayı kameramın sağ ve solunda bulunan vida delikleri artık pek sağlam değil :lol:
Daha önce hep m6 üzeri dişlerde çözümlerim oldu fakat bu kadar küçük bir delikte ne yapacağımı bilemedim. Daha önce başına böyle bir olay gelip çözüme ulaşan var mı?
Martian 215 Freestyle build / Taranis Q X7 / Xiaomi FIMI X8 SE

Kullanıcı avatarı
mustafapusti
Ad Soyad: Mustafa PUSTİ

Re: Dişleri yalama olmuş FPV kamera

Mesaj gönderen mustafapusti » 12 Ağu 2019, 16:38

bagriacik yazdı: 12 Ağu 2019, 16:32 Selamlar, geçmiş kazamdan dolayı kameramın sağ ve solunda bulunan vida delikleri artık pek sağlam değil :lol:
Daha önce hep m6 üzeri dişlerde çözümlerim oldu fakat bu kadar küçük bir delikte ne yapacağımı bilemedim. Daha önce başına böyle bir olay gelip çözüme ulaşan var mı?
Sanayide yeni dis actir hocam. Heryerde o kadar kucuk dis acani bulamazsin ama yapan vardir illaki. Suanki disin bir kalinini actirirsan sorunsuz kullanirsin.

Kullanıcı avatarı
bagriacik

Mesaj gönderen bagriacik » 12 Ağu 2019, 16:46

Selam Mustafa hocam. Dışarı çıkıp kılavuz takımını almak zor geldi :D Acaba yapıştırıcı vs ile bir yöntem var mı diye merak ettim. Akşam çıkınca m3 e çevireyim bari :D Çok sıcak çıkası gelmiyor insanın :D :D :D

Kullanıcı avatarı
mustafapusti
Ad Soyad: Mustafa PUSTİ

Mesaj gönderen mustafapusti » 12 Ağu 2019, 17:17

bagriacik yazdı: 12 Ağu 2019, 16:46 Selam Mustafa hocam. Dışarı çıkıp kılavuz takımını almak zor geldi :D Acaba yapıştırıcı vs ile bir yöntem var mı diye merak ettim. Akşam çıkınca m3 e çevireyim bari :D Çok sıcak çıkası gelmiyor insanın :D :D :D
Yapistirmak istiyorsan iran yapistiricisini deneyebilirsin. Ama en guzeli kilavuz acmak.

Gktu
Ad Soyad: Göktuğ TONAY

Mesaj gönderen Gktu » 12 Ağu 2019, 23:37

Plastiğe kılavuz ile girmek çok iyi sonuç vermeyebilir, dişler düzgün açılmayabilir. Helicoil falan denenebilir belki ama onun içinde kılavuz ile girip az çok diş açıp helicoil atılabilir. Bence yapıştırın hocam

Kullanıcı avatarı
bagriacik

Mesaj gönderen bagriacik » 13 Ağu 2019, 02:21

Gktu yazdı: 12 Ağu 2019, 23:37 Plastiğe kılavuz ile girmek çok iyi sonuç vermeyebilir, dişler düzgün açılmayabilir. Helicoil falan denenebilir belki ama onun içinde kılavuz ile girip az çok diş açıp helicoil atılabilir. Bence yapıştırın hocam
Alüminyum hocam. Epoksi doldurup vazelinli vida saldım (mukavemet olmayan her yerde işe yaradı :D ) Bakalım iyice donsun yarın kontrol ederim. Olmadı diş açarım artık. Sağlam kamera sadece yalama oldu diye kenara atmayayım :D Kaynakla doldurmaya kadar gider bu işin sonu :D :D :D

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Mesaj gönderen GoldWing » 13 Ağu 2019, 02:56

benim kameranın 1 vidası düştü kürdan kesip sapladım biraz titreşim var ama idare ediyor, kameranın lensi de yalama oldu kocaman bi silikonlu alan var şuan kameranın altında virüs gibi

Kullanıcı avatarı
bagriacik

Mesaj gönderen bagriacik » 14 Ağu 2019, 01:31

Güncelleme yapmak istiyorum;
Sorunu giderdim artık m3 vida ile sabitliyorum. Ki bu şekilde daha sağlam oldu. Nasıl hallettiğime gelince;
Epoksi çözümü faydalı olmadı. Sürekli aluminyumu bıraktı. Yeni diş açmak istedim elimdeki kılavuz m5 ten başıyordu.
Bende Torx uçlar ile kademeli olarak delikleri genişlettim. En son olarak m3 vidayı dişleri boşalta boşalta zorlayarak soktum. Bir nevi vida ile diş açmış oldum. Malzeme aluminyum olduğu için çok zor olmadı.

“FPV Kameralar” sayfasına dön