Görüntü neden bu kadar berbat

Chief
Ad Soyad: Selman Aslan

Görüntü neden bu kadar berbat

Mesaj gönderen Chief » 19 Şub 2020, 21:43

İlk başlarda görüntü gayet kaliteliydi. Sonrasında ufak tefek birkaç kaza geçirdi. Şuan bu halde. Fpv alıcı antenim biraz kötü durumda. Hatta hiç çalışmıyor bile olabilir çünkü çıkardığımda görüntüde hiçbir değişiklik olmuyor. Onun dışında bir kere uçuş sırasında kameram düştü vidaları gevşemiş olsa gerek. Sorun kamerada mıdır yoksa anten değişikliğiyle hallolur mu?

Videodaki düşüş sebebi alıcı antenimin olmaması. Çevirince alıcı arkada kaldığından dolayı bağlantım kopmuş olabilir.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Re: Görüntü neden bu kadar berbat

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 19 Şub 2020, 22:45

olasılıkları sayıyorum.

video sorunlu sebebleri:
  • doğru kanalda değilsiniz alıcı ve vericiyi aynı frekansa ayarlayın
  • sistemde elektriksel gürültü var: kapasitör kullanın
videoda beyaz ve siyah çizgiler var “Beyaz çizgiler” genellikle FPV kamera VTX veya her ikisinin de gücünde aşırı elektriksel gürültünün bir işaretidir. ESC güc girişine ya da girişlerine veya XT60 pedlerine düşük ESR kondansatör eklemek genellikle bunu düzeltecektir.
  • videoda siyah çizgiler var: “Siyah çizgiler” genellikle düşük güc ile alakalıdır, yani yetersiz akım siyah çizgilere neden olabilir: kaliteli bir bec kullanın.

kamera bulanık gösteriyor: muhtemelen focus ayarı kaçmış focus ayarını siemens yıldızı yardımıyla yapabilirsiniz.

• arm ettiğinizde sistemde arm etmeden önce olmayan yatay ya da dikey elektirksel gürültü görünüyor video temiz değil: arm ettiğinizde sorun başlıyorsa muhtemel sebebi motor sargılarına değen bir motor vidasıdır motor vidalarınızı kontrol edin.

Chief
Ad Soyad: Selman Aslan

Re: Görüntü neden bu kadar berbat

Mesaj gönderen Chief » 09 Haz 2020, 18:50

gökhan YANKI yazdı: 19 Şub 2020, 22:45 olasılıkları sayıyorum.

video sorunlu sebebleri:
  • doğru kanalda değilsiniz alıcı ve vericiyi aynı frekansa ayarlayın
  • sistemde elektriksel gürültü var: kapasitör kullanın
videoda beyaz ve siyah çizgiler var “Beyaz çizgiler” genellikle FPV kamera VTX veya her ikisinin de gücünde aşırı elektriksel gürültünün bir işaretidir. ESC güc girişine ya da girişlerine veya XT60 pedlerine düşük ESR kondansatör eklemek genellikle bunu düzeltecektir.
  • videoda siyah çizgiler var: “Siyah çizgiler” genellikle düşük güc ile alakalıdır, yani yetersiz akım siyah çizgilere neden olabilir: kaliteli bir bec kullanın.

kamera bulanık gösteriyor: muhtemelen focus ayarı kaçmış focus ayarını siemens yıldızı yardımıyla yapabilirsiniz.

• arm ettiğinizde sistemde arm etmeden önce olmayan yatay ya da dikey elektirksel gürültü görünüyor video temiz değil: arm ettiğinizde sorun başlıyorsa muhtemel sebebi motor sargılarına değen bir motor vidasıdır motor vidalarınızı kontrol edin.
Hocam konuyu hortlattım kusura bakmayın. Titreme ve çizgi olayını çözdüm. Focus ayarını yaptım. Ama hala görüntüm çok kötü. Tinyhawkın kamerasını 5 inçe takmak ne kadar mantıklı? Onda aldığım görüntü çok net çünkü. Ya da kamera öneriniz var mıdır acaba?

“FPV Kameralar” sayfasına dön