TEK KİŞİLİK DRONE YAPABİLECEK EKİP

İkinci El ya da Sıfır parça ve rc araç alım ilanları.
Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Re: TEK KİŞİLİK DRONE YAPABİLECEK EKİP

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 30 Haz 2019, 14:58

Sanırım arkadaşların tepkisinin nedeni projenin büyüklüğüne eşdeğer ciddiyeti mesajınızda görememeleri. Eğer youtube videolarındaki gibi insan taşıyan bir multicopter yapmayı düşünüyorsanız işiniz çok zor değil. Teknik olarak bizim yaptıklarımızdan çok farklı değiller. Daha büyük motorlar, daha büyük gövde, daha büyük bataryalar gerekiyor.

Ama eğer bir ulaşım aracı olarak drone yapmayı düşünüyorsanız ya da en azından bir prototip çıkarmayı düşünüyorsanız işiniz zor ve bu zor iş için her biri alanında uzman 10larca mühendise ihtiyacınız var (seri üretime geçmeden çok çok önce). Sadece motorlar için bile 10larca mühendise ihtiyacınız olabilir. Sonuçta bu araç insan taşıyan bir hava aracı olacak.

Eğer amacınız basit bir proje geliştirip (youtube videolarındaki araçların çoğu böyledir) kamuoyunun ilgisini çekip yatırım desteği almaksa bunu da mesajınızda belirtmeniz gerekir.
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

Safak

Mesaj gönderen Safak » 30 Haz 2019, 16:00

Ayrıca youtube da gördüğünüz o adamların hepsinin evinin garajında ufak bir atölyeleri var. Zira bu tarz projelerin tüm parçalarını, en azından iskeletini veya metal aksamını kendiniz işeyip hazırlamak durumundasınız. Youtube da bende çivi fırlatan tabanca görmüştüm, gayet basit bir proje, evde yapılabilir gibi geliyor. Ama adamın garajında cnc tornası var.
Bizde ise ekipman olarak, havya, el testeresi, multimetre, matkap falan var. Bunlarla oluyorsa buyur gel yapalım. Tabi elektronik aksam ve yazılımsal kısma değinmiyorum bile.

camature2701
Ad Soyad: mesut demirarslan

Mesaj gönderen camature2701 » 30 Haz 2019, 16:25

Hocam ben buradaki herkesin gorusune saygiliyim ben tek kisi tasiyacak bir arac tarzi bir sey yapmak istiyorum.ekonomik neyse multikopter veya drone nasil yardimci olursaniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
bagriacik
Ad Soyad: Gökhan B

Mesaj gönderen bagriacik » 30 Haz 2019, 16:50

Hocam ben şöyle bir soru sorayım. Bu aleti yapmak için kenarınızda yok edebileceğiniz bir 30.000$ var mı?
Martian 215 Freestyle build / Taranis Q X7 / Xiaomi FIMI X8 SE

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 30 Haz 2019, 18:21

Tekrar ediyorum 10 saat 48 dakika bosa gitti...

Ama buna alinip, hakkimda onyargili yorum yapmak veya yav bu adam boyle tepkili birseyler yaziyorsa demekki benim bu iste bir anormallik var, zira daha dron nedir multikopter nedir bilmiyorum, once bu temeli ogrenmeye calismam lazim, uzaya gidip geri donmeyecek birilerini arayacak kadar gerizekali biri degildir heralde bu adam deyip, ilk yazdiginiz mesaji uzun uzadiya bastan analiz etmek de sizin bilecrginiz birsey...

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 30 Haz 2019, 20:13

Dert yapıp yapamamak değil, elbet yapılır, çok da zor olacağını sanmıyorum. Ama güvenlik? Motorlardan biri havada bozulursa ne olacak? 1/10000 ihtimal dahi kabul edilemeyecek kadar yüksek bir oran. Ya motor sürücülerinden biri bozulursa ne olacak? Bu iş helikoptere benzemiyor. Helikopterle ilgili onlarca yıllık know-how var. Ancak multicopter için durum farklı.

Ben sizin yapamayacağınız düşünmüyorum. Hatta vazgeçmezseniz eğer yapabileceğinizden eminim diyebilirim (yeterli bütçe olması durumunda). Şu resimdekini yapabilirsiniz mesela: download/file.php?id=3627&mode=view Böyle bir araca paraşütle binseniz ve bir aksilik durumunda az-5 butonuna basıp araç ile bataryalar arasındaki tüm bağlantıyı kesip paraşütü açsanız, bence olur.

İlk ihtiyacınız olan şey bir danışman.

Örnek motor: https://www.aliexpress.com/item/33009386579.html 24kg max. thrust. 8x24 = 192kg.

AZ-5 Button
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

Kullanıcı avatarı
Yusuf
Ad Soyad: Yusuf
İletişim:

Mesaj gönderen Yusuf » 01 Tem 2019, 18:05

camature2701 yazdı: 30 Haz 2019, 08:29 TEK KİŞİLİK UÇAN BİR DRONE YAPABİLECEK ARKADAŞLAR BENİMLE İLETİŞİME GEÇERSE SEVİNİRİM.
AMAÇ BİR DRONE YAPIP UÇMAK VE EN UCUZ BİR ŞEKİLDE BUNU ABARTACAK ARKADAŞLAR LÜTFEN İLETİŞİME GEÇMESİN
MANUEL KUMANDA OLABİLİR ÇOK PROFOSYONEL BİR DRONE İSTEMİYORUZ
BASİT VE SADE BİR DRONE ŞİMDİLİK YETERLİDİR.
ALMANYADA KÜVET İLE DRONE YAPAN ARKADAŞLAR VARDIR.
BU İŞTE PROFOSYONEL ARKADAŞLARIN TAVSİYELERİNİ VE GEREKLİ EKİPMAN TAVSİYELERİNİ ALABİLİRİM.
KÜÇÜK VE GÜÇLÜ BİR DRONE OLABİLİR TAVSİYELERİN HEPSİNE AÇIĞIZ.
DETAYLAR WHATSAPPTA GÖRÜŞÜLEBİLİR.
BU KONUDA PROJE İLERİ SEVİYE BOYUTLARA TAŞIMAK İSTİYORUM BERABER ÇALIŞABİLİRİZ.

WHATSAPP
+370 638 07 157
Bunun mühendislik gerektiğini düşünüyorum ve Ankara ostim ve ivedikte tanıdığım yapabilecek arkadaşlarım var. Ancak bu düşündüğünüz gibi basti bir iş değil. Zira tek pervanesi biryerinize gelse %99 ihtimalle büyük yaralanırsınız. Ya alanı büyük tutup küçük pervanelerle kalkış sağlanacak yada büyük pervanelerle küçük bir alanda pervane döndürülecek. Her ikiside canınıza mal olabilir. O nedenle sanayi ortamında çalışma gerektiriyor. Ancak bunu öyle 5000₺ falan yaptıramazsınız. Kaynaklı işi ve mühendislik hesaplamaları var. İsterseniz proje için bir fiyat alabilirim ancak yurtdışına nasıl çıkaracağınızı kendiniz bulmanız gerekiyor.
:arrow: 3d Printer Baskı Siparişleriniz ve Fiyat Teklifi Almak İçin:

https://www.3dbaskisiparis.com/?tracking=5c80e486c8b99

camature2701
Ad Soyad: mesut demirarslan

Mesaj gönderen camature2701 » 01 Tem 2019, 18:25

Tesekkurler kardesim ben sana ozelden donerim insallah.

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 02 Tem 2019, 01:32

Hatırı sayılır bir otomobil parasına mal olabilir. Malzemeler işçilik vergiler vs derken heralde bir 50-100bin tl gider. Sırf pilleri ne kadar tutar mesela. Deli sorular geliyor insanın aklına.

Güvenlik kısmına tamamen katılıyorum. Sakat kalma veya ölüm riskini göze alacak bir test pilotu bulabilmek bile başlı başına bir dert olurdu heralde.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Gktu
Ad Soyad: Göktuğ TONAY

Mesaj gönderen Gktu » 02 Tem 2019, 09:17

Colin furze un ki oldukça tehlikeli bir alet kendisi de söylüyor bunu. Ufak bir hatanın sonuçları çok ağır olacak bir proje, umarım bir heves birinin hayatını karartmazsınız.

“Alım İlanları” sayfasına dön