Alınık Simulasyona Uygun Kumanda ve Alıcı...

İkinci El ya da Sıfır parça ve rc araç alım ilanları.
syntaxerrorr
Ad Soyad: Recep YAVUZ

Alınık Simulasyona Uygun Kumanda ve Alıcı...

Mesaj gönderen syntaxerrorr » 07 Eki 2019, 00:35

Arkadaşlar ben Bilişim Öğretmeniyim. Bu sene çok istekli ve meraklı öğrencilerim var. MEB Robot yarışmasındaki mini drone kategorisine katılacağız. Öncelikle simulasyonda kullanabileceğimiz ve sonrasında eğer yapabilirsek dronemuzda kullanabileceğimiz bir kumandaya ihtiyacımız var.

Bütçemiz çok kısıtlı. Aslında tüm ihtiyaçları kendim karşılıyorum. En uygun model ve fiyatı değerlendirmeye çalışacağım. Hatta bu tarz bağış vb. yapmak isteyen arkadaşlarda benimle iletişime geçebilir. Toplam 8 öğrencim var. Öncelikle onlara simulasyonu öğretmek istiyorum. Bu nedenle kumanda ve kumandalara ihtiyacım var.

HakkiAkyol144P

Re: Alınık Simulasyona Uygun Kumanda ve Alıcı...

Mesaj gönderen HakkiAkyol144P » 15 Eki 2019, 09:24

Eğer kumanda bulursanız bir de simülatör kablosu almanız gerekecek. Elimde Flysky simülatör kablosu var normalde 75 tl ama sizin için geliş fiyatına verebilirim.

55 TL - 05061234297

Selman Cin
Ad Soyad: Selman cin

Re: Alınık Simulasyona Uygun Kumanda ve Alıcı...

Mesaj gönderen Selman Cin » 28 Eki 2019, 06:11

Hocam merhabalar, smart pro plus adlı program ile flysky i6 veya i6x kumandaları simulatorde kullanabiliyorsunuz. tek bi kumanda hem drone uçurmanızı hemde simulator olayını çözebilir. Kumandanın arkasındaki çıkıştan 3.5mm aux kablosuna çeviren bir kablo yaparsanız söylediğim program ile simulator de kullanabilirsiniz.

Kumandanın arkasındaki ppm ve gnd çıkışları kullanılıyor. Aşağıdaki linkte resim var bakabilrsiniz.

https://images.app.goo.gl/Eaei1UczFTBUb7qTA

Flysky harici başka kumandalarda da bu yöntem çalışıyor sanırım fakat ben denemedim.

“Alım İlanları” sayfasına dön