Uçuyor muyuz? Düşüyor muyuz? :D

Kullanıcıların uçuş videolarını paylaştığı forumdur.
Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Re: Uçuyor muyuz? Düşüyor muyuz? :D

Mesaj gönderen BarisB » 05 May 2019, 01:05

gokhanyanki yazdı: 05 May 2019, 00:57
hknshbz yazdı: 05 May 2019, 00:49 Yine uçuyorum, yine bi ton düşüyorum :D

Ama bu sefer harbi ACRO :) İlkler özeldir :)

:o budur. vallla bu gelişim hızı hayret verici. yeni bir mr stele mi geliyor yoksa?
Katılıyorum. 1 ay kadar önce Hakan'la beraber uçma fırsatımız oldu. O günle bugün arasında dağlar kadar fark var. O günkü hakan ise bu kim 😁 maşallah 👍
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 05 May 2019, 01:12

Gökhan Hocam, Barış hocam çok teşekkürler yorumlarınız için.

Barış abi senle uçuş gününden sonra simulatore gerçek anlamda başladım, şu an geldiğim seviye benim için;

*arco mu? tamam sorun değil,
*düşmek mi? düşmek bizim işimiz,

Bu korku/çekince vs konularını aştım, acronun nasıl bir özgürlük olduğunu az çok çözdüm... Bundan sonrası bol bol uçmak, bol bol düşmek, arada simulatörü de ihmal etmemek :)

Ama benim bir büyük ekipman değişikliğine ihtiyacım var, o da radyo sistemi... Radiolink gerçekten beni artık hiç tatmin etmiyor...

İnşallah bir taranis ürününe geçeceğim zaman içerisinde..

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 05 May 2019, 01:17

hknshbz yazdı: 05 May 2019, 01:12 Gökhan Hocam, Barış hocam çok teşekkürler yorumlarınız için.

Barış abi senle uçuş gününden sonra simulatore gerçek anlamda başladım, şu an geldiğim seviye benim için;

*arco mu? tamam sorun değil,
*düşmek mi? düşmek bizim işimiz,

Bu korku/çekince vs konularını aştım, acronun nasıl bir özgürlük olduğunu az çok çözdüm... Bundan sonrası bol bol uçmak, bol bol düşmek, arada simulatörü de ihmal etmemek :)

Ama benim bir büyük ekipman değişikliğine ihtiyacım var, o da radyo sistemi... Radiolink gerçekten beni artık hiç tatmin etmiyor...

Düşme önerileri işe yaramış. No pain, no gain 😁👍
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 05 May 2019, 19:00

Bugün sanki biraz daha iyi gibi gibi :)

Safak

Mesaj gönderen Safak » 05 May 2019, 19:41

hknshbz yazdı: 05 May 2019, 01:12

Hakan hocam nakit alabilecek imkanın varsa kaçırma, piller ve şarj aleti dahil. Ben pil ve şarj aletine 150 TL vermiştim. Neredeyse 500e geliyor. İleride birde r9m lite alırsan 10km üstü menzil yaparsın;

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci- ... 3785/detay

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 05 May 2019, 20:08

Safak yazdı: 05 May 2019, 19:41
hknshbz yazdı: 05 May 2019, 01:12

Hakan hocam nakit alabilecek imkanın varsa kaçırma, piller ve şarj aleti dahil. Ben pil ve şarj aletine 150 TL vermiştim. Neredeyse 500e geliyor. İleride birde r9m lite alırsan 10km üstü menzil yaparsın;

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci- ... 3785/detay
hocam oneriniz tesekkur ederim. Ama ben kumanda degistirdigimde alacagim alet x9D Plus :)

[TRY1,028.99 37% OFF]Original FrSky Taranis X9D Plus 2.4G 16CH ACCST Transmitter
https://banggood.app.link/PRDah4ENrW

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 05 May 2019, 20:09

hknshbz yazdı: 05 May 2019, 01:12 Ama benim bir büyük ekipman değişikliğine ihtiyacım var, o da radyo sistemi... Radiolink gerçekten beni artık hiç tatmin etmiyor...
Bende special edition taranis X9D plus var... oldukça güzel... R9M modül ile kullanıyorum...
Sorun yok... Ancak şu da var, R9M modül ile kullanacaksan QX7 de alabilirsin... Taranisten bir eksiği yok fazlasıyla işini görür...

Ama şöyle bir dip not var... İleride R9M yerine Crossfire Modül kullanmak istersen, QX7 de çalışması için (çalışıyor aslında ama crossfire’ın en övündüğü ve üstün olduğu latency’e default haliyle ulaşamıyor... ) bir modifikasyon yapmak gerekiyor... İçini açıp lehim işlemi yapmak gerekiyor...

Ama Taranis X9D default olarak Crossfire ile uyumlu çalışır...

Ben Taranisi zamanında, resmi satıcısı olan horusrc.com adresinden satın almıştım... R9M modül + X9D Special Edition + R9MM alıcı her yerden kat kat ucuzdu... Hatta R9M modül bedavaya gelmiş gibiydi... Ama şuan direkt kredi kartı ile sipariş almıyorlar. Paypal üzerinde direkt ödeme veya Paypal üzerinden Kredi kartı kabul ediyorlar. Türkiyede de Paypal çalışmıyor... Paypal ile alışveriş için birkaç trick var ama hiç denemedim... Aslında horusrc.com’da alıcılar vs de ucuz... Umarım eski haline, normal pos ile kredi kartı alışverişi yapılan haline dönerler...

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 05 May 2019, 20:13

KingNothing yazdı: 05 May 2019, 20:09
hknshbz yazdı: 05 May 2019, 01:12 Ama benim bir büyük ekipman değişikliğine ihtiyacım var, o da radyo sistemi... Radiolink gerçekten beni artık hiç tatmin etmiyor...
Bende special edition taranis X9D plus var... oldukça güzel... R9M modül ile kullanıyorum...
Sorun yok... Ancak şu da var, R9M modül ile kullanacaksan QX7 de alabilirsin... Taranisten bir eksiği yok fazlasıyla işini görür...

Ama şöyle bir dip not var... İleride R9M yerine Crossfire Modül kullanmak istersen, QX7 de çalışması için (çalışıyor aslında ama crossfire’ın en övündüğü ve üstün olduğu latency’e default haliyle ulaşamıyor... ) bir modifikasyon yapmak gerekiyor... İçini açıp lehim işlemi yapmak gerekiyor...

Ben Taranisi zamanında, resmi satıcısı olan horusrc.com adresinden satın almıştım... R9M modül + X9D Special Edition + R9MM alıcı her yerden kat kat ucuzdu... Hatta R9M modül bedavaya gelmiş gibiydi... Ama şuan direkt kredi kartı ile sipariş almıyorlar. Paypal üzerinde direkt ödeme veya Paypal üzerinden Kredi kartı kabul ediyorlar. Türkiyede de Paypal çalışmıyor... Paypal ile alışveriş için birkaç trick var ama hiç denemedim... Aslında horusrc.com’da alıcılar vs de ucuz... Umarım eski haline, normal pos ile kredi kartı alışverişi yapılan haline dönerler...
hocam special edition da goruntu disinda fark var mi? Ben yok diye dusunerek hic incelemedim. Ama alacagim kumanda kesinlikle x9d plus olacak... Crossfire da planlarim1 icerisinde 😉

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 05 May 2019, 20:24

Fark var... Sticklerin gimbal’ları hall effect gimbal... Bu nedenle diğer stickler gibi zamanla duyarlılığı azalmıyor... Bir de throttle vs için stick’i oynatırken bir tıklama/basamak hissi hissediyorsun... Ne kadar gaz verdiğini döndürdüğünü hissettiriyor gibi... Çok çok önemli birşey değil bu ama alıştıktan sonra diğer stickler gevşek gibi his veriyor...

Bir de special edition anteni çıkarılabilir anten ve default anteni çıkarıp 5dbi anten takabiliyorsun... Normal taranislerde insanlar kumandayı açıp bir mod yapmak zorunda kalıyor 5dbi veya üstü anten takmak için... Tabi bu antene dahili verici ile 2.4Ghz RF kullanırken ihtiyacın oluyor. R9M modülün anteni zaten kendi üzerinde oluyor... Super 8 anten veya normal omni anten ile... Modülün 868mhz(EU-LBT)/915mhz(FCC) yazılım versiyonları var... TR de resmi olarak FCC ile uçmak yasak... antenler de ilgili yazılımın frekansına göre 868 veya 900-915 olarak satılıyor

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 05 May 2019, 20:35

KingNothing yazdı: 05 May 2019, 20:24 Fark var... Sticklerin gimbal’ları hall effect gimbal... Bu nedenle diğer stickler gibi zamanla duyarlılığı azalmıyor... Bir de throttle vs için stick’i oynatırken bir tıklama/basamak hissi hissediyorsun... Ne kadar gaz verdiğini döndürdüğünü hissettiriyor gibi... Çok çok önemli birşey değil bu ama alıştıktan sonra diğer stickler gevşek gibi his veriyor...

Bir de special edition anteni çıkarılabilir anten ve default anteni çıkarıp 5dbi anten takabiliyorsun... Normal taranislerde insanlar kumandayı açıp bir mod yapmak zorunda kalıyor 5dbi veya üstü anten takmak için... Tabi bu antene dahili verici ile 2.4Ghz RF kullanırken ihtiyacın oluyor. R9M modülün anteni zaten kendi üzerinde oluyor... Super 8 anten veya normal omni anten ile... Modülün 868mhz(EU-LBT)/915mhz(FCC) yazılım versiyonları var... TR de resmi olarak FCC ile uçmak yasak... antenler de ilgili yazılımın frekansına göre 868 veya 900-915 olarak satılıyor
Bilgiler için teşekkürler, fiyat farkının hakkını veriyormuş. Benim AT9s de de dediğin tıklama/basamak olayı var. Hatta abartı vardı be biraz vidaları gevşeterek rahatlattım. Alıştığın zaman gerçekten diğer kumandalarda çok farklı hissiyat oluyor. Bence bu hissiyat uçuş için de faydalı, yani stik durumu farkındağılığını arttırıyor, çok olması da iyi değil bu sefer de özellikle sol yaw ve %50den aşağı trottle da olacağın bölüme geçmek biraz zor oluyor. Benim gevşetme sebebim de bu oldu. sol yaw da çok eksiğim var (aslında her konuda eksiğim var ama :D bu alanda daha çok) o yüzden simde genellikle bu yön hareket ve dönüşleri çalışıyorum.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 05 May 2019, 20:40

hknshbz yazdı: 05 May 2019, 20:13
KingNothing yazdı: 05 May 2019, 20:09

hocam special edition da goruntu disinda fark var mi? Ben yok diye dusunerek hic incelemedim. Ama alacagim kumanda kesinlikle x9d plus olacak... Crossfire da planlarim1 icerisinde 😉
frsky ın ACCESS protocolünü çalıştıran yeni bir taranis modeli çıkmak üzereymiş.

https://www.multirotorguide.com/rumors/ ... s-x9-lite/
En son gökhan YANKI tarafından 05 May 2019, 21:02 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 05 May 2019, 20:45

Bence güzel baya... Normal taranis biraz büyük... Elleri küçük insanlar için hem tutup hem switchlere ulaşmak zor... Biraz küçük yapmaları isabet olmuş

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 05 May 2019, 20:50

ACCST ile ACCSS arasında dağlar kadar fark olduğunu sanmıyorum...

Kullanıcı avatarı
bencilzevk
Ad Soyad: bencil zevk

Mesaj gönderen bencilzevk » 05 May 2019, 21:51

Buda benim ki 1 buçuk aydır sürekli acro buna alışınca diğer modlarda nasıl ucuyormusum diyorum
RC hoby
Mekatronik
8-)

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 05 May 2019, 22:15

bencilzevk yazdı: 05 May 2019, 21:51 Buda benim ki 1 buçuk aydır sürekli acro buna alışınca diğer modlarda nasıl ucuyormusum diyorum
Bravo, çok güzel!

Ben işte sizin bi 10-20 kat gerinizden gerliyorum :D Ben bu alanda uçsam kafa göz girerim sağa sola :D

simde sorun yok ama gerçekte hızı ayarlama vs çok çalışmam lazım çooooook.

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 05 May 2019, 22:26

Bu da bugünkü ağaca saplandığım an :D

Kullanıcı avatarı
bagriacik
Ad Soyad: Gökhan B

Mesaj gönderen bagriacik » 05 May 2019, 22:45

Ara ara simülasyon konuları geçiyor, bu konuda tavsiyenize ihtiyacım var. Simülasyonun başına oturduğumda çok fena sıkılıyorum. Maks 20 dakika dayanabiliyorum, sonrasında kapatıyorum. Çok sıkıcı geliyor yani. FPV freerider, liftoff vs aynı sonuç. Fpv gözlüğü Pc ye bağlayıp anca süreyi 30 dakikalara çıkardım, sonrasında hiç elim gitmiyor. Halbuki FSX zamanlarında sanal pilotlukta 900 saatim vardı. Tavsiyeniz ne olur? Ne olursa olsun drone'u toplayınca gidip çakıla çakıla öğreneyim fikrindeyim artık. Kurtarın beni :(
Martian 215 Freestyle build / Taranis Q X7 / Xiaomi FIMI X8 SE

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 05 May 2019, 23:03

bagriacik yazdı: 05 May 2019, 22:45 Ara ara simülasyon konuları geçiyor, bu konuda tavsiyenize ihtiyacım var. Simülasyonun başına oturduğumda çok fena sıkılıyorum. Maks 20 dakika dayanabiliyorum, sonrasında kapatıyorum. Çok sıkıcı geliyor yani. FPV freerider, liftoff vs aynı sonuç. Fpv gözlüğü Pc ye bağlayıp anca süreyi 30 dakikalara çıkardım, sonrasında hiç elim gitmiyor. Halbuki FSX zamanlarında sanal pilotlukta 900 saatim vardı. Tavsiyeniz ne olur? Ne olursa olsun drone'u toplayınca gidip çakıla çakıla öğreneyim fikrindeyim artık. Kurtarın beni :(
Hocam, Joshua Bardwell sim serisini seyrederek ilerle, onun her videoda verdiği görevleri deneyerek yapmaya çalış, benim gibi yapamayıp sinir krizine gir, saatlerce sim çalış 😀

https://www.youtube.com/playlist?list=P ... RbkORU41GY

Safak

Mesaj gönderen Safak » 05 May 2019, 23:32

hknshbz yazdı: 05 May 2019, 20:08
hocam oneriniz tesekkur ederim. Ama ben kumanda degistirdigimde alacagim alet x9D Plus :)

[TRY1,028.99 37% OFF]Original FrSky Taranis X9D Plus 2.4G 16CH ACCST Transmitter
https://banggood.app.link/PRDah4ENrW
Hakan hocam, takip edebildiğim kadarıyla uçuş konusunda bayağı aktifsiniz, inşallah hevesiniz bozulmadan devam eder, bu yönünüze de ayrıca çok imreniyorum 😊. Bu hızla giderseniz ilerde tek kumandanın size yetmeyeceğini anlayacaksınız. Günlük kullanım için hafif, kompakt, kullanışlı ve güvenilebilir bir kumandanın elinizin altında hazır olmasını isteyeceksiniz. Xd9 plus çok güzel bir kumanda, ama biraz büyük ve ağır, özellikle kış aylarında ev içi mikro model kullanmak için daha küçük kumanda daha pratik olacaktır. Tek kumanda bana yeter derseniz xd9 plus güzel seçim. İki yada daha fazla kumanda yaparsanız taranis hakkınızı x lite dan yana kullanın, daha profesyonel kullanım için de bir futaba güzel olur bence

Kullanıcı avatarı
bagriacik
Ad Soyad: Gökhan B

Mesaj gönderen bagriacik » 05 May 2019, 23:33

hknshbz yazdı: 05 May 2019, 23:03
bagriacik yazdı: 05 May 2019, 22:45 Ara ara simülasyon konuları geçiyor, bu konuda tavsiyenize ihtiyacım var. Simülasyonun başına oturduğumda çok fena sıkılıyorum. Maks 20 dakika dayanabiliyorum, sonrasında kapatıyorum. Çok sıkıcı geliyor yani. FPV freerider, liftoff vs aynı sonuç. Fpv gözlüğü Pc ye bağlayıp anca süreyi 30 dakikalara çıkardım, sonrasında hiç elim gitmiyor. Halbuki FSX zamanlarında sanal pilotlukta 900 saatim vardı. Tavsiyeniz ne olur? Ne olursa olsun drone'u toplayınca gidip çakıla çakıla öğreneyim fikrindeyim artık. Kurtarın beni :(
Hocam, Joshua Bardwell sim serisini seyrederek ilerle, onun her videoda verdiği görevleri deneyerek yapmaya çalış, benim gibi yapamayıp sinir krizine gir, saatlerce sim çalış 😀

https://www.youtube.com/playlist?list=P ... RbkORU41GY
Sorunum da burada :) 3. videoya anca gelebildim. 20 gündür. Nedense elim simulasyona gitmiyor. Drone gelsin öyle çalışırım diyorum. Sorduğum gayet saçma aslında. Sanırım benim canım dayak istiyor :D
Martian 215 Freestyle build / Taranis Q X7 / Xiaomi FIMI X8 SE

“Uçuş Videoları” sayfasına dön