Banggood gümrük

posec
Ad Soyad: onur yüksel

Banggood gümrük

Mesaj gönderen posec » 24 Nis 2019, 23:28

Arkadaşlar selam, soruma göre gördüğünüz gibi ben de yeniyim.

Neredeyse youtube kanalındaki bütün videoları izlemeye çalışıyorum. Gökhan hocanın 250mm lik drone unu yapmak istiyorum. Merak ettiğim bir konu var. Bütün parçaları satın aldığımda örnek veriyorum 2000tl ve 1 kg. Gümrükte bir sorun yaşar mıyım ? Aslında hazır rtf almayı düşünüyordum fakat sivil havacılık lisansı vs konuları var bir de öğrenmek istiyorum yapmayı çünkü her kırdığımda yeni bir drone siparişi vermeyeceğim :) Yani 20-25 tane ayrı parçayı sipariş etsem sıkıntı yaşar mıyım? Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Yusuf
Ad Soyad: Yusuf
İletişim:

Re: Banggood gümrük

Mesaj gönderen Yusuf » 24 Nis 2019, 23:32

posec yazdı: 24 Nis 2019, 23:28 Arkadaşlar selam, soruma göre gördüğünüz gibi ben de yeniyim.

Neredeyse youtube kanalındaki bütün videoları izlemeye çalışıyorum. Gökhan hocanın 250mm lik drone unu yapmak istiyorum. Merak ettiğim bir konu var. Bütün parçaları satın aldığımda örnek veriyorum 2000tl ve 1 kg. Gümrükte bir sorun yaşar mıyım ? Aslında hazır rtf almayı düşünüyordum fakat sivil havacılık lisansı vs konuları var bir de öğrenmek istiyorum yapmayı çünkü her kırdığımda yeni bir drone siparişi vermeyeceğim :) Yani 20-25 tane ayrı parçayı sipariş etsem sıkıntı yaşar mıyım? Teşekkürler
Tüm parçaları aynı anda sipariş verirsen gümrüğe takılma oranı yüksek. Ayrı ayrı parçaları sipariş vermeni tavsiye ederim.
:arrow: 3d Printer Baskı Siparişleriniz ve Fiyat Teklifi Almak İçin:

https://www.3dbaskisiparis.com/?tracking=5c80e486c8b99

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 24 Nis 2019, 23:43

Eğer bg puanı çok önemli değilse 1-2 hesap açıp siparişleri bu hesaplara dagıtabilirsin. Alım yaparken önceliğin Turkey direkt mail seçeneği olsun ve büyük parçaları aynı anda sipariş verme aralarında 1 hafta yada 2-3 gün boşluk bırak yada 1-2 farklı hesap ( başka isimler ile ) al eğer Turkey direkt mail yok ise gümrük ve kayıp sigortalarını işaretle ve takipli kargo seçeneği seç ( gümrük vergini geri alırsın en kötü )

posec

Mesaj gönderen posec » 24 Nis 2019, 23:52

O zaman ben bi 5 tane hesap açayım hepsinden ayrı ayrı vereyim çünkü baya bi alışveriş yapmayı düşünüyorum. Yani makarondan tutun alyans setine kadar.

Teşekkürler

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 24 Nis 2019, 23:56

posec yazdı: 24 Nis 2019, 23:28 Arkadaşlar selam, soruma göre gördüğünüz gibi ben de yeniyim.

Hos geldin, kendi sepetimdeki yaklasik 1300 1400 TL yi nasil boldugumu ornek olarak paylasiyorum. Hem cesitli indirimlerden faydalanabilmek hem de gumruk riskini azaltmaya calistim. Tabi o risk1 her zaman her pakette var...

Benim 3. Resim mesela baya bir riskli. Onu da 2ye bolecegim...

posec

Mesaj gönderen posec » 25 Nis 2019, 00:01

Teşekkürler ben sanırım neredeyse 1 motor almak için bile ayrı bir hesap açmayı düşünüyorum. Tam da banggood ip control yapıyor mu onu araştırıyordum :)

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 25 Nis 2019, 00:07

posec yazdı: 25 Nis 2019, 00:01 Teşekkürler ben sanırım neredeyse 1 motor almak için bile ayrı bir hesap açmayı düşünüyorum. Tam da banggood ip control yapıyor mu onu araştırıyordum :)
Acikcasi ayri ayri hesap acmaya bence cok gerek yok. Ancak cok iyi indirim firsatlarindan faydalanmak icin olabilir. Mesela Mart1 sonundaki Aliexpress indirimlerinden daha iyi faydalanmak icin ben 2. Bir hesap actim.

Mantik arkadaslarin dedigi gibi1 buyuk parcalari beraber almamak.

Mesela govde pervane motor beraber alirsaniz gumruk ihtimali yuksek.

Benim 1.paket mesela el kadar birsey olur. Sadece kumanda anteni var buyuk, oni mesela cikaririm.

Ikinci paket mesela pervaneler 6cift, buyuk kutuya koyma ihtimalleri var.

3. Paketde motorlar ledler ve pil koruma tek paket , govde tek basina olabilir...

Ama hepsini tek hesaptan 2 3 gun arayla alacagim.

Ama su da var, 5 gun arayla siparis verdigim iki paket ayni gun TR giris1 yaptı, ayni gun teslim aldim...

Bu tip durumlarda olabiliyor...

posec

Mesaj gönderen posec » 25 Nis 2019, 00:10

Elimden geldiğince dikkatli olucam. Şuan almaya başladım birazdan yaptığım sepetleri yüklicem buraya beraber bakabilirsek sevinirim.

posec

Mesaj gönderen posec » 25 Nis 2019, 00:13

Ben fazla beklemekten nefret ederim aşırı sabırsız bi yapım var :)

Bu arada bu ilk sepet için nasıl ?Ekleyelim mi çıkaralım mı ?
Dosya ekleri
sepet1.png

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 25 Nis 2019, 00:43

Pervane ve motor bir arada olmasa iyi olur...

Ama asil parca secimini bi elden gecirmek lazim.

O parayi o motora verme derim...
Artik F3ler bitti gitti... F4 kart bak derim..
6 inch pervane neden? Hem de 2 kanat...Frame boyutu nedir derim....

Fiyatlardan dolayi bunlari sectiyseniz, herseyim ucuzuna kacma hatalarini biz1 de yapiyorum, yaptim, yapicam 😀

Cok ust seviye gitmeye gerek de yok ama daha iyi seyler alinabilir.

Mesela su motorlar

DYS Samguk Series Wei 2207 2300KV 2600KV 3-4S Brushless Motor for RC Drone FPV Racing
[Events]: $12.58
[Final Price]: $9.99
[Link]: https://m.banggood.com/custlink/KGGDcjYmk2

Ekleme:

Gokhan hocamin 250lik dron parcalarina baktiniz sanirim. O video 1 sene once. Dron Toplama egitimi icin super. Ama kanalda daha guncel parcalarla yapilmis 215mm quad yapim serisi var. Ayni parcalari 250lik govdeye de koyabilirsiniz.

215lik quad serisindeki parcalara bakmankz tavsiye ederim

posec

Mesaj gönderen posec » 25 Nis 2019, 01:01

Tam 215 lik videonun başındaydım dedim şu 250 liği alayım ben bi :) Siz yazın diye bekledim yazmayınca dedim uyudu heralde ben satın alayım ve aldım o sepeti :)

Ama sorun değil bütün evi bu parçalarla doldurmak istiyorum zaten.
Hem 250 liği hem de 215 liğin setlerini almayı düşünüyorum.

Anladığım kadarıyla da kumanda ve fpv aparatları ortak alınabilir bu durumda doğru mu acaba ? Yani 1er tane alıcam onlardan 215 liğe takıcam sonra onla işim bitti 250liğe gibi ?

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 25 Nis 2019, 01:26

posec yazdı: 25 Nis 2019, 01:01 Tam 215 lik videonun başındaydım dedim şu 250 liği alayım ben bi :) Siz yazın diye bekledim yazmayınca dedim uyudu heralde ben satın alayım ve aldım o sepeti :)

Ama sorun değil bütün evi bu parçalarla doldurmak istiyorum zaten.
Hem 250 liği hem de 215 liğin setlerini almayı düşünüyorum.

Anladığım kadarıyla da kumanda ve fpv aparatları ortak alınabilir bu durumda doğru mu acaba ? Yani 1er tane alıcam onlardan 215 liğe takıcam sonra onla işim bitti 250liğe gibi ?
kumandayı tek al fpv gözlügü tek al . eger ilk drone olacaksa benım dustugum hataya dusmeyın ev ıcın kullanılan mobula7 tarzı bisi alın . taranis qx7 gibi saglam kumanda ve fpv gözlük . aldıgım suan set drone evde duruyor daha kurmadım bıle . şuan smılutor ile calısıyorum kumandayı baglayıp . yürümeden önce emeklemek gerekmiş ben yeni yeni anlıyorum :D

posec

Mesaj gönderen posec » 25 Nis 2019, 13:07

Benim sanırım bi 15 tane rc helikopterim oldu uzun zamandır bu işteyim aslında ama drone'da yeniyim. 200 liralık bi tane aldım geçen hafta toyz shop'tan baktım rc helikopter bu bildiğin. 3-4 gün sonra da hubsan h122d x4 storm modelini aldım(yarış dronu). Şuan hali hazırda onu uçuruyorum ve gayet iyi gittiğimi düşünüyorum. 215mm liğin ve 250 liğin parçalarını sipariş verdim ayrı hesaplardan şuanda. Ben de kumanda ve fpv gözlüğünü araştırıyordum şuanda. Almışken en iyilerini alıcam şimdi. Dediğinizde haklısınız benim 6 kanallı helikopteri 1 ay simülatörde sürmüştüm ben :)

Söylediğiniz kumandada sanırım bilgisayara bağlama durumu gerçekleşiyor. Aldığımda hemen simülatöre geçicem zaten. Gözlükte biraz kararsız kaldım karar veremiyorum :D

posec

Mesaj gönderen posec » 26 Nis 2019, 22:50

Arkadaşlar bir sorum daha var şimdi biraz araştırdım da fpv gözlüklerden en iyisi sanırım fat shark. Almışken de iyisini alayım diyorum. Sizce ne yapsam yani daha basit birşeyle mi başlasam yoksa direk böyle aparatlarla mı ?

Çünkü drone kamerasının kötü kalitesi benim sinirimi bozuyor :D

Kullanıcı avatarı
bagriacik
Ad Soyad: Gökhan B

Mesaj gönderen bagriacik » 26 Nis 2019, 23:52

posec yazdı: 26 Nis 2019, 22:50 Arkadaşlar bir sorum daha var şimdi biraz araştırdım da fpv gözlüklerden en iyisi sanırım fat shark. Almışken de iyisini alayım diyorum. Sizce ne yapsam yani daha basit birşeyle mi başlasam yoksa direk böyle aparatlarla mı ?

Gözlük kaliteli olunca drone kamerasının görüntüsü 1080p HD mi olacak? :lol: :lol: :?: :?:
Martian 215 Freestyle build / Taranis Q X7 / Xiaomi FIMI X8 SE

posec

Mesaj gönderen posec » 27 Nis 2019, 00:12

Ya acemiyim işte nerden bileyim :)

Drone'dan gördüğüm görüntüyü en iyi hale nasıl getirebilirim en iyi aparatlar hangileri ne yapmam lazım yol gösterin :D

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 27 Nis 2019, 00:21

posec yazdı: 26 Nis 2019, 22:50 Arkadaşlar bir sorum daha var şimdi biraz araştırdım da fpv gözlüklerden en iyisi sanırım fat shark. Almışken de iyisini alayım diyorum. Sizce ne yapsam yani daha basit birşeyle mi başlasam yoksa direk böyle aparatlarla mı ?

En iyi kamerayı, en iyi gözlüğü, en iyi alıcıyı ve en iyi antenleri alsanız, yani 4500 tl üzeri bir masraf yapsanız dahi görüntü kaliteniz 500 tl'lik bir takımdan çok farklı olmaz. Şöyle ifade edeyim; hiçbir zaman pal görüntü kalitesinden 4k kalitesine terfi etmezsiniz. Çünkü nihayetinde fpv yayını ntsc veya pal çözünürlüklerinde size ulaşır ve upscale edilir.

Eğer fatshark tarzı gözlükler kullanırsanız görüntü nispeten daha kalitelidir, evet. Ancak görüntü oldukça küçüktür. Buna alışmanız gerekir. Ve dediğim gibi nihayetinde max 720x576 çözünürlüğünde ve 30 fps bir görüntüyü izliyor olursunuz. Mevcut teknolojimiz ile daha üstü yayın kalitelerini online olarak aktaramıyoruz. Dolayısıyla yarış dronlarında bu sistemlere bağımlıyız. Yoksa gate'i ya da ağacı görmeden çoktan kaza yapmış oluruz.

Fakat eğer yarış dronu değilde daha basit ve yavaş gezi dronları tercih edecekseniz birkaç yüz milisaniye gecikmeli daha kaliteli görüntü aktarabilen farklı sistemler mevcut. Onları araştırabilirsiniz. Biz ise yarış dronlarında 20 milisaniyenin biraz üzerinde bile dronu kullanamaz duruma gelebiliyoruz.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

posec

Mesaj gönderen posec » 27 Nis 2019, 02:57

Teşekkürler bilginizi paylaştığınız için araştırmaya devam ediyorum ben

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 28 Nis 2019, 02:38

posec yazdı: 27 Nis 2019, 00:12 Ya acemiyim işte nerden bileyim :)

Drone'dan gördüğüm görüntüyü en iyi hale nasıl getirebilirim en iyi aparatlar hangileri ne yapmam lazım yol gösterin :D
cevap veriyorum ama birz komik olacak. budur:

Resim

ev200d true diversity alıcı(4 anten) 1280x720 çözünürlük hdmi girişi dvr
https://www.banggood.com/Eachine-EV200D ... kid=255098

ideal gözlüklerden fov30 derece eksiği buğulanma önlemek için fan eksik
https://www.banggood.com/Skyzone-SKY02S ... kid=255206

fan eklenmiş fov artmış 37 derece dvr x64 kaydedebiliyor
https://www.banggood.com/Skyzone-SKY03- ... kid=255253

herkesin gittiği yol hem monitör hem gözlük net ekran dvr 120 derece fov eksiği büyük olması biraz da ağır olması
https://www.banggood.com/Eachine-EV800D ... kid=255221

şu anda en iyisi ama gelen görüntü belli size 1080 vermeyecek yanlız oled ekranlar yüzünden daha kontrastlı güzel renkler tek başına çalışmaz yanına modül almanız gerekiyor.toplamda 600-700 dolara gelmiş olur. hdmi girişi var
https://www.hobbytime.com.tr/urun/1122- ... pv-headset

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 28 Nis 2019, 12:08

🙃🙃

Ev200d de 4 adet kaliteli patch anten takıp, anormal bir freestyle menzili deneme gibi bi planım var. Ama bu fotodan da daha komik olacağı kesin 😁
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

“Drone Yapımı - Parça ve Quad Önerileri” sayfasına dön