FT Mini Arrow Yapım

Kullanıcı avatarı
Nihasyakreb
Ad Soyad: Berkay ŞAHİN

FT Mini Arrow Yapım

Mesaj gönderen Nihasyakreb » 02 Haz 2020, 14:33

Merhabalar,

Uzun bir süredir yapmak istediğim bir uçak vardı(FT Mini Arrow) fakat hayatın hızlı ve uzun maratonu, üniversite dersleri falan derken hep bu projeyi ertelemek zorunda kaldım. Hazır bir karantina dönemindeyken ve okullarda uzaktan olduğu için ve fazladan zaman varken, yavaş yavaş parçaları toplayıp, uçağı hazırlamak istedim. Şu anda bir parça eksiğim yok fakat finallerim bittikten sonra, rahat kafayla yapmak istiyorum. O zamana kadar belki eksik veya yanlış parçam var mı diye burada sormak istedim. Şimdi asıl konuya gelelim :)

Motor olarak RacerStar 2205 2300KV(CCW) motorum var, RS 30A BLHeliS ESC var, Matek mini power hub var. 2 Adet 5gr Emax servo var.

Şu anda yurt dışından batarya getiremediğim için Türkiyeden almak zorunda kaldım fakat bataryalar bana çok ufak geldi,
3S 850mAh 25-50C batarya adım. Bataryalar bu sistem için yeterli olur mu ? Uçak en fazla 300gr ağırlığında olacağını tahmin ediyorum(Belki 200-250gr olabirir) (Fotoğraflarını ekte paylaşıyorum)
Dosya ekleri
IMG_5574.jpg
IMG_5573.jpg
IMG_5572.jpg
IMG_5571.jpg
''Life is short, birds are flying''

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Re: FT Mini Arrow Yapım

Mesaj gönderen GoldWing » 03 Haz 2020, 01:20

gayet yeterli bataryan, geri kalan sistemde gayet güzel, pdb yerine bek devresi alsan daha şık olur, bende flitetest modelleri yapmaya başladım Allah razı olsun ücretsiz planlar, nasıl yapılır vs

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Mesaj gönderen GoldWing » 03 Haz 2020, 01:21

GoldWing yazdı: 03 Haz 2020, 01:20 gayet yeterli bataryan, geri kalan sistemde gayet güzel, pdb yerine bek devresi alsan daha şık olur, bende flitetest modelleri yapmaya başladım, delta çok zor bu arada hele seninki küçük uçma ihtimali %50 diyim eğer yeniysen, cg çok önemli

Dobi
Ad Soyad: Doğukan CAN

Mesaj gönderen Dobi » 03 Haz 2020, 15:13

Nihasyakreb yazdı: 02 Haz 2020, 14:33 Merhabalar,

Uzun bir süredir yapmak istediğim bir uçak vardı(FT Mini Arrow) fakat hayatın hızlı ve uzun maratonu, üniversite dersleri falan derken hep bu projeyi ertelemek zorunda kaldım. Hazır bir karantina dönemindeyken ve okullarda uzaktan olduğu için ve fazladan zaman varken, yavaş yavaş parçaları toplayıp, uçağı hazırlamak istedim. Şu anda bir parça eksiğim yok fakat finallerim bittikten sonra, rahat kafayla yapmak istiyorum. O zamana kadar belki eksik veya yanlış parçam var mı diye burada sormak istedim. Şimdi asıl konuya gelelim :)

Motor olarak RacerStar 2205 2300KV(CCW) motorum var, RS 30A BLHeliS ESC var, Matek mini power hub var. 2 Adet 5gr Emax servo var.

Şu anda yurt dışından batarya getiremediğim için Türkiyeden almak zorunda kaldım fakat bataryalar bana çok ufak geldi,
3S 850mAh 25-50C batarya adım. Bataryalar bu sistem için yeterli olur mu ? Uçak en fazla 300gr ağırlığında olacağını tahmin ediyorum(Belki 200-250gr olabirir) (Fotoğraflarını ekte paylaşıyorum)
Hocam uçağı set olarak mı alacaksınız?

Kullanıcı avatarı
Nihasyakreb

Mesaj gönderen Nihasyakreb » 03 Haz 2020, 20:57

Dobi yazdı: 03 Haz 2020, 15:13
Nihasyakreb yazdı: 02 Haz 2020, 14:33 Merhabalar,

Hocam uçağı set olarak mı alacaksınız?
Set olarak mı alacaksınız derken ? Özür dilerim, sorunuzu tam olarak anlayamadım. Yaptığım şey şu, FliteTest diye amerikan model havacılık şirketinin ücretsiz paylaştığı planlardan birini yapıyorum ve yaptığım uçağa uygun parçalar topluyorum. Sormak istediğim şey, elimdeki bataryanın bu sisteme yeterli olup olmaması.

Eğer bir RC uçak sistemi toplamak isterseniz, "FliteTest Build Plans" diye internette arattığınızda, size uygun ve hoşunuza giden modeli inşa edebilirsiniz.

Dobi

Mesaj gönderen Dobi » 03 Haz 2020, 23:59

Yok hocam mesajı aceleyle kısaca yazdım yanlış anladınız :D Demek istediğim flitetest ten uçağı alıp mı yapacaksınız yoksa sadece internetten planı indirip tamamen kendiniz mi yapacaksınız? Umarım doğru anlatabilmişimdir.

Kullanıcı avatarı
Nihasyakreb

Mesaj gönderen Nihasyakreb » 04 Haz 2020, 00:11

Dobi yazdı: 03 Haz 2020, 23:59 Yok hocam mesajı aceleyle kısaca yazdım yanlış anladınız :D Demek istediğim flitetest ten uçağı alıp mı yapacaksınız yoksa sadece internetten planı indirip tamamen kendiniz mi yapacaksınız? Umarım doğru anlatabilmişimdir.
Ben planı internetten indirip kendim yapıyorum. Hazır kit almak belki işi kolaylaştırır fakat kargo süreci nasıl işliyor ? Yada Türkiyeye gönderim yapıyorlar mı ? bilmiyorum açıkcası. Zaten ben uçağı plan üzerinden yapmayı daha çok seviyorum :)

Dobi

Mesaj gönderen Dobi » 04 Haz 2020, 00:16

Eğer başarılı olursanız planı ve yapılış aşamasını sizden öğrenmek isterim :D Bende ilk maket uçakla başladım en son uçankanat yaparken hüsrana uğradım ve kendimi bi anda drone yaparken buldum ama cesaretimi topladım ve o uçak yaptığım günlere dönmek istiyorum.

Mehmet Kahraman
Ad Soyad: Kahraman

Mesaj gönderen Mehmet Kahraman » 09 Haz 2020, 19:35

Gençler bir şey soracağım hız ve uçuş süresi yüksek olması için dronun sunnysky x2814 mü tercih etmeliyim v3508 mi ?

“Drone Yapımı - Parça ve Quad Önerileri” sayfasına dön