Drone Yapımı - 5" BUDGET FREESTYLER

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Re: Drone Yapımı - 5" BUDGET FREESTYLER

Mesaj gönderen BarisB » 01 Nis 2019, 00:17

Oktayaslan yazdı: 31 Mar 2019, 23:04 Selamlar benim gibi yeni başlayanlar için uçuş modu tavsiyesi nedir emeginize çok teşekkürler
Merhaba, hoşgeldiniz 🙋🏻‍♂️

Daha önce hiç yarış dronu kullanmadıusanız simülatör ile başlayabilirsiniz. Bu konuda forumda çok fazla bişgi mevcut. Arama bölümünü kullanarak detaylı bilgiler edinebilirsiniz.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45
Ad Soyad: Berke Önlü

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 01 Nis 2019, 22:01

Merhaba fly sky i6x dışında uygun fiyatlı kumanda bakıyorum fly sky i6s i önerirmisiniz

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 02 Nis 2019, 01:19

Merhaba. Evet, alabilirsiniz. Ama indirimde yakalarsanız frsky da tercih edebilirsiniz. Forumun "yeni başlayanlar" bölümünden diğer parça önerilerimizi de bakabilirsiniz.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 02 Nis 2019, 06:05

Xxgamer45 yazdı: 01 Nis 2019, 22:01 Merhaba fly sky i6x dışında uygun fiyatlı kumanda bakıyorum fly sky i6s i önerirmisiniz
Ben önermiyorum... Bazı özellikleri eksik... Dual Rate çalışmıyor mesela... Bir switch’e atayıp iki rate arasında geçiş yapamıyorsunuz...

Bu ne işe yarar derseniz, kumandanın çubuklarının hassasiyetini belirleyip ve gönderdikleri sinyalleri sınırlayabiliyorsunuz. Bu sınırlamaların vs farklı modlar olarak belirleyip (sakin uçuş, yarış modu gibi...) bir switch ile bu ikisi arasında geçiş yapabilirsiniz... İster kendiniz için kullanırsınız, ister acemi birisi denemek istediğinde sakin moda getirip quadın tepkilerinin yavaş olmasını sağlayabilirsiniz...

Flysky i6 veya i6x daha uygun seçenekler olur...

Barış Bey’in de söylediği gibi, bütçeyi biraz zorlayabiliyorsanız, FrSky Q7 düşünebilirsiniz...
Ömürlük bir kumanda olmuş olur... Uzunca bir dönem kumanda donanımınızı upgrade etmek zorunda kalmazsınız

demiray

Mesaj gönderen demiray » 13 Nis 2019, 11:47

Merhaba. Bu drone’u gopro ile kullanacağım. Linkteki gibi bir kamera takmama gerek var mı?

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 13 Nis 2019, 12:05

demiray yazdı: 13 Nis 2019, 11:47 Merhaba. Bu drone’u gopro ile kullanacağım. Linkteki gibi bir kamera takmama gerek var mı?
Bu drona aksiyon kamerası takabilirsiniz. Ancak açtığınız diğer konulardan anladığım kadarıyla bu drone sizin işinizi pek görmez. Eğer bir aksiyon kamerası takarsanız uçuşsüreniz maksimum 4-5 dakika civarı olacaktır. Menziliniz de şehir içi 50-250 metre, şehir dışı tamamen açık alanda ise maksimum 1km civarlarında olur.

Kullanıcı avatarı
bagriacik
Ad Soyad: Gökhan B

Mesaj gönderen bagriacik » 13 Nis 2019, 18:47

Sayın @elmoblatch bey. Bu gün sizin rehberinize uyarak yapacağım droneun ilk parçası olan FC geldi. Bir sorum olacak. Mamba'nın kendi üzerinde yapışık olan etikette input power 4-6s diyor. İçerisinde olan mini kılavuzda ise 3-6s diyor. 4s batarya siparişi verdim fakat Hali hazırda elimde 3s 75c 1550mah tattu batarya var. bunu da kullanabilir miyim? kafam karıştı açıkçası. Teşekkürler.
Martian 215 Freestyle build / Taranis Q X7 / Xiaomi FIMI X8 SE

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 13 Nis 2019, 20:51

bagriacik yazdı: 13 Nis 2019, 18:47 Sayın @elmoblatch bey. Bu gün sizin rehberinize uyarak yapacağım droneun ilk parçası olan FC geldi. Bir sorum olacak. Mamba'nın kendi üzerinde yapışık olan etikette input power 4-6s diyor. İçerisinde olan mini kılavuzda ise 3-6s diyor. 4s batarya siparişi verdim fakat Hali hazırda elimde 3s 75c 1550mah tattu batarya var. bunu da kullanabilir miyim? kafam karıştı açıkçası. Teşekkürler.
Merhaba. Evet, 3S de kullanabilirsiniz - kolay gelsin.

Kullanıcı avatarı
bagriacik

Mesaj gönderen bagriacik » 13 Nis 2019, 21:10

elmoblatch yazdı: 13 Nis 2019, 20:51
bagriacik yazdı: 13 Nis 2019, 18:47 Sayın @elmoblatch bey. Bu gün sizin rehberinize uyarak yapacağım droneun ilk parçası olan FC geldi. Bir sorum olacak. Mamba'nın kendi üzerinde yapışık olan etikette input power 4-6s diyor. İçerisinde olan mini kılavuzda ise 3-6s diyor. 4s batarya siparişi verdim fakat Hali hazırda elimde 3s 75c 1550mah tattu batarya var. bunu da kullanabilir miyim? kafam karıştı açıkçası. Teşekkürler.
Merhaba. Evet, 3S de kullanabilirsiniz - kolay gelsin.
Çok teşekkür ederim. Güncellemeleri eksik geldiğinde paylaşacağım :)

Jsumo
Ad Soyad: Kerem ADAK

Mesaj gönderen Jsumo » 16 Nis 2019, 07:24

Sepeti ağzına kadar doldurdum bugün yarın sipariş vereceğim inşallah 😁
Not: Çok faydalı bir anlatım olmuş elinize ağzınıza yüreğinize sağlık 😊

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 18 Nis 2019, 03:03

Jsumo yazdı: 16 Nis 2019, 07:24 Sepeti ağzına kadar doldurdum bugün yarın sipariş vereceğim inşallah 😁
Not: Çok faydalı bir anlatım olmuş elinize ağzınıza yüreğinize sağlık 😊
Çok teşekkür ederim :D Şimdiden bol bol eğlenceli uçuşlar

deathofcs
Ad Soyad: sinan gürer

Mesaj gönderen deathofcs » 08 May 2019, 13:59

merhabalar,

videolarınız sayesinde gaza gelip sipariş verip ilk kez eline havya alanlardanım.

quad ım bitti
IMG_9127.jpg
ancak son kısmında takıldım.

biraz da araştırdım ama sağlıklı bilgi bulamadım.

3 adet önemli konu/sorum olacak;

1) Flysky fs-i6 kumanda ile birlikte gelen fs-ia6 recevier ın, bir tarafı soket girişli ve lehim yapılmıyor. ve bende de beraberinde gelen sadece bind için soket var( videolardan öğrendiğim kadarıyla hatam varsa affola). bu soketleri nereden temin edebilirim veya sokete gerek var mı ? veya nasıl lehim atacağım?
IMG_9124.jpg
IMG_9125.jpg
2) yukarıdakine bağlı olarak nasıl ve hangi uçlardan (channel) çıkış alıcam. ?

ve videolarda biraz kafam karıştı tx6 rx3 tx3 derken;

alıcının sinyal kablosunu RX3 e bağlıcam ama alıcının hangi tarafından nasıl çıkış alacağım?

5v için en alttaki s+- den ,

peki alıcının en üstündeki B/VCC den nereye çıkış alacağım?
IMG_9129.jpg
ve son olarak verici yerleştirmeden beta flightta ki firmware ve diğer ayarları ( transmitter harici ) yapabilir miyim? E haliyle biraz heyecanlıyım verici sorununu çözmeden de olabildiğince ilerlemek istiyorum.

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 09 May 2019, 04:28

deathofcs yazdı: 08 May 2019, 13:59 merhabalar,

videolarınız sayesinde gaza gelip sipariş verip ilk kez eline havya alanlardanım.

quad ım bitti

IMG_9127.jpg

1) Flysky fs-i6 kumanda ile birlikte gelen fs-ia6 recevier ın, bir tarafı soket girişli ve lehim yapılmıyor. ve bende de beraberinde gelen sadece bind için soket var( videolardan öğrendiğim kadarıyla hatam varsa affola). bu soketleri nereden temin edebilirim veya sokete gerek var mı ? veya nasıl lehim atacağım?

IMG_9124.jpg

IMG_9125.jpg

alıcının sinyal kablosunu RX3 e bağlıcam ama alıcının hangi tarafından nasıl çıkış alacağım?

IMG_9129.jpg

ve son olarak verici yerleştirmeden beta flightta ki firmware ve diğer ayarları ( transmitter harici ) yapabilir miyim? E haliyle biraz heyecanlıyım verici sorununu çözmeden de olabildiğince ilerlemek istiyorum.

Merhaba,

Hoşgeldiniz :D

Kafanızın biraz karışması doğal. Zaten anlatırken biraz karıştırmşım, bir de üstüne alıcınız uyumlu olmayınca işler normal olarak çorba olmuş sizin tarafta. Aldığınız alıcı FS-IA6. Bu alıcı malesef IBUS protokolünü desteklemiyor. Kullandığımız Mamba tower'a alıcınızın desteklediği PWM bağlantı yapılamıyor diye biliyorum. Fakat belki elinizdeki alıcıyı hackleyerek bir işlemler yapabilir. Forumdaki aktif aradaşlardan bilen varsa mutlaka yardımcı olur. Ama sizin için en rahat ve kesin çözüm FS-IA6B ya da FS-X6B gibi bir alıcı temin ederek kolayca IBUS bağlantı yapmanız olacak. Bu iki alıcıdan birini mutlaka forumdan 2. el, uygun fiyata temin edebilirsiniz diye düşünüyorum. Ondan sonrası kolay. Buradan size kolayca yardımcı olabiliriz. Bu arada eğer bulabilirseniz ben size RSSI bilgisini de zahmetsizce alabileceğiniz FLI14+ alıcısını tavsiye ederim: http://bit.ly/2QRBchb

Ve tabiki bir alıcı bağlamadan da diğer BF ayarlarını yapabilirsiniz.

Şimdiden elinize sağlık :D

Kullanıcı avatarı
bagriacik

Mesaj gönderen bagriacik » 09 May 2019, 08:43

Sessiz sedasız birşeyler kurcalıyor olabilirim :lol: :lol:
IMG_20190507_220142.jpg

deathofcs

Mesaj gönderen deathofcs » 09 May 2019, 10:01

BarisB yazdı: 09 May 2019, 04:28
deathofcs yazdı: 08 May 2019, 13:59 merhabalar,

quad ım bitti

IMG_9127.jpg

IMG_9124.jpg

IMG_9125.jpg

IMG_9129.jpg

Merhaba,

Hoşgeldiniz :D

Kafanızın biraz karışması doğal. Zaten anlatırken biraz karıştırmşım, bir de üstüne alıcınız uyumlu olmayınca işler normal olarak çorba olmuş sizin tarafta. Aldığınız alıcı FS-IA6. Bu alıcı malesef IBUS protokolünü desteklemiyor. Kullandığımız Mamba tower'a alıcınızın desteklediği PWM bağlantı yapılamıyor diye biliyorum. Fakat belki elinizdeki alıcıyı hackleyerek bir işlemler yapabilir. Forumdaki aktif aradaşlardan bilen varsa mutlaka yardımcı olur. Ama sizin için en rahat ve kesin çözüm FS-IA6B ya da FS-X6B gibi bir alıcı temin ederek kolayca IBUS bağlantı yapmanız olacak. Bu iki alıcıdan birini mutlaka forumdan 2. el, uygun fiyata temin edebilirsiniz diye düşünüyorum. Ondan sonrası kolay. Buradan size kolayca yardımcı olabiliriz. Bu arada eğer bulabilirseniz ben size RSSI bilgisini de zahmetsizce alabileceğiniz FLI14+ alıcısını tavsiye ederim: http://bit.ly/2QRBchb

Ve tabiki bir alıcı bağlamadan da diğer BF ayarlarını yapabilirsiniz.

Şimdiden elinize sağlık :D

hızlı cevap için teşekkür ederim.

hali hazırda gümrükte olan Frsky taranis var. onu bekleyip fr ile videonuzdaki gibi yapmaya çalışayım o zaman.

gene takılırsam yazarım buraya :)

kazasız uçuşlar dilerim

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 09 May 2019, 15:13

bagriacik yazdı: 09 May 2019, 08:43 Sessiz sedasız birşeyler kurcalıyor olabilirim :lol: :lol:

IMG_20190507_220142.jpg
Vay anam gaaayet yakışıklı. İyi eğlenceler 👍😁

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 09 May 2019, 16:06

FrSky Taranis alıcı ile birlikte mi geliyor? FrSky ile bu bahsettiğiniz FlySky alıcıları eşleşip çalışmaz...

deathofcs

Mesaj gönderen deathofcs » 09 May 2019, 16:18

yok flysky zahmetli olacağa benzediği için fr-sky alıcı takma niyetine girdim. gümrükte de olduğu için rahatım. hangi alıcıyı/modelini önerirsiniz? birazdan hobbytime a gideceğim frsky alıcıları varmış.

Kullanıcı avatarı
bagriacik

Mesaj gönderen bagriacik » 09 May 2019, 16:57

BarisB yazdı: 09 May 2019, 15:13
bagriacik yazdı: 09 May 2019, 08:43 Sessiz sedasız birşeyler kurcalıyor olabilirim :lol: :lol:

IMG_20190507_220142.jpg
Vay anam gaaayet yakışıklı. İyi eğlenceler 👍😁
sayenizde efenim. Gayet kolay oldu kurulumu. Hala eksik parçalar TR ye giriş yapmadığı için beklemeye kaldı şimdilik :)

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 09 May 2019, 20:36

deathofcs yazdı: 09 May 2019, 16:18 yok flysky zahmetli olacağa benzediği için fr-sky alıcı takma niyetine girdim. gümrükte de olduğu için rahatım. hangi alıcıyı/modelini önerirsiniz? birazdan hobbytime a gideceğim frsky alıcıları varmış.
xm+ kullanıyorum ben
gayet başarılı

“Komple Quad Parça Önerilerimiz” sayfasına dön