Motorların çektiği akım değişirmi?

Dronlarda kullanılan motorlarla ilgili paylaşımlarınız.
Engin
Ad Soyad: Engin

Motorların çektiği akım değişirmi?

Mesaj gönderen Engin » 14 Eyl 2019, 02:45

Selamlar,

xt30 konnektörler ile ölçü aletine bir kablo yaptım. Bu kablo yardımı ile quad ile batarya arasına ölçü aletini bağlayarak 11xx serisi motorların çektiği akımı ölçebiliyorum.

Ölçümleri Betaflight da motor sekmesinde motorlara güç vererek yapıyorum. Maksimum güçte çektiği akımı görebiliyorum.

Sormak istediğim bu motor aynı pervane ile uçuş sırasında daha fazla akım çeker mi?

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Re: Motorların çektiği akım değişirmi?

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 14 Eyl 2019, 02:53

Engin yazdı: 14 Eyl 2019, 02:45 Selamlar,

xt30 konnektörler ile ölçü aletine bir kablo yaptım. Bu kablo yardımı ile quad ile batarya arasına ölçü aletini bağlayarak 11xx serisi motorların çektiği akımı ölçebiliyorum.

Ölçümleri Betaflight da motor sekmesinde motorlara güç vererek yapıyorum. Maksimum güçte çektiği akımı görebiliyorum.

Sormak istediğim bu motor aynı pervane ile uçuş sırasında daha fazla akım çeker mi?
Farklı ölçülerdeki pervanelere farklı akım çeker. Bu nedenle test verilerinde kullanılan pervane boyutu belirtilir.

Engin
Ad Soyad: Engin

Mesaj gönderen Engin » 14 Eyl 2019, 03:16

Malesef benim motorların test verisi yok. Eskiden çok ucuza aldığım motorlar.

https://www.banggood.com/8-PCS-Wholesal ... rehouse=CN

Bu motorların çektiği akımı masaüstünde ölçebiliyorum 2s batarya ile yaklaşık 3,5 amper çekiyor. Benim merak ettiğim havada uçarken daha fazla akım çekip çekmeyeceği. 3 inç frame 2 bıçaklı pervane 10 amper esc ile kullanmak istiyorum.

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 14 Eyl 2019, 07:09

Engin yazdı: 14 Eyl 2019, 03:16 Malesef benim motorların test verisi yok. Eskiden çok ucuza aldığım motorlar.

https://www.banggood.com/8-PCS-Wholesal ... rehouse=CN

Bu motorların çektiği akımı masaüstünde ölçebiliyorum 2s batarya ile yaklaşık 3,5 amper çekiyor. Benim merak ettiğim havada uçarken daha fazla akım çekip çekmeyeceği. 3 inç frame 2 bıçaklı pervane 10 amper esc ile kullanmak istiyorum.
Zaten gerçek uçuş her zaman testtenok farklı olacaktır. Aynı KVdaki farklı marka motorları kullanmak istediğin pervane ile olan sonuçlarına bakın. %25 üzerini hesaplayın. 10A nın altında kalıyorsa, Sorun yaşayacağınızı sanmam.

“Motorlar” sayfasına dön