Arm oluyor fakat bir süre sonra DISARMED`a geçiyor

Dronlarda kullanılan motorlarla ilgili paylaşımlarınız.
Weeider

Arm oluyor fakat bir süre sonra DISARMED`a geçiyor

Mesaj gönderen Weeider » 09 Kas 2021, 08:46

Merhaba, Yeni toplamakta olduğum drone`nu ARM ettiğimde motorlar belirli bir başlangıç devrinde bir süre dönüyor fakat fakat gaz verdiğimde herhangi bir tepki ile karşılaşmıyorum gaz kelebeği etkisiz halde gibi davranıyor ve bir süre sonra motorlar durup disarmed oluyor. radio kalibrasyonunu yaptım throttle düzgün biçimde mission plannerde gözüküyor gaz kolu ile oynayınca. Sorun neyden kaynaklı olabilir ?

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45
Ad Soyad: Berke Önlü

Re: Arm oluyor fakat bir süre sonra DISARMED`a geçiyor

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 09 Kas 2021, 11:55

Sanırım pixhawk veya apm kullanıyorsunuz bilgisayara bağlayıp arm edin 'di disarm olurken neden disarm olduğunu yazar

Weeider

Mesaj gönderen Weeider » 09 Kas 2021, 12:23

Xxgamer45 yazdı: 09 Kas 2021, 11:55 Sanırım pixhawk veya apm kullanıyorsunuz bilgisayara bağlayıp arm edin 'di disarm olurken neden disarm olduğunu yazar
Telemetri kullanarak mission planner ile eşzamanlı olarak takip ediyorum fakat disarmed olmadan önce gaz verdiğimde motorlar hızını arttırmıyor belirlediğim başlangıç arm hızında dönüyor ve bir süre sonra büyük ihtimal gaz gelebeğinden tepki alamadığı için disarmed oluyor. Yine bu anda mission planner üzerinden kumandamdan gelen throttle verisine baktığımda ise kumandadan verdiğim gaz oranını eşzamanlı olarak görebiliyorum. Bu sorunu atlattığımda uçmaya hazır olacağını düşünüyorum PID ayarlarından sonrasında fakat bu sorununun sebebini çözemedim

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Mesaj gönderen GoldWing » 09 Kas 2021, 20:03

servo sayfasının ssini atarsan bakayım

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Mesaj gönderen GoldWing » 09 Kas 2021, 20:03

yada 05531065004 wpden at

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45
Ad Soyad: Berke Önlü

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 10 Kas 2021, 09:16

Weeider yazdı: 09 Kas 2021, 12:23
Xxgamer45 yazdı: 09 Kas 2021, 11:55 Sanırım pixhawk veya apm kullanıyorsunuz bilgisayara bağlayıp arm edin 'di disarm olurken neden disarm olduğunu yazar
Telemetri kullanarak mission planner ile eşzamanlı olarak takip ediyorum fakat disarmed olmadan önce gaz verdiğimde motorlar hızını arttırmıyor belirlediğim başlangıç arm hızında dönüyor ve bir süre sonra büyük ihtimal gaz gelebeğinden tepki alamadığı için disarmed oluyor. Yine bu anda mission planner üzerinden kumandamdan gelen throttle verisine baktığımda ise kumandadan verdiğim gaz oranını eşzamanlı olarak görebiliyorum. Bu sorunu atlattığımda uçmaya hazır olacağını düşünüyorum PID ayarlarından sonrasında fakat bu sorununun sebebini çözemedim
Esc kalibrasyonu yaptınız mı?

“Motorlar” sayfasına dön