Quadcopterin bir motoru pervane takılı iken dönmüyor.

Dronlarda kullanılan motorlarla ilgili paylaşımlarınız.
ucan_At

Quadcopterin bir motoru pervane takılı iken dönmüyor.

Mesaj gönderen ucan_At » 02 Ağu 2020, 11:29

Merhaba, quadcopterimi uçurmadan önce dört köşesinden masaya bağlayıp hareketlerini gözlemlemek istedim. Pervaneler takılı degilken sorunsuz çalışıyor. Pervaneleri takıp switch arm yapıyorum burda da sıkıntı yok tüm motorlar sabit hızda dönüyor. Ama throttle değerini arttırıp pitch, yaw ve roll hareketlerini yaptırmaya çalıştığımda(eğimli haldeyken) sadece 4. motor kendiliğinden duruyor. Pitch, yaw ve roll hareketlerini pervanesiz elimle yaptırdıgımda herhangi bir sorunla karşılaşmıyorum. Uçuş kartı olarak omnibus f4 v2 pro kullanıyorum ve motor durmadan önce karttan hata sinyaline benzer sürekli bipleme alıyorum. Hız kontrolcülerim 20Amperlik markasız sarı cihazlardan. Pervaneler takılı iken fazla akım çekip tek motoru durdurması mümkün mü? Ya da çözüm öneriniz varsa paylaşabilir misiniz. Şimdiden teşekkürler.Resim

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45
Ad Soyad: Berke Önlü

Re: Quadcopterin bir motoru pervane takılı iken dönmüyor.

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 02 Ağu 2020, 11:37

Bir ampermetre veya multimetre kullanarak 4. motoro giden akımı ölçün birde
esc nin sıcaklığını kontrol edin
esc programlanabilir esc ise tüm ayarlarını default yapın
Bir videoda çekebilirseniz daha da iyi olur

ucan_At

Mesaj gönderen ucan_At » 02 Ağu 2020, 15:57

https://youtu.be/pIe6C8nLu-E
biraz ütüden çeker gibi olmuş :D ama sorun gözüküyor burda duran motor kendiliğinden durdu ben throttle verdikten sonra. Diğerlerini kendim durdurdum. ESC de herhangı bir ısınma olmuyor hepsi aynı derecede ısınıyor. ESC programlanabilir değil. Motor da 12V çekiyor.

ucan_At

Mesaj gönderen ucan_At » 02 Ağu 2020, 16:00

Bu arada motorlar 980 kv. Drone bağlı olduğu için pilden yemektense 12V 30A lık güç kaynağından kablo ile besliyorum. Kullanacağım pil de 3s 4000mAh 35C. Pilin özelliklerini karşıladığı için ordan beslemiştim.

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45
Ad Soyad: Berke Önlü

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 02 Ağu 2020, 17:58

Sorun escde gibi gözüküyor escyi başka hir motora bağlayıp öyle deneyin sorun halen devam ederse sorun escdedir
Tavsiyem o escleri kullanmayın ilerki zamanlarda daha büyük masraflara yol açabilir

ucan_At

Mesaj gönderen ucan_At » 02 Ağu 2020, 19:47

Aynen hocam sorun escdeymiş önce motorları değiştirdik sorun geçmedi escyi değiştirince düzeldi. Teşekkürler tekrardan.

“Motorlar” sayfasına dön