OpenFC F4 Flight Controller

Dronlarda kullanılan kontrol kartları (flight controller) ile ilgili paylaşımlarınız.
nurbat
Ad Soyad: nur coban

OpenFC F4 Flight Controller

Mesaj gönderen nurbat » 09 Nis 2019, 19:32

Selamlar herkese,

Drone yapmaya niyetlendim fakat fiyatlar almış başını gitmiş. Daha ucuz yollu nasıl olabilir, componentleri alıp kartına kadar kendim yapabilir miyim diye araştırırken openfc f4 flight controller'ı buldum. Pcbway üzerinden kart satın alıp böyle bir girişimde bulunan oldu mu ? ya da nasıl bir yol izlemeliyim. Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

İyi forumlar..

__isimsiz__

Re: OpenFC F4 Flight Controller

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 09 Nis 2019, 19:36

DroneMesh’in birkaç videosu vardı... Arama yaparsan bulabilirsin...

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 09 Nis 2019, 20:31

sıkıntılı iş bence. bunları nasıl temin edeceksin kardeşim al güzel kendini kantlamış bir f4 kart bak keyfine. sadece pcb ile bitmiyor bir sürü komponent gerekecek bazılarını tek tek satmıyorlar tek tek satanlarda komponentin kalitesi meçhul. bunun lehimi var hatası var üstelik kart zaten daha beta. bana mantıklı gelmedi açıkçası. sadece stm işlemci bile burda 84 lira

https://www.ozdisan.com/entegre-devrele ... gKRNPD_BwE

53cagri53

Mesaj gönderen 53cagri53 » 09 Nis 2019, 21:10

aga hiç ugrasma o kartin icinde karinca kadar parçalar var

Gktu
Ad Soyad: Göktuğ TONAY

Mesaj gönderen Gktu » 10 Nis 2019, 00:14

Stencil olmadan onu lehimlemek zordur. Tek bir kart içinde stencil ürettirmek pahalı olur. Çok iyi lehim tecrübeniz yoksa, elinizde sağlam bir istasyon yoksa(ki olmadığını var sayıyorum ucuz bir istasyon 450tl civarı) o iş çok zor.

“Kontrol Kartları” sayfasına dön