DFU Mode Sorunu

Dronlarda kullanılan kontrol kartları (flight controller) ile ilgili paylaşımlarınız.
RedRaist
Ad Soyad: Oğuz

DFU Mode Sorunu

Mesaj gönderen RedRaist » 24 Nis 2019, 12:07

Merhabala, elimde 2 adet Omnibus F4 kart var. Daha önce ikisine de betaflight ile DFU mode açarak 3.5.7 versiyonunu yüklemiştim. Şimdi bir tanesini DFU mode açabiliyorum ve 4.0 versiyonunu yükledim ancak diğerinde ne betaflight ne de INAV DFU mode açmıyor. Board üzerinde DFU moda geçerken sabit yana mavi ışık yanıyor, ama yazılımda göremiyorum. 2 bilgisayarda denedim 2 sinde de aynı sonuç. Kartlardan bir tanesi geçiyor diğeri geçmiyor. Sorun ne olabilir?

__isimsiz__

Re: DFU Mode Sorunu

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 24 Nis 2019, 13:10

DFU moda boot buttonuna basarak mı geçmeye çalışıyorsun... Bir de şöyle dene...
Kartı PC ye tak, Betaflight’a connect ol... CLI kısmında BL yazıp enter’a bas... Bu şekilde geçmesi lazım...

RedRaist
Ad Soyad: Oğuz

Mesaj gönderen RedRaist » 25 Nis 2019, 14:55

Çok teşekkürler, bu şekilde yükleme yaptım. Ama buton ile yapmamam neden olabilir? Bir de Betaflight 4.0 ı yüklediğim drone arm yaptığımda sapıttı. Arm olup hemen takla atmaya çalıştı. Eski sürümdeki ayar dosyalarını üzerine yazmıştım, ondan olabilir mi? Yükleyenler tepkilerin daha iyi olduğunu söylüyordu.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 25 Nis 2019, 14:57

BF 4.0 yüklediğinizde, dump / diff komutu ile aldığın eski versiyon ayarlarını kullanmamanız, ayarları tek tek manuel ayarlamanız öneriliyor...

“Kontrol Kartları” sayfasına dön