Omnibus f4 ppm sbus yolu

Dronlarda kullanılan kontrol kartları (flight controller) ile ilgili paylaşımlarınız.
Safak

Omnibus f4 ppm sbus yolu

Mesaj gönderen Safak » 24 Nis 2019, 15:23

Omnibus f4 kart kullananlar bilirler, kart üzerinde ppm ve sbus seçmek için minik bir jumper var. Kartı 2. El almıştım, o kısımda lehim artığı vardı. Hafta sonu lehimi temizleyeyim dedim, lehim pompası lehim pad lerini de aldı götürdü. Sanırım o bölüm aha önce biraz hırpalanmış. Görselini ekleyeceğim alan boş. Şuan hiç bir alıcım çalışmıyor. Elimde aynı karttan olmadığı için yollar nereye çıkar bilmiyorum. İnternette de bulamadım. Bilen yada aynı karttan olan varsa yollara bakabilecek arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
Dosya ekleri
Yüz Değiştirici 2_WuSLxI.png

53cagri53

Re: Omnibus f4 ppm sbus yolu

Mesaj gönderen 53cagri53 » 24 Nis 2019, 18:08

bu kartla ilgili rota35 kanalinda bolca video mevcut ordan setup yapabilirsiniz bende bu kart vardi yaktim matek geçtim memnunum matekten

Safak

Mesaj gönderen Safak » 24 Nis 2019, 18:39

Rota35 takip ettiğim bir kanal, ama bu yolu bozuk kartlar ile ilgili video ya rastlamadım. Matek kartım var zaten, bu kart kenarda duruyordu, f3 kartlı bir dronum var, osd almak için ona takayım dedim. Çözüm bulamaz isem ya osd'siz sbus, ya osd'li pwm kullanacağım galiba :)

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 24 Nis 2019, 22:52

merhaba karta sbus alıcını bağlamanın bir başka yolu daha var eğer pin yollarını bulamazsan o yöntemi de deneyebilirsin. sbus alıcının inverted çıkışını sağlayan transistörü bypass ederek karttan direk non inverted çıkış alabilirsin böylece istediğin bir uart rx e bağlayabilirsin. ilgini çektiyse link aşağıda.

https://oscarliang.com/uninverted-sbus- ... receivers/

Safak

Mesaj gönderen Safak » 24 Nis 2019, 23:16

Eyvallah hocam, hiç duymadığım bir yöntem, yolu bulamazsam deneyeceğim. bu yöntemin alıcıya bir zararı varmı peki, bypass kalıcı olmuyordur sanırım.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 25 Nis 2019, 00:46

Safak yazdı: 24 Nis 2019, 23:16 Eyvallah hocam, hiç duymadığım bir yöntem, yolu bulamazsam deneyeceğim. bu yöntemin alıcıya bir zararı varmı peki, bypass kalıcı olmuyordur sanırım.
zannetiyorum kardeşim s port için de inverted giriş gerekiyor. kartlarda genelde tek inverted giriş var bu yüzden fport kullanmıyorsanız bu yöntem tercih ediliyor. sinyal transistöre girmeden hemen önceki yoldan yani henüz ters çevrilmemişken bir kablo vasıtasıyla bypass ediliyor. dilerseniz kabloyu söküp inverted çıkışı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
oguzhan
Ad Soyad: Oğuzhan taşdemir

Mesaj gönderen oguzhan » 25 Nis 2019, 11:35

yada bu yöntemi kullanabilirsiniz.
https://quadmeup.com/simplest-hardware- ... ontroller/

“Kontrol Kartları” sayfasına dön