Omnibus F4 PRO V3 ESC bağlantı şekli

Dronlarda kullanılan kontrol kartları (flight controller) ile ilgili paylaşımlarınız.
ramada
Ad Soyad: Ahmet S.

Omnibus F4 PRO V3 ESC bağlantı şekli

Mesaj gönderen ramada » 08 May 2019, 00:53

Merhaba Arkadaşlar

Başlıkta belirttiğim kartta 2 farklı esc bağlama şekli mevcut. Resimlerde görebilirsiniz.

Ben lehim felan yapmakla uğraşmak istemediğimden soket kısmından sinyal uçlarını alıp esc'lerin sinyal uçlarıyla, eksi uçları da bir ara da toplayıp soketin eksi ucuna bağlamak ve sonuçlandırmak istiyorum. Kullandığım PDB elektronik değil. ESC'lerim dys xsd30a. Kartın esc soketini kullansam sorun olur mu?
Dosya ekleri
f4 omnibus (Method 2) ESC SIGNAL wiring .jpg
f4 omnibus (Method 1) ESC SIGNAL wiring .jpg
üşeniyorum... öyleyse yarın.

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Re: Omnibus F4 PRO V3 ESC bağlantı şekli

Mesaj gönderen BarisB » 08 May 2019, 01:13

Merhaba. Evet, dediğiniz şekilde de bağlayabilirsiniz.
Hatta, eğer esc den çıkan kalın siyah kabloları pdb'ye bağlayacaksanız, ince siyah kabloları bağlamanıza gerek yok. İptal edebilirsiniz.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

ramada
Ad Soyad: Ahmet S.

Re: Omnibus F4 PRO V3 ESC bağlantı şekli

Mesaj gönderen ramada » 08 May 2019, 02:56

BarisB yazdı: 08 May 2019, 01:13 Merhaba. Evet, dediğiniz şekilde de bağlayabilirsiniz.
Hatta, eğer esc den çıkan kalın siyah kabloları pdb'ye bağlayacaksanız, ince siyah kabloları bağlamanıza gerek yok. İptal edebilirsiniz.
Teşekkürler cevap için. İnce siyah kablo sokette bir tane. Ben esc'lerin siyah kablolarını bir araya toplayıp sokette ki tek olan siyah kabloya bağlamayı düşünüyordum.
üşeniyorum... öyleyse yarın.

“Kontrol Kartları” sayfasına dön