inav-spektrum satellite eşleşmesi sorunu

Dronlarda kullanılan kontrol kartları (flight controller) ile ilgili paylaşımlarınız.
ramada
Ad Soyad: Ahmet S.

inav-spektrum satellite eşleşmesi sorunu

Mesaj gönderen ramada » 16 Ağu 2019, 00:34

Herkese merhaba

Omnibus F4 Pro (klon) üzerine inav 2.2.1 yükledim. Ancak kumanda ile eşleşmiyor bir türlü. Kumandam spektrum dx8 gen2. Kontrolcüye satellite ile bağlanmaya çalışıyorum. Herhangi bir alıcı kullanmıyorum. CLI'dan gerekli komutu verip reboot ettiğimde satellite eşleşme moduna geçmiyor.

Betaflight yükleyip denediğimde sorun yok. Aynı eşleştirme komutunu betaflight cli'dan veriyorum reboot sonrası satellite eşleşme moduna geçiyor ve kumanda ile eşleşiyor. Inav'da eşleşmiyor bir türlü.
üşeniyorum... öyleyse yarın.

Safak

Re: inav-spektrum satellite eşleşmesi sorunu

Mesaj gönderen Safak » 16 Ağu 2019, 02:02

Betaflight komutlarının çoğu inav'de çalışmıyor.
Ayrıca satellite alıcılar üzerinde bind butonu var, neden komut ile uğraşıyorsunuz ki.
Kürdan benzeri bir cisimle basarak karta güç verin
images (13).jpeg
images (13).jpeg (13.88 KiB) 1884 kere görüntülendi

ramada

Mesaj gönderen ramada » 16 Ağu 2019, 10:13

Merhaba

Kullandığım satellite üzerinde bind butonu yok. O yüzden komutla yapıyorum. Betaflight’ta kullandığım komutla inav’da kullandığım komut aynı. Bu komut özelinde bir farklılık yok en azından.

Safak

Mesaj gönderen Safak » 18 Ağu 2019, 02:29

Birebir aynı kodlar betaflight ve cleanflight da çalışırken inav'de çalışmıyor.
Satellite alıcıyı komut ile bind moduna almak için inav kodu varmı bilmiyorum, githup.com'a bakın. Eğer yoksa uygun fiyatlı klon dsmx micro ve satellite alıcılar var, onlardan temin edebilirsiniz.

[TRY49.97]2.4G Uydu Alıcı DSM2 DSMX JR Spektrum Verici Için Kod Anahtar Ile RC Par ar? from Oyuncaklar ve Hobiler on banggood.com
https://banggood.app.link/KwFWprPQeZ

Bind butonu olmayan, yada bind moduna girmeyen alıcılar için de adaptör var;

[TRY22.60]iRangeX BM01 Spektrum DSM2 DSMX Satellite için Basit Basit Bağlama Modülü Alıcı RC Par ar? from Oyuncaklar ve Hobiler on banggood.com
https://banggood.app.link/wvYCnxWQeZ

ramada

Mesaj gönderen ramada » 18 Ağu 2019, 09:27

Safak merhaba

Sorun inav kodu ile ilgili duruyor. (Artık öyle düşünüyorum, denemediğim yöntem kalmadı) Kullandığım satellite’i alıcı üzerine bağlayıp kumanda ile eşleştirdim. Daha sonra satellite’i alıcıdan söküp fc’ye bağladım. Fc’ye enerji verdiğimde kumanda ile eşleşiyor ancak kumandadan gönderilen komutları algılamıyor.

Bind moduna girmeyen sat’ları ben alıcı üzerinde bind ediyorum. Bir nevi gönderdiğin linkteki kart ile aynı görevi görmüş oluyor. Elinde alıcı olmayan biri için doğru bir çözüm önerisi tabiki.

“Kontrol Kartları” sayfasına dön